DVB-T/T2 Maďarsko

Diskuse kolem DVB-T/T2, DVB-C/C2 (pozemní a kabelové digitální vysílání)

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
peter 7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.květen 2010 - 21:51
Bydliště: Sala sk

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od peter 7 »

Nechytam priamo v Sali, ale 16km juzne v obci Neded. Darmo je Gyor od nás iba 45km kvalita signálu aj u mna kolíse od 6 do 40 %, pritom sila 98%. Zaujimavé je to,ze z Kabhegyu (110km) mám kvalitu 100% a silu 96%. Ale teraz ako spustili Gerecse kvalita z Kabhegyu K64, klesla na 0%,sila zostala 96%. Budem musiet zase na strechu a pootocit anténou priamo na Gerecse.
Antenu mam Log P-2845F/DTT a meter od anteny tento zosilovac: http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk& ... 0&view=325
predtym som skusal jednostupnovy 16dB od Terozu,ale to nestacilo.
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od jzaprel »

V jednofrekvenčnej sieti sa signáli zrátavajú.Ak si mal Kabhegyi silný,tak spustením Gerecse sa sila signálu mohla zväčšiť na vysokú úroveň,a prijímač to vyhodnotí kvalitu "0".Ten použitý zosík je príliš silný,skús tam dať niečo slabšie-napríklad TRIAX micro UHF 12db.
univerzita
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 30.září 2010 - 21:48

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od univerzita »

Včera som v Komárne nastavil anténu zo smeru Gyor na Gerecse.Signal 8O%. Obraz-fantastický. Na 46 Samsung ešte aj obraz v SD velmi dobrý. A v HD? Tak to je bomba. Proste fantázia.
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od jzaprel »

aký typ anteny si tam nasmeroval?
univerzita
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 30.září 2010 - 21:48

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od univerzita »

Nasmeroval som malu asi metrovu podomácky robenu antenu ktoru som volakedy spravil na analog na asi 60-ti kanál. Ani so nenastavoval ,len so natočil približne smer Tatabánya.Meracím pristrojom bi sa dalo nastaviť určite ešte lepšie,ale zatial som velmi spokojny. Určite aj obyč.sitom by sa dalo dobre chytiť,iked tie maju max.zisk do 6O-teho kanálu. Určite to viacerý viskušaju.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od jopo33 »

univerzita píše:Nasmeroval som malu asi metrovu podomácky robenu antenu ktoru som volakedy spravil na analog na asi 60-ti kanál. Ani so nenastavoval ,len so natočil približne smer Tatabánya.Meracím pristrojom bi sa dalo nastaviť určite ešte lepšie,ale zatial som velmi spokojny. Určite aj obyč.sitom by sa dalo dobre chytiť,iked tie maju max.zisk do 6O-teho kanálu. Určite to viacerý viskušaju.
do 55k
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
karotka-
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 06.červen 2010 - 11:25
satelitni prijimac: Opticum x402p
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od karotka- »

DObry den, chcel by som sa spytat, co potrebujem ak by som chcel prijimat dvb-t signal z madarska. Byvam v Komarne a otec by rad pozeraval madarske stanice. V zahrade mame nepouzivanu starsie anteny, ktore sa pouzivali na analog (jedno sito, a jednu taku dlhsi tyc s rebrovanim vzadu). Ktoru antenu by bolo lepsie vyuzit? Kam ju mam nasmerovat? Mam televizor (http://www.mall.sk/lcd-televizory-senco ... lt-32f16m4) u ktoreho je napisane ze ma tuner len mpeg4-sd. Bude mi stacit tento televizor na prijem signalu alebo budem musiet kupit novy box? Za odpovede dakujem. Ondro
univerzita
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 30.září 2010 - 21:48

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od univerzita »

Televízor ti bude stačiť aj na slov. aj na magy.stanice. Čo sa týka antén najlepšie je vyskušať obydve a uvidíš naktoru budeš mať lepší príjem. Predpokladám že vhodnejšia bude tá druha, teda nie sito.
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od jzaprel »

@ PETER 7- tak už presne viem prečo ti vypadol Kabhegy.Od 27 novembra totiž navýšili výkon z Kabhegy z 20 kw na 100 kw.Tým pádom je ten zosík zbytočne silný a zahltí sa ti prijímač,zato tá kvalita O.Daj si tam niečo slabšie.
peter 7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.květen 2010 - 21:51
Bydliště: Sala sk

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od peter 7 »

jzaprel píše:@ PETER 7- tak už presne viem prečo ti vypadol Kabhegy.Od 27 novembra totiž navýšili výkon z Kabhegy z 20 kw na 100 kw.Tým pádom je ten zosík zbytočne silný a zahltí sa ti prijímač,zato tá kvalita O.Daj si tam niečo slabšie.
Díky,más pravdu,teraz pozerám tabulky vysielacov na mad. stránkach a ozaj Kabhegy -100kw, skúsim vymenit zosík za 1-stupnový od Terozu. :thankyou:
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od jzaprel »

