DVB-T/T2 Maďarsko

Diskuse kolem DVB-T/T2, DVB-C/C2 (pozemní a kabelové digitální vysílání)

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
durkovic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 10.prosinec 2011 - 16:20

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od durkovic »

Vám ako "veľaváženému" anténnemu technikovi prípadne odborníkovi cez anténnu a prijímaciu techniku je možno tento výrobok k smiechu, osobne by som tiež volil inú anténu s lepším ziskom a ak by sa dalo tak bez predzosilňovača ale priestorové podmienky bytu a balkónu montáž inej antény neumožňujú a vešať si vlastné antény na anténny stožiar nášho paneláku je zakázané (už tu také pokusy boli...) primárnou úlohou bolo mierne zlepšiť príjem našich slovenských muxov, to že by sa podaril aj príjem HU muxov to je už len taká pridaná hodnota ako bonus vôbec na nej ako rodina nestaviame. primárny účel anténa s prehľadom splňuje a ostatok ... keď bude bude keď nie tak serkal to pes. howgh
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od mmiriboy »

Nie, nemusíš si ma "veľavážiť", o to nestojím... :)
To skôr by si sa mal "posnažiť" o presadenie rekonštrukcie tej vašej STA v paneláku!
A "oprieť" sa o fakt, že "veľavážená" rada domových dôverníkov na čele zo "šéfom" - "veľaváženým" domovníkom odklepla zákaz vešania antén na balkóny! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
durkovic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 10.prosinec 2011 - 16:20

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od durkovic »

heh tak to je dobré samozrejme túto snahu som už mal (a nie jednu) ale problémom je presvedčiť majiteľov 63 bytových jednotiek.... ľudia si zvykli že STA už cca 18 rokov nefunguje každý si poriešil príjem podľa svojích možností a keď sa spomenie hoc aj na schôdzi možnosť príjmu digitálneho terestriálneho vysielania DVB-T (a výhody s tým spojené) tak polovica osadenstva na mňa čučí čo to vlastne vykladám.... a keď spomeniem rekonštrukciu STA tak sa hneď vytiahne otázka financií (nehľadiac na to koľkým občanom by v konečnom dôsledku stačil príjem toho DVB-T za 0€ mesačne... hoc teraz platia za tie balíky od providerov 25€ a viac...) takže táto téma je u nás tabu. holt nedá sa nič robiť....

a ešte jedna vec : všimnite aké množstvo ľudí prijíma na takéto "akože antény" TV signál. je ich hafo... celkom o tom svedčia aj recenzie na známych internetových vyhľadávačoch tovarov...

na záhrade prijímam TV signál cez toto : http://dvb-t-anteny.heureka.sk/gosat-gs-a27pro/ to sa už aj trocha anténe podobá však :) osobne spokojnosť.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od mmiriboy »

Ono v tomto smere, t.j. neznalosť ponuky terestriálu mám napr. takúto dnešnú "čerstvú" skúsenosť:
Tretia suseda - invalidná dôchodkyňa dnes dopoludnia úpenlivo volala k nám domov, že čo má robiť, akú "anténu" si kúpiť, lebo na programoch zo Satra-analóg (MMDS) išiel oznam o ich vypínaní - prechode na digitálne vysielanie.
Já reku na to: ...a máte televízor z digitálnym tunerom?! Vedel som že asi nie..., A samozrejme nemala ani šajnu čo jej vravím, tak reku, popoludní sa zastavím u vás a vysvetlím...! :)
Samozrejme po príchode hneď ma "vítala" z vyriešením jej problému!!! Jej dcéra zavolala do Digi TV, keďže "mladí" majú už dlho satelit! A tam jej povedali, montáž, aktivácia zadarmo - majú akciu a potom mesačný poplatok 9,60€!
Nuž a já jej na to, samozrejme je to vaša vec, ale reku, vám by tu kľudne stačil aj terestriál... Samozrejme o ich voľbe pre Digi TV som si myslel svoje! Ich "Mladá" bola vždy ovplivniteľná len jej najlepšiou kamoškou a to štýlom "čo má ona, musíme mať aj my"!
Pozn. U tej kamošky som bol Digi prepájať na druhý TV pred dvoma týždňami! :)
Samozrejme já osobne proti Digi TV nemám nič, len som zástancom tzv. kombinovaného príjmu TV signálu, u mňa je to DVB-T a DVB-S, cabel v obci nieje, aj keď Magio od T-comu by zrejme tiež šlo - som totižto dosť blízko od ústredne! :)
A čo sa týka terestriálu a ľudí, ono chce to čas, aby pochopili, že aj tadeto vedie cesta... :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
durkovic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 10.prosinec 2011 - 16:20

