stale nahravanie na VU+ ultimo

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
cke
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 14.listopad 2012 - 15:32

stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od cke »

Zdravim, viete mi poradit ako zapnut pernamentne nahravanie aj pocas sledovania TV programu aby bolo mozne sa vratit napr. o 10 min spat ? (samozrejme bez toho aby som nastavil nahravanie)

Podobna funkcionalita ako na Magiu.

Dakujem za radu.
Jano
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od pele1 »

A čo takto použiť permanent timeshift.
cke
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 14.listopad 2012 - 15:32

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od cke »

treba nieco stahovat ? alebo to priamo najdem niekde nainstalovane ? mam vu + iba prvy tyzden nevyznam sa :) mozno sa pytam blbost sorry
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od havana »

:) Je třeba nainstalovat plugin "permanent Timeshift" - v Black Hole i ve Vti ke stažení mezi doplňky(moduly) přímo z image...

Mimochodem - jaký je názor na používání Permenent Timeshift mezi zdejší komunitou?
Obdobnou funkci jsem používal dříve na DVD recordéru, a byl jsem velmi spokojen. Nyní ji nepoužívám z obav o životnost HDD. Přece jen to není nejlevnější záležitost a nerad bych po roku používání Permanent Timeshift musel tento odepsat....
Nebo že by se oplatilo připojit nějaký starší HDD jen přes USB čistě na Timeshift???
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
tommix
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 189
Registrován: 31.říjen 2008 - 20:45
Bydliště: Liptov

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od tommix »

Ja na timeshift používam 16 GB USB kľúč a aj tak ho nemám spustený permanentne, používam ho len ojedinele.
VU+ DUO2 Twin-DVB-S2, DVB-T, BH-aktuálny, inter. HDD1TB+DVD mechanika, LCD SPF-107H
VU+ Ultimo 2x DVB-S2, 1x DVB-T, BH-aktuálny, inter. HDD1TB
HD-box FS-9200 PVR+exter.HDD 500GB
Samsung UE40ES6300
Tuner A : Toroidal T90: 28,2E–23,5E–19,2E–13E-9E-5E–1W–4W–5W
Tuner B : motor SG 2100
Tuner C : DVB-T
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od MartinNR »

jj, síce nepoužívam, ale lepšie by bolo asi ísť na flash disk. asi stačí aj malá kapacita. box si to asi vie kontrolovať, že koľko tam môže mať "odložené". a na 4 gb, ktorý dneska stojí do 4e sa zmestí minimálne pol hodina HD nahrávky.
a prípadne, keď sa disk po pol roku pokazí, tak vyreklamuješ... :shock:
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od __Pavel »

tommix píše:Ja na timeshift používam 16 GB USB kľúč a aj tak ho nemám spustený permanentne, používam ho len ojedinele.
A jaký USB klíč používáš? Nemyslím velikost, ale značku. Nevím, jestli je problém ve VU+Duo, ale ještě jsem se nesetkal s takovým, který by na ČTHD po chvíli nezakostičkoval a to včetně Corsair Voyager GT.
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
Uživatelský avatar
tommix
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 189
Registrován: 31.říjen 2008 - 20:45
Bydliště: Liptov

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od tommix »

S HD programami je to horšie a SD sú OK, no ja naozaj málo používam timeshift, takže mi to stačí.... HDD používam jedine na nahrávanie.
VU+ DUO2 Twin-DVB-S2, DVB-T, BH-aktuálny, inter. HDD1TB+DVD mechanika, LCD SPF-107H
VU+ Ultimo 2x DVB-S2, 1x DVB-T, BH-aktuálny, inter. HDD1TB
HD-box FS-9200 PVR+exter.HDD 500GB
Samsung UE40ES6300
Tuner A : Toroidal T90: 28,2E–23,5E–19,2E–13E-9E-5E–1W–4W–5W
Tuner B : motor SG 2100
Tuner C : DVB-T
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od MartinNR »

tak ako tak ani pri CT HD vychadza datovy tok, tak maximalne do 2MB/s. Pricom na kluc dnes nie je problem zapisovat >10MB/s. Teda by to nemal byt problem.
Prax je vsak evidenetne ina, ako popisujete.
Osobne som tuto funkciu nikdy nepouzival. Ale skusim, len tak z hecu.
USB 3.0 flashka nepomoze? Je mi jasne, ze box nema USB 3.0, ale pouzitim takejto flashky sa teoreticky vyluci chyba v rychlosti chipu v nom. teda pripadne uzke hrdlo bude v boxe.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od __Pavel »

Nevím kde jsi sebral tak nízký bitrate, ale ČTHD má prakticky konstantních 10000 kbps.
Ten Corsair Voyager GT je USB 3.0, rychlejší už by měl být snad jen SanDisk Cruzer Extreme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od MartinNR »

10000 kbps je v prepočte 1,25 MB/s, takže tých mojích uvedených do 2MB je ešte v rezerve. ano, spravidla sa dátový tok uvádza v kilo/mega bitoch za sekundu, ale ja som použil Bajty.
a nejak som zle guglil ten tvoj corsair, lebo mi ho našlo ako USB 2.0, ale teraz vidím, že je 3.0. takže tam problém nebude.
nič, skúsim aj ja, ako som písal, dám prípadne vedieť.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od __Pavel »

Máš pravdu, nějak mi nedoklaplo to velké B. Já Corsaira v nejbližších dnech vezmu k otestování na Ultimo, tak hned uvidím, jestli je problém v Duo (menší paměť, starší generace CPU).
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
jag42
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 09.říjen 2014 - 18:05

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od jag42 »

S šetřením harddisku bych si nedělal hlavu. U dvou přijímačů mě jedou disky na permanent shift bez vypínání už víc než 4 roky.
A nejsou to žádné drahé disky.
howtocall
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 07.září 2014 - 15:05
satelitni prijimac: ABIP9900, F1, F4T,VU+solo2

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od howtocall »

na timeshift používam vstavaný 1TB HDD. je to osožná vec na preskakovanie reklám. zatiaľ ca 2 roky bez problémov. ale nepoužívam stále. na nahrávky mám sieťový disk 3TB WD My Cloud.
kedysi som bol strašne namyslený, ale teraz už nemám chybu
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: stale nahravanie na VU+ ultimo

Příspěvek od Mila_s »

HDD může odejít kdykoli. Mně před časem odešel interní 1TB disk. Měl jsem na něm spoustu nahraných pořadů. V servisu se jim podařilo většinu stáhnout.
Na timeshift bych možná použil jakýkoli disk, na vytváření archivu pořadů bych však na kvalitě nešetřil. A též: ZÁLOHOVAT !
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“