nedostupné abf

Tady prosím pište své názory a připomínky k tomuto fóru
Uživatelský avatar
vochomurka
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 21.leden 2017 - 18:14

Re: nedostupné abf

Příspěvek od vochomurka »

ve 12.50

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
Bilardos
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 832
Registrován: 17.březen 2006 - 17:41

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Bilardos »

Ještě jsem nechal udělat nějaké změny, tak by to snad mohlo být lepší
.: qviart LUNIX3 4K :.
.: Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum :.
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Duce »

mne to tiež robilo že sa mi nedalo pripojiť ale stačilo natvrdo vypnúť/zapnúť telekomácky modem ADB a všetko potom išlo aj bezproblémovo dostať sa na naše ABF.
Uživatelský avatar
q39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 24.prosinec 2009 - 9:01
satelitni prijimac: VU+UNO 4K
Bydliště: Cadca
Kontaktovat uživatele:

Re: nedostupné abf

Příspěvek od q39 »

Aj mne doma raz ide raz nejde. Mam telekom optiku 60/6. To nie je riesenie aby som modem vypinal.
VU+UNO 4K - VTI 15.0.1 net optik 850/100, Offset parabola 80cm 19,2 - 23,5-13-9
i5 4460 16GB RAM HYPER X Radeon RX670-8GB WD Asus VS248H SSD 512Gb
Najlepsi na svete a druhy v okrese
Uživatelský avatar
xerius
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 02.leden 2008 - 18:07
satelitni prijimac: VU+ SOLO 4K

Re: nedostupné abf

Příspěvek od xerius »

Už som si myslel,že mám niečo s routrom. Mne sa tiež občas stane,že musím použiť tl.vyp/zap.a potom sa už bez problémov dostanem na ab-fórum. S inou stránkou som problém nezaznamenal.
VU+ SOLO 4K
Prismcube RubyCryptoBox650HD IPbox9900 HDD-SAMSUNG HM160HI ,oscam_ymodv18
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: nedostupné abf

Příspěvek od salora »

Hm tak jsem se tu konečně po půl roce dostal ale za cenu toho že jsem v nemocnici na jiné IP,zítra zase musím domů takže se pokusím aspon telegraficky bez nějakého dlouhého zpětného čtení tohoto vlákna ,snad mi to prominete.
Z nějakých /pro mě dodnes záhadných /důvodů jsem dostal od hostingu ab fora už asi před 3 měsíci /black List/,byl jsem se zeptat u svého provozovatele sítě a ten mě sdělil že mi sice může dát veřejnou I.P. namísto stávající neveřející ale stejně to asi nejspíše nic moc nepořeší hlavně z dlouhodobého hlediska a black list mě nemine opět což mě moc neuspokojilo.Udajně asi budu mít nějakou zradu v PC,od jiného kolegy jsem zase slyšel že asi je další klient fora na mé stoupačce intern. připojení a tím to spamuje.Kolega za mě už dříve asi před měsícem psal adminovi co by to mohlo způsobovat,ten ho však nasměroval na jejich web hosting a ti se mu už neozvali a neudpověděli.
Neřešil tu už někdo na tomto foru obdobnou zkušenost ?
Děkuji za příkladnou pomoc vedoucí k vyřešení vzniklé situace.
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nedostupné abf

Příspěvek od baranček »

a skúsil si vo svojom webovom prehliadači použiť VPN?Mne to vždy pomôže,pokiaľ sa nemôžem na fórum dostať.
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
miked

Re: nedostupné abf

Příspěvek od miked »

- Baranček nechcem ta tu zhadzovat alebo nieco podobneho... Boze chran naozaj... nechcem tu z teba robit amatera... ale preco stale kazdemu radis "zapnut VPN" vo webovom browseri ? :)

- existuje jedine metoda pouzitia externeho PROXY servera pre pristup na cudzie webstranky a uz i samotny nazov skratky VPN pre Virtual Private Network je velmi zavadzajuci, nakolko VPN siet ma len velmi malo spolocne s PROXY sluzbou servera

