Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

Problém nastáva vtedy keď je v domácnosti linka Telekom VDSL používaná súčasne s pevnou telefónnou linkou. Totižto vtedy je bežný/normálny spôsob rozdelenia cez spliter nefunkčný, telefónna linka funguje iba po pripojení do routra ADB VV3212. To znamená že nie je možná výmena tohto nešťastného routra za vlastný - nejaký normálny. Ak by to tak nebolo tak je táto téma bezpredmetná, vymení sa router a vybavené.

Tento router má totiž viacero obmedzení a chýb vo firmware ktoré nikto nie je schopný ani po vyše roku odstrániť.
Napr.:
- prístup zvonka na router NEMOŽNÝ
- ftp zvonka na zariadenia v sieti NEMOŽNÝ
- ftp v domácej sieti na zariadenia v sieti funkčný iba pár hodín po reštarte ktorý trvá nekonečne dlho, potom po pár hodinách /náhodne/ z nejakého dôvodu taktiež NEMOŽNÝ
- atď, atď.
skrátka katastrofa

Reklamácia na Telekome s výsledkom: v zmysle - tak to musí byť, ak sa nepáči prejdite späť na ADSL :shock:

Píšem to nielen v zmysle "HAMBA TELEKOMU" za takéto riešenie, ale hlavne z toho dôvodu či sa náhodou niekomu zainteresovanému nepodarilo v tomto nejako postúpiť trochu ďalej. Ak áno prosím o nejaké info.
Videl som niekde na nete niečo aj o telnete čo sa týka tohoto routra, ale nič konkrétne.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ešte pár postrehov z netu od rôznych nešťastných vlastníkov (nedobrovoľných), len tak na ukážku:
inak samozrejme pre nezainteresovaných nie je problém naťukať do Googlu napríklad: "ADB VV3212" :)
ADB VV3212 je šmejd na ktorom sa nedá zmeniť ani IP adresa a celkovo je to šmejd, ktorý by mali zakázať predávať
taktiez mam problemy s viditelnostou ostatnych pocitacov v sieti. raz ich vidim inokedy nie. internet ide kazdenu ale ja sa do nich ani nepingnem. ak to prepojim cez dalsi router neni problem
mam podobne problemy so zariadeniami v sieti. Raz ich vidim, inokedy nie
adb router je synonymum tragedie ... nedokaze ani tak zakladnu vec ako dmz ... rozsah portov sa sice da forwardnut ale neprenese http hlavicku
doma sa na adb pripaja 5 pc (win7 a win8) a vsetky odpaja. konkretne na svojom pc som skusal rozne ovladace na sietovku, nic nepomohlo. a neverim, ze odrazu je problem vo vsetkych pc doma, len v routri nie, ked odkedy ho mam, tak su problemy
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Niekoho dobry kseft, inak pouzitelne len pre obycajneho uzivatela, co nevie ine ako pripojit a pozriet email,surfovat. Ten crep nenajdes ani na stranke vyrobcu pokial som rychlo neprehliadol nieco......uprimna sustrast...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Sanzi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 13.leden 2011 - 13:32
satelitni prijimac: DM 7020 HD
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Sanzi »

na VDSL pouzivam Asus DSL-N66U, všetko čo si popisal tu funguje

ten ADB VV3212 je fakt len na surfovanie, bežnemu uživatelovi to ale stači :)
VU+ Solo4K | DM 7020 HD / 2x DVB-S2 Tuner / Display GrauTec | image OE 2.0 | GSU 5.40 | HD GLASS 7.96| Skylink HD ICE
Xtreamer Prodigy | Panasonic Viera TX-P50VT30E | Yamaha RX-V567 | Yamaha NS-555 | Yamaha NS-C444 | Yamaha NS-333
| JBL ES250PW
deman
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 26.červen 2011 - 17:25
satelitni prijimac: VU+ Zero 4K, Octagon SF8008
Bydliště: Skalica SK

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od deman »

Podobné skúsenosti mám aj ja. Router ADB VV3212.
Navyše každý večer spadne linka a router musím manuálne cez web reštartovať....
Hrôza des s takýmto poondiatým výrobkom.
michal_drak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 25.prosinec 2007 - 13:24

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od michal_drak »

Ja som prechadzal na VDSL pred rokom a prvy mesiac som reklamoval mozno 15-krat nakoniec to doladili a funguje to bez problemov.
Takisto mam router ADB a takisto problem s viditelnostou v sieti a pristup zvonku, vyriesil som to tak, ze som ADB hodil do skrine a z neho natiahol Lan kabel do povodneho Asus dsl-n55u a vsetky ostatne zariadenia sa pripajaju do asusu. Velke minus je ze sa neda ADB prepnut do Bridge modu a tym vyriesit pristup z vonku. Takisto ak mate aj pevnu linku, tak router je stale majetkom t-comu a uzivatelovi ho len t-com zapoziciava, takze upravy firmware nehrozia, inac si zaplatis komplet zariadenie.Takisto raz ked uz mas vdsl je velmi problematicky-pochop nemozny navrat na adsl!!! Uz ti to proste neprehodia. Aj keby si zrusil internet od t-comu tak ten router ti nechaju a bude cez nehho zapojena pevna linka. Iny vdsl router si mozes kupit, ale neviem o takom na ktorom by si rozchodil aj pevnu linku.
inac som spokojny so stabilitou len ten pristup z vonku.
CST Trinity, 2 X HD-Box FS-7119HD, Ex-Dreamsky NXP256HD, Parabola 80 cm Mascom, Inverto LNB Twin
Black ULTRA, Motor AMIKO DM 3800 a v skrini starucky Azbox 720 USB, Skylink Kombi plus karta next.
alfsvk

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od alfsvk »

Situacia je vazna, ale nie az tak. /aspon moj pripad :smoke:
Samozrejme suhlasim s obsiahlym Steinerovym definovanim poskytovatela a ciastocne aj s vlastnostami ADB. :)
Ja nemozem na uvedeny router nic moc nadavat, ide ako pila ale:
Kedze som pred VDSL mal DSL cez Vigor 2820, najjednoduchsie bolo zapojit
LAN vystup z ADB do WAN2 Vigor a bolo vsetko po starom - aspon na LAN.
ADB pouzivam ako prevodnik z dvojdrotu ST na LAN a odbocka na analogovy telefon
a z medzisiete mam privod na Magio. Skusal som viacero rozsahov IP na LAN, bez problemov.
Mam na nom forward vsetkych portov UDP a TCIP na moj router a dyndns accounty, WIFI mam OFF.
Nezniesol by som, aby sa operator mohol potulovat po mojej LAN.!!
V takomto nastaveni som NEZAZNAMENAL za rok ziadny problem, ked neratam vypadok pri preruseni
optiky do ustredne / experti stavali bilboard a trafili sa presne.
Router a cela HOME strojovna je na UPS.

Samozrejme je co napravat, cez router sa neda spojit PPTP klientom z WANu na moj VPN server,
aj ked PPTP aplikacia je predpripravena, neprechadza gree protokol.
Vadil som sa s nimi az som sa dostal ku kravatakom ale nebola s nimi rec.
kedze som bol ako technik jednu desatrocnicu ich kolegom, nechal som ich v omyle. :D
Ked nevedia pochopit ze je jedno ci na VPN sever Vigor pristupujem z DSL / co fungovalo
niekolko rokov / a teraz cez ADB na WAN2 toho isteho routras to nejde v ziadnom nimi
doporucovanom nastaveni /skusali to aj ich technici/ tak som im povedal svoj nazor a bolo.
Presiel som na L2TP a no problem, zasadne pristupujem do LAN cez VPN spojenie.
Takze neriesim ziadny telnet, FTP atd.
Smerom z LAN prechadzaju von vsetky VPN bez problemov.

