VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

Dobry den.
Chcel by som Vas poprosit o nejaku konkretnu radu s hore uvedenym satelitnym prijimacom.
Mam tam nainstalovany VTi 9.0.3 software. Pravidelne sa mi po vypnuti do rezimu spanku do 1,5 minuty sam zapne.
Chcem Vas poprosit o knejaku konkretnu radu. Patrim len k uzivatelom, takze vela skusenosti zo software nemam, preto by som Vas chcel poprosit o konkretnejsiu navigaciu v menu.
DAKUJEM za pochopenie a zaroven za rady....
"HDMI CEC enabled" mam na "nie"
miked

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od miked »

Zdar,

tak uz si to vyriesil ? Ci nie ? Preslo par tyzdnov. Pozeram, ze ti nik neodpovedal... ale ak si to uz vyriesil, tak potom nic. No myslim, ze by si to napisal, ak ano.

Tvoj satelitny box disponuje zaroven SCART konektormi vzadu... mozno je to blbost, ale nemas tam pripojene nahodou aj nejake zariadenia cez ten SCART ?

VTi image existuje uz novsia ver.11 pokial viem pre VU+ Duo tak preco neskusit tuto novu verziu - aj ked uznavam, ze pokial skusenosti nemas a spominas ze si len bezny uzivatel, tak bude to dost na dlho akoze. Asi bude lepsie to niekomu dat, nech sa na to pozriet. Ci uz z dovodu flashu novsiej verzie image VTi alebo ohladne problemu so zapnutim.

Mozes tiez preverit konfiguraciu cez MENU v TV, ze ci tam nieje nejakym sposobom vynucovany HDMI-CEC protokol (niektore TV na to maju funkciu) k zapnutiu SetTopBox-u, v tvojom pripade satelitneho. Aj ked ako pises, tak ty uz mas v boxe podporu HDMI-CEC vypnutu a nemal by sa zapinat prostrednictvom HDMI-CEC prijatim nejakych signalov z TV (da sa nastavovat aj na zaklade akeho typu signalu od telky sa tvoj box zapne - toto skus tiez menit).

Alebo skus to naopak a sice tak, ze v satelitnom boxe povolis umyselne HDMI-CEC funkciu a v konfiguracii, ktora sa nasledne ukaze pri HDMI-CEC si vypni vsetky "prebudenia" satelitneho boxu signalom od TV (mozes aj tu vyskusat prepinat vsetky sposoby prebudenia boxu tak, aby sa neprebudzal na zaklade streamu, na zaklade prikazu "zapnut zariadenie", atd.).

Este ma napada, ze ci sa nezapina satelitny box cez sietovu kartu (Wake-On-LAN funkcia) z nejakeho dovodu - napr. zle nakonfigurovany router v domacnosti.

Ak problem este vzdy pretrvava, tak skus vypnut normalne satelitny box a potom skus vypnut LAN kabel zo satelitneho boxu vzadu a vytiahni aj HDMI + SCART kable. Pockaj par minut. A potom pripoj nazad, ze ci sa to zase rozbehlo (ci obraz bezi resp. ci je TV spustena).

Najlepsie by bolo dopracovat sa ku CrashLOG suboru, nech vidime co sa s boxom deje, ze na zaklade ktorej udalosti sa tvoj box znova prebudza zo spankoveho resp. zo Stand-By modu. Najprv sa bude zrejme musiet tvorba LOG zaznamov niekde v MENU boxu zapnut. A potom sa k nej musis vediet dopracovat :( prostrednictvom pripojenia cez FTP a stiahnutim LOG suboru z boxu zo zlozky /media/hdd niekam do svojho PC a nasledne aj odoslanim tohto suboru sem na forko (ako priloha v tvojom prispevku) - neviem ci to teda zvladnes ako bezny uzivatel :/ .