- aby bolo mozne dostat sa na webstranky povedzme aj Ab-Forum inac, nez z tvojho pocitaca, tak sa vyuziva vzdialeny server, obvykle PROXY (povodne urceny na web-cacheovanie dat, co sa dnes uz nevyuziva kedze rychlost internetu ako aj pocitacov rapidne narastla za poslednych 20 rokov)... takze za predpokladu ze dostal PC klient docasny IP-BAN a logicky sa nepripoji na webstranku, potom webove proxy by sa malo dokazat pripojit - pouziva totiz celkom inu IP adresu a komunikuje s web-serverom prave on, ako proxy-server a nie samotny klientstky pocitac... to je cela veda

- funkciu VPN v internetovom prehliadaci si viem predstavit jedine pod takym stylom fungovania, ze sa pripojuje cez virtualnu internu VPN siet iba ciste samotny prehliadac k domovskemu serveru, na ktorom bezi aj PROXY server a skrz neho komunikuje s webstrankou a udaje posiela ku klientovi... v pripade, ze spojenie nefunguje, tak sa skusi vzdialeny script prepojit na este zopar dalsich "domovskych" PROXY-serverov a ak by sa nepodarilo ani to, potom internetovy prehliadac ohlasi chybu nenajdenej webstranky... stale sa vsak nejedna o VPN ako take... teda ano aj nie... VPN jednoducho sluzi pre vytvorenie/spojenie lokalnej pocitacovej siete na velku vzdialenost medzi dvoma lokalnymi sietami, prakticky aj cez internet, je vyznam slova VPN... laicky povedane mala by to byt "virtualna sukromna LAN siet" medzi kamosmi na opacnom konci sveta... vytvarat VPN medzi internetovym prezeracom a domovskym serverom internetoveho prezeraca je podla mna hlupy zavadzajuci termin... to vlastne ani nieje VPN siet... je to len nejake priame docasne spojenie medzi servermi tvorcu internetoveho prehliadaca a samotnym prehliadacom

- v mnohych internetovych prehliadacoch sa to nazyva tato metoda "anonymne surfovanie" avsak aj to moze byt velmi zavadzajuce, nakolko v pripade niektorych to moze znamenat len nepouzivanie cookies suborov a cache na lokalnom disku klienta a u inych webovych prehliadacov to zase moze znamenat pripojovanie sa cez nahodne PROXY servery k webstrankam pocas surfovania v rezime anonymity

- ja napriklad pod Moxilla Firefox prehliadacom pouzivam add-on "FoxyProxy Standard", v ktorom mam nastavene 2 funkcne rychle blizke PROXY-servery a zaroven konkretne webstranky, ktore ako sa mi maju otvarat iba a iba cez prednastaveny PROXY server... nieco na sposob udajneho "VPN", ibaze toto ma omnoho viac nastaveni a za slovo vzatych nastaveni... a nie ze "zapni VPN" :P

- okrem nejakych flood/spam automatickych ochran, moze zapricinovat nemoznost pripojenia sa na webserver aj vas webklient... takze vyskusajte hlavne vzdy najprv viacero webovych klientov (webovych prehliadacov)... skuste vymazat cookies a cache vo vasom web.browseri... skuste zavolat kamosovi ktory ma ineho internetoveho providera, ze ci naaaahodou nenastal docasny vypadok serveru na ktorom bezia webstranky Ab-Forum a podobne... az potom ohlasujte chybu sem, do tohto vlakna ;)
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nedostupné abf

Příspěvek od baranček »

ale ja som amatér a aj ním vždy budem názov VPN používa prehliadač Opera priamo v lište hore na ľavej strane tak som si ho dovolil aj ja použiť.Mne stačí,že to funguje a to je pre mňa podstatné,ale Tvoj odborný výklad som si so záujmom prečítal a myslím,že pomôže aj iným :)
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
miked

Re: nedostupné abf

Příspěvek od miked »

no amater niesi... amater je moja mati, ktora sa zrovna uci pracovat so smartfonmi so systemami Android :) ty ak vies obsluzit PC alebo satelitne boxy, tak urcite amater niesi... len si proste o tom nevedel, ze co je to "VPN"... tak uz vies :) Opera uz nieje tym cim byvala, ale to asi ziadny web.browser :) stale sa len nabaluju same gebuziny na tie prehliadace a oni potom bezia stale pomalsie a pomalsie a stale potrebujes viac RAM a vyssi vykon CPU, ach jo... rovnako ako do mojej Mozilly Firefox, tak aj do Opery existuju doplnky rozneho druhu (aj pre anonymne surfovanie s automatickym vyberom nakonfigurovaneho PROXY servera podla potreby)...
Fl4k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 10.únor 2011 - 22:36

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Fl4k »

Kedže som bol pokarhaný za to ze som vytvoril zbytocne vlakno tak napisem aj sem + riesenie.
Asi tyzden mi nefungovalo pripojenie z mojej IP. Myslel som ze je to klasika vypadok na strane tohto webu. Ked som sa pripojil cez mobilne data vsetko bolo ok a tak som nadobudol pocit ze moj ISP UPC zacal blokovat tento web nakolko by to mohlo byt v ich zaujme...

