e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 24.Únor 2018 - 20:38

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ DUO . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 31 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: uvažuji o motoru
PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2018 - 20:02 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 2 krát
zdarec jde naladit signál Skylink a Freesat motorem ? když tak tipy na motor, nějaké rady jak instalovat ,budu rád (mam Vu+ Zero) :thankyou:

Předmět příspěvku: Re: uvažuji o motoru
PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2018 - 21:04 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: HD-BOX AND-II XBMC , Vu+Solo2,
Místo/Bydliště: Praha
Poděkováno: 29 krát
A co tak trochu číst aspoň to co je usals pak se nebudeš tak blbě ptát jak co naladíš .Jinak o motorech moc tipu nezískáš princip je u všech stejný ale i to už bylo na foru řešeno.No a instalace je opět popsána v manualu tak stačí číst ....................

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2018 - 21:37 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: formuler 4 turbo, pi zero
Místo/Bydliště: KE
Poděkoval: 167 krát
Poděkováno: 196 krát
Postupuje sa tak, ze namontujes motor. Zistis, ze nevies ako a zavolas si nato firmu. Po 2 tyzdnoch az mesiaci kupis dalsiu parabolu, idealne toroidnu alebo aspon max, kde si das 23 a 0,8 na fix potom pridas 19 a alebo 13 resp 28 a vyhodis motor.
Neviem co chces pozerat, 20 sekund na prepnutie kanala je riadna ostara.
Rozumnejsie zacat rovno s toroidkou, usetris peniaze a nervy.

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2018 - 22:24 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Timeshock napsal:
A co tak trochu číst aspoň to co je usals pak se nebudeš tak blbě ptát jak co naladíš .Jinak o motorech moc tipu nezískáš princip je u všech stejný ale i to už bylo na foru řešeno.No a instalace je opět popsána v manualu tak stačí číst ....................

sorry kamo ale pokut nemáš radu tak nevím proc píšeš,když už jsi ??? tak odkazy jsou OK atd... jinak (MÁM VÍCE PRÁCE NEŽ ČASU) dík za tvůj drahocenný čas.

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2018 - 22:45 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

On ti timeshock neporadil zle. Aj na motor ti to moze ist, ale multifocus je podstatne praktickejsi. V baleni motora naozaj najdes navod a nieje to na dve vety.
https://www.parabola.cz/abc/mot_sg2100_instal/

Vsetk, motory sa instaluju rovnako.

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2018 - 23:11 
Odborník
Odborník

@nitros
sorry kamo ale pokut nemáš radu tak nevím proc píšeš

Tak já ti to vysvětlím nesnáším líné lidi co si neumí pročíst pár témat , pochopím že se někdo zeptá jaký motor koupit dle mého žádný ale i já jsem musel vzít s povděkem tohle řešení jelikož si před okna v Praze hodit TOROIDAL 90 což ještě není ta z těch větších abych se dostal aspoň z 0,8 do 28,2 je to co před okny nechci být někde na vesnici bych po motoru ani nevzdechl.Tak teď k samotnému motoru nikdo ti přesně neřekne který je nejlepší ten kdo ho má tak řekne jsem nebo nejsem spokojený.Tak je rada jednoduchá převod motoru kovový pak rychlost točení a nakonec jak velký talíř bude tahat toď vše.No a dostanem se k instalaci jelikož sis nic nepřečetl tak si připrav zhruba 1500 a technik ti ho nainstaluje .Kdybys četl tak kopneš motor na jih zadaš v nastaveni upřednostnění tuneru A pak dáš usals nakopeš souřadnice mno pak už je to hračka protože sis vše pozorně pročetl daš natočit třebas na Rai 1 mno a doladíme hotovoooo. Doufám že ti tentokrát byla má rada k něčemu

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 11:17 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: Vu+UNO 4K SE
Místo/Bydliště: Pelhřimov
Dej tam Parabolu MAXIMUM E-85 Multifocus 2 xlnb na 23.5 a 0.8W a nemusíš se trapit z nastavováním motoru. Pokud tedy nechceš více družic. 30W az 75E pak motor. Ja jefu v pohodě na te parabole od 28.2 az 0.8W tedy mám 7LNB a ještě zvlášť 120 z motorem

