nedostupné abf

Tady prosím pište své názory a připomínky k tomuto fóru
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Steiner »

Dneska bol aj výpadok Googlu - všeho všudy, niekto používa automaticky Google dns
- všetko so všetkým súvisí, netreba sa ničomu čudovať, taká je doba. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
zhuleny
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 03.září 2008 - 10:56

Re: nedostupné abf

Příspěvek od zhuleny »

Mam orange dsl a na form sa dostať nemôžem . Chyba je jednoznacne na servry, keďže podľa diagnostiky odmieta spojenie. Tot pisem z prace.
Bilardos
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 832
Registrován: 17.březen 2006 - 17:41

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Bilardos »

Pro řešení konrétních případů, které se pokusím předat hostingové firmě k řešení potřebuji od vás:

- datum a čas přístupu
- IP adresu

Pouze na základě těchto údajů lze dál rozebrat jednotlivý případ.
.: qviart LUNIX3 4K :.
.: Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum :.
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nedostupné abf

Příspěvek od baranček »

Ďakujem,beriem na vedomie. :)
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: nedostupné abf

Příspěvek od virgille »

Bilardos píše:Pro řešení konrétních případů, které se pokusím předat hostingové firmě k řešení potřebuji od vás:

- datum a čas přístupu
- IP adresu

Pouze na základě těchto údajů lze dál rozebrat jednotlivý případ.
dnes opat problem s pripojenim cez SWAN 4G... cas 19.00...IP posielam
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nedostupné abf

Příspěvek od baranček »

tiež SWAN LTE pripojenie čas 19,45 IP posielam
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: nedostupné abf

Příspěvek od hlustvisihak »

sice bilardos píše že nikdo nemá problém ale já ho mám (měl už dlouho) ,

napřed to začalo selháváním stahování souborů a asi před 2-3 týdny za provozu zkapalo a nebylo boha se připojit . Otázka black listu jak u ABF , tak u mého poskytovatele bylá zamítnuta . Nejsem IT expert
no po několika radách u přátel jsem požádal poskytovatele I.Netu o veřejnou IP a ejhle vše funguje jak má !!! Odborník žasne -laik se diví ale nikdo neví PROČ !!!

8)
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: nedostupné abf

Příspěvek od virgille »

03/12/2016 - 10:10 - pristup cez SWAN opat funkcny
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Bilardos
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 832
Registrován: 17.březen 2006 - 17:41

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Bilardos »

hlustvisihak píše:sice bilardos píše že nikdo nemá problém ale já ho mám (měl už dlouho) ,

napřed to začalo selháváním stahování souborů a asi před 2-3 týdny za provozu zkapalo a nebylo boha se připojit . Otázka black listu jak u ABF , tak u mého poskytovatele bylá zamítnuta . Nejsem IT expert
no po několika radách u přátel jsem požádal poskytovatele I.Netu o veřejnou IP a ejhle vše funguje jak má !!! Odborník žasne -laik se diví ale nikdo neví PROČ !!!

8)
Hmm, kdo neví, postupuje k nahlášení problému viz. výše
.: qviart LUNIX3 4K :.
.: Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum :.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: nedostupné abf

Příspěvek od hlustvisihak »

Bilardos píše:
hlustvisihak píše:sice bilardos píše že nikdo nemá problém ale já ho mám (měl už dlouho) ,

napřed to začalo selháváním stahování souborů a asi před 2-3 týdny za provozu zkapalo a nebylo boha se připojit . Otázka black listu jak u ABF , tak u mého poskytovatele bylá zamítnuta . Nejsem IT expert
no po několika radách u přátel jsem požádal poskytovatele I.Netu o veřejnou IP a ejhle vše funguje jak má !!! Odborník žasne -laik se diví ale nikdo neví PROČ !!!

8)
Hmm, kdo neví, postupuje k nahlášení problému viz. výše

opravdu NEVÍM a netvářím se že VÍM !

pokud Ty VÍŠ tak proč to NENAPÍŠEŠ .

a proč jsi mi to NENAPSAL už DÁVNO ? když jsem se Tě PTAL !?
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Steiner »

Čudujem sa Bilardosovi že pristúpil na nejakú možnosť nahlasovania "problému".
Uvedomte si že ak správca fóra má 100 užívateľov ktorým to ide a jedného ktorému nie, tak už v zásade nemôže byť v silách správcu fóra vyriešiť toho jedného. V princípe čo funguje 99 percentám a 1 percentu nie tak nemôže byť chyba u poskytovateľa - správcu fóra. Teraz samozrejme hovorím o tomto prípade.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: nedostupné abf

Příspěvek od hlustvisihak »

popri plnom vedomí si uvedomujem že aj ty si prípad

ovšem nechápu smysl šéfova příspěvku dnes v 18:19 !?
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: nedostupné abf

Příspěvek od davidas »

...jen tak mimo misu....ale napsalo sem 5. lidi, kteri meli s pripojenim na ab problem, nepredpokladam, ze by to souviselo s jejich pripojenim jak se tady psalo, ja osobne se pohybuju na vice sitich ruznych provideru, vsude stejny prolem, v konecnem dusledku to nejspis jede pres jeden smerovac? to, ale nevim jiste a nemam cas to ani zkoumat...
a, aby se tu nepsalo, ze neco nejde, tak napisu, ze jsem u sebe na notesu na kterem v 99% funguju, nemusel jsem v nastaveni nic menit a ani v nastaveni antiviru nod32....aktualne uz nejaky cas funguje vse bez problemu v kombinaci snad vsude kde jsem byl....

pak jedine, ze by hosting resil nejakou zkousku treba ddos ochrany, nebo neco jineho, kdyz pristupovalo na forum vice lidi nez obvykle, treba zrovna tohle vyresene nemel....
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
Bilardos
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 832
Registrován: 17.březen 2006 - 17:41

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Bilardos »

Pokud je někdo blokován, není to o blokování z řady adminů, ale je to nastavením firewallu u hostingové firmy.
Ti museli v historii řešit útoky na web a tak je dobře nastavená firewall jediná cesta, jak těmto útokům zadránit.

V nastavení používají:
list z http://www.spamhaus.org/drop
Dale je zakazan pristup ze site TOR
Nejake IP jsou explicitne blokovany - ze kterych sly utoky
Dále pak IP z Ruska a Číny.

Pokud má někdo problém, je jeho IP nejspíše z nějakého důvodu na spamhous-u.

Aby se vyladilo nastavení firewallu, je potřeba zaslat ten report, ktreý hostingové firmě předávám a ti dle toho upravují nastavení.

Věřím, že toto je dostatečné vysvětlení :-)
.: qviart LUNIX3 4K :.
.: Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum :.
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: nedostupné abf

Příspěvek od davidas »

...s tou ip je to jednoduche....u sveho providera-poskytovatele internetu jsi schovan za verejnou ip, kde samozrejme nejsi sam, ale je vas tam treba 1xx-1xxx (~10-999), nejaky franta, nebo i vice frantu pouziva treba nejakeho emailoveho klienta, ktery zacne spamovat, tohle se nekde projevi, tim, ze druhou stranu-jineho providera zacne bombardovat, ten si zjisti odkud to jde a nahlasi tuto ip na spamhous

tvuj provider ti pridelil jinou verejnou ip jenom pro tebe, proto tyto problemy ustaly a s forem uz nemas problem.....

kazdy si muze overit svou ip adresu, nebo ip adresu pres kterou jde do netu na mojeip.cz, kterou opiste a vlozte na https://www.spamhaus.org/lookup/
a vysledek mate treba takovy:
Blocklist Lookup Results


xxx.197.149.2 is not listed in the SBL

xxx.197.149.2 is not listed in the PBL

xxx.197.149.2 is not listed in the XBL

nebo dalsi ip...

xxx.229.94.106 is not listed in the SBL

xxx.229.94.106 is not listed in the PBL

xxx.229.94.106 is not listed in the XBL


snad je to trochu srozumitelne....ale s pripadem, kdy se zobrazilo, ze stranku nelze zobrazit spamhous nesouvisel, tam byl jiny problem....


Bilardos píše:
hlustvisihak píše:sice bilardos píše že nikdo nemá problém ale já ho mám (měl už dlouho) ,

napřed to začalo selháváním stahování souborů a asi před 2-3 týdny za provozu zkapalo a nebylo boha se připojit . Otázka black listu jak u ABF , tak u mého poskytovatele bylá zamítnuta . Nejsem IT expert
no po několika radách u přátel jsem požádal poskytovatele I.Netu o veřejnou IP a ejhle vše funguje jak má !!! Odborník žasne -laik se diví ale nikdo neví PROČ !!!

8)
Hmm, kdo neví, postupuje k nahlášení problému viz. výše
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
miked

Re: nedostupné abf

Příspěvek od miked »

Zdravim borci,

asi mam tiez auto-BAN a to zo strany mojho providera - Slovanet. Alebo dostal u mojho providera auto-BAN server, na ktorom bezia webstranky ab-forum ? Neviem presne urcit, ze ci ISP zablokoval pristup na ab-forum iba mojmu PC v lokalnej sieti, alebo ci zablokoval pristup z internetovej spolocnej brany vsetkym uzivatelom na ab-forum.

Zvlastne je, ze prikazy otestovania spojenia a trasovania funguju (ping a tracert) :-) a jedine HTTP protokol je blokovany.

Od vcerajsiej noci sa na ab-forum nemozem pripojit t.j.:
24.12.2016 / 02.00 hod
IP=178.253.184.41


Najprv som myslel, ci som neporusil nejake pravidlo diskusneho fora - Boze chran ! Potom ma tiez napadlo, ze pri stahovani niektorych priloh z tohoto fora, ich obcas zablokoval ESET Smart Security 8, pricom sa vobec nejednalo o ziadne virusy a ani o pofiderne odkazy v zmysle ukazkoveho priklad ako napriklad - http :/ / hack . xxx. fck . me.xxx .sk a teda domnievam sa, ze ESET ochranu ci nejaku obdobnu vyuziva prave moj Slovanet provider a zablokoval spojenie medzi serverom na ktorom funguje ab-forum versus Slovanet internetova brana.