Po precitani vsetkych prispevkou vissie som sa rozhodol preverit moju ip ktora mi bola pridelena zhruba v podobnom case ako som stratil pripojenie na forum a podozrenie sa samozrejme potvrdilo.

Riesenie:
1. klik na : https://www.spamhaus.org/lookup/

2. Ak tam nejdete nieco taketo tak spamhaus Vas blokol a treba nechat odobrat vasu IP z listu.
Po uspesnom odobrani cca do 30 min ste online.
Obrázek
Uživatelský avatar
xerius
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 02.leden 2008 - 18:07
satelitni prijimac: VU+ SOLO 4K

Re: nedostupné abf

Příspěvek od xerius »

V poslednej dobe musím často reštartovať vdsl z dôvodu nedostupnosti abfora.Keď som použil postup čo sem dal Fl4k,tak samozrejme všetko sedí podla obrázku uvedenom vyššie. Ale odstrániť ip z blokovaných sa mi nedarí. Keď zavolám do telekomu,tak sa tvária,že všetko je v poriadku...Keď je forum nedostupné,tak pomôže len reštart internetu a potom to ide max.1deň. Už ma to prestáva baviť.Rieši sa tento problém?
VU+ SOLO 4K
Prismcube RubyCryptoBox650HD IPbox9900 HDD-SAMSUNG HM160HI ,oscam_ymodv18
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: nedostupné abf

Příspěvek od toprun »

CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: nedostupné abf

Příspěvek od toprun »

toprun píše:Tak dneska mi AB-F začalo z ničeho nic zase fungovat přes domácí WiFi. Jsem zvědavý jak dlouho. :)
No a už je to tu zase. Na AB-F zase jen přes data. Od 31.3. od cca17:00. :(
IP adresa pořád stejná.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: nedostupné abf

Příspěvek od toprun »

Nevím, jestli někdo něco prováděl, ale už je to zase OK. Připojení přes ISP zase funguje, uvidíme jak dlouho. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Steiner »

Nikto nic neprováděl, toto sú všetko veci mimo abf.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: nedostupné abf

Příspěvek od toprun »

Jj, cesty Boží a elektrického proudu, jsou nevyzpytatelné. :D Občas mám pocit, že si elektronika žije svým vlastním životem.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
miked

Re: nedostupné abf

Příspěvek od miked »

Tak ono je nieco ine, ak ohlasi chybu na HelpDesk nejaka upratovacka, ktorej ked povies "zatvorte okno" tak ona sa fyzicky postavi zo stolicky, ide k oknu, zatvori ho a vrati sa k PC a je rozdiel ked tieto chyby ohlasia sietovi IT-experti :). Nikoho samozrejme neurazam a nikoho tu ani nepoznam, ale mnohe hlasenia chyb v tomto vlakne mi pripadaju ozaj jak od tej upratovacky...

Nikto nespomenul napriklad ze ci sa skusil odhlasit a znovuprihlasit na forko. Casto sa tu spomina problem pri Telekom ADSL sluzbe, ktora ale bohuzial casto obmiena vlastnu verejnu IP adresu ked je napr. modem dlho neaktivny. Vy sa prihlasite na stranku a ste aktivnym. Server vygeneruje kod pre vase pripojenie, ucet, pre vasu internetovu IP adresu... po nejakej dobe sa moze tato vasa verejna internetova IP zmenit (by provider) a uz server diskusneho fora nevie odpovedat. V takom pripade pomaha odhlastia a znovu sa prihlasit. Alebo si prezrite v profile svojom na Ab-Froum zoznam prihlaseni vsetne klucov a vsetky vymazte.

