Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od 005jon »

Vypada to tak že FW VV3212_SLT_3.1.0.0028 – main bude posledný je to už výbehový model a skončila podpora.
Naposledy upravil(a) 005jon dne 01.prosinec 2016 - 21:29, celkem upraveno 1 x.
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

005jon: ak by som bol moooc odvazny - mas taky konfig ktory umoznuje Adminovi Supervisor prava? :-)
A vdaka za navod, ozaj som sa tam dostal...
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od 005jon »

Veď to si nastavíš sám v .........
Naposledy upravil(a) 005jon dne 01.prosinec 2016 - 21:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

005jon píše:Vypada to tak že FW VV3212_SLT_3.1.0.0028 – main bude posledný je to už výbehový model a skončila podpora ...
No neviem, všimol si si čo som písal predtým ?
Steiner píše:Dneska som bol v telekome, vyzerá to že zase sa vracajú k ADB VV3212, ten shit ZTE ..,či ako to bolo, je asi ozaj k ničomu.
ADB má vraj nový FW, ku mne sa našťastie ešte nedostal, vraj má už povolené ftp na usb, atď..
no ufitíme. :D
Ešte dodám že keď som tam osobne bol tak som si ho tam všimol na regáliku a nadhodil som tému a aj mi to akosik bolo aj tak potvrdené že už sa zase vracajú k ADB3212.
Však inak vo svojej podstate to je dobrý router, u mňa teraz šlape jak vínko.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od 005jon »

To len z číny dorazil zabudnutý kontajner tak ho treba minúť.

ZTE II sú viac menej nezničiteľné šroty. To sa nedá povedať o ADB VV3212 ktoré odpaľoval pri aktualizaci FW jedna radosť. Po 1,5r opravil FW ktorý tomu zabraňoval aby ste nemali doma len tehlu.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

Neviem či si do T-com nepôjdem ešte jeden ADB vyzdvihnúť keď už teraz zmenili podmienky jeho používania tak ako zmenili, vraj treba platiť prenájom, čo predtým nebolo, tak keď prenájom tak chcem nový, nebudem predsa začínať platiť prenájom niečoho čo je už po záruke. Aby som mal doma s čim laborovať a mať rezervu. :)
Hneď zajtra na tom začínam pracovať. Samozrejme v tom slova zmysle že ten aktuálny ale ostane tam kde je. :D
005jon píše:ZTE II sú viac menej nezničiteľné šroty....
Ano, ale v určitom slova-zmysle robia veľké problémy a ja ich nechcem ani vidieť. :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

Uprimne - keby ma ZTE aspon ten USB samba, tak ostanem pri nom, ma tam aj zakladny parental control... Ale mal som pocit (spravny - overene) ze som tam mal aj Parental control a ten tam teraz realne chyba! Bol v Security.
Slak to traf uz som sa tesil ze to pojde... A ze cele toto malo zmysel.
http://www.ab-forum.info/download/file. ... &mode=view
Zase by to chcelo zavrtat sa do noveho firmu ci to cele odpalili alebo to iba skryli...
Dokonca to tam ma VPN server (!!!) takze, skoda reci...
Samba, Parental a VPN a nic ine uz nepotrebujem...

005Jon: Dakujem, skusit ten setting budem musiet az zajtra... Dnes uz :sleepy4: :sleepy3:
Uživatelský avatar
005jon
Odborník
Odborník
Příspěvky: 316
Registrován: 25.únor 2007 - 16:58

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od 005jon »

Posledných FW bolo okresane .
Naposledy upravil(a) 005jon dne 01.prosinec 2016 - 21:30, celkem upraveno 1 x.
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

Steiner: ty mas este stary dobry FW, vies mi pls vlozit sem link na Security > Parental controls? Chcem si pozriet ci ma zmysel sa v tom vrtat...
Dakujem!!
Lasto641
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 26.leden 2010 - 16:16

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Lasto641 »

Zdravim,

chcel by som poprosit o radu skusenejsich. Mam prijimac Amiko 8250 a idem na shar*ng zvonku. Dostal som teraz novy router od Telekomu router ZTE II (https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/zte-ii)
Stale po zapnuti prijimaca musim ist v prijimaci do nastaveni sietoveho klienta a urobit modrym tlacitkom PING aby mi share nabehlo. Potom to uz ide cely den. Predtym som mal ADB router tiez od Telekomu fungovalo to ok (https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/adb-va2111).
Treba nieco zmenit v nastaveni ZTE II aby mi to islo bez toho PING po zapnuti. Je to dost otravne. Dik za pomoc.
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

resetko píše:skusal som a po bod 3 v pohode ale ako supervisor sa neprihlasim... robim nieco zle?
Pozor na Default gateway, musis tam mat IP routra (ak mal default reset tak 192.168.1.1) aj ked IP adresa ethernetu bude 10.0.0.xx, subnet som nechaval 255.0.0.0 a ked som to aplikoval, Win8 mi zakrical ci som si isty ze to tak chcem lebo je to na inaksom subnete. Dalej je dobre aby si siel cez kabel a vypol aj wifi - moze sa stat ze notebook (ak mas) sa pripaja na rovnaky router.. :-)
Daj vediet ako si na tom.
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