Momentalne sa pripajam na ab-forum cez PROXY niekde v zahranici a je to zatial pohoda (nez zas nedojde ku autoBAN-ovaniu).

Diky.

...a este poznamka k prispevku od davidas:
davidas píše:kazdy si muze overit svou ip adresu, nebo ip adresu pres kterou jde do netu na mojeip.cz, kterou opiste a vlozte na https://www.spamhaus.org/lookup/
a vysledek mate treba takovy:
Blocklist Lookup Results
Sorry, ale tvoj odkaz na overenie problemovych verejnych IP adries je hlupost. Za prve taketo "overenie" sa tyka iba nejakej SPAM-ochrany a za druhe kazdy provider moze mat svoje vlastne black-listy a de fakto i pravidla k blokovaniu - ci uz z vnutornej strany (klienti vyuzivajuci sluzbu pristupu k internetu od svojho ISP) alebo z vonkajsiej strany internetovej brany (internet vseobecne). Takze ten odkaz, ktory si sem dal nic nevie zistit a nic nevie vyriesit :-P . Ale na vysvetlenie urcite postacuje. Tieto webstranky ti najdu len celosvetovo ohlasene / zaBANovane servery, ktore umyselne rozposielali SPAM a to aj cele dni v kuse bez prestania. A urcite su uz davno aj banovane a nahradene dalsimi servermi (IP adresami). Black-list by mal byt zostaveny na zaklade viacero pricin. Kazdy ISP ma svoje vlastne a velmi velke "tabulky" pravidiel na blokovanie IP adries. Napr. pri pokuse o DDoS dostava klient IP BAN ihned na aspon 4 hodiny :-) . Lenze zalezi aj z akej IP adresy taky podnet prichadza... o aky druh DDoS sa jedna... ci nejde o falosny poplach... a podobne. Tieto veci uvedena webstranka urcite nezohladnuje. Je to len nejaka stara celosvetova DB s IP adresami serverov, ktore su uz urcite davno off-line.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: nedostupné abf

Příspěvek od Steiner »

178.253.184.41 nie je týmto fórom blokovaná/banovaná
Áno je to vecou providera, v práci mám dvoch providerov, cez jedného ABF ide, cez druhého nie, pritom dns rovnaké.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
miked

Re: nedostupné abf

Příspěvek od miked »

diky za rychlu odpoved

sakra, tak potom to je asi ta druha moznost a sice blokacia zo strany ISP ... ako som naznacoval vyssie, ze pokial vyuzivaju na ochranu produkty ESETu resp. tie iste blacklisty na detekciu "potencialnych" zaskodnickych webstranok, co pouziva aj ESET, tak to tam hodilo autoBAN a viac sa to so mnou nebavi :-(

ESET mi v mojom PC toto tiez par krat zahlasil v poslednych dnoch... zablokoval otvaranu webstranku resp. zastavil stahnutie prilohy po kliknuti na nu... musel som docasne vypnut ESET a znova kliknut na prilohu... celkom bezpecny subor, v ktorom by nemala byt jaka hrozba... aj odkaz na subor bol vzdy priamy (nie cez 10 web stranok dalsich)... ci uz sa jednalo o archivny subor ZIP s .png ikonami alebo o .TXT subor, ziadna hrozba to nebola... hlavne ze cez celu stranu vo web. browseri som dotal oznam o zablokovani webstranok ESETom :-) uplne ma ochranili pred virusmi ked zablokovali stahnutie .TXT suboru :-) fakt akoze... :-)

stale mi to nefunguje inak, nez len cez to externe PROXY... skusil som tiez vypnut ESET ochranu (kontrolu soborov aj kontrolu firewallu), ze ci stranku nezablokoval v PC nainstalovany ESET bez mojho vedomia, ale furt to nefunguje... musim mat ab-forum webstranky nahodene do vynuteneho surfovania skrz PROXY (FoxyProxy addon v Mozilla Firefox, ktory sam otvara prednastavene stranky skrz PROXY server)

/////// EDIT 28.12.2016 :

Tak po cca 4 dnoch ab-forum zasa funguje aj bez PROXY. Uvidime ako dlho to vydrzi :).
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: nedostupné abf

Příspěvek od vensan »

Uz to tiez riesim z domu od lokalneho poskytovatela wifi len toto:
Access Denied! Your address is blacklisted. More information about this error may be available in the server error log.

teraz som v praci :D čest.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
edy05
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 13.červenec 2007 - 16:48

Re: nedostupné abf

Příspěvek od edy05 »

Zdravim, aj ja som mal problem sa dostat na ab-forum.... a to od 20.12.2016, teraz konecne mi funguje, dufam ze to nezakriknem.... ale doteraz som sa pokusal pripojit aj z ineho PC domacej sieti, skusil som aj na telefone si zapnut na SIM karte data a ist cez mobilnu siet - stale mi pisalo server sa nenasiel.....skusil som aj preinstalovat windows, zmenit antvirus - nic nepomoklo...... az teraz konecne zase fungujem.....
Odpovědět

Zpět na „Názory, informace a připomínky k tomuto fóru“