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od durkovic »

ano ano plný súhlas, je to tak ako popisujete, tieto situácie poznám aj ja, pritom už nejaký čas chodí aj mierná "masáž" ľudí tou reklamou na voľnú telku.... aj tak to mnohým nič (alebo veľmi málo) nehovorí. v byte máme triple balík od pomaranču a sme spokojný ale už sa stalo aj to že proste to zamrzlo alebo bol výpadok a TV nešla v tomto prípade bohate poslúžila DVB-T. tak to mám aj na záhrade, v obyváku satelit od skylinku a samozrejme v zálohe je urobený malý rozvod "ala STA" a malo to svoje opodstatnenie, niekedy sa totiž stane že satelitný príjem vypadne, tak si to pekne prepnem na DVB-T a fachčím na to.

a teraz sa podržte: pozrel som do rozpisu poplatkov za byt a stále tam figuruje aj keď nie veľká suma ale predsa "poplatok za STA" !!!! a roky ju už nikto nevyužíva a je nefunkčná. ale furt sa platí....

podľa mňa by to malo byť niekde uzákonené že spoločenstvo vlastníkov bytov by malo byť povinné udržiavať anténne rozvody pre príjem TV a rádia v poriadku.... a pritom už dnes nie sú potrebné také obludné anténne sústavy na stožiaroch ako to bolo kedysi stačia dve antény +jeden všesmerový dipól pre VKV a vo výťahovej strojovni adekvátna zosilňovacia a rozbočovacia sústava k tomu)
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od mmiriboy »

durkovic píše:...na záhrade prijímam TV signál cez toto : http://dvb-t-anteny.heureka.sk/gosat-gs-a27pro/ to sa už aj trocha anténe podobá však :) osobne spokojnosť.
U mňa je to presne tento istý typ antény (Emme Esse) a taktiež spokojnosť! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Adolf.Shitler
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 27.únor 2012 - 19:55

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od Adolf.Shitler »

Anténa jak lusk :D
durkovic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 10.prosinec 2011 - 16:20

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od durkovic »

ano tá anténa "ala" emme esse je super, mal som pred ňou staršie SITO reku je čas na výmenu tak som po referenciách tu na fóre šiel do tejto GoSAT a dobre som urobil, signál je perfektný a to je ešte rozdelený "do hviezdy" 4 výstupovým pasívnym splitterom a na každom konci koncová účastnícka zásuvka .

ten strong je bohužiaľ núdzovka ale tak primárnu funkciu plní, predpokladám že v tom strongu je vo vnútri nejaký plošáčik na ňom vyleptaný tvar dipólu (alebo žeby unipól ?) a pod ním zosilňovač.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od mmiriboy »

Adolf.Shitler píše:Anténa jak lusk :D
Mne úplne postačuje! Načo tam "terigať" dlhú anténu, napr. typu "Colorka" (bola tam - ale už má doslúžené...), nechcem zbytočne zaťažovať nosnú trubku stožiara! Po prerábke anténneho systému bol okrem iného, aj účel mojich úprav eliminovať nápory silných vetrov za nepriazne počasia na celú sústavu antén (mám tam 4ks antén)! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
durkovic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 10.prosinec 2011 - 16:20

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od durkovic »

wau, 4 ks antén to už musí byť stožiar dosť silný aby to udržal a ešte ked sa do toho oprie vietor. ja mám tu jednu GoSat a teraz v lete som pridal ešte navrch všesmerový dipol na VKV.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od mmiriboy »

No, ono, keď tam bola v minulosti cca 2,4m dlhá Yagi anténa, potom dlhá klasická colorka + sito anténa na UHF, ďalej "vrták" na MMDS a ešte k tomu anténa na VKV - tak to bolo "iné cafe" :)
Yagina a Colorka a sito išli ta-tam, zostal "vrták" + pridaná ďalšia "sito" anténa na MMDS, ďalej dipól na VKV a samozrejme "triple" anténa na UHF. :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Ylva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 07.září 2007 - 21:30
Bydliště: Ratkova SK okres RA
Kontaktovat uživatele:

