Excel

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Excel

Příspěvek od VTronik »

Ano, je možnost jak to vyřešit.
1. Zadat vzorec =když(je.číslo(A1);A1+1/24*4;""), podmínka je.číslo(A1) zajistí skrytí textů nebo chybných návratů
2. Naformátovat všechny buňky, kde se má zobrazovat pouze čas pomocí vlastního formátu. Vybrat buňky, dát pravé tlačítko myši, vybrat formát buněk, zvolit vlastní formát a vložit do zadání formátu hh:mm. Skryje se tím část s datumem.

Uvedené řešení má tu výhodu, že funguje obecně včetně času 00:00. Datum, který hraje roli podružnou je skrytý formátováním. Předpokládá to, že jde pouze o zobrazování času, který se do dalších výpočtů nepoužívá. Pokud se mýlím, napiš k čemu to má sloužit nebo jaká je požadovaná návaznost. Určitě to lze vyřešit.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Excel

Příspěvek od virgille »

ahoj... celkom dobrá mozgová zumba :)

u mňa ide toto =IF(AND(A1>0;A1<24);A1+1/24*4;"")
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Excel

Příspěvek od georg11 »

Díky za vaše reakce. Asi mi z toho už jebne. virgille na tvoje mi to nechodí (ani s Když místo IF) zase tam mám #NÁZEV? Dceera mě požádala o nějaký tabulky s různými návaznostmi abych prej měl v důchdu co dělat,když stejně nikam nechodím. Seru se s tím 14dní, holt už mi to tak nemyslí.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Excel

Příspěvek od georg11 »

VTronik píše:Ano, je možnost jak to vyřešit.
1. Zadat vzorec =když(je.číslo(A1);A1+1/24*4;""), podmínka je.číslo(A1) zajistí skrytí textů nebo chybných návratů
2. Naformátovat všechny buňky, kde se má zobrazovat pouze čas pomocí vlastního formátu. Vybrat buňky, dát pravé tlačítko myši, vybrat formát buněk, zvolit vlastní formát a vložit do zadání formátu hh:mm. Skryje se tím část s datumem.

Uvedené řešení má tu výhodu, že funguje obecně včetně času 00:00. Datum, který hraje roli podružnou je skrytý formátováním. Předpokládá to, že jde pouze o zobrazování času, který se do dalších výpočtů nepoužívá. Pokud se mýlím, napiš k čemu to má sloužit nebo jaká je požadovaná návaznost. Určitě to lze vyřešit.
Tak takto to chodí bezvadné, díky moc. Snad už mě nic nepřekvapí. :D
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Excel

Příspěvek od virgille »

georg11 píše:Díky za vaše reakce. Asi mi z toho už jebne. virgille na tvoje mi to nechodí (ani s Když místo IF) zase tam mám #NÁZEV? Dceera mě požádala o nějaký tabulky s různými návaznostmi abych prej měl v důchdu co dělat,když stejně nikam nechodím. Seru se s tím 14dní, holt už mi to tak nemyslí.
niekedy je rozdiel vo funkčnosti aj medzi verziam libraoffice... to čo ide, je nutné po aktualizácii upraviť... no, je to sranda tento excel :D
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Excel

Příspěvek od VTronik »

georg11 píše:
VTronik píše:Ano, je možnost jak to vyřešit.
1. Zadat vzorec =když(je.číslo(A1);A1+1/24*4;""), podmínka je.číslo(A1) zajistí skrytí textů nebo chybných návratů
2. Naformátovat všechny buňky, kde se má zobrazovat pouze čas pomocí vlastního formátu. Vybrat buňky, dát pravé tlačítko myši, vybrat formát buněk, zvolit vlastní formát a vložit do zadání formátu hh:mm. Skryje se tím část s datumem.

Uvedené řešení má tu výhodu, že funguje obecně včetně času 00:00. Datum, který hraje roli podružnou je skrytý formátováním. Předpokládá to, že jde pouze o zobrazování času, který se do dalších výpočtů nepoužívá. Pokud se mýlím, napiš k čemu to má sloužit nebo jaká je požadovaná návaznost. Určitě to lze vyřešit.
Tak takto to chodí bezvadné, díky moc. Snad už mě nic nepřekvapí. :D
Díky za reakci. Pokud budeš ještě "překvapen" :) , klidně se ozvi. Určitě to dáme dohromady.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
optibox_cx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 22.duben 2009 - 14:16
satelitni prijimac: Gigablue UHD IP 4K DVB-S2X Dua

Re: Excel

Příspěvek od optibox_cx »

...alebo využiť funkcie a do podmienky dat vyraz, vráti pravda pre text a prázdny reťazec :
OR( ISTEXT(A1); ISBLANK(A1))
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Excel

Příspěvek od VTronik »

Jj, jenže tyto anglicky pojmenované mu v tom českém Excelu fungovat nebudou. A o to tu jde. A stále jsem přesvědčen, že lepší je kontrola, že buňka obsahuje číslo, protože datum je primárně číslo. Vše ostatní se potom nezobrazí, ať je to text nebo chyba nebo prázdná buňka.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
optibox_cx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 22.duben 2009 - 14:16
satelitni prijimac: Gigablue UHD IP 4K DVB-S2X Dua

Re: Excel

Příspěvek od optibox_cx »

VTronik píše:Jj, jenže tyto anglicky pojmenované mu v tom českém Excelu fungovat nebudou. A o to tu jde. A stále jsem přesvědčen, že lepší je kontrola, že buňka obsahuje číslo, protože datum je primárně číslo. Vše ostatní se potom nezobrazí, ať je to text nebo chyba nebo prázdná buňka.
otázka bola ci sa dá otestovať, či je v bunke text, alebo je prázdna :

