Golden Media Spark Triplex

Moderátor: grupen

streetball
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 27.březen 2013 - 22:37

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od streetball »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je možné sdílení karty ve Sparku. Nebo je k tomu nutná E2
1x HD-Box FS7119
2x HD-Box FS7110
1x HD-Box FS9105

MyBookLive 1TB
19,2°+23,5°+28,2°
gifo911
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.květen 2008 - 18:12

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od gifo911 »

Chcem sa spytat ci ma tento prijimac bloker ako u ostatnych goldenoch chcem si ho zakupit takze teraz newem ci tento linuxovi ma bloker alebo nie .diky
streetball
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 27.březen 2013 - 22:37

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od streetball »

to bigj66 :thankyou: , dokázal by jsi poradit jak to nastavit, jsem začátečník a z toho co jsem zatím vyčetl nejsem úplně moudrej :(

Měl bych ještě jednu otázku, zkoušel někdo z majitelů GM Spark Triplex nahrávání ze standby. tzn. nastavit časovač, vypnutí do standby a pak by se sám stb měl zapnout, nahrát a po skončení nahrávání opět vypnout do standby.
Ptám se proto, že mě to takhle jak by to mělo být a byl jsem zvyklej bohužel nefunguje a docela mě to štve. Sice má časovač ještě možnost nast. zapnutí a vypnutí v určitý den a hod. ale za 1. je to nekomfortní a za 2. je to nepoužitelný při nastavení nahrávání na více dnů.
Díky za zkušenosti.
1x HD-Box FS7119
2x HD-Box FS7110
1x HD-Box FS9105

MyBookLive 1TB
19,2°+23,5°+28,2°
lacik1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 18.červen 2010 - 22:47

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od lacik1 »

Ahojte,

ma problem s GM Spark Triplex. Vcera vecer este fungoval, vypol som ho dialkovym ovladacom a po nabehnuti pristroja do stand-by modu som ho vzadu vypol vypinacom. Dnes poobede som ho zapol, naskocil do stand-by modu a potom som ho zapol dialkovym ovladacom. Pristroj zacal bootovat, na TV sa objavilo logo a potom nic, cierna obrazovka a nezmenilo sa to ani po 10 15 20 minutach. Skusil som prijimac vypnut a opat zapnut, ale teraz uz nenabiehal do stand-by modu, ale hned sa snazil bootovat, opat sa ojbavilo logo a opat nic. Skusil som ho aj vypnut a vytiahnut zo zasuvky, ale opat to iste. Po zapnuti sa nanho vioem prihlasit cez ssh, ale nenasiel som ziadny logovaci subor, kde by som mohol pozriet, kde sa to zaseklo. Este som skusil spustit autorun.sh z /root a vystup je takyto:

[root@stlinux]#./autorun.sh
rm: can't remove '/tmp': Device or resource busy
mkdir: can't create directory '/tmp': File exists
ln: libpcap.so: File exists
ln: /usr/lib/libfreetype.so: File exists
ln: /usr/lib/libfreetype.so.6: File exists
ln: /usr/lib/libz.so.1: File exists
$Starting sshd:ok
ln: /etc/directfbrc: File exists
ln: /usr/sbin/smbd: File exists
ln: /usr/sbin/nmbd: File exists
tmp is exist
storage is exist
/root/spark/Ad is exist
ln: /lib/firmware/rt73.bin: File exists
ln: /etc/wpa_supplicant.conf: File exists
* Looking for chipset model and version...
insmod: can't insert './/stos_core.ko': invalid module format
STx7105 D detected
* Loading companions

a tu sa to zaseklo

este nechapem, preco nevie natiahnut modul
insmod: can't insert './/stos_core.ko': invalid module format

a ci to tam ma byt, alebo nie.

Kazda pomoc je vitana a vopred dakujem.
Uživatelský avatar
wanthom
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 25.březen 2009 - 21:50
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K
Bydliště: Košice - Malá Ida
Kontaktovat uživatele:

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od wanthom »

VU+ Duo 4K, VU+ Uno 4K SE
AB Pulse 4K, dvojtuner
Maximum E-85 multifocus - 0,8W° + 13°E + 19,2°E + 23,5°E + 28,2°E
lacik1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 18.červen 2010 - 22:47

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od lacik1 »

Dakujem velmi pekne :thankyou: !!!!! Super :Yahoo!: Funguje to! :good: \:D/ =D> To by som neveril. Presne vcera vecer som pozeral predpoved pocasia cez prijimac a ani vo sne by ma nenapadlo, ze nejake blbe data o pocasi mozu zablokovat bootovanie satelitneho prijimaca. Este raz velka vdaka.
lacik1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 18.červen 2010 - 22:47

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od lacik1 »

