vu+ uno

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
alfsvk

Re: vu+ uno

Příspěvek od alfsvk »

Aspon ze tak.. :good:
Ked by si mal podpis a v nom to co mas a dal problem do vlakna k uno
/ lebo problem bol s unom ako takym nemajucim nic s BH 2.1.0
zopar prispevkov by bolo asi inak formulovanych.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

Jasneeeee. Bol som vo vlakne BH 2.1.0 a ked nastal problem tak som bol tak zmateny, ze som si ani neuvedomil, ze problem by sa hodil viac do ineho vlakna. Ospravedlnujem sa za ten drobny prehresok... :-)
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

Tak znovu zdravim. A zas mam problem... Image BH 2.1.0 sa mi podarilo nainstalovat, asi tyzden az na par zadrhelov - najma s EPGrefresh - sa zdalo vsetko ok a potom to zacalo vypadavat. Vecer som ho vypol do pohotovostneho a rano sa ho nepodarilo prebrat. Zapol som ho, nic neslo - Uno sa seklo, nic nereagovalo, nasledovalo vypnutie vzadu, po boote prisla hlaska - Stanica nenajdena, Skontroluj nastavenie tunera. Po vstupe do nastavenia tunera ho ani nevidelo - pisal, ze Dummy tuner: nepodporovany. Skratka ako keby uplne vypadol tuner. Potom restart gui aj enigma a stale to iste. Skusil som vytiahnut uno zo siete a nechat asi polhodinku. Po boote sa tuner nasiel, vsetko islo az do prepnutia na inu stanicu. Uno sa zas seklo a vsetko sa opakovalo odznova. Potom ale nepomohlo ani vytiahnutie zo siete. To bolo v nedelu. Nechal som to tak a dnes som sa rozhodol preinstalovat image. Dal som rovno BH 2.1.0.1. Po nainstalovani, nastaveni a mnohych rebootoch po instalaciach a nastaveniach islo vsetko zas v poriadku. Uno bezalo asi hodinu a pohodicka. Potom som ho vypol do pohotovostneho a pri pokuse o nastartovanie asi za hodinu zas to iste. Ziadna reakcia, vypnutie vzadu, reboot, stanica nenajdena, nastavenie tunera - dummy nepodporovany, reboot, stanica nenajden atd. Zas vytiahnutie vzadu, opat naskocilo, islo, prepnutie na inu stanicu a... zas seknute. Uz na to ani nemam nervy. Nehovori vam to niekomu nieco? Nemali ste nejaky podobny problem? Neviem, ci je to softver, alebo hardver, ci je chyba v tuneri, ci nejaky blby kondik, skratka neviem co s tym. Uz som presiel fazou burlivych nadavok na BH, VU+, na vsetko a vsetkych, teraz uz uplna rezignacia. Budem vdacny za kazdu rad. Vopred moc dik za vasu ochotu a cas.
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: vu+ uno

Příspěvek od efendy55 »

áále , občas sa mi to v najnovších B.H. tiež stalo . preto som do všetkých VU+ dal najnovšie VTI ,alebo staršie 2.9.0 B.H. najnovšie B.H. momentálne vôbec nepoužívam . vo VTI zatial všetko šlape tak to neriešim . ozaj , to funidlo tam naozaj blbne . takže problém môže byť aj tam ,ale stým tunerom to aj mne dosť často pyskovalo . takže som tam dal VTI a nemám probléma ........ :good:
Naposledy upravil(a) efendy55 dne 03.červen 2014 - 21:48, celkem upraveno 1 x.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Chladenie funguje?Ventilator aka teplota?
Uno ma menitelny tuner, skus pozriet,zatlacit, ocistit kontakty atd.....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

Chladenie ide, ventilator vrci. U z som uvazoval aj nad instalaciou BH 2.0.9...
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

FPGA aktualne ?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

Neviem ci by to mohol byt ten ventilator. Problem bol, aj ked bolo Uno celu noc v pohotovostnom a rano, ked som ho zapinal bolo uplne studene a aj tak bol problem s nenajdenym tunerom.
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

Aktualizacia FPGA ma tiez napadla, spravil som a nepomohlo.
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Pohyb s tunerom a potom skus iny img. vylucovacou metodu sa niekam uz dopracujes...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

Mozno to ma suvis s novymi BH. Donedavna som tam mal stary BH 1.6.6, vsetko islo viac jak dva roky uplne bez problemov - za celu dobu snad 1-2 zamrznutia a zelenac asi iba raz - skratka parada. Uz len preto som sa vobec nedokazal odhodlat taku dobu na novy image. MAl som obavu, aby sa to pohodicka nedokafrala. Asi pred tyzdnom som sa vsak odhodlal dat najnovsi BH a doteraz lutujem... :( Neviem, ci sa nevratim k tomu staremu dobremu 1.6.6.
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

V nedelu som skusil aj VTi a vysledok bol rovnaky... :(
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: vu+ uno

Příspěvek od efendy55 »

mne robylo solo2 presne to isté s tunerom ako tebe ,ale mne stačilo prepnúť inde a potom sa to rozbehlo ,ale aj tak ma to sralo dal som tam starčieho B.H. a všetko šlapalo ,dal som tam openpli tiež nebol s tým problém dal som tam OPENATV tiež nebol problém , dal som tam najnovší B.H. a problém bol na svete , tak som tam dal najnovšie VTI a nemám probléma . tak a teraz si vyber kde bol problém .......... :poklona: ak chceš image B.H . daj si tam verziu 2.9.0 ale nie určite nie 2.1.0 a novšie .
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Mas to po zaruke, neviem preco neskusis ten tuner. Ked mas aktualny FPGA ako tvrdis.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

