VU+ ZERO

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
dwnldr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.září 2016 - 10:13
satelitni prijimac: Amiko

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od dwnldr »

Peter, nie nie, teraz veru pravdu nemáš. Problém so sieťou nemám, nakoľko mám Apple Airport Extreme :D :D :D
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od VTronik »

Je úplně jedno jaké marketingové a honosné názvy v síti co má nebo nemá. Důležitá je reálná rychlost přenosu mezi jednotlivými zařízeními v lokální síti. To je rozhodující pro bezchybný přenos streamu z VU. V dnešní době při správně nastavené lokální síti není žádný důvod k používání transkodingu pro přímé použití streamu v TV.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od gusto1 »

dwnldr píše:Gusto, ďakujem Ti pekne za odpoveď. Sledovanie by bolo primárne na AppleTV (telefóny, laptopy a pod by boli len pridanou hodnotou), čo je multimediálny box pripojený priamo k TV cez HDMi. Avšak tento box ponúka aj ďalšie multimediálne možnosti (hudba, prehrávanie vlastnej knižnice, podcasty, youtube, airplay a pod...). A skrz aplikácie VU+ by to dokázalo fungovať aj ako "box pre satelit". Proste by mohlo fungovať všetko cez toto zariadenie. Satelitný signál by som však musel streamovať zo zariadenia, ktoré to dokáže (v tomto prípade spomínané ZERO). Netuším však či výkonovo, kapacitne, či stavbou by tento box dokázal spĺnať požiadavky.

PS: práve Tebou postnutá aplikácia/link je aplikáciou, ktorú plánujem nainštalovať
appletv nepoznam, ale pises, ze je to akysi multimedialny box. Rozumiem tomu, ze chces mat vsetko na appletv a chces to ovladat cez jeden DO. Ak ten plugin co som tu postol funguje, tak neni problem streamovat z E2 cokolvek a kdekolvek.
Pre win a linux platformu (ale aj ios, osx) sa hodne vyuziva frontend kodi v ktorom stream funguje vyborne. S apple ti ja neporadim, ale podla vsetkeho to bude fungovat tak isto.
Mozes siahnut aj po lacnejsom riaseni ako VU+ zero a to napr. qviart lunix. Avsak uz tu niekto spominal ako chces riasit dekodovanie, karta, share atd ... toto tiez ber do uvahy
dwnldr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.září 2016 - 10:13
satelitni prijimac: Amiko

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od dwnldr »

VTronik - ďakujem Ti za odpoveď. Absolútne nešlo o žiadne zveličovanie marketingového či honosného názvu, skôr o iróniu... Ako vidím, je tu akási averzia voči produktom, ktoré používam viac 15rokov, reagoval som skôr komicky než vážne. Spravil som rýchly, sporadický test rýchlosti pripojenia bezdrôtových aj káblom pripojených zariadení. Nakoľko mám server bežiaci 24/7, aktuálne beží Blu-Ray film, aktívne pripojených je v tomto momente 14 bezdrôtových a 4káblové zariadenia, tak ich berte s rezervou. Avšak aspoň budú mať reálnu výpovednú hodnotu.

1. "počítač" cez WiFi
2. "počítač" cez LAN
3. "telefón" cez WiFi

Budú takéto rýchlosti v sieti podľa Vás postačovať pre plynulé prehrávanie streamu ?

Ďakujem Vám
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od petersk »

dwnldr píše:Peter, nie nie, teraz veru pravdu nemáš. Problém so sieťou nemám, nakoľko mám Apple Airport Extreme :D :D :D
No nikde som netvrdil, že máš problém so sieťou, skôr naopak. ak máš naozaj také rýchlosti, aké si tu sem pridal, tak problém by si nemal mať. Avšak môj názor je taký, že wifi by som nato nepužíval, Jedine cez LAN. Aj ja mám 1GBs internet a prerobil som aj vnútornú sieť na 1Gss ale s wifi je aj takto problém. Mobily, tablety a pod. nemajú žiadny problém ale boxy so streamom áno. Ak máš aj vnútornú sieť dobrú tak si už kúp box s 1Gbs lan, VU+ Zero ho nemá len 100Mbs.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od VTronik »

dwnldr píše:VTronik - ďakujem Ti za odpoveď. Absolútne nešlo o žiadne zveličovanie marketingového či honosného názvu, skôr o iróniu... Ako vidím, je tu akási averzia voči produktom, ktoré používam viac 15rokov, reagoval som skôr komicky než vážne...
Jen jestli neslyšíš trávu růst. Vůbec jsem to nemířil na produkty Apple, ale obecně. Proto jsem psal, že v prvé řadě jde o reálné rychlosti přenosu. Stejně jako řada dalších ti neumím dát přesnou odpověď, že to bude fungovat na 100%, protože nemám AppleTV a nemám detailní zkušenost s tím, co přesně požaduješ. Já to řeším jinak, ale určité principy a předpoklady jsou pro všechna řešení podmínkou funkčnosti bez ohledu na to, co používáš.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
miro665
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 27.únor 2008 - 14:01
satelitni prijimac: openbox,motor,parabola 80cm
Bydliště: okr. Hlohovec

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od miro665 »

Zdravim ,stiahol som do vu zera zalohu z tohto fora open atv6.4 boli tam stare frekvencie niektorych programov napr stv1,2 ,po preladeni cez fastscan je zla diakritika a nezobrazuju sa picony na tychto novych staniciach .To iste je aj ked zmenim na vti15.0.0.Nic som na nete nenasiel ,Dakujem za pomoc.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od 9000peter »

Pravdepodobne stará záloha.
Buď si zaktualizuj seting kanálov za aktuálny a toto je k tej diakritike
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
miro665
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 27.únor 2008 - 14:01
satelitni prijimac: openbox,motor,parabola 80cm
Bydliště: okr. Hlohovec

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od miro665 »

Kanaly som z aktualizoval cez fastscan a novsiu zalohu som nikde nenasiel iba ta co je tu.. ten odkaz na diakritiku som uz predtym cital len som nikde nenasiel tlacidlo vygenerovat
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od 9000peter »

Hmmm ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od EnoSat »

miro665 píše:Kanaly som z aktualizoval cez fastscan a novsiu zalohu som nikde nenasiel iba ta co je tu.. ten odkaz na diakritiku som uz predtym cital len som nikde nenasiel tlacidlo vygenerovat
1, Fastscan nekontroluje signal, len stiahne zoznam programov z pidu
2, encoding uz u "lepsich" enigm nepotrebuje definiciu transponderov staci mu spravne definovat jazyk
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
miro665
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 27.únor 2008 - 14:01
satelitni prijimac: openbox,motor,parabola 80cm
Bydliště: okr. Hlohovec

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od miro665 »

9000peter dakujem funguje diakritika
Uživatelský avatar
kokso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 23.březen 2006 - 20:41
satelitni prijimac: Ariva 200
Bydliště: Liptovský Mikuláš
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od kokso »

Dnes som do môjho starého Zera nahral OpenPLI 8.3 a keď som potreboval dohrať nejaké apk z USB klúča, tak mi to neberie, neponúka inštaláciu. Posím nejakého znalého o radu. Vo verzii OpenPli 8.1 To fungovalo, no v tejto novej 8.3 nenačíta doplky z USB.
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od furko »

Stiahni z doplnkov Installer ipk
Uživatelský avatar
kokso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 23.březen 2006 - 20:41
satelitni prijimac: Ariva 200
Bydliště: Liptovský Mikuláš
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od kokso »

Ďakujem moderatorovi za pomoc už jo funguje.Dík
Nepenthes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 26.květen 2009 - 14:07

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od Nepenthes »

Zdravím,
nemáte někdo prosím novější image BlackHole pro VU+ Zero Rev.2 ?
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od siletblok »

Kedze VU+ ich prestal podporovat, tak posledny image pod menom BlackHole bol tusim 3.1

Tu si ho mozes stiahnut.

A tu je ich posledny aktualny image 5.1 uz pod znackou OpenBH.
Obrázek
fatter
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 194
Registrován: 10.únor 2009 - 22:16
satelitni prijimac: Coolstream Tank,S3mini,Dreambo

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od fatter »

Ahojte, mam otazku ohladom Zero. Mam wifi usb kluc ale vo feede openpli nie je k nemu driver. Ako by som driver, ak ho odniekial stiahnem do pc, doinstaloval do boxu?
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od 9000peter »

Keby prezradíš čo je to za wifi usb dongle tak sa možno aj niekto nájde čo má k nemu driver pre openpli.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
fatter
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 194
Registrován: 10.únor 2009 - 22:16
satelitni prijimac: Coolstream Tank,S3mini,Dreambo

Re: VU+ ZERO

Příspěvek od fatter »

Mam Comfast CF811ac s chipsetom RTL8811CU
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“