Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od decik »

Splitter se použije jen v případě současného užívání internetu a telefonu právě na oddělení
hlasových služeb a internetu. V případě nevyužívání hlasových služeb je splitter zbytečný a linka se zapojuje na přímo. :-)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

no teoria je taka, ale telekom u nas ma inu prax. Analog telefon kazu zapojit do routra.Teda na niektorych typoch.Pokial si pamatam, nemci maju cez router len ip telefony a analog cez splitter.Ale mozno uz je vsetko inak. Porovnaj si navod k tomu ADB a ktomu ZTE. U jedneho to vraj ide u druheho nie, co je pravda? Druhe info je, ze funkcnost spliterra ako pri ADSL musia aj oni nastavit u seba .......... proste slovensko. ](*,)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

ADSL ešte po starom. Tam ešte platí aj to čo písal "litrik". Ale pre Telekom VDSL už to neplatí.
Telekom VDSL a pevná linka sú už bez splitera. Tel. linka už len priamo do FXS vo VDSL routry.
Dávajú sajrajt ZTE. To ADB je po "ošetrení" neporovnateľne použiteľnejší, ešte som si do zálohy kúpil dva z bazošu a urobil v nich kompletný zrkadlový obraz z aktívne zapojeného a odložil do skrine pre prípad havárie.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od decik »

Splitter jenom odděluje telefonní služby(dolní propust) od datových(může mít a nemusí horní propust a DC oddělení). Horní propust a DC oddělení by už měl obsahovat modem, takže v případě nevyužívání telefonu je možné linku do modemu zapojit bez použití splitteru. (viz schéma)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Zase musime byt papezskejsi ako papez ..... :( na slovensku co?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

@decik, ano, ale v prípade súčasného VDSL od Telekomu pevná linka "pichnutá" akokoľvek a kdekoľvek, či už do Dolnej Hornej, alebo do Hornej Dolnej, čiže nie priamo do VDSL routra je nefunkčná. Všetko riadi router. Je to klasická pevná linka, čo sa deje za routrom je už druhá vec.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

pricom ale prave pri tom ADB pokial si pozries navod na stranke telekomu, je jasne napisane ze to ide aj cez splitter. Ja ti verim ze to nejde ale vraj keby sa clovek dohodol s nimi aby ten router prepli do ADSL modu vraj by to islo, teda komu staci rychlost aku ponuka ADSL .... take mam info ale ci je to pravda? Lebo vraj s tym maju problem aj nejake alarmy atd., neviem v tom sa az tak nevyznam.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od decik »

Steiner píše:@decik, ano, ale v prípade súčasného VDSL od Telekomu pevná linka "pichnutá" akokoľvek a kdekoľvek, či už do Dolnej Hornej, alebo do Hornej Dolnej, čiže nie priamo do VDSL routra je nefunkčná. Všetko riadi router. Je to klasická pevná linka, čo sa deje za routrom je už druhá vec.
Ano, máš pravdu, u VDSL je to s telefonními hovory jinak. Ale u ADSL pokud se nevyužívají hlasové služby v podstatě splitter není potřeba. :-)
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od decik »

liquere píše:pricom ale prave pri tom ADB pokial si pozries navod na stranke telekomu, je jasne napisane ze to ide aj cez splitter. Ja ti verim ze to nejde ale vraj keby sa clovek dohodol s nimi aby ten router prepli do ADSL modu vraj by to islo, teda komu staci rychlost aku ponuka ADSL .... take mam info ale ci je to pravda? Lebo vraj s tym maju problem aj nejake alarmy atd., neviem v tom sa az tak nevyznam.
Ono to přes ten splitter půjde, ale je tam zbytečný, protože to půjde i bez něj. :-)
Jenom jdem někde četl, že pokud už je na lince VDSL, zpět na ADSL to Telekom nevrátí... :-)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

neruzumieme si. To co pises chapem, ten splitter mozes pouzit aj ako spojku, ked mas dva kable a potrebujes ich spojit.Ja spominam obrazok v navode k ADB, kde na rozdiel od ZTE je jasne ukazane, ze analog telefon mozes dat aj do routra, aj pripojit na splitter.To moze ludi pomylit.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

Ten návod k ADB som samozrejme preštudoval už pred skoro 3 rokmi keď som to objednával a povedal som si OK, šecko v porádku.
Inak som bol ale prekvapený keď router prišiel, otvoril som krabicu a tam bol nákres iný. :shock:
Ale už bol rozbehnutý nenávratný proces. Tak som musel káble pevnej linky prispôsobiť tomuto, mám ich okolo celého baráku a celý rozvod predtým končil pri routri, teraz tam začína a signál ide opačným smerom ako predtým. Smradi jedni. :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

jo asi aj ta ciganka na youtube dostala VDSL od telekomu, ked vykrikoval - tu kabel, tu kabel , tu kabel ....... :lol:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od decik »

:D :good: Tak určitě... :good: :D
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Tak mu prisiel vcera ten ony ZTE, este mu maju dat vediet kedy to moze uz zapojit. :D

Doplnenie - bol som pozriet ten router ale nejaky velky problem som neobjavil. V com ma ten router zlu povest? Teraz myslim ten ZTE 2. Pokial niekto potrebuje ma to presmerovanie portov a ddns je mozne pre bezneho cloveka co chyba? Aby som vedel napise niekto? :unknown:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
griso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10.únor 2009 - 11:26

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od griso »

liquere píše:Tak mu prisiel vcera ten ony ZTE, este mu maju dat vediet kedy to moze uz zapojit. :D

Doplnenie - bol som pozriet ten router ale nejaky velky problem som neobjavil. V com ma ten router zlu povest? Teraz myslim ten ZTE 2. Pokial niekto potrebuje ma to presmerovanie portov a ddns je mozne pre bezneho cloveka co chyba? Aby som vedel napise niekto? :unknown:

1 vec čo mi veľmi vadila je, že má iba 100Mb lan.
A skoro som zabudol na tie biele diody, mam router vedľa tv a strašne mi to vadilo.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Tie ledky mozes vypnut software to ma v moznostiach, LAN no ono cely router pokial si pamatam nepodporuje viac ani na WAN strane ........ alebo?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
griso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10.únor 2009 - 11:26

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od griso »

Aj keď ledky vypneš stále jedna svieti. 1Gbit cez lan je výhoda keď máš v sieti viacej pc a kopíruješ súbory medzi nimi.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

ano jedna svieti ta pre wifi to je pravda, tak holt to musis otocit... :D LAN na kopirovanie rychlejsia lepsia, jasne to ale nie je z ich hladiska - teda telekomu podstatne, ja to beriem tak ze potrebuju jednoduchy aparat aj pre toho naj......ho zakaznika.Aby mali co najmenej roboty. :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od toprun »

Stačí kousek elektrikářské izolepy. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
resetko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 13.říjen 2008 - 10:32
satelitni prijimac: VU+ uno 4K SE

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od resetko »

Ja 1Gbit lan riesit tak ze router od telekomu je len brana na internet a pridelovanie dhcp a vsetko ostatne je pripojene cez 1Gbit switch cez ktory je pripojene nas a vsetky zariadenia v LAN. Na WiFi mam zvlast ac router lebo aj tak vsetky zariadenia na ktorych pracujem (notebooky, mobily) sa pripajaju cez wifi.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“