Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Moderátor: grupen

Odpovědět
dufoq3
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 779
Registrován: 03.březen 2012 - 20:44

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od dufoq3 »

vsak vsetky xpeedy maju rovnaky ovladac.
Vu+ Uno 4K SE [E2 - ATV], lcd4linux - SAMSUNG SPF-107H
auto update picons, ASUS router OSCam, enigma2 OSCam
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od w.o.l.f. »

mirage píše:
w.o.l.f. píše:
mirage píše:Shanim ovladač n xpeed lx1 nevíte kde v ČR sehnat ?
http://www.dalkove-ovladace.cz/do-pro-s ... dac-p-1001
Také jsem o tom přemýšlel, ale asi vezmu originál. Celkem se mi ten origo líbí
tvoje volba poštovné z ellana je docela darda-to bych zvážil co ještě potřebuju mimo ten dálkáč at se to rentuje, jinak
já mám ten kulatější ovladač v malinko jiné modifikaci a funguje bezvadně, mam totiž origo xpeed i klona a ten "nahradní" není takový ucvakaný.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
mirage
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 18.srpen 2011 - 6:59

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od mirage »

No je pravda, ze by me to vyšlo na polovinu. A jelikož jsem xpeeda sehnal z druhé ruky za 1000,- a děti me rozbili ovladac tak se mi do toho nechce moc investovat. Možná to zkusim. Díky za info
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od georg11 »

V LX3 ovladač co uvádí w.o.l.f. http://www.dalkove-ovladace.cz/do-pro-s ... dac-p-1001 určitě nefunguje. Měl jsem ho od nich doma, a nejde. Po konzultaci na mě chtěli poslat original DO s LX3 s tím že by ho podle něj naprogramovali. To jsem samozřejmě nemohl, jejich jsem vrátil. Bylo mi sděleno až budou mít ovladač který bude pro LX3 funkční uveřejní ho na jejich stránkách, zatím to tam nevidím.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od w.o.l.f. »

mirage píše:No je pravda, ze by me to vyšlo na polovinu. A jelikož jsem xpeeda sehnal z druhé ruky za 1000,- a děti me rozbili ovladac tak se mi do toho nechce moc investovat. Možná to zkusim. Díky za info
to Ti závidím takovou cenu:),
no a co konkretně rozflákaly děcka? Zkus jim zavolat, jsou solidní třeba by to šlo spravit, ale pokud to mají děcka "nadostřel" vzal bych rovnou 2ks a neřešil bych jestli takový nebo makový, hlavně aby fachčil...
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od pavel1978 »

na XPEED LX1,2 funguji ovladace,ktere se pouzivaji pro prijimace HDBox....
Uživatelský avatar
sq9
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 08.listopad 2009 - 12:44
satelitni prijimac: AX51 UHD ,Formuler F1 ...
Bydliště: JO90db
Kontaktovat uživatele:

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od sq9 »

Miraclebox Premium Twin, Mini, Atemio 5200, Atemio 6200, Atemio Nemesis a GI Xpeed LX-1 LX-2 LX-3 ovladace sú rovnaké :idea:
za 20 EUR
Naposledy upravil(a) sq9 dne 05.leden 2015 - 23:11, celkem upraveno 3 x.
badi80
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 11.srpen 2008 - 17:16

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od badi80 »

takze muzu li poradit tak se muzete obratit na kenex ja již dvakrat kupoval asi i s postou necelych 550,- , jinak funguje ovladac od freesatu , slouzi my jako docasna nahrada , sice prehazeny tlacitka ale poslouzi.
ZGEMMA H7S , DISECQ MOTOR 52,5E-30W
:x
dzano
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 27.květen 2010 - 10:53

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od dzano »