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od Ylva »

Zdravim.
Mam tiez Colorku ale na prijem madarov nepostacuje Kekes aj po zmene vykonu CH 53 velka chybovost- viac nejde ako ide CH 39 je OK ale je tam vse kodovane a CH 44 pre " este " nizky vykon nejde vobec
Ine vysielace u mna nejdu.
Mam tam zosik sklusal som rozne typy ale nic nepomaha 53-ka stale slaba
Tato nova " triple " bi tomu CH 53 nepomohla ?
Nemam nikoho tu na zmeranie urovne preto sa to snazim poriesit sam - analog bol s Kekesa OK
Dnes som antenu podobnu tej vasej ala " Emme Esse " objavil v Tornali za 22 Eur ale bola od firmy Televes -aj aktivny dipol + 7 Eur
Nemal som moznost este tieto nove typy vyskusat preto sa pytam. Mam dojem ze ten CH 53 kolise lebo v noci sa obraz "posklada" resp. sa sprava ake je pocasie.
Huste sito Vaten mam tiez ale na tu mu nejde nic.
Vdaka za radu
danny10
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 24.únor 2013 - 22:00
satelitni prijimac: Zero 4K
Bydliště: etc\enigma2\buket doma

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od danny10 »

Pokud se nechytá kolorka,tak ta "triple" tomu asi nepomůže..
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od mmiriboy »

danny10 píše:Pokud se nechytá kolorka,tak ta "triple" tomu asi nepomůže..
Veru tak! Kolorka má určite vyšší zisk než triple anténa!!! Myslím si že to netreba ani nejak extra merať, už z konštrukcie oboch antén je to zrejmé! A dôvod, ako som už písal, že prečo som sa rozhodol pre triple anténu, bol hlavne ten - znížiť nápory silných vetrov na stožiar!
P.S. V tvojom prípade sa zrejme bez odborného zmerania signálu nezaobídeš! Mõž byť, že o pár metrov, pri premiestnení antény bude úroveň signálu stabilnejšia, ale to samozrejme nikto z nás nevie len takto "naslepo"! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Ylva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 07.září 2007 - 21:30
Bydliště: Ratkova SK okres RA
Kontaktovat uživatele:

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od Ylva »

mmiriboy píše:
danny10 píše:Pokud se nechytá kolorka,tak ta "triple" tomu asi nepomůže..
Veru tak! Kolorka má určite vyšší zisk než triple anténa!!! Myslím si že to netreba ani nejak extra merať, už z konštrukcie oboch antén je to zrejmé! A dôvod, ako som už písal, že prečo som sa rozhodol pre triple anténu, bol hlavne ten - znížiť nápory silných vetrov na stožiar!
P.S. V tvojom prípade sa zrejme bez odborného zmerania signálu nezaobídeš! Mõž byť, že o pár metrov, pri premiestnení antény bude úroveň signálu stabilnejšia, ale to samozrejme nikto z nás nevie len takto "naslepo"! :)
Zdravim
Vdaka za radu.
Dnes som demontoval Vaten a v " teple " celu antenu prekontroloval a vymenil zosilnovac.
Je na rotatore uz je pripravena v pivnici a zajtra ide spat s novym zosikom a kablom ( Cavel )
Mal som tam UHF od RTV Trencin ale coraz vacsi dojem mam ze tie akoze " nizkosumove " stoja za ho... tie polske platnicky sa aspon u mna javia lepsie- nerozumiem tomu ?
Mam este cisto zosik na 53-ku kanalak od RTV skusim este ten- nemoze to robit ze vedla je silna 54-ka ( Kralova Hola, RA,RV,RS a Hnusta )
Ak to nepomoze skusim premiestnit este tu colorku kuva ale je zima a fuka :(
Snad nezamrznem skusim to cez obed....uvidime
Original Emme Esse 45 prvkovu som objavil v jednom shope za cenu pod 25 Eur a a je skladom GoSat-ka je za cenu 22,18 Eur a je tiez skladom + dalsie veci sa tam daju objednat
Cest
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od mmiriboy »