Co sa tyka obmedzenych moznosti nastavenia necudujem sa im, je to ich IP zariadenie
a ked maju poskytovat support /o kvalite sa da polemizovat/ tak aspon WAN stranu
musia mat nastavenu podla svojich potrieb. Ina uroven nastavovania je pristupna
cez superadmin-a. Jedine co som zistil je ze heslo je tvorene zo SN routra a MAC adr.WAN.
Kto nema na linke telefon, da sa pouzit aj iny router. Ci to povoluju aj ofiko som nesetril.
BTW: aj pri ADB vedia pustit analogovu linku cez splitter, zopar ich internych testerov to ma,
musi to byt ale nastavene u nich v konfiguracii profilu.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

V kazdom pripade je problem, ze nie je dostupny fw na stiahnutie, ako to byva pri inych koncovych zariadeniach, ci uz od nich alebo od vyrobcu zariadenia, to uz je cudne. Zase na druhej strane viem si predstavit co dokazu niektori experti porobit a potom reklamovat.....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
alfsvk

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od alfsvk »

Pripadnu zmenu FW vedia vo vhodnom okamihu vnutit na dialku.
Prvy raz to bolo pri instalacii - este nebola samoinstalacia tak technik nahlasoval
SN a MAC dievcine a kedze sme router pozerali z mojho notasu tak som postrehol zmenu.
Druha zmena FW bola po cca 2 mesiacoch. Aktualna u mna je na obrazku.
Este poznamka k rychlostiam: zmluvne 50/5
Za cely cas mam vacssinou download podla zmluvy a aj nieco viac, upload je okolo 4,75 az 4,85. :smoke:
Ustrednu mam za zahradou, dlzka vedenia cca 350 m.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Tak u teba je to optimalne. co sa tyka vzdialenosti. Optika nebola dostupna? Ale zase na druhej strane z nahanania megabitov sme uz vyrastli, teda ja urcite...... :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

liquerko, tu čo sa týka Telekom VDSL ide o niečo iné, máš možnosť VDSL ale vodsaď podsaď :D , ak si cca 200-300m od ústredne /ktorá je na optike/ tak je to teoreticky možné, atď. atď.
Mimochodom, samozrejme sme na medenom kábliku a bola aj žiadosť oddeliť pevnú linku od VDSL internetu - v prívode k domu sú 4 žili káblika, z toho 2 použité, takže technicky žiaden problém, odpoveď - ZAMIETNUTÉ :shock:
No nič, som rád že medzi zainteresovanými, ako som písal, je aj alfsvk :D
To znamená že debata je na dobrej ceste, ale dnes už nestíham, tak zajtra budeme pokračovať. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Sanzi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 13.leden 2011 - 13:32
satelitni prijimac: DM 7020 HD
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Sanzi »

Steiner: my mame pevnu linku od tcomu a od orange mam vdsl na jednom kabli, takze mam 2 zasuvky preco nevyuzit 4 žili ked sa da :D
VU+ Solo4K | DM 7020 HD / 2x DVB-S2 Tuner / Display GrauTec | image OE 2.0 | GSU 5.40 | HD GLASS 7.96| Skylink HD ICE
Xtreamer Prodigy | Panasonic Viera TX-P50VT30E | Yamaha RX-V567 | Yamaha NS-555 | Yamaha NS-C444 | Yamaha NS-333
| JBL ES250PW
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

@Sanzi, ako som písal, aj taká žiadosť bola podávaná na Telekom - oddelenie pevnej od VDSL internetu /4 kábliky na to sú/, bez úspechu.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

alfsvk píše:Pripadnu zmenu FW vedia vo vhodnom okamihu vnutit na dialku....
Ano, firmware sa robí automaticky, myslím že po reštarte routra.
Momentálne mám samozrejme tú istú verziu: VV3212_SLT_3.1.0.0013
Nová verzia FW ktorá má vraj opravovať nejaké chyby a zmierniť niektoré obmedzenia je sľubovaná už vyše pol roka a stále nič.
http://www.zive.sk/clanok/95003/telekom ... e-lokality
V príprave nový firmvér
Vylepšení sa dočká aj zariadenie ADB VV3212, ktoré operátor poskytuje ku všetkým programom VDSL pripojenia. Chystá aktualizáciu jeho softvéru.
„Aktualizácia by mala byť dostupná pravdepodobne v priebehu mája. Bude zahŕňať menšie opravy a vylepšenia, zatiaľ bez pridávania nových funkcií,“ spresnil Palovský.
Máj bol už veľmo dávno. :(
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
namorr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 03.červen 2009 - 9:40