PETER 7 :Včera som konečne zmeral signál z Kabhegy, - zo Šale.Na základe toho môžem tvrdiť ,že problémy s príjmom na 64 k vyplývajú rušením vysielačov navzájom (Kabhegy-Gerecse 64k).U teba hrá rolu zrejme aj silný zosilovač.Ja som meral antenou BEZ zosilovača(19 prvková Unikom Galanta na k 60-69).Pri nasmerovaní na Kabhegy je síce signál dostatočný, ale chybovosť je vysoká (BER,MER).Kanál 63 mal dobré parametre,lenže ten vysiela iba z Gerecse.Pri nasmerovaní na Gerecse sa chybovosť na k64 upravila takmer na úroveň k63,ale aj tak vidno tam mierne horšie parametre(BER,MER)-pôsobenie Kabhegy je evidentne citelné.Na meráku mi signál neustále kmital na nulu a 53 dBnV-čiže nepoužitelný.V prílohe sú namerané parametre,všimni si log číslo 24.37 (BER a MER).MER by malo byť aspoň 21, a BER aspoň v ráde E-3 pred korekciou.Príčinou je že Madari používají tzv ochranný kód 1/8,ale to je teorizovanie na dlhšie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dvbt-pd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 03.červenec 2010 - 12:13
Bydliště: okr.Prievidza

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od dvbt-pd »

No to maďarské DVB-T napreduje raketovou rýchlosťou.Neuveriteľný rozvoj a programová ponuka.Ukážka ako by to mohlo byť aj u nás.Minimálne pre celý juh Slovenska konkurencia a alternatíva. http://medialne.etrend.sk/digitalne-spr ... o-hbo.html
Keď údajne TA3 zatiaľ nemá záujem vstúpiť do dvbt,uvítal by som Euronews.
Plustelka,freeSAT,tv2go,Antik TV GO,Magio TV,Magio GO,Lepšia.TV,SledovanieTV,SkylinkLive.
bl1zzard
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 24.listopad 2007 - 0:37
satelitni prijimac: Golden Interstar TS-870 Xpeed

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od bl1zzard »

Včera sa mi podarilo zachytiť maďarské multiplexy z vysielača Kab Hegy na Záhorí, lokalita Jakubov na anténu FTE Evo 45, zosilovač Schwaiger 3834. Potreboval som však pridať odlaďovač na K27 a K44. Signál je počas dňa stabilný, má však krátke výpadky večer, hlavne kanál 61. Vzdialenosť od vysielača podľa Google Earth cca 170 km. Objednal som si anténu Iskra DXT 92-F, uvidím, aké bude zlepšenie signálu.
bl1zzard
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 24.listopad 2007 - 0:37
satelitni prijimac: Golden Interstar TS-870 Xpeed

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od bl1zzard »

Takže, namontoval som anténu Iskra DTX-92 F, signál je teraz stabilnejší. Trochu ma prekvapila kvalita prevedenia držiaka antény, keď som chcel dotiahnuť šrúby na zafixovanie vertikálneho sklonu, začal šrúb preskakovať, musel som zospodu pridať matice. Pripájam foto informujúce o sile a kvalite signálu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bl1zzard
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 24.listopad 2007 - 0:37
satelitni prijimac: Golden Interstar TS-870 Xpeed

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od bl1zzard »

Signál sa mení v závislosti od počasia, najlepší je v ranných a večerných hodinách, často však vypadne na pár minút úplne. Teraz som namontoval nízkošumový zosilovač UHF od RTV - zosilnenie 15dB, šum 1.1 dB, čím sa zvýšila kvalita signálu o 20%. Počkám si ešte na vypnutie analógu z Bratislavy, kvôli ktorému mám za anténou 4 odlaďovače na kanály 27,44,50.
xsarahdi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 12.duben 2011 - 11:50

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od xsarahdi »

AHOJTE

teraz keď nám vypli analóg v KE tak začínam riešiť ako budem pozerať čo som pozeral doteraz. A to aj maďarské programi ale hlavne RTL klub a TV2 ktoré chytám stále na analóg. Ale po prečítaní tohto fóra by som bol veľmi rád ak by som ich vedel chytať aj na DVB-T . Bývam na 7 poschodí na sídlisku Terasa a mám priamo výhľad na vysielač Tokaj. Ak si kúpim vonkajšiu DVB-T anténu chytím nejaké maďarské programi v KE? v info o vysielači je udávané, že signál sa dá chytať aj v KE kotline ale neviem či aj DVB-T signál. Stačí mi jedna anténa? Slovenské chytám bez antény na 51%, mám plazmu Panasonic z Mpeg2 aj 4 tunerom.

DIK za info
Uživatelský avatar
NR Laco
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.srpen 2008 - 19:01
satelitni prijimac: Mám menovať všetky?
Bydliště: 18,1E 48,1N

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od NR Laco »

Okres NR - Veľký Cetín.
Od oka smer Štúrovo.
čudo1.jpg
čudo2.jpg
4 Slovenské a 8 magyarských kanálou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SH4
T-90
Pavarotti
matliker
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 11.březen 2011 - 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od matliker »

Potrebujem vyriešiť príjem SK + HU programov cez DVB-T v centre Rimavskej Soboty, vie niekto poradiť? Vďaka.
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od jzaprel »

Zavolaj si niekoho kdo má merák, a kdo sa tomu venuje a baví ho to.Ušetríš čas ,peniaze,nervy.
Ylva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 07.září 2007 - 21:30
Bydliště: Ratkova SK okres RA
Kontaktovat uživatele:

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od Ylva »

matliker píše:Potrebujem vyriešiť príjem SK + HU programov cez DVB-T v centre Rimavskej Soboty, vie niekto poradiť? Vďaka.
Meral som signal v okrese RA a velmi slabe takze neviem ci v RS to tiez neni ako u nas. Kekes analog OK a v RS ide tiez Kekes
Odpovědět

Zpět na „DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-C2“