Vu Solo2 diskusia

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
mk1980
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 27.květen 2015 - 12:29

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od mk1980 »

freee píše:aha tak u teba bude iny problem..mne to hlasilo,zkontrolujte nastavenia tuneru..ja by som na tvojom mieste skusil preskenovat nanovo druzicu,alebo nahrat svoj setting ak mas..cistu instalaciu urobis normalne cez predne usb,stiahni FW,priecinok vuplus na usb a do predneho usb,potom v zadu vypni zapni a urob co pise na displayi..
ok pomohlo nastavenie tunerov z mojho vu duo klonu staruckeho :P vsetko ide akurat mi nefunguje teraz posielanie settingov cez dreambox edit pise to konflikt so suborom satellites.xml ktory si mi poslal :D a ja som si ako vzdy zvyknem neulozil zalohu suboru, mozno to nechce komunikovat s vu solo2 za 8.2.2ku VTI ale skor za ten prepisany subor, btw po aktualizacii na 8.2.2. sa preinstaluje aj tento subor satellites.xml? :P viete mi ho dakto poslat z vti 8.2.1ky originalny? ten mi spolu s vti 8.2.1 nahraval setting do solo2 bezproblemov a bezchyby. nahral som aj subor s popisom problemu :) hlavne ze mi teraz ide okrem Doma HD takmer cela ponuka skylinku, toto uz dako poriesim :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mk1980
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 27.květen 2015 - 12:29

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od mk1980 »

aj napriek tej hlaske o subore satttellites.xml vsetko teraz funguje bezchyby aj novy setting po 2hom restarte naskocil :) a bezi 8.2.2. s najnovsim settingom a najnovsimi piconami, takzee este si nechat pre istotu subor satellites.xml z 8.2.1 original ak mi niekto posle aby mi dreambox edit nestrajkoval nabuduce pri novom settingu :) vdaka.
sponn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 05.červen 2013 - 13:02

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od sponn »

Zdravím
Mám dotaz na na místní odbornou komunitu. Na mém VU+ solo2 ( OpenPli ), po nedávném výpadku elektřiny, začala blbnou sítovka a to tak, že po zapnutí vu+ normálně běží, po pár minutách se zasekne obraz a následně celý přijímač. Následuje vypnutí a zapnutí vu+ normálně naběhne ale sít ne. Dokonce se nezobrazuje v menu ( nestavení /systém / sít). Musím vu+ vypnout na delší dobu ( cca 5min.) pak po zapnutí naběhne i sítovka, a normálně funguje, ale bohužel pouze několik minut a vše se opakuje. Ještě poznámka, vu+ se zasekne pouze v případě, že přes síť začnu tahat data (FTP, sdílení, atd..) jinak ne. Netušíte někdo jestli odešel hardware, tedy ta síťová karta, nebo má smysl přeinstalovávat nový image, tedy, že chyba bude v software. Díky.
zilizila

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od zilizila »

V každom prípade preinštaluj image nanovo.
sponn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 05.červen 2013 - 13:02

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od sponn »

asi to vyzkouším, než vyrazím do servisu. Ještě dotaz, nešly by třeba jenom přeinstalovat ovladače té síťové karty ?
sponn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 05.červen 2013 - 13:02

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od sponn »

Takže pokud někoho zajímá, uvedu jak to celé dopadlo. Bohužel pře instalace image nepomohla, takže následoval servis. ( bohužel 2 měsíce po záruce ). Výsledek servisu: výměna celé desky, tedy cenově jako nákup nového přístroje. Řešením ( levnějším ) je použitím USB wifi . :( :( Co mě ale nejvíc zaráží je , že po návratu ze servisu jsem zapojil přijímač včetně sítě ( lan ), no a sít běžela téměř celý den, než se zase objevil výše popsaný problém.
kapro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 29.listopad 2013 - 21:50

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od kapro »

Zdravím,

používam image VTi 8.0.0, kde mi všetko šlape tak ako má - karta v CI module i Mgcamd+newcamd. Avšak pri flashnutí na VTi 8.2.3 mi síce tak isto funguje karta v CI module i Mgcamd+newcamd, ale len u SD kanálov. U HD kanálov sa mi obraz rozpadáva a seká zvuk, pričom na 8.0.0 je to OK. V prípade nekódovaných HD kanálov je to OK. Skúšal som aj CCCam, ale stále rovnaký problém. No predpokladám, že to bude nejaký problém s dekódovaním. Stretol sa s tým niekto?
Mopky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 14.březen 2011 - 10:36
satelitni prijimac: VU+ Solo2 a Vu+ SoloSE
Bydliště: Bratislava