Mám jeden návrh, ktorý by mnohým novým a menej skúseným uľahčil život a hodne by stransparentnil jednotlivé images pre tieto boxy.
Založiť vlákno v tejto kategórii venujúce sa výlučne images pre LX1-LX2, kde by niekto z "laborantov" kto na nich vyskúšal rôzne images do jedného príspevku spísal svoj subjektívny pohľad a jednoduché porovnanie rôznych images (+/-). A potom možno priebežne pridávať skúsenosti ostatných s pribúdaním nových verzií, ktoré môžu samozrejme mnoho zmeniť. Samozrejme neriešiť tam konkrétne problémy a riešenia, na to je tu toto vlákno, aby to ostalo prehľadné a účelné. Viem, že v tomto vlákne je toho veľa popísané, sám som sa ním dnes celý deň prelúskal, ale pre človeka, ktorý sa len rozhoduje o kúpe (mimochodom vďaka všetkým prispievateľom do tohto vlákna, vďaka Vám som sa rozhodol pre kúpu LX1, už na ňu čakám z Ellana) je to veľmi neprehľadné a sakra by to pomohlo. Minimálne by to ušetrilo veľa času tým, ktorý nechcú každý image skúšať a vedeli by si vďaka tomu vybrať, čo skúsiť ako prvú voľbu.
Ak je to podľa Vás hlúposť, tak to jednoducho ignorujte a ak sa nájde niekto, kto na to bude mať skúsenosti, chuť, čas a ochotu pomôcť, tak za všetkých :thankyou:
dufoq3
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 779
Registrován: 03.březen 2012 - 20:44

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od dufoq3 »

no na skodu by to pre zaciatocnika urcite nebolo. Ja osobne som tesloval v podstate len ATV, HDF a EGAMI - a svojho casu ked som to riesil na LX2 mi najlepsie vychadzal HDF, ale potom to tusim "pokafrali"

Kazdopadne 100 ludi 100 chuti...
Vu+ Uno 4K SE [E2 - ATV], lcd4linux - SAMSUNG SPF-107H
auto update picons, ASUS router OSCam, enigma2 OSCam
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od liquere »

Myslienka pekna, ale ked budes mat box 14 dni a nieco sa naucis budes to sam pokladat za zbytocne. Pozri kolko navodov je tu uz v podstate hore mapr. v sekcii VU alebo Xtrend, co je v podstate nieco podobne ako kazdy linux s E2. A kazdy den sa pytaju na to iste a najde sa aj trubka co nevie este kde to ma vypinac, ale uz sa pyta na sharing.Pozri len dnes kolko otazok na softcam feed a stale dokola..
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Tabi
Odborník
Odborník
Příspěvky: 313
Registrován: 30.září 2008 - 21:34

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od Tabi »

"liquere" s tím se dá jen souhlasit. Vše se motá jen okolo linux E2 a je jedno jestli je to zrovna Xpeed, Xtrend, Vu+ nebo jiný. Návody na rozjetí boxu jsou univerzální a je prakticky jedno jaký kdo má. "dzano" prostě si přečti i jiné vlákna a ne jenom o LX1-2 a zjistíš, že i informace z vlákna pro VU+ nebo Xtrend můžeš použít pro Xpeed. A nezapomeň koho img používáš toho fóru čti.
VU+ Uno 4K SE / Turbo USB tuner DVB-T2 / SSD 120GB
iNEOS ZX4 / AB WiFi dongle 5dB
Toroidal T55 (28E, 23E, 19E, 13E, 9E, 4,8E, 1W, 5W)
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od virgille »

dufoq3 píše:no na skodu by to pre zaciatocnika urcite nebolo. Ja osobne som tesloval v podstate len ATV, HDF a EGAMI - a svojho casu ked som to riesil na LX2 mi najlepsie vychadzal HDF, ale potom to tusim "pokafrali"

Kazdopadne 100 ludi 100 chuti...
no ja som vcera zhodou okolnosti po dlhom case natiahol posledne HDF 4.2 zo 06 januara a podla mojho subjektivneho nazoru sa mi vidi, ze stare neresti vychytali, je to stabilne, rychlost prepinania vyborna, rychlost pohybu v menu takisto, moznost nastavenia tlacitok DO, ktora tam v takejto miere myslim nebola, obraz vyborny... zatial stale skusam, ale je mozne HYPERION V4 nahradim prave tymto HDF 4.2
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
dufoq3
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 779
Registrován: 03.březen 2012 - 20:44

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od dufoq3 »

vdaka za info - nahodim ho do LX2 (pretoze ATV je na LX2 zalostne pomale....)
Vu+ Uno 4K SE [E2 - ATV], lcd4linux - SAMSUNG SPF-107H
auto update picons, ASUS router OSCam, enigma2 OSCam
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od virgille »

ano, s ATV mam tiez taku skusenost, hlavne pohyb v menu pri uvodnom nastavovani (ale aj pri dalsom testovani) celkom vycerpava... je to skoda, lebo image ako taky nie je spatny
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
dufoq3
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 779
Registrován: 03.březen 2012 - 20:44