Teraz vidim, ze si z Malej Idy, aj byvam troska dalej od Kosic, ale smer ten isty, v Jasove.
Uživatelský avatar
wanthom
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 25.březen 2009 - 21:50
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K
Bydliště: Košice - Malá Ida
Kontaktovat uživatele:

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od wanthom »

No vidíš, svet je malý, aj užívateľ tras je z Malej Idy, čiže máme rovnaké prijímače. Tvoj Triplex je totožný s Alien2, čiže oplatí sa sledovať thread o Amiko1 a 2.
Som rád, že som pomohol. Ja používam výhradne Enigmu, tak mňa sa ten problém nedotkol...
VU+ Duo 4K, VU+ Uno 4K SE
AB Pulse 4K, dvojtuner
Maximum E-85 multifocus - 0,8W° + 13°E + 19,2°E + 23,5°E + 28,2°E
ansysko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 25.březen 2008 - 14:17
satelitni prijimac: Dreambox 800HD Se

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od ansysko »

Zdravím, nechcem zakladať novú tému ale mám problém. Pokúšam sa nastaviť Golden media triplex ako clienta na cccam, pripájam ho k dreamboxu. Keď spustím sparka ten sa pripojí na dreambox, ale po 20 sekundách sa odpojí robí to aj keď je bootovaný spark a aj enigma2 máte niekto z tým skúsenosti?
udo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 20.červen 2010 - 11:21

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od udo »

Pujde na tomto pristroji Karta Skylink Standard HD M7, Irdeto
lubosbrod
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 11.červenec 2010 - 9:59
satelitni prijimac: Golden M.Unibox 9080
Bydliště: Havlíčkův Brod Vysočany
Kontaktovat uživatele:

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od lubosbrod »

Půjde pouze karta Irdeto ICE!! Nové poslední M7 nejdou a nikdy nepůjdou.
Golden Media Unibox 9080 softwer 1.5.12. Lemontre originál- nebo 1.4.34 sp .Parabola 110cm .Motor Digipower.Konvertor Golden Interstár.Golden Media Unibox Triplex. Enigma Open Pli ARP.
markes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 3:06

Spark Triplex nefunguje mi spark online

Příspěvek od markes »

ahoj vsem,,,panove mozete mi helfnut preco mi nejde spark online,,,,v polozke SPARK Online mi vypisuje pripojenie zlyhalo,,,konfiguraciu neviem,,,poradte prosim
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od toprun »

CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
udo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 20.červen 2010 - 11:21

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od udo »

Zdravim mam takovy problem u GM jsem pripojen na server cardsharingserver.com zaplacen mam skylink.Stale se mi to zasekava,jedu ve sparku na mgcamd.Ted jsem dostal zkusebni link na jiny server,ale je to cccam.Nevi nekdo kam ho mam vlozit nebo nejaky postup?
mazmart
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 13.květen 2013 - 12:53

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od mazmart »

Ahoj, nechcem zakladat novu temu ale mam problem. mam tento box a mam ho v Sparku nie v enigme s nainstalovanym mcas pluginom. Je v nom ICE karta (musi to byt ICE lebo je to NEXT karta) ale pri zobrazeni OSD na mcas mi pise kodovanie cryptoworks ale zapisy sa nenacitaju uz niekolko dni. Nieje to tym ze cryptoworks bol odpojeny a uz nefunguje? je mozne to niekde zmenit aby mcas pouzival Irdeto nastavenie?


Pred pol rokom som skusal Enigmu na tomto boxe ale nerozchodil som oscam pre tuto kartu. Pre normalnu kartu ktora nieje NEXT sa mi to podarilo vpohode. Niekde som ale cital ze cccam ma bez problemov citat vsetky karty ak nepotrebujem sharing (zatial nepotrebujem) ale neviem zohnat cccam na tento box :(
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od dlhe_pole »

mazmart píše:Ahoj, nechcem zakladat novu temu ale mam problem. mam tento box a mam ho v Sparku nie v enigme s nainstalovanym mcas pluginom. Je v nom ICE karta (musi to byt ICE lebo je to NEXT karta) ale pri zobrazeni OSD na mcas mi pise kodovanie cryptoworks ale zapisy sa nenacitaju uz niekolko dni. Nieje to tym ze cryptoworks bol odpojeny a uz nefunguje? je mozne to niekde zmenit aby mcas pouzival Irdeto nastavenie?
je tu 300 threadov o tom co je to ice, tak citaj !! tvoja uvaha je zcestna !
Pred pol rokom som skusal Enigmu na tomto boxe ale nerozchodil som oscam pre tuto kartu. Pre normalnu kartu ktora nieje NEXT sa mi to podarilo vpohode. Niekde som ale cital ze cccam ma bez problemov citat vsetky karty ak nepotrebujem sharing (zatial nepotrebujem) ale neviem zohnat cccam na tento box :(
tak isto kravina.. next je taka ista ako vymena - cize ICE-cka.. klasicky problem medzi stolickou a boxom
mazmart
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 13.květen 2013 - 12:53