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od namorr »

Ja len malu poznamku k tejto teme.
Mozete zabudnut na nejake rychle vyriesenie zo strany Telekomu.
Mam aj znamych v Telekome, ale verte ze Telekom vsetky veci riesi ako slimak.
Najrozumnejsie riesenie tu popisal alfsvk, teda vykaslat sa na ich pevnu linku a pouzit vlastny router.
IPBox9900, 1xDVB-S2, HDD-500GB
alfsvk

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od alfsvk »

A kedze ich zrejme caka pokuta, novy FW nebude.. 8)
Nastastie som uz 2 desatrocia mimo diania tak len sledujem..
Ano, zrusit linku sa da, ked uz nie je v akcii a na samotny net si dojednat to co treba.
Na viazania a pokuty su poskytovatelia speci zatazeni.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od liquere »

Steiner ved som pisal ze vdsl je o vzdialenosti k ustredni. Ak mas problem s vnutornou sietou alf popisal riesenie. Potom sme si nerozumeli. Aj ja mam svoj router za dodavanym. A ked si pozriem mapku pokrytia, resp. dostupnosti, ukaze mi ze som v dosahu adsl alebo optiky, ale v hluchej oblasti vdsl, presne medzi dvomi machulami na mapke..... :)
Tak si vyber............tolko k telekomu.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

alfsvk píše:... najjednoduchsie bolo zapojit
LAN vystup z ADB do WAN2 Vigor a bolo vsetko po starom - aspon na LAN.
ADB pouzivam ako prevodnik z dvojdrotu ST na LAN a odbocka na analogovy telefon
a z medzisiete mam privod na Magio. Skusal som viacero rozsahov IP na LAN, bez problemov.
Mam na nom forward vsetkych portov UDP a TCIP na moj router a dyndns accounty ...
V starom ADSL routri /AsusAM200g/ WAN-ko nemám, ale rád by som to trochu rozobral ak je možné, pls.
1. IPčky v sieti obhospodaruje Vigor ?
2. zvonku sa teda dostaneš na všetky zariadenia v sieti cez http/tcp ?
3. cez ftp zvonku teda asi nie že ?
4. ako teda vyzerá Port Mapping v ADB ?
5. vieš zvonku zmeniť čo sa má zvonku hlásiť na porte XX ?
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
kosacka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 26.září 2012 - 13:41

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od kosacka »

Psal, že VPN projdou bez problému, čili zvenčí se dobíjí domů přes soukromou síť.
Já se chci zeptat jen tolik. Dnes jsou už těměř všudypřítomni wifi operátoři, sám je využívám, konkrétně dva, neuvažovali jste o změně dodavatele? Zdá se mi, že nabízejí víc za méně peněz a jsou mnohem pružnější, co se týče individuelních požadavků.
alfsvk

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od alfsvk »

1. IPčky v sieti obhospodaruje Vigor ?
2. zvonku sa teda dostaneš na všetky zariadenia v sieti cez http/tcp ?
3. cez ftp zvonku teda asi nie že ?
4. ako teda vyzerá Port Mapping v ADB ?
5. vieš zvonku zmeniť čo sa má zvonku hlásiť na porte XX ?
1 ano
2 neriesim, pouzivam VPN, ale ked na Vigore nastavim prislusny preklad tak ano
3 nepouzivam, VPN to isti.
4 vid obrazok
5 v ramci testov /po zriadeni VDSL/ a povoleni remote managementu na Vigore som to skusal a islo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Telekom VDSL a router ADB VV3212 = katastrofa :(

Příspěvek od Steiner »

dik, aj som si to tak myslel, s tým Port Mappingom je to už jasnejšie :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“