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od dufoq3 »

v LX3 uz spomalenie systemu vobec necitit (ale to je tym, ze HW je LX3 --> LX2 neporovnatelny)
Vu+ Uno 4K SE [E2 - ATV], lcd4linux - SAMSUNG SPF-107H
auto update picons, ASUS router OSCam, enigma2 OSCam
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od virgille »

tak to sa tesim, lebo na LX3 si brusim zuby...
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Uživatelský avatar
kudma611
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 639
Registrován: 06.prosinec 2009 - 10:55
Bydliště: PREŠOV

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od kudma611 »

Tu :arrow: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 99#p594199 na konci príspevku som pridal poupravený a preladený skylink aj picony.
AB_1.jpg
AB_2.jpg
AB_3.jpg
Ešte sú tam dokumentárne,šport,erotika,hudba a detské
AB_5.JPG
Picony nie sú komplet.Tie čo chýbajú doplnte si.Alebo ak máte a nesedí názov picony čo spôsobí,že ju nenačíta tak v DreamboxEdite označíte program a pravou myškou sa zobrazí zoznam.Z neho vyberiete Assign Picon to service.Zobrazí sa výber ako na foto dole.A podľa čísla vyberiete tú zo zlým oćislovaním(pomenovaním).Ono si to prepíše číslo samo a priradí piconu programu.Na foto je len príklad na orientáciu.V pozadí zobrazená picona,ale dôležite pri hľadní je jej číslo-názov picony,alebo názov súboru png.
AB_4.JPG
Full backup image xpeed lx 1/2 by kudma611(ab-forum)
Ďolďo a Džefri(facebook)
Install softcam feed(youtube)
Obrázek
Xpeed lx1-OpenATV 6.3.0-Driver:21.01.2016-Gui version:24-11.2018-Kernel version:3.12.1
Amiko 8265+
Amiko NEO combo SE
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od w.o.l.f. »

Máš to seřazené hezky, až na tuto drobnost (paprika tv), to se asi do základu dostalo omylem.
Přílohy
AB_1.jpg
AB_1.jpg (47.58 KiB) Zobrazeno 942 x
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
kudma611
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 639
Registrován: 06.prosinec 2009 - 10:55
Bydliště: PREŠOV

Re: Golden Interstar XPEED LX1 - LX2

Příspěvek od kudma611 »

To mám naschvál kôli manželke.Pozeranie na rýchlo ak nič pre ňu zaujímavé nejde.Jeden program sa ľahko presunie komu tam nepasuje.Skôr názov základ som zvyknutý eśte z arivy by som nejako inač pomenoval na naše programy,alebo takto nejak.
Nie je to dokonalý setting.Každý má rád ine usporiadanie-ja som si zvykol už takto.Ale ľahko je už potom si to trochu poupraviť a napr. české dať na začiatok a podobne.Ladenie je moja chorosť.Poukladanie podĺa mojej chuti-to už ma baví,ale to ladenie nie.Pri arivách my to uľahčil losos(robur) a ja som si už len to poprehadzoval a porobil fav.Na linuxe ak je čisto len skylink tak my fav nechýbajú.Alebo stačí jedna.Šípkou do prava a ľava sa človek rýchlo presunie kam chce.V arive sa dalo aspoň po 10 presúvať na 200-vke na stovke to nešlo.Tu ak si nastavím do channel listu zobrazenie 20 programov tak raz dva som tam kde chcem byť.Všetko je o navykoch a zlozvykoch,alebo dobrozvykov?-neviem. :D
Naposledy upravil(a) kudma611 dne 09.leden 2015 - 11:30, celkem upraveno 1 x.
Full backup image xpeed lx 1/2 by kudma611(ab-forum)
Ďolďo a Džefri(facebook)
Install softcam feed(youtube)
Obrázek
Xpeed lx1-OpenATV 6.3.0-Driver:21.01.2016-Gui version:24-11.2018-Kernel version:3.12.1
Amiko 8265+
Amiko NEO combo SE
Odpovědět

Zpět na „Golden Interstar“