e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 17.Prosinec 2018 - 7:33

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 4 příspěvky ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 11.Prosinec 2018 - 0:33 

Dobrý deň.

Poprosím o nasledujúcu radu ohľadne kolísania signálu u programov 1 českého multiplexu (CT1 HD, CT2 HD, CT24 HD, CT Sport HD, Déčko HD a Art HD) a niektorých programov z 3 a 4 multiplexu, pri ktorom dochádza k zamrznutiu obrazu alebo jeho rastrovaniu. Bývam na Záhorí, obec Záhorská Ves a na streche rodinného domu mám umiestnenú anténu Color KLASIK
http://televiznianteny.com/anteny-uhf/s ... lor-klasik
v smere vysielača Brno-Kojál. Chytám na ňu bezchybne všetky slovenské programy z neďalekého vysielača Kamzík a rakúske verejnoprávne programy ako aj programy všetkých českých multiplexov zo spomínanými nedostatkami. Programy 1. českého multiplexu v SD kvalite hrajú bez problémov. V HD vysielaní CT... sa mi obraz pravidelne zasekne. Zaujímalo by ma prečo dochádza ku kolísaniu signálu iba u HD kanálov a ako mám vyriešiť tento problém. Zaujímavé relácie a filmy si zvyknem nahrávať ale za takýchto okolností je to problematické. Mám si zakúpiť ešte sito http://televiznianteny.com/anteny-uhf/s ... e-huste-zn. a obe antény zlúčiť alebo by pomohol nejaký zosilňovač?

Za všetky rady vopred ďakujem.

PříspěvekOdeslal: 11.Prosinec 2018 - 7:17 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkoval: 3 krát
Poděkováno: 1 krát
Pozvi anténáře,po netu tento problém nikdo nevyřeší..

PříspěvekOdeslal: 11.Prosinec 2018 - 8:57 
Veterán fóra
Veterán fóra

Poděkoval: 99 krát
Poděkováno: 248 krát
R24B4 napsal:
Dobrý deň.

Poprosím o nasledujúcu radu ohľadne kolísania signálu u programov 1 českého multiplexu (CT1 HD, CT2 HD, CT24 HD, CT Sport HD, Déčko HD a Art HD) a niektorých programov z 3 a 4 multiplexu, pri ktorom dochádza k zamrznutiu obrazu alebo jeho rastrovaniu. Bývam na Záhorí, obec Záhorská Ves a na streche rodinného domu mám umiestnenú anténu Color KLASIK
http://televiznianteny.com/anteny-uhf/s ... lor-klasik
v smere vysielača Brno-Kojál. Chytám na ňu bezchybne všetky slovenské programy z neďalekého vysielača Kamzík a rakúske verejnoprávne programy ako aj programy všetkých českých multiplexov zo spomínanými nedostatkami. Programy 1. českého multiplexu v SD kvalite hrajú bez problémov. V HD vysielaní CT... sa mi obraz pravidelne zasekne. Zaujímalo by ma prečo dochádza ku kolísaniu signálu iba u HD kanálov a ako mám vyriešiť tento problém. Zaujímavé relácie a filmy si zvyknem nahrávať ale za takýchto okolností je to problematické. Mám si zakúpiť ešte sito http://televiznianteny.com/anteny-uhf/s ... e-huste-zn. a obe antény zlúčiť alebo by pomohol nejaký zosilňovač?

Za všetky rady vopred ďakujem.
Jak už bylo řečeno, to je na dobrého anténáře se solidním vybavením. Rozhodně bych nešel v tuto chvíli cestou přikupování další antény. Bez kvalitního proměření signálu v místě příjmu budeš jen hádat a řešit něco systémem pokus omyl.

PříspěvekOdeslal: 11.Prosinec 2018 - 18:20 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Ostravsko
Poděkoval: 11 krát
Poděkováno: 40 krát
které kanály konkrétně přijímáš?
multilex čt v přechodové síti 12 bys měl mít na k.26 zbytek je na jakých kanálech?

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 4 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00