Podla mna aj prave preto mnohe servery (uzly na ceste medzi uzivatelom a Ab-Forum serverom) detekuju mozny utok ci pokus o SPAMovanie, pretoze sa v podstate meni vasa IP adresa, kym ste zostali prihlaseni na forku avsak neaktivnymi. Je to len moj hruby odhad, ja webstranky neprogramujem takze... mozem len hadat :). Potom ked sa aj prihlasite viac krat na forko, tak vlastne vznika dalsi problem (zo strany sietovych uzlov/serverov starajucich sa o bezenost v sieti), pretoze on si moze mysliet, ze sa prihlasujete na to iste forum (server) s rovnakym uctom viac krat po sebe s inou IP adresou = chovanie SPAM-BOTa.

Zvycajne plati aj ta filozoficka myslienka, ze ak sa vyskytne len 1 chyba na ceste medzi 10 uzlami, tak sa to da prezit. Ak vsak chybuju uz 2 uzly, ci teda 2 body v konektivite, tak uz mozu nastavat velke problemy v komunikacii na sieti. Okrem vsetkeho 1 chyba sa da vyriesit raz-dva. Objavi ju aj moja mati ked napise prikaz "tracert www.ab-forum.info" :). Ak je tam bohuzial viac chyb na tejto ceste (napr. v nejakom zlom zabezpeceni PHP-BB scriptu a potom este niekde nejaka chyba v zabezpeceni vonkajsieho servera pre ochranu pred SPAM-BOTmi) tak uz je to prakticky tazko riesitelne.

Skuste ti overit, co mate nastavene v pripade DSL sluzieb v konfiguracii routra resp. v nastaveniach modemu. Ze ci sa samovolne vas modem neodpaja pri dlhsiej neaktivite v priebehu hodiny aj viac krat (pri znovu pripojeni ziskavate vzdy novu verejnu nahodnu IP adresu). Tiez skuste vymazat vsetky vase doterajsie prihlasovacie kluce pod automatickym prihlasenim sa na forum, zo vsetkych doterajsich IP adries, vo svojom profile: Pouzivatelsky panel > Profil > Spravovat kluce na "zapamatanie prihlasenia".

Netvrdim, ze vam to pomoze, ale za skusku nic nedate.
NoPl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 08.září 2011 - 14:52

Re: nedostupné abf

Příspěvek od NoPl »

Mam Telekom VDSL, IP sa mi medzi otvorenim stranok nemeni. Problem vznika ak si dam z hlavnej stranky otvorit no novych zaloziek temy ktore ma zaujimaju. Vtedy sa casto po 2-3 stranke prejavuje tento problem, takze to vidim ako dost "hlupe" nastavenie nejakého systemu na zabranenie kopirovaniu webu. Ak toto spravanie naozaj tak niekto zamyslal, tak by sa mal dat vysetrit.
tretib1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 17.srpen 2015 - 19:52
satelitni prijimac: vu+zero
Bydliště: LC okolie

Re: nedostupné abf

Příspěvek od tretib1 »

Fl4k píše:Kedže som bol pokarhaný za to ze som vytvoril zbytocne vlakno tak napisem aj sem + riesenie.
Asi tyzden mi nefungovalo pripojenie z mojej IP. Myslel som ze je to klasika vypadok na strane tohto webu. Ked som sa pripojil cez mobilne data vsetko bolo ok a tak som nadobudol pocit ze moj ISP UPC zacal blokovat tento web nakolko by to mohlo byt v ich zaujme...

Po precitani vsetkych prispevkou vissie som sa rozhodol preverit moju ip ktora mi bola pridelena zhruba v podobnom case ako som stratil pripojenie na forum a podozrenie sa samozrejme potvrdilo.

Riesenie:
1. klik na : https://www.spamhaus.org/lookup/

2. Ak tam nejdete nieco taketo tak spamhaus Vas blokol a treba nechat odobrat vasu IP z listu.
Po uspesnom odobrani cca do 30 min ste online.
Obrázek
Tiež mávam tento problém s prihlásením a tento popísaný postup mi teraz pomohol. Zo stránky som si stiahol ponúknutý antivirus Norton(netreba inštalovať -scaner), ktorý našiel a vymazal "niečo", a po opätovnej kontrole na stránke už bolo všetko bez problémov a vedel som sa aj prihlásiť na AB-, :thankyou:
Odpovědět

Zpět na „Názory, informace a připomínky k tomuto fóru“