Ylva píše: ...nemoze to robit ze vedla je silna 54-ka ( Kralova Hola, RA,RV,RS a Hnusta )
:)
Práveže toto môže byť prvotnou príčinou tvojho neúspechu!!!
Ono, dá sa ten silný (rušivý) signál odladiť po technickej stránke, ale v prvom rade, ak sa to ovšem dá, treba umiestniť anténu tak, aby na ňu tento signál dopadal čo najmenej, napr. na bok budovy, či jednu stranu šikmej strechy - kde "útlmovým článkom" je samotná budova, či strecha!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Ylva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 07.září 2007 - 21:30
Bydliště: Ratkova SK okres RA
Kontaktovat uživatele:

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od Ylva »

mmiriboy píše:
Ylva píše: ...nemoze to robit ze vedla je silna 54-ka ( Kralova Hola, RA,RV,RS a Hnusta )
:)
Práveže toto môže byť prvotnou príčinou tvojho neúspechu!!!
Ono, dá sa ten silný (rušivý) signál odladiť po technickej stránke, ale v prvom rade, ak sa to ovšem dá, treba umiestniť anténu tak, aby na ňu tento signál dopadal čo najmenej, napr. na bok budovy, či jednu stranu šikmej strechy - kde "útlmovým článkom" je samotná budova, či strecha!
Cauko.
Vdaka za radu ale zatienit antenu u mna na 54 ke neni mozne signaly prichadzaju s kazdeno smeru KH-0° RV-90° RS 180° a Hnusta 270°
S casti som to poriesil tou Vaten-kou.
Dal som tam " polsku platnicku " typ SWA 2000 4T a ejhla ide aj Tokaj na 43-ke z malou chybovostou cize uz to mam na telke vsetko. Mux C na 60-ke nejde ako pri Kekesi tam je na 44-ke takze zatial len Mux A
Nerozumimem uz tomu zosik RTV Trencin ani rana 25-30 dB sum 1.5 dB a poliak ide?
Tim padom som docielil ze na Vaten-ku mi idu nasi 22,27,54 a 57 a H -43-ka antena je jasne nastavena na horizontal a aj chybovost na nasich programoch je v pohode.
No hold budem to sledovat pocas dna co sa bude diat pripadne ked sa zmeni cas- mam ju na rotatore takze neni problem ovladat vse z izby a hlavne s tepla :)
Dakujem Vam za ochotu pomoct.
Cest.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od mmiriboy »

Pri tých zosikoch, si myslím, že je to vecou použitých súčiastok. Tranzistory u poliaka môžu mať vyššiu vstupnú citlivosť, resp. tu môžu by "pracovné body" tranzistorov nastavené tak, aby zosik zosilňoval na maximum aj za cenu možnosti prebudenia pri silnejšom signáli! Kdež to pri RTV je to zladené podľa určitých "noriem"!
Ale inak gratulujem..., a nech sa ti darí...! :)
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od EnoSat »

Ylva píše:
mmiriboy píše:
Ylva píše: ...nemoze to robit ze vedla je silna 54-ka ( Kralova Hola, RA,RV,RS a Hnusta )
Nerozumimem uz tomu zosik RTV Trencin ani rana 25-30 dB sum 1.5 dB a poliak ide?
RTV to moze mat "uz za sebou" , pripadne poliak moze mat aj mensie zosilnenie a tym neprebudi vstup prijmaca, alebo ako sa pise vyssie ;)
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
durkovic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 10.prosinec 2011 - 16:20

Re: MADARSKE DVB-T-VYSIELACE KANALI

Příspěvek od durkovic »

tak sa mi podarilo v KE chytiť aj novo zavedenú TV stanicu M3 anno aj nejaký HU infokanál ale nejaký nový, Info csatornu chytám.

rozmýšlal som prečo by mohol byť ten príjem v KE na tú "anténku" strong taký slabý, možno bude aj zrada v tom že u nás fachčíme na V pol. a ma´dari na H pol. skúsim tu anténku dať do H pol a pozriem intenzitu signálu. kamarát mi má dosniesť nepotrebný aktívny dipol
http://www.aerial.sk/eshop/index.php?pa ... =1&lang=sk tak to skúsim cez splitter pripojiť k tej strong anténe s tým že dipol bude v inej polarizácii + možno nejaký pásmový filter. nečakám od toho nič moc ale kto sa hraje nezlobí :D
Odpovědět

Zpět na „DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-C2“