GL
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

DAKUJEm za ozivenie temy, bohuzial som to nedal dokopy, hlavne z dovodu nedostatku casu na studovanie boxu.. Nechcem zostat, koliu mojej blbosti (ze nieco prepnem)bez TV....
TV by s tym snad nemamla co docinenia, skusil som ju vypnut aj z´elektriny, ci nahodou nieco neposiela v StandBy rezime cez HDMI. Na SCART do boxu nemam nic..
Mozem skusit podla Tvojho navodu stiahnut ten crashLog, ak by si mi bol ochotny s tym pomoct.. Neviem co by som mal v nom hladat. Skusal som aj v menu satelitu zapnut a aj nasledne vypnut HDMI-CEC, ale bez zmeny....
Zatial som zmiereny s tym, ze mi sat stale bezi,aj ked ma to naozaj dost hneva...
Skusim este ethernet.......
Ked dnes vecer stiahnem ten crashlog, ozvem sa s linkom.
DAKUJEM
miked

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od miked »

Hm OK takze to vyzra tak ze HDMI-CEC na to nema ziadne vplyv a ze k samovolnemu zapinaniu dochadza na zaklade nejakej inej udalosti.

Ten CrashLOG ti asi nebudem vediet vysvetlit, co by si tam mal hladat. On clovek ked sa na hocijaky LOG zaznam pozera, tak ho nestuduje ako robot :) ale intuitivne, improvizacne, s pouzitim inteligencie alebo skusenosti nejakych s ohladom konkretneho technickeho smeru podla toho coho sa problem tyka. Poznat vsetky hlasenia slovo po slove v presnom ich zneni (vcetne chybovych) a studovat, ktore hlasenie presne co vsetko zapricinuju alebo co vsetko mozu znamenat, tak to by bolo na roky studia... nieco na posob studie prava a zakonov :). Takze ti nedokazem presne povedat co tam mas hladat ako napr. "prehladaj LOG subor na slovicko 'StandBy'" a podobne. Alebo nieco na sposob nabiflovania sa komplet Biblie :). Ale odbocil som dost od temy...

Posli tu na forko posledny CrashLOG z doby, ked sa ti ten box po 1,5 minute vzdy svojvolne zapinal alebo ked sa svojvolne sam zapina. V zaznamoch LOG-suboru by malo byt (dufam) uvedene, ze co prebudza tvoj box, ktora sluzba, proces, kniznica, pripadne nejake chyby, atd. . Ak by som to nedokazal vycitat ja, tak to vycita niekto iny - este viac skusenejsi odo mna.

Napada ma este, ze doba cca 1.5 min. moze byt zhruba aj doba nabehu systemu (pri restartovani boxu). Tak ze ci tam nieje pes zakopany a sice ze po prechode boxu do rezimu Standby, sa tento box mozno zacne hned restartovat - z dovodu nejakej kritickej chyby ci mozno padu systemu. Ale aj to by sa malo dat teoreticky zistit z LOGu. V takom pripade by si mal poslat posledny najdeny LOG subor + jeden predosly (na jeho konci budu udaje o takomto pade systemu) pretoze mam dojem (neviem isto), ze po kazdom zapnuti alebo rebootovani je vytvoreny novy subor LOG s novym nazvom suboru (datum+cas).

Dalej plati, ze mnohe systemy Enigma2 (neviem jak je to v pripade tvojho VTi image) pokial nemaju osetrene nastavenie realneho casu ihne po prvom spusteni systemu alebo pokial nemaju v sebe bateriu pre udrziavanie aktualneho casu v pamati aj po odpojeni od el. siete, tak pri odpojeni od elektriny a po znovuspusteni Enigma2 systemu tam budes mat cas a datum resetovany do vychodzieho tovarenskeho nastavenia t.j. na hodnotu 1.1.2010 0:00 (napriklad) a az po nabehu samotnej Enigmy2 sa konecne natiahne cas budto z internetu alebo z transponderu z druzice vo vesmire. Ale to je nepodstatne. Ty asi casto nevytahujes svoj box z elektriny alebo ano ? Cize toto by ta nemalo zmiast (nezymselny datum a cas v nazve LOG-suboru).
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

Kedze sa nejako neviem dopatrat, ako sa sem vkladaju subory, dovolil som si nahrat crashlog subor na uloz.to:
https://uloz.to/!5WCQINgsikUT/crashlog-rar
V odkaze je jeden vcerajsi a jeden bezprostredne po vypnuti a samovolnom zapnuti prijimaca.
Chcem sa dopredu podakovat tym, ktori mi budu ochotny poradit....
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od 11chloe »

V logu je chyba fastscanu, tak ho zkus vypnout.
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

Tqk asi to je tym blbym FastSvanom. Uz cca 3 minuty spi....
DAKUJEM Vam chalani.
Este by som sa rad spytal,ktory riadok hovori, ze je tam chyba?
Prosim hodis sem copy?
DAKUJEM
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od 11chloe »

Log se plní postupně , takže na konci.
Naposledy upravil(a) 11chloe dne 09.duben 2017 - 21:00, celkem upraveno 1 x.
miked

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od miked »

Presne tak poslednych par riadkov v tom dnesnom (v novsiom) subore z dvoch uvedenych sa nachadza toto:

Kód: Vybrat vše

enter standby
stopService
[eDVBCAService] free slot 0 demux 0 for service 1:0:19:3398:C89:3:EB0000:0:0:0:
[eDVBCAService] free service 1:0:19:3398:C89:3:EB0000:0:0:0:
decoder state: play, vpid=-1, apid=-1
DEMUX_STOP - pcr - ok
DEMUX_STOP - video - ok
VIDEO_STOP - ok
AUDIO_STOP - ok
DEMUX_STOP - audio - ok
AUDIO_CONTINUE - ok
start release channel timer
setLCDBrightness 25
[AutoShutDown] go to standby . . .
[AutoShutDown] No inactivity timer to stop
release cached channel (timer timeout)
[eDVBCAService] remove channel 0xf22c68
[eDVBLocalTimerHandler] remove channel 0xf22c68
[eEPGCache] remove channel 0xf22c68
stop release channel timer
close frontend 0
[AutoFastScan] start Skylink Slovak Republic
Screen <class 'Plugins.SystemPlugins.FastScan.plugin.FastScanAutoScreen'>((('0', 'Skylink Slovak Republic', True, False, False),), {}):
 <type 'exceptions.NotImplementedError'>
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/enigma2/python/mytest.py", line 259, in create
    return screen(self, *arguments, **kwargs)
  File "/usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/FastScan/plugin.py", line 276, in __init__
    self.scan = eFastScan(pid, lastConfiguration[1], self.getTransponderParameters(parameters[0]), lastConfiguration[3], lastConfiguration[4])
  File "/usr/lib/enigma2/python/enigma.py", line 2453, in __init__
    _enigma.eFastScan_swiginit(self,_enigma.new_eFastScan(*args))
NotImplementedError: Wrong number or type of arguments for overloaded function 'new_eFastScan'.
  Possible C/C++ prototypes are:
    eFastScan::eFastScan(int,char const *,bool,bool)
    eFastScan::eFastScan(int,char const *,bool)
    eFastScan::eFastScan(int,char const *)

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/FastScan/plugin.py", line 355, in FastScanAuto
    Session.openWithCallback(restartScanAutoStartTimer, FastScanAutoScreen, lastConfiguration)
  File "/usr/lib/enigma2/python/mytest.py", line 322, in openWithCallback
    dlg = self.open(screen, *arguments, **kwargs)
  File "/usr/lib/enigma2/python/mytest.py", line 333, in open
    dlg.isTmp = True
AttributeError: 'NoneType' object has no attribute 'isTmp'
(PyObject_CallObject(<function FastScanAuto at 0x7353adf0>,()) failed)
Po aktivovani StandBy rezimu dojde k chybe Fastscan pluginu. Skus ho odinstalovat alebo nejakym sposobom uplne vypnut - cez MENU to najdi niekde budto v pluginoch by sa mal nachadzat alebo potom niekde hlbsie v MENU, zial nepoznam VTi takze neporadim kde konkretne to najdes. Tiez je otazne, ci samovolne znovuspustenie sposobuje "crash" pluginu FastScan. Teoreticky dochadza k padu systemu a tym padom aj k jeho okamzitemu restartovaniu.

Najlepsie by bolo nahodit tam rovno najnovsi VTi ver.11 + nakonfigurovat vsetko odznova, ale ako bezny uzivatel to sam nespravis. Niekoho kto sa do toho vyzna z tvojho okolia popros, aby ti tam nahodil najnovsi VTi image system. Alebo skus aspon aktualizovat to co tam mas teraz (pluginy, cez MENU, neviem kde presne to najdes vo VTi). Samozrejme moze sa stat, ze uz sa potom nerozbehne satelitny box vobec... ale to je malo pravdepodobne... stava sa bohuzial ale aj to :). Po aktualizacii cez interente sa to uz nerozbehne. Teda za predpokladu, ze nebol tvoj box dlho aktualizovany z internetu.

Podla LOG-u mas vo svojom VTi 9 starsi plugin "enigma2-plugin-systemplugins-fastscan - 1.1-r0" avsak on uz existuje aj novsi nez tento 1.1-r0. Existuje uz aj novsia verzia pre VTi, zial neviem povedat, ci je urcena aj pre tvoj starsi image VTi 9 alebo ci je urcena vyhradne len pre novsi VTi 11. Pri aktualizacii sa hadam updatne aj FastScan - mozes skusit. Ale tiez nemozno zarucit, ze aktualizacia problem vyriesi. To je uz na dlhsie... to je otazka na vyvojarov skor by som povedal :).

LOG sa vklada do fora tak, ze si otvoris pri pisani prispevku rozsireny editor (kliknes na tlacidlo "Upravit v editore") a tam uvidis aj moznost pridania prilohy (suboru) do prispevku.
Naposledy upravil(a) miked dne 09.duben 2017 - 21:20, celkem upraveno 1 x.
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

OK. Super DAKUJEM za rozsireny vyklad...
Budem si musiet najst niekde na nete nejaky slusny navod ako nainstalovat update VTI.
Bohuzial nemam v sirokom okoli nikoho, kto sa venuje satelitnej technike. Je mozne nejako zalohovat aktualne nastavenia programov? A po update ho naspet nasypat?
Neviete mi niekto poradit nejaky slusny odkaz na update?
DAKUJEM
miked

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od miked »

Na to navod nepotrebujes. Enigma2 linuxove systemy su urcene (aj) pre beznych smrtelnikov :) resp. aby s tym vedeli narabat aj bezni ludia urcite co sa tyka ich MENU-ponuky resp. ich grafickeho rozhrania. Niekde v MENU si najdes aktualizaciu resp. update softwaru a spustis to a pockas kym sa to z internetu stiahne a aktualizuje a restartnes box. Ak vsetko bude fungovat, tak mas hotovo :P. Ale niekedy sa stane, ze sa nieco skor doserie, nez aby sa zlepsilo. Takze opatrne s tym, alebo prid zase napisat, ak by sa nieco "dototo" po aktualizacii :).

Bola by tu este moznost aktualizovat cisto len ten jeden FastScan plugin. Oni by sa mali dat pluginy aj vybrat po najdeni moznych dostupnych online aktualizacii - tie ktore nechces aktualizovat tak si to nastavis (neviem ci je to tak aj vo VTi lebo ako som uz pisal tak ho bohuzial nepoznam).

Alebo druha moznost osobitnej aktualizacie cisto len FastScan pluginu by bola cez PUTTY/TELNET pripojenim sa z PC v sieti. Ale to je zlozitejsie (jak sa to vezme no... ten postup sa da aj nadiktovat).
Naposledy upravil(a) miked dne 09.duben 2017 - 21:28, celkem upraveno 1 x.
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

Mam doma este jeden ktory som nemal zapnuty aspon rok...
Je na nom BlackHole.
Asi by som radsej cez USB...Ci?
miked

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od miked »

Pockat... teraz co "cez USB" mas na mysli... hm ? Ja totiz pisem len o aktualizacii doplnkov resp. pluginov, kedy verzia jadra VTi zostava nezmenena, t.j. ver.9 ktoru tam mas teraz tak tato tam aj zostane.

Pokial chces vymenit komplet cely image za verziu VTi 11 tak v takom pripade ano, je nutny komplet flash celeho systemu, obvykle sa to robieva z USB kluca. Samozrejme bude nutna kompletna nova konfiguracia (pre novacka je to hodne vela prace).
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

Ano myslel som VTI 11,ale netusim, ci to ma pre mna zmysel...
Chodi to dobre a len pozeram....
Ten FastScan som chcel len preto, aby som nemusel stale preladovat, kedze si ti chlapci zo Skylinku robia co chcu....
miked

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od miked »

Ved ano... Auto-FastScan funkciu v konfiguracii pluginu FastScan celkom vypni, mala by sa dat vypnut myslim a pouzivaj ho len raz za cas a to manualne, na preladenie :). Problem totiz podla LOGu nastava, ked prepnes box do StanBy a ona sa spusti hned na to funkcia Auto-FastScan.

Alebo skus pohladat novsiu verziu. Z akeho zdroja ten plugin vlastne mas stiahnuty a nainstalovany ? Ako si postupoval pri jeho instalacii ? Cez Putty/Telnet po manualnom stiahnuti z internetu a nahrati pluginu na flash disk do boxu ? Alebo cez graficke rozhranie MENU > PLUGINS (teda z feed-serveru pre VTi 9) ?

//// EDIT:

Alebo FastScan jednoducho ako samotny plugin uplne odinstaluj a potom nanovo nainstaluj :). Hadam ze sa ti tam stiahne uz aktualne najnovsia verzia. Alebo aktualizuj vsetko - tu je navod pre aktualizaciu vsetkeho a tiez navod ak chces stiahnut a nainstalovat len samotny FastScan plugin (nanovo, az ho samozrejme vopred odinstalujes): https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/r ... re-skylink

P.S. "FastScan" plugin ako tak studujem, moze obsahovat na feed-serveroch pre VTi aj novy nazov po preklade do SK alebo CZ jazyka :) takze "Rychle vyhladavanie"
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

Ok. DAKUJEm, ale radsej kaslem nanho... Az ked prestanu fungovat programy, budem vymyslat....
Inak instaloval som ho cez Menu a Plugins....
miked

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od miked »

No ved ale len ten samotny FastScan plugin... si mohol... odinstalovat a potom znovu nainstalovat - nainstaluje sa logicky najnovsia verzia ktora je dostupna na aktualizacnom feed-servery pre tvoj VU+ satelitny box a pre tvoj image VTi 9.

Potom uz len otestujes funkcnost, zase povolis Auto FastScan funkciu. Ak by ti to blblo, tak to zasa vypnes alebo uplne odinstalujes a hotovo.

Pri podrobnejsiom nahliadnuti do LOGu tam vidiet chybu funkcie eFastScan, v ktorej su udajne neplatne argumenty. K tejto eFastScan funkcii pri jej volani su vyzadovane medzi argumentmi aj transpondery. Uvazujem nad tym, ze mooooooozno nemas aktualny "satellites.xml" subor, ktory sa tu na forku dost casto obmiela poslednou dobou. Ten obsahuje vzdy aktualne transpondery na druziciach (frekvencie a dalsie udaje o druziciach). Mozno sa snazi FastScan naladit niektore nove kanaly na neexistujucich transponderoch - pre system neznamych. Samozrejme neviem presne ako funguje FastScan plugin (nestudoval som kod pluginu a bolo by to asi uz fakt na dlhsie), avsak je dost mozne, ze plugin FastScan potrebuje k spolupraci s Enigma2 systemovymi sluzbami aj tranponderi zo suboru satellites.xml a ze si nedokaze samotny plugin naladit kanaly na urcitych transponderoch, ktore v systeme neexistuju. Fakt neviem... je to len hruby odhad jednej z moznych pricin problemu.

Ak chces, tak "satellites.xml" subor stiahnes po vygenerovani tu: http://satellites-xml.eu/ . Ak pouzivas kartu Skylink, tak zafajkni druzice 23.5E a 19.2E alebo ine druzice - to podla toho akeho providera pouzivas (druzice zistis na jeho webstranakch) a potom vpravo dole mas vygenerovanie resp. download XML suboru. Tento subor nahrajes do svojho boxu (prostrednictvom FTP pripojenia napr. s pouzitim Total Commandera v PC) do patricnej zlozky v boxe, mala by to byt zlozka /etc/enigma2/ a nechas prepisat ten povodny subor. Potom restart satelitneho boxu a odskusat funkcnost FastScan funkcie "Auto" pri prechode do rezimu spanku.
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

Takze podla rad som skusil urobit upgrade software cez internet. Bohuzial sa box po restarte nerozbehol.......
Pred upgrade mi pisal, ze mam len 11Mb volneho miesta,ci chcem pokracovat......
Predtym ako som spravil upgrade som si spravil samozrejme full zalohu na USB. Chvilu som sice maturoval ako ju dostat do boxu , ale na koniec sa to podarilo tam nasypat.
Mozno prilis spekulujem, ale skusili by ste mi poradit ako a co vsetko potrebujem ked by som chcel upgradnut ten soft na VTI 11.
Je mozne ulozit zoznam programov na usb a potom po uspesnom upgrade ho pouzit? Je mozne v pripade komplikacii vratit sa na to stare VTI 9......?
Pouzivam Cccam 2.1.. nahraju sa do prijimaca aj tirto pluginy, alebo to treba nahrar rucne nanovo nasetovat? Dakujem.
miked

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od miked »

VU+ DUO by mal mat internu flash 128 MB co je dostatok pre klasicke a v sucasnej dobe dostupne image VTi ver.11. Ak pises, ze sa ti box nerozbehol, tak si mozno stiahol nespravny image ?! Nemas napriklad DUO-2 alebo nejaky z dalsich VU+ modelov ?

Na webe pre download VTi 11 sa pise, ze online upgrade z 9.0.x na 11.0.x moze byt vykonane iba na niektorych boxoch a VU+DUO medzi ne nepatri. Upgrade mozes spravit iba cistym flashnutim z USB kluca. A potom este upgradnes cez online na verziu novsiu (11.0.1 alebo jaka je to teraz verzia).

A cakal si dostatocne dlho po flashovani ? On je postup asi taky, ze najprv prebieha flashovanie image z USB do internetj flash a potom sa este bootuje a instaluje a pripravuje a... atd. :) aj samotny system (trva to aj 1-3 minutky - treba pockat). Neviem jak v pripade VU+, ale to flashovanie by malo takto fungovat takmer u vsetkych novsich linuxovych boxov.

Pokial robis upgrade uz existujuceho Enigma2 systemu a nie komplet novy cisty flash systemu, tak uz tam nejake pluginy urcite nainstalovane alebo aj nahrane picony, co moze zaberat vela volneho miesta. Cize upgrade ti v takom pripade nepojde - mas malo miesta v internej flash. Ak by si siel nahadzovat cisty flash (z USB kluca sa to myslim flashuje), tak by to tam malo vojst vsetko.

Softcam alebo teda tvoj spominany Cccam plugin konkretne, si mozes samozrejme dodatocne doinstalovat ak by nebol uz sucastou toho VTi 11, odporucam vsak vopred si zalohovat vsetky jeho konfiguracne subory, nech nemas trable s nastavovanim Cccam po flashnuti noveho VTi 11.

Co sa tyka zoznamu kanalov, ten by mal byt ulozeny pod kazdou Enigmou2 v rovnakej zlozke a tou je /etc/enigma2/ (zalohuj si obsah celej tejto zlozky do svojho PC, prostrednictvom FTP pripojenia, napr. s pomocou Total Commanderu). Tiez mozes pouzit DreamboxEDIT programik pre PC, ktory sluzi na editaciu kanalov a s nim si mozes stiahnute zoznamy kanalov zo satelitneho boxu aj ulozit na HDD v PC (neskor zase uploadnut nazad na satelitny box).

Ale na sposob flashovania alebo problemy s postupom flashovania svojho satelitneho boxu si si mal radsej zalozit dalsiu temu. Tato tema bola o svojvolnom zapinani boxu z rezimu Stand-By :P.

Napokon... ved pokial VTi 9.0.3 funguje skvelo, tak na to kasli. Novsie neznamena vzdy aj lepsie. Mozno je tam este vela nedoriesenych chyb, kedze je to relativne nova verzia (z konca roka 2016).
jogi24
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.říjen 2010 - 12:59

Re: VU+DUO samovolne zapinanie zo stand-by

Příspěvek od jogi24 »

Asi sme sa zle pochopili. Skusal som vo verzii VTI 9.0,,,,, aktualizovat pluginy, ale box vyhlasil, ze ma len 11Mb volneho miesta. Aj napriek tomu som ho skusil aktualizovat, hlavne koli funkcii fastscan..
Aktualizacia prebehla neuspesne, a po restarte box nenabehol. Tak som ho z full zalohy z USB disku obnovil, do predchadzajuceho stavu.
Pohravam sa z myslienkou na VTI 11 len koli tomu fastscanu.....
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“