ISBLANK(hodnota) -- JE.PRÁZDNÉ(hodnota)
ISTEXT(hodnota) -- JE.TEXT(hodnota)
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Excel

Příspěvek od VTronik »

Pokud bys přečetl vlákno od začátku v čem byl problém, věděl bys, že nemáš pravdu. Otázka byla taková jak píšeš, ale týkala se funkcí pro českou verzi Excelu, což bylo právě na počátku vlákna. Ale nechci se nijak přít. Vím, že obecně odpovídáš z hlediska použití funkcí správně, v detailu ale nebudou splňovat podmínku použití v konkrétní aplikaci (v té anglicky psané podobě).
Je fajn, že máš ochotu přispět radou, to si cením. Myslím, že tím jsme si porozuměli a nemá cenu to dále rozvádět.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
optibox_cx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 22.duben 2009 - 14:16
satelitni prijimac: Gigablue UHD IP 4K DVB-S2X Dua

Re: Excel

Příspěvek od optibox_cx »

VTronik píše:Pokud bys přečetl vlákno od začátku v čem byl problém, věděl bys, že nemáš pravdu. Otázka byla taková jak píšeš, ale týkala se funkcí pro českou verzi Excelu, což bylo právě na počátku vlákna. Ale nechci se nijak přít. Vím, že obecně odpovídáš z hlediska použití funkcí správně, v detailu ale nebudou splňovat podmínku použití v konkrétní aplikaci (v té anglicky psané podobě).
Je fajn, že máš ochotu přispět radou, to si cením. Myslím, že tím jsme si porozuměli a nemá cenu to dále rozvádět.
Ani Ti si dôkladne nečítal príspevky, názvy funkcii mu v AJ chodia, ale zaleží to od "zošita", jeho nastavenia, skôr by sme
mu mali poradiť, aby ak chce upravovať nejaký už vytvorený zošit, skúsil do prázdnej bunky vložiť funkciu( vzorce >> vložiť
funkciu ) a z ponúkaných názvov mu bude jasné ako ďalej. Ja používam slovenský office a anglické názvy funkcií.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Excel

Příspěvek od georg11 »

Opatrně se mnou už mi bude 73 :D
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
optibox_cx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 22.duben 2009 - 14:16
satelitni prijimac: Gigablue UHD IP 4K DVB-S2X Dua

Re: Excel

Příspěvek od optibox_cx »

georg11 píše:Opatrně se mnou už mi bude 73 :D
Najvyšší čas prestať liezť po strechách, pokukovať po dievčatách a začať sa venovať serióznym veciam, napríklad Excelu.. :D :D , inšpiruj sa Bidenom.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Excel

Příspěvek od georg11 »

optibox_cx píše:
georg11 píše:Opatrně se mnou už mi bude 73 :D
Najvyšší čas prestať liezť po strechách, pokukovať po dievčatách a začať sa venovať serióznym veciam, napríklad Excelu.. :D :D , inšpiruj sa Bidenom.
Ty střechy beru, stejně už se neprotáhnu vykýřem ale přestat koukat po holkách (myslím těch cizích) to nemůžu. To radši umřu. :D :D
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Excel

Příspěvek od georg11 »

Ahoj, omlouvám se že znovu otravuji. Potřeboval bych konkrétně . Když ve sloupci H9-H31 bude 8 tak ve sloupcích F9-F31 a G9-G31 nebylo nic. Platí to jen pro číslo 8 Nějak jsem se do toho zamotal tak prosím o radu. Jinak vše ostatní díky vaším radám funguje perfektně. Děkuji
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Excel

Příspěvek od VTronik »

Ahoj,
úplně nerozumím co potřebuješ. Co je zadáno ve sloupcích H9-H31? Vzorec nebo jen to číslo? Co je v dalších sloupcích? Vzorec nebo nic? Jak jsou buňky formátované? Nevidím důvod, proč by to mělo dělat zrovna číslo 8.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Excel

Příspěvek od Spacer »

Veď je to to isté ako minule. Len operátor nerovná sa 8 sa do vzorca zadá H9<>8
Ak pracuješ s jednotlivými bunkami, tak vzorec skopíruješ do každej bunky zvlášť. Ak ti ide o rozsah buniek tak ten sa zadáva do vzorca spôsobom H9:H31

Otázka znie, či chceš mať všetko prázdne, keď sa v H9 až H31 vyskytne osmička? V tom prípade by som skúsil aj pohrať sa s vyhľadávacou funkciou XLOOKUP.
Naposledy upravil(a) Spacer dne 22.prosinec 2020 - 13:37, celkem upraveno 1 x.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Excel

Příspěvek od georg11 »

Díky za reakci potřebuji aby pokud v konkrétní bunce např H11 se objevila "8" tak aby to vymazalo jen F11 a G11 Pochopil jsem dobře že musím nakopírovat do každé buňky zvlášť ?
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Excel

Příspěvek od Spacer »

Ano. Urobíš si jeden riadok a ostatne prekopíruješ.

=IF($H9<>8;H9;"")

Teraz si už z hlavy nepamätám či som dal dobre ten operátor relatívnej adresy, aby sa ti pri kopírovaní neposúval stĺpec H. :book:

/// Tak pardon - Kompletné fixovanie – zafixuje sa riadok, aj stĺpec (napr. $B$2)
Fixovanie stĺpca – zafixuje sa len stĺpec (napr. $B2)
Fixovanie riadku – zafixuje sa len riadok (napr. B$2)
Naposledy upravil(a) Spacer dne 22.prosinec 2020 - 14:03, celkem upraveno 2 x.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Excel

Příspěvek od liquere »

rychlo prec, tu zase pocitaju s pismenami ..... :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“