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Mopky »

Ahojte vsetci,

Mam po viac ako 2,5 roku problem s HDMI. Zapol som Solo2 nabehlo vsetko obraz fajn a pochvilke zmizol obraz a Ziadny signal. Tak som skusil ostatne HDMI v telke, stale to iste. Skusil som dalsie 3 kable akoby HDMI vystup na Sole2 zdochol. Skusil som dat aj novsi image, mal som VTI 6.0.8. dal som posledny VTI 8.2.1 a chova sa to rovnako.

TV mam Samsung (Plazma) PS50B550. Druhe Vu+Solo SE kde mam UPC kabel ide bez problemov v kazdom HDMI porte v TV. Aj s kablami s ktorymi som skusal Solo2..

Preto usudzujem ze je asi kaput HDMI vystup. Alebo mohlo by to byt v niecom inom? Stretol sa niekdo z Vas s podobnym problemom? Myslite, ze je to pomaly odchod Vu-cka?

Dodatok : Cez HDMI sa to teraz sprava tak, ze ked je v Deep Standby a zapnem ho a na displeji vypise Starting, vtedy nabehne logo VU+ Team, a rozlisenie je 720x480, akonahle prejde dalej, malo by nabehnut VTI Loading, tak uz ostane cierna obrazovka, po case na displeji vidim, ze aky kanal mam naladeny.. Obraz nic.. Cez Scart/S-Video obraz ide..
Vu+ Solo2 = UPC Direct (freeSAT) 0,8W
VU+ SoloSE = UPC kabel BA
eltonCL
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.říjen 2015 - 11:44
satelitni prijimac: VU+ Solo2

Vu Solo2 - Irdeto (Skylink)

Příspěvek od eltonCL »

Jsem čerstvým majitelem VU+ Solo2 a používám IRDETO CI+ 1.3 s kartou Skylink. Všechno celkem šlape, ale problém je při PIP a nahrávání. PIP funguje pouze když 1 z programů je nekodovaný. Při nahrávání na HDD (externí) nelze zobrazit a tudíž na něj ani nahrávat jiný kodovaný program (např. nahrávám Prima HD a při přepínání kanálu se objeví pouze ČT24, Očko atd. - u ostatních je černá obrazovka). Tunery jsou nakonfigurovány správně. Zřejmě se jedná o záležitost dekodovacího modulu.
Dá se to nějak obejít nebo je problém někde jinde. Děkuji
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od revis »

Obmedzenie CI+ . SKus pohladat v nastaveni CI dual decode , alebo pouzi iny typ modulu.
sat400
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 30.prosinec 2006 - 20:14
satelitni prijimac: VU+ UNO4K SE
Bydliště: Bratislava

Re: RE: Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od sat400 »

Mopky píše:Ahojte vsetci,

Mam po viac ako 2,5 roku problem s HDMI. Zapol som Solo2 nabehlo vsetko obraz fajn a pochvilke zmizol obraz a Ziadny signal. Tak som skusil ostatne HDMI v telke, stale to iste. Skusil som dalsie 3 kable akoby HDMI vystup na Sole2 zdochol. Skusil som dat aj novsi image, mal som VTI 6.0.8. dal som posledny VTI 8.2.1 a chova sa to rovnako.

TV mam Samsung (Plazma) PS50B550. Druhe Vu+Solo SE kde mam UPC kabel ide bez problemov v kazdom HDMI porte v TV. Aj s kablami s ktorymi som skusal Solo2..

Preto usudzujem ze je asi kaput HDMI vystup. Alebo mohlo by to byt v niecom inom? Stretol sa niekdo z Vas s podobnym problemom? Myslite, ze je to pomaly odchod Vu-cka?

Dodatok : Cez HDMI sa to teraz sprava tak, ze ked je v Deep Standby a zapnem ho a na displeji vypise Starting, vtedy nabehne logo VU+ Team, a rozlisenie je 720x480, akonahle prejde dalej, malo by nabehnut VTI Loading, tak uz ostane cierna obrazovka, po case na displeji vidim, ze aky kanal mam naladeny.. Obraz nic.. Cez Scart/S-Video obraz ide..
Mal som niečo podobné. Pomohlo odpojenie tv z elektriny, vytiahnutim zo zasuvky na pár minút.

Odoslané z ME173X pomocou Tapatalku
Vu+ Uno 4K Se Openatv 6.1;
VU+ Uno Twin, BH 2.1.2; Dm 500hd;
Amiko Alien 2 triple, zatial Spark
Mopky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 14.březen 2011 - 10:36
satelitni prijimac: VU+ Solo2 a Vu+ SoloSE
Bydliště: Bratislava

Re: RE: Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Mopky »

Ahoj Sat400.
Dakujem za tip. Vyskusal som TV odpojit z elektriny asi 15min som ju nechal tak, (aj Solo2 bolo mimo elektriny) zapol a stale sa to chova rovnako :(
Zaujimave ale je, ze ked nabehne na displeji "Starting..." a vidim to logo VTi tak obraz posobi akoby mierne rozsireny mimo obrazovku,lebo na spodu je web adresa a ta je useknuta (rozlisenie da 720x480 60p) a dalej uz nic ked prejde dalej - skonci "ziadny signal". Nic to, tak bude fungovat ako "nahravatko" :)

Naozaj netusim co ine by to mohlio byt. (zrejme asi odislo nieco v cipe co to riadi HDMI??)
Este uvazujem ze asi to testnem aj na inej telke..

Zatial vdaka za rady, keby Vas este nieco napadlo, kazda rada je vitana :) :poklona:
Vu+ Solo2 = UPC Direct (freeSAT) 0,8W
VU+ SoloSE = UPC kabel BA
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od akva »

ja bych teda ještě zkusil tovární nastavení a instalaci buď nového čistého image, nebo zálohovaného, když to ještě šlo, jestli jsi toto už neudělal
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
eltonCL
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 04.říjen 2015 - 11:44
satelitni prijimac: VU+ Solo2

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od eltonCL »

Děkuju revis, neměl bys nějaký typ modulu, který bych mohl použít.
Mopky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 14.březen 2011 - 10:36
satelitni prijimac: VU+ Solo2 a Vu+ SoloSE
Bydliště: Bratislava

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od Mopky »

akva -- Zatial som skusal len cisty image. OK, vyskusam teda este dat origos FW od VU+ uvidim co to tam porobi, potom VTI zo zalohy, pripadne cisty..
Vu+ Solo2 = UPC Direct (freeSAT) 0,8W
VU+ SoloSE = UPC kabel BA
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dipol100 »

Prosím o informaci, zda je možné přehrávat v SOLO2 videa přes síť umístěná třeba v PC. Zkoušel jsem namapovat cesta na PC disk, ale pokud pustím SOLO2 dřív, než PC, tak už cesta platná není. Jde se tedy dostat na PC disk i po tom, co je PC nastartováno později, než SOLO2? Něco na způsob, že si vyberu na síti zařízení, pak jeho disk, na něm adresář a v něm si spustím video? Předem dík za info, jestli to jde a případně jak.
Uživatelský avatar
100karel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 16.listopad 2009 - 11:36

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od 100karel »

Musíš nastavit pevnou adresu počítače. Asi ti router vždy nastaví jinou adresu pc
VU+Solo², 1T HDD, OpenPLi 8.3, OScam 1.20 #last, VU+Zero, OpenPLi 8.3, OScam 1.20 #last, VU+Zero 4K, VTI 15.0.0, OScam 1.20 #last
Motor STAB HH90 (65E-65W) USALS, Parabola 100, LNB Quad GI-204S
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od dipol100 »

Pevnou adresu tam mám, ale jak jsem psal, když vše nadefinuju, funguje to až do doby, než nastartuju Solo2 v době, kdy ještě není na síti PC s disky, které jsou nadefinované v Solo2 ke sdílení. Pak musím udělat jedině restart Solo2, ale i tak už ty nadefinované disky většinou zmizí. Něco na způsob, aktualizace sítě, pak si vybrat na síti zařízení, pak jeho disk, v něm adresář a v něm si spustím video, to by bylo ideální, ale jestli to nějak lze, to netuším.
alfsvk

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od alfsvk »

Ak ide len o prehravanie mohol by pomoct UPNP klient v Solo2,
samo ze treba spustit UPNP aj na PC.
Za skusku nic nedas. 8)
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Vu Solo2 diskusia

Příspěvek od 11chloe »

V enigmě v nastavení sítě je přece procházet síť a najde ti to ne?
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“