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 11:49 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Místo/Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice
Poděkoval: 347 krát
Poděkováno: 608 krát
:) Tak vidím, že ochota poradit ti tu vyprchala...
Natáčecí parabola je opravdu sqelá věc - rozhodně lepší než se mrdkad s toroidkou s 9 LNB a finančně to samozřejmě vychází taky podstatně mnohem lépe - to nech se kolega Timeshock nezlobí! Má pravdu v těch převodech - třeba kovové, ale ani ty plastové tě úplně nezklamou. Typ - je to vcelku jedno i trabant tě doveze tam kde mercedes. Já osobně jsem za SG2100 jen proto, že ho mám asi 6 let bez jákekoliv údržby a to jsem ho koupil jako starší za cca 800 kč.
Motor je spíše na hraní a zkoušení - takže doporučuju mít pevnou parabolu na své stálé programy - já mám jak na 23,5E tak i na 0,8W pevné 80cm paraboly a a na hraní a zkoumání mám motorickou 100cm parabolu - to je taky v parametrech motoru - jen málokterý deklaRUJE větší a těžší parabolku než 120 cm, ale to už jsme u příznivců DX :) :)
Nastavení - i zde oba pánové silně zavádějí - rozhodně není toroidka jednodušší a odborné nastavení levnější - spíše naopak! Bez profesionálního vybavení spíše naladíš motorickou parabolu (a rychleji) než toroidku. Pokud ji budeš mít jako vedlejší parabolku, tak ti ani prodleva 10-20 sekund při otáčení nebude dělat problém. Koneckonců víš, že jsi otočen na 13°E, tak zkoušíš programy z této družice a nebudeš to střídat s Bulasatcom na 39°E :D

Vcelku vzato - můj motor není ideálně nastaven a tak jsem omezen cca od 08°W do 46°E - vím kde je chyba jen nejsou lidi a čas na opravu. Nedokážu si ani představit, jakou práci a měření by mě dala instalace toroidky #-o , která by i tento nepatrný obsah zvládla - ono dostat na toroidku 10 LNB (a to minimálně - nekteré družice jsem úplně pominul) asi nebude úplně jednoduche (přiznám se - nikdy jsem to nedělal a při té představě mne obchází strach). Představ si, že při odborném nastavení by jsi byl na rozsahu cca od 30°W do 70°E a to je cca 25 satelitních pozic a chtěl bych vidět kolegy jak to na tiutoroidku chytají :Yahoo!:
Doporučím ti najít si ve svém blízkém okolí nějakého fandu ze zkušenostmi, motor koupíš nový za cca 1500kč, 100cm parabolka tě vyjde zhruba na to samé a když si něco pročtete o nastavení motoru tak za jedno jarní odpoledne to v klidu a plné spokojenosti nastavíte. :D
Doporučuji zakoupit basičku píva a taky něco páleného, něco na grill a budete všichnim nspokojení..

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 12:00 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

:) Ještě dodám - motor je řešením pouze pro jeden satelitní přijímač!!! Pokud je podmínkou mít více satelitních přijímačů, tak samozřejmě toroidka se spoustou TWIN či Quad LNB!!!

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 12:21 
Veterán fóra
Veterán fóra

satelitni prijimac: Samé VU+ a DM
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 53 krát
nitros napsal:
zdarec jde naladit signál Skylink a Freesat motorem ? když tak tipy na motor, nějaké rady jak instalovat ,budu rád (mam Vu+ Zero) :thankyou:

Ak mas moznost a chces len rozmedzie +- 0,8 - 23,5 tak sa vyprdni na nejaky motor a vraz si tam nejaku T90, urcite neprehlupis. :wink:

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 13:12 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: Vu+UNO 4K SE
Místo/Bydliště: Pelhřimov
Pro motor je mít 100% kolmy držák. Jinač se to nastavuje blbe. Ano motor vyjde levneji. Mám dobre zkušenosti z motorem Amiko 3800 usals.

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 14:58 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Všem děkuji za rady jdu do toroidu potřebuji je 0,8 a 23.5 DÍÍÍÍKKK

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 15:18 
Veterán fóra
Veterán fóra

satelitni prijimac: Samé VU+ a DM
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 53 krát
nitros napsal:

A mozno by sa ti tam hodilo este pridat aj pozicie 13 a 16. :wink:
Prajem ti nech to naplni tvoje ocakavania.

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 19:07 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 5 krát
No, nebuď lakomec a přidej 19,2°E a 28,2°E - kvůli muzice. Vše alespoň twin a hned dej 2 x svod.

