Golden Media UNI-BOX 9060 nebootuje ani po upgrade fw?

Moderátor: grupen

Odpovědět
k.karel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 12.únor 2015 - 18:09

Golden Media UNI-BOX 9060 nebootuje ani po upgrade fw?

Příspěvek od k.karel »

Kamarád opět přinesl svůj 9060, který bootoval a nikdy nenabootoval. Připojil jsme PC přes RS-232 a pomocí Upgrade Tool 2.0.0c. nahrál fw, který byl v daném umiboxu. vře proděhlo OK jen během přenosu se cca 10x objevilo varování, že byl daný přenášený blok vadný ,ale při opakovaném přenosu již vše bylo OK následně proběhlo flashování a hlíšwení programu že vše proběhlo OK a přístroj se restartuje, bohužel jsem jen objeví na displeji ON a už ne boot


Nenapadá někoho v čem by mohl být problém a co zkusit?
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Golden Media UNI-BOX 9060 nebootuje ani po upgrade fw?

Příspěvek od hlustvisihak »

kontrola napájecích napětí zdroje
k.karel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 12.únor 2015 - 18:09

Re: Golden Media UNI-BOX 9060 nebootuje ani po upgrade fw?

Příspěvek od k.karel »

To jsem kontroloval
+5 - 5.19V
+5 - 5,19V
+12 - 12.69V
+22 - 24,62V

Vše zkontrolováno i osciloskopem a je to mez viditelného zvlnění.
Osciloskopem jsem zkontroloval i napěti na výstupech měničů na desce a jediné co mělo viditelné zvlnění byla +3.3V , ale to bylo minimální , rozhodně to nemůže ničemu vadit, všechny C v této větvi jsou keramické, ale i tak jsem tak paralelně ke keramice dal kondík, protože z této větve je napájená Flash , je tam S25FL032P 32M bit SPI 3V , ale žádná změna.

Jako fw používám golden_skylink_19.11.2016.abs tady z serveru , je to to co bylo v přehrávači než to začalo blbnout
a průběh nahrávání je následující

Kód: Vybrat vše

Open Serial Port..
Sync to serial port..
Send Address..
Download All Chunk
->Warning:download packet:247 Error! Retry.OK
->Warning:download packet:755 Error! Retry.OK
->Warning:download packet:902 Error! Retry.OK
->Warning:download packet:1017 Error! Retry.OK
->Warning:download packet:1251 Error! Retry.OK
->Warning:download packet:1751 Error! Retry.OK
->Warning:download packet:2069 Error! Retry.OK
->Warning:download packet:2220 Error! Retry.OK
->Warning:download packet:2451 Error! Retry.OK
Burn Flash, DO NOT power off!
->Error:No Packet receive!
 in execute command:burn
 Retry...OK
->Error:Packet not recognize!
 in execute command:reboot
 Retry.OK
Podotýkám, že čísla chybně přenesených paketů jsou pokaždé jiné.
Předpokládám, že ve fázi kdy je třeba opakovat přenos se fw nahrává jen do RAM a flashuje se až pak když je zkontrolována jeho integrita a tak by problém neměl byt ve vadné Flash paměti samotné.

V každém případě operace končí uspěchem, přijimač se restartuej aktuilně to proběhne takto
Zobrazí se
0000
On
boot - trva podle mě déle než by mělo cca 5mint
pak hned následuji hodiny nebo také nikdy nekončící boot


EDIT

Tak jsem trochu zatlačil na, říkejme tomu procesor , zkrátka M3602 od ALI a teď to nabíhá, občas i pod 2 minuty, občas se dostanu minimálně do menu, ale občas to také stále nabíhá 5 minut, nejde ovládat a to jak dálkovým tak tlačítky a celkově působí zabrzděným dojmem jako by to jelo silně podtatkované.
Bud je něco s hodinami pro ALi nebo se utrhly nějaké BGA kuličky pod procesorem, zkrátka vakl, který se tím jak jsme na desku zatlačil trochu zlepšil.
Mám vybavení tak to zkusím přetavit, ale nemám na ALi šablonu , čili to nemohu překuličkovat a tak je výsledek nejistý i kdyby to nakrásně ty kuličky byly.

Neřešili jste někdo tento problém ať neblbnu s přetavováním procesoru u kterého ještě ke všemu misím nejdříve nějak utrhnout přilepený chladič, když by byl problém v něčem jiném? Třeba v napájecím napětí pro procesor.
pert1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 18.srpen 2008 - 16:28

Re: Golden Media UNI-BOX 9060 nebootuje ani po upgrade fw?

Příspěvek od pert1 »

Měl jsem stejný problém,našel jsem si v zde na foru programALI 360 X-upgrade-tool atímto nahrál fw. Při nahrávání na displeji neuvidíš nic musíš sledovat v počítači.Tím se vše opravilo a přijímač jede.
Odpovědět

Zpět na „Golden Interstar“