Skusil som ho znovu po asi hodine oddychu zapnut a nabehlo. Potom sa seklo a po reboote znovu stara pesnicka. Neviem ani poriadne zistit ci skutocne fachci ten ventilator, lebo kedze neprijima, tak sa ani moc nezahrieva. Teraz je studene a ventilator stoji. Pri bootovani sa na cca. 8-10 sekund spusti a potom uz stoji. Takze... Neviem, ci sa da aj zavada na ventilatore spolahlivo vylucit. Ale dnes uz toho mam plne oci, tak to uz necham na zajtra a uvidim. Skusim ho otvorit a rekonektnut ten tuner a ked nepomoze asi dam downgrade na BH 2.0.9. Dnes vam vsetkym :thankyou:
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
pepe2shark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.leden 2012 - 7:49

Re: vu+ uno

Příspěvek od pepe2shark »

Tak dnes dalsi pokus. Uno otvorene tuner von a naspat. Preinstalovanie BH na 2.0.9, po instalacii nabehlo vsetko normalne, ale po prepnuti na prvy HD kanal uno zamrzlo. A zas to iste - po vynuti vzadu a opatovnom zapnuti BH nabehlo a znovu stara znama hlaska - Stanica nedostupna, skontroluj nastavenie tunera a v nastaveni tunera len Dummy tuner: Nepodporovany. Zacinam mat podozrenie, ze pomaly odchadza tuner. Ak uz nie je definitivne v prd... Neviete nahodou niekto o moznosti, kde by sa dal na vyskusanie pozicat tuner? Pokial si nie som na 100% isty, ze je chyba tam, nechce sa mi vyhadzovat prachy za kupu noveho. Nakoniec by sa mohlo ukazat, ze chyba bola niekde inde a tuner som kupoval zbytocne. Zvlast v une s jednym slotom na tuner by ma fakt asi svihlo... Dik za kazdu radu.
VU+ Solo 4K s E2 VTI, VU+Uno s E2 BlackHole, Amiko Alien 2 Twin s E2 HDMU, Optibox Anaconda HD s USB flash E2 HDMU, TV 55" Samsung, 42" Philips, 32" Philips.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Keby sa ukazalo, ze je tuner vadny, pouvazuj ci nevyuzijes ten dvojtuner co existuje.........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
henry33
Odborník
Odborník
Příspěvky: 363
Registrován: 09.březen 2010 - 20:08

Re: vu+ uno

Příspěvek od henry33 »

Pozdravujem.Po niekolko násobnom testovani image VTI,OpenPli,BH,OpenATV atd. v Une som dosiel k zaveru,ze Image OpenVIX je dost dobry ma malo zaberania mieste v Une co pre Uno je dost dolezite.Kazdy image ako VTI alebo BH je velky.Po nainstalovani OpenVIX a naozaj zadani uplne zakladneho nastavenia+setingu a Oscamu stale ma Uno volneho miesta cez 30M.Kazdy image krory som pouzil a zadal to iste nastavenie mal iba 19-22M.To je moja skusenost.
sitec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 16.červenec 2014 - 14:16

Re: vu+ uno

Příspěvek od sitec »

ahojte,
uz niekolko dni si neviem rady s naladenim programov.
mam vu+ uno, dvb-c tunner, signal berem z kablovky (upc, ba).
Po naladeni niektore programy (stv1 hd, stv2 hd, ..) funguju bez problemov,
ale vacsina programov (joj hd, markiza hd, ...) sa naladili, ale ked na ne prepnem,
obraz sa objavi, zvuk, ale po zlomku sekundy (0.5?) sa to cele zakockatie a uplne vypadne.
snr je okolo 60, vsetky kanaly su nekodovane.
Ked pripojim kabel do tv, ten naladi vsetky programy bez problemov.
Uplne rovnako sa to sprava bez ohladu na to, ci mam bh (rozne verzie) alebo vxi.
fpga je aktualne.
Uz ma nenapada, cim by to mohlo byt. poradte prosim.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: vu+ uno

Příspěvek od revis »

do suboru cables.xml si vloz tieto data a daj oskenovat znovu .

Kód: Vybrat vše

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?>
<cables>
	<cable name="UPC (6900/6952)" flags="2">
		<transponder frequency="252000" symbol_rate="6952000" fec_inner="0" modulation="5"/>
		<transponder frequency="260000" symbol_rate="6952000" fec_inner="0" modulation="5"/>
		<transponder frequency="268000" symbol_rate="6952000" fec_inner="0" modulation="5"/>
		<transponder frequency="306000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="314000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="322000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="330000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="338000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="346000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="354000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="5"/>
		<transponder frequency="362000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="5"/>
		<transponder frequency="370000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="5"/>
		<transponder frequency="378000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="5"/>
		<transponder frequency="386000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="394000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="402000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="410000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="418000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="426000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="434000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
		<transponder frequency="442000" symbol_rate="6900000" fec_inner="0" modulation="3"/>
	</cable>
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“