Dakujem - root uz maju osetreny v *28 tak ze ked zadas neexistujuci root tak ti nedovoli prihlasit sa. Vo FW *22 bol dokonca dokaliceny ftp - zmaznuty subor - aby sa nedal FTP spustit. No ale to si nepomozem.. Tam je to skor o tom - ked sa da modifikovat cela databaza nastaveni tak jedine tam by to slo. Napriklad podla logov to spusta aj wifi scheduler demona...
robicq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 20.září 2011 - 0:52

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od robicq »

005jon: Hej - SSH som videl zapnute ale neprihlasim sa - zrejme budem musiet cez 10tkovu siet - nemal som este cas.. ale popravde som hocico iba nie *nix geek hehe.. Ale este nelamem nad sebou palicu :-) Popravde uz moznost citat logy je super - viem kedy decka zapli komp a nemusim ani do eventlogu pozriet..
Druha vec je ze asi uznas ze venovat sa rodine je prospesnejsie ako venovat sa routru :wink:
trance89
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 02.únor 2015 - 0:07

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od trance89 »

005jon píše:Vypada to tak že FW VV3212_SLT_3.1.0.0028 – main bude posledný je to už výbehový model a skončila podpora.
ahoj
mohol by si mi poslat ten navod? dakujem
Uživatelský avatar
emkac
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 27.listopad 2008 - 9:38

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od emkac »

zdravim, momentalne mam nejaky crepovy ADSL router, na nom telekomacky internet
prechadzam na VDSL, ako doplnok mam Magio TV
dali mi k tomu ZTE II modem

dnes som so supportom riesil, ci si mozem nechat vlastny router (v buducnosti planujem dat nejaky kvalitny, ked budem mat NAS), nech si bezpecne spravim pristup zvonku...
tak ma uplne zrusili, ze vlastny router nie je mozny... ze na nom nedokazem nastavit Magio TV... ze si nastavenia ani nepozriem na ZTE, lebo si to stahuje z telekomu ako nejaky config
a navod, ktory na IPTV niekde koloval na webe, a tusim aj tu, ze platil kedysi pre ADSL ale neplati pre VDSL

co mi odporucite?

a) je to blud, mam si kupit uz teraz nejaky lepsi VDSL modem a na nom si nastavit vsetko tak, aby chodilo aj Magio TV
b) mam si nechat ZTE II, za to si mam zapojit nieco seriozne, pricom ZTE II bude sluzit len pre Magio TV, vsetko (vratane port forwardingu a pod. na dream) nastavim na tom druhom
c) momentalne sa mam na to vykaslat, najma ak je sanca do roka na optiku... mam pouzivat len ZTE II, na tom rozchodim vsetko, co momentalne potrebujem (kym nemam NAS v zasade chcem len pristup na dreambox)
DM800 HD klon, VU+Zero, VU+UNO 4K SE, Multibeam E-85, 1W, 13E, 19,2E, 23,5E, CCcam 2.3.0 a Oscam
skorpion5555
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 02.únor 2015 - 14:39

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od skorpion5555 »

Ahojte pani, viete mi prosim niekto poslat postup ako sa prihlasim pod supervisora, resp. do hlbsich nasaveni routra? tiez mam FW VV3212_SLT_3.1.0.002
dakujem za pomoc.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Sudruhovia neviete co telekom teraz najcastejsie posiela ako samoinstalacny balik na VDSL, teda myslim aky router? Znamy ma uz hlavu z toho co mu pride, tak sa chcem trochu predpripravit na moznosti, on s tym nepohne... :D Dikes ... :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Robb23
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.duben 2009 - 19:08

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Robb23 »

liquere píše:Sudruhovia neviete co telekom teraz najcastejsie posiela ako samoinstalacny balik na VDSL, teda myslim aky router? Znamy ma uz hlavu z toho co mu pride, tak sa chcem trochu predpripravit na moznosti, on s tym nepohne... :D Dikes ... :)
Podla mojich info davaju stale ZTE II (https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/zte-ii)
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od rudich »

Presne tak. ZTE 2
Dá sa do neho pozrieť a to je asi tak všetko. Nič tam nenastaviš.
Xtrend,Gigablue,Dm900
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

dikes pani ono ani nejde v jeho pripade nejak o VPN a podobne veci. Mozno este skor pojde o to (ale neviem urcite) ze niektore umoznuju pevnu linku cez dodavany splitter a niektore vraj nie bez ohladu na to, ze je dodavany ku kazdemu.V com teda nevidim logiku ............. on uz nejaky splitter aj ma roky este na ADSL, tak zbezne som to preletel a tak isto to pisu aj oni, teda v navodoch.Preto skor prax ma zaujimala ake mate skusenosti? :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“