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od mazmart »

je tu 300 threadov o tom co je to ice, tak citaj !! tvoja uvaha je zcestna !
ja som nic neuvazoval ale spytal. Vies rozoznat oznamovaciu vetu a otazku? Neviem ani nechcem vediet ako funguje ICE vo vnutri jedine co viem je ze to slo a uz nejde.
tak isto kravina.. next je taka ista ako vymena - cize ICE-cka.. klasicky problem medzi stolickou a boxom
Dakujem ze si vlastne vobec nepomohol.

1) nieje karta ako karta.... NEXT je 0D96 moje Irdeto je 0624.

Oscam nastavit na 0624 problem nebol. na 0D96 som uz nemal cas. pristup k tomotu boxu mam len na chate bez internetu preto som sa snazil zohnat informacie dopredu ale vdaka ludom ako ty je to skoro nemozne. Vacsina prispevkov sa tvari akoby ludia prisli na svet uz s vysokou skolou a neberu ohlad ze niekto na to nemusi mat uplne cas. Ja som tu nechcel aby mi niekto napisal presny navod na sharing ... ja som sa normalne spytal aky moze byt dovod preco mi mcas v sparku uz par dni nechce nahrat autoricacne data.

Signal mam velmi dobry a vsetko pred tyzdnom slo aj HD kanaly. teraz som tam bol a nic nejde. Klasicke postupy (ct1 na 3 hod, reautorizacia cez skylink. odpojit/vypnut) nepomohli tak som sem napisal. Tak miesto toho aby si sa ... ze tu niekto menej skuseny ako ty vobec lezie si mi mohol napisat ze mam skusit co som este neskusil.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od toprun »

Tak počkej:
Next, je ICE, to máš pravdu. Vypnutí CW s tím nijak nesouvisí. CCcam 2.3.0 s ní normálně funguje, ale neporadí si s Irdetem (0624). Pokud v boxu jede E2, tak nemůže být s CCcam problém. Takže pokud můžeš zkus E2 a CCcam. S ICE to musí jet. S mcas ti neporadím.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od dlhe_pole »

mazmart píše:
Vacsina prispevkov sa tvari akoby ludia prisli na svet uz s vysokou skolou a neberu ohlad ze niekto na to nemusi mat uplne cas.
ty nie ze nemas cas, ale nechces si ho najst na dostudovanie, miesto toho si si zvolil inu prioritu..
tak co hernajz vyskakujes na tych co mali cas a nastudovali si to ?
ze tu niekto menej skuseny ako ty vobec lezie si mi mohol napisat ze mam skusit co som este neskusil.
a preco by som to robil ? preco by som mal ja presediet nedelu skusanim nejakej kraviny a a ty labzovat po prirode.. oj to tak nefunguje.. chces radu ? zaplať !! tak to teraz funguje. tiež v autoservise ti nenasybu za plný kýbel rád, ale zahraju "mrtveho brouka"
mazmart
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 13.květen 2013 - 12:53

Re: Golden Media Spark Triplex

Příspěvek od mazmart »

toprun píše:Tak počkej:
Next, je ICE, to máš pravdu. Vypnutí CW s tím nijak nesouvisí. CCcam 2.3.0 s ní normálně funguje, ale neporadí si s Irdetem (0624). Pokud v boxu jede E2, tak nemůže být s CCcam problém. Takže pokud můžeš zkus E2 a CCcam. S ICE to musí jet. S mcas ti neporadím.
Diky, presne toto idem skusit za 2 tyzdne. takze CCcam by mal ist stale v pohode. 0624 mam vyriesene cez oscam bez problemov. Skusim tam dat Hyperion v4 naposledy som skusal Hyperion v2a bol som s nim spokojny. Vo v2 som ale nenasiel plugin na cccam v2.3 na stiahnutie tak dufam ze tentokrat sa mi ho podari stiahnut.


ty nie ze nemas cas, ale nechces si ho najst na dostudovanie, miesto toho si si zvolil inu prioritu..
tak co hernajz vyskakujes na tych co mali cas a nastudovali si to ?
nebudem sa k tebe vyjadrovat. chod si predavat svoje prednastavene stroje a nevytahuj sa tu na fore ktore je zdarma a cielom je pomahat ludom. Samozrejme ze som si nastudoval a stravil tym neskutocne vela casu ale pokial nieco nemozem najst tak sa obratim tu. Preco nejde mcas som nikde nenasiel tak sa prestan naparovat ...
Odpovědět

Zpět na „Golden Interstar“