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 20:26 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Jak nastavit motor:Parabola ABC:
Jak na montáž motoru satforum.cz
elalano.sk tam je taky návod. digitálné elalano.sk

Naposledy upravil(a) Míla dne 15.Únor 2018 - 21:10, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 20:28 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 21 krát
Poděkováno: 28 krát
havana napsal:
:) Tak vidím, že ochota poradit ti tu vyprchala...
Natáčecí parabola je opravdu sqelá věc - rozhodně lepší než se mrdkad s toroidkou s 9 LNB a finančně to samozřejmě vychází taky podstatně mnohem lépe - to nech se kolega Timeshock nezlobí! Má pravdu v těch převodech - třeba kovové, ale ani ty plastové tě úplně nezklamou. Typ - je to vcelku jedno i trabant tě doveze tam kde mercedes. Já osobně jsem za SG2100 jen proto, že ho mám asi 6 let bez jákekoliv údržby a to jsem ho koupil jako starší za cca 800 kč.
Motor je spíše na hraní a zkoušení - takže doporučuju mít pevnou parabolu na své stálé programy - já mám jak na 23,5E tak i na 0,8W pevné 80cm paraboly a a na hraní a zkoumání mám motorickou 100cm parabolu - to je taky v parametrech motoru - jen málokterý deklaRUJE větší a těžší parabolku než 120 cm, ale to už jsme u příznivců DX :) :)
Nastavení - i zde oba pánové silně zavádějí - rozhodně není toroidka jednodušší a odborné nastavení levnější - spíše naopak! Bez profesionálního vybavení spíše naladíš motorickou parabolu (a rychleji) než toroidku. Pokud ji budeš mít jako vedlejší parabolku, tak ti ani prodleva 10-20 sekund při otáčení nebude dělat problém. Koneckonců víš, že jsi otočen na 13°E, tak zkoušíš programy z této družice a nebudeš to střídat s Bulasatcom na 39°E :D

Vcelku vzato - můj motor není ideálně nastaven a tak jsem omezen cca od 08°W do 46°E - vím kde je chyba jen nejsou lidi a čas na opravu. Nedokážu si ani představit, jakou práci a měření by mě dala instalace toroidky #-o , která by i tento nepatrný obsah zvládla - ono dostat na toroidku 10 LNB (a to minimálně - nekteré družice jsem úplně pominul) asi nebude úplně jednoduche (přiznám se - nikdy jsem to nedělal a při té představě mne obchází strach). Představ si, že při odborném nastavení by jsi byl na rozsahu cca od 30°W do 70°E a to je cca 25 satelitních pozic a chtěl bych vidět kolegy jak to na tiutoroidku chytají :Yahoo!:
Doporučím ti najít si ve svém blízkém okolí nějakého fandu ze zkušenostmi, motor koupíš nový za cca 1500kč, 100cm parabolka tě vyjde zhruba na to samé a když si něco pročtete o nastavení motoru tak za jedno jarní odpoledne to v klidu a plné spokojenosti nastavíte. :D
Doporučuji zakoupit basičku píva a taky něco páleného, něco na grill a budete všichnim nspokojení..

Havana, vitaj! Ja to mam podobne, akurat ze tocim od 4w (keby som nedavno nerobil upravu na dome, tak od 30w), po 75e.

Ipbox 9900,vo flash Abenigma najnovsia,na usb tiez a hyperion v4.5 (ten pouzivam), hyperion v4, Nebula v1. A iné sd stb,parabola fe90,sg2100 a parabola fe80 multifeed 19,2 a 23,5e jeden lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 20 ročný a no problém(je ako nový).

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2018 - 23:43 
Odborník
Odborník

@havana
Já se vůbec nezlobím jedu přes motor taky ale jak už jsem psal bydlet někde na vesnici kde je fuk co mne trčí na baráků tak bych do něj nešel a udělal to fix.Tady na Prahu je to celkem fajn řešení ani sousedi moc neřvou jsem poslední v ulici kdo ještě sat má nějako to tu vymizelo....

PříspěvekOdeslal: 16.Únor 2018 - 1:00 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

nitros napsal:

Tak pokud ti jde skutečně jen o tyto dvě pozice, tak bych to řešil levněji dvěma 80cm parabolama...
Na skylink s přihmouřením očí by stačila jen 60cm .

PříspěvekOdeslal: 16.Únor 2018 - 7:43 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 28 krát
Poděkováno: 119 krát
:D Když uvážím v případě použití dvou parabol potřebu dalšího držáku a jeho kotvení, vychází nejlépe použití paraboly Maximum E-85 Multifocus a bude rezerva i pro případný příjem z dalších pozic. :D

PříspěvekOdeslal: 16.Únor 2018 - 11:54 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

decik napsal:
:D Když uvážím v případě použití dvou parabol potřebu dalšího držáku a jeho kotvení, vychází nejlépe použití paraboly Maximum E-85 Multifocus a bude rezerva i pro případný příjem z dalších pozic. :D

Zavisi od konkretnych podmienok.
Na jeden stoziar mozes dat 2 nad seba alebo rozbocit stoziar Obrázek a hned mas drziaky 2 s minimalnou namahou.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 31 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00