VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Ahoj všem,

nikde jsem nenašel na tomto fóru zmínku o turbo tuneru od VU+, který lze připojit k přijímači VU+ přes USB port. Vím, že pokud koupím dražší přijímač, mohu mít jeden tuner satelitní a druhý pozemní/kabelový. Ale tento turbo tuner mi přijde jako dobrá věc, pokud vlastním jen jedno-tunerový přijímač.

Doma máme společnou TV anténu pro pozemní vysílání a také máme kabelovou televizi UPC. Což mi přijde jako vhodná alternativa k satelitu. A protože uživatelský komfort těchto linuxových přijímačů je neporovnatelně větší než u běžné TV, tak bych to měl rád v jedné krabičce.

Zkrátka, chci se zeptat, jestli tento USB tuner někdo máte a jste li s ním spokojeni. Je spolehlivý?

Díky za informace.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

jo ..... nič lepšie k VU+ nezoženieš ..... :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od VTronik »

Or-Horo píše:Ahoj všem,

nikde jsem nenašel na tomto fóru zmínku o turbo tuneru od VU+, který lze připojit k přijímači VU+ přes USB port. Vím, že pokud koupím dražší přijímač, mohu mít jeden tuner satelitní a druhý pozemní/kabelový. Ale tento turbo tuner mi přijde jako dobrá věc, pokud vlastním jen jedno-tunerový přijímač.

Doma máme společnou TV anténu pro pozemní vysílání a také máme kabelovou televizi UPC. Což mi přijde jako vhodná alternativa k satelitu. A protože uživatelský komfort těchto linuxových přijímačů je neporovnatelně větší než u běžné TV, tak bych to měl rád v jedné krabičce.

Zkrátka, chci se zeptat, jestli tento USB tuner někdo máte a jste li s ním spokojeni. Je spolehlivý?

Díky za informace.
Pozor jen na to, že pro příjem T2 s HEVC musí kódování HEVC podporovat receiver. Jen připojení tuneru nestačí.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Ahoj,

ano, to vím. Moje chyba. Nenapsal jsem, že by to bylo v kombinaci s VU+ 4K. Spíš mě zajímalo, jestli to někdo máte, jaké s tím máte zkušenosti. Zejména s DVB-C. Na ladění programů v DVB-T2 byla tuším recenze na Parabole.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

vlastním 2 ks a idú bezvadne na DVBT2 :Yahoo!: :smoke: na C nemám možnosť odskúšať .... #-o [-X
Všetko 4K
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od alben »

mensi problem je s CI.Proste CI + turbo tuner + karta nefunguje.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

tak treba kontaktovať AB-Com ..... nech upozornia priamo výrobcu .... ked poriešili HEVC-265 na VU+ tak určite poriešia aj tento problém .... možno o tom ani nevedia ... #-o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

Aha, to jako, že ten USB tuner nepracuje s modulem pro Plustelku na Slovensku?

Alben psal o 2 ks tuneru. To jako, že máš oba připojené k jednomu přijímači? Ale při ceně za oba USB tunery už je možné uvažovat o koupi přijímače se dvěma plug-n-play tunery.

Je docela možné, že i CA modul pro UPC DVB-C bude mít problém. Právě proto se o to dopředu zajímám. Chtěl bych si pořídit pravděpodobně Zero 4K.

Problémy prý byly i s CA modulem Skylink Ready Viaccess Orca. Údajně už to ale vyřešili.

Taky někdo zkoušel koupit Irdeto modul pro decrypting 8 kanálů současně a ten tam taky nejde, i když v certifikovaných přijímačích to údajně jde.

Uvažuji totiž o koupi nového přijímače. Mám doma DM800 HD PVR, prakticky první model, který se objevil v ČR. Tehdy ho měli ještě drsně neodladěný a zamrzal každých 15 minut u HD a každých 60 minut u SD programů. Postupně odladili jádro systému a ovladače a jde o celkem stabilní přijímač. Jen předloni mi odešel tuner a musel jsem koupit nový. Tento přijímač je už dnes překonaný, i když stále dobrý a spousta dnešních přijímačů se mu i po letech nevyrovná.

Ale uvažuji o novějším modelu. Zaujaly mě přijímače VU+ 4K a to nejen cenou. Jediná věc mi chyběla a to příjem pozemní tv. Dnes už existují všelijaké možnosti. Dreamboxy jsou v tom asi dál než VU+, např. jejich triple tuner. Ale je to o úplně jiné ceně.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od akva »

nejlepší, ale bohužel finančně náročnější je pořídit si Vu+ 4k přijímač s možností vložit přímo do přístroje tuner Vu+ Dual DVB-T2/T/C !!! (nebo už koupit přijímač s tunerem DVB S2(S2X) + tunerem Vu+ Dual DVB-T2/T/C.Potom máš v jednom jak satelitní přijímač, tak přijímač DVB-T2/DVB T/DVB C. S plně funkčním HBB, s nahráváním, řazením programů dle libosti atd. Rozhodnutí je však jen na tobě.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

akva píše:nejlepší, ale bohužel finančně náročnější je...
Já vím, ale průšvih je, že:
- Zero 4K má jen jeden (nevyměnitelný) tuner DVB-S2X, který mimochodem není ani FBC.
- UNO 4K SE má taky jen jeden (nevyměnitelný) tuner, který je ovšem alespoň duální.
- Teprve SOLO 4K má už dva tunery, kdy ovšem jen jeden je vyměnitelný.

Solo 4K je určitě skvělý přijímač, ale už je za 11.000,-. Což je málo. VU+ ale zatím nenabízí vyměnitelný tuner se standardem DVB-S2X, takže za pár let bude díky tomu zastaralý. Budeme muset počkat na verzi SE nebo v2. DVB-S2X je přitom standard starý 7 let, ale myslím si, že je jen otázkou několika let, než to u nás zavedou. Umožní to nacpat více programů na jeden transpondér a snížit cenu v přepočtu na program. O 4K nebo 3D si můžeme nechat jen zdát. Víme, jak to dopadlo u nás s HD programy (většina obsahu je jen upscalovaná a vysílaná prokládaně).

Skvělá je technologie FBC, jenže u nás je prakticky nepoužitelná. V ČR/SR není moc stanic, které by byly nezakódované a jejich obsah stál za to, aby se nahrával na disk. Funkčnost karet ICE/CAID 0D96 pomalu končí. Nově připojované programy už s nimi nedekódujete. Navíc, už v r. 2016 bylo oznámeno, že končí i Irdeto a že do 5 let (2021???) pravděpodobně skončí úplně. Už je snad dokonce přestali vyrábět, pouze se doprodávají sklady (jsou jich zatím desetitisíce). Pomalu je nahrazují Viaccess Orca, které už nemají kartu, ale pouze naprogramovaný CA modul, jež neumožňuje (zatím) ani dual decrypt (alespoň ne modul prodávaný od Skylinku). Takže FBC si užijí majitelé ICE karet jen pár let, než to skončí, bohužel.

Pokud se stejnou cestou vydají i kabel DVB-C a placené pozemní vysílání DVB-T2, (ne)máme se na co těšit. Rozhodně pak bude u nás FBC zbytečné a dost možná i duální tuner.

Je tu jedna naděje a sice dodatečný decrypt ve stand-by módu, který zatím existuje jen u přijímačů VU+ a sice, že zakódované filmy uložené na disku lze do určité doby trvale odkódovat (to by ovšem manželka nesměla zapomínat vypnout satelit, když jde spát :-)). Ale noc není zase tak dlouhá, aby se toho stihlo decryptovat moc :-).

Takže UNO 4K SE s USB tunerem vyjde o pár tisícovek levněji a přitom bych řekl, že kvalitativně rozdíl není moc velký. Uvidíme, s čím přijde třeba SOLO 4K SE.

Chtěl bych mít mimo jiné určitou možnost si vybrat, na co se budu koukat. Jestli na pozemní, kabel nebo satelit. Podle toho, co bude nejvýhodnější. Sázet vždy jen na jednu možnost je jako sázka do loterie. :-)
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

nič v zlom chlope , ale nejako sa tu už zamotávaš ..... vieš vôbec čo vlastne chceš ??? plácaš tu páte cez deváte .... [-o<
Všetko 4K
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od akva »

podle tvých požadavků si asi budeš muset koupit VU+ ultimo 4k, tam můžeš všechny tvé požadavky realizovat, t.j. zakoupit VU+ ultimo 4k již s tunerem DVB S2x (který se již prodává) a i s tunerem DVB T2 buď dual,nebo singl, podle toho co ti bude vyhovovat. Stávající VU+ solo 4k je sice velmi dobrý stroj, ale tam již modul DVB S2x nedáš, takže zbývá zatím jen VU+ultimo 4k, nebo si ještě počkat, odhaduji do vánoc na nový vu+, který byl představen na AngaCom 2018, který už bude mít též požadované tunery jak DVB S2x, tak DVB T2/T/C, podle volby, kterou si určíš.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

efendy55 píše:nič v zlom chlope , ale nejako sa tu už zamotávaš ..... vieš vôbec čo vlastne chceš ??? plácaš tu páte cez deváte .... [-o<
Ne, v pohodě.

Co bych chtěl za přijímač? No, jak tu někdo psal, chtěl bych VU+ Ultimo 4K, ovšem za cenu nejlépe Zero 4K :-). Ne, já vím, že si o tom můžu tak akorát nechat zdát. Prostě, co chci je:

1. Nový satelitní přijímač
2. Aby to umělo i DVB-T2/C (případně USB tuner) pro případ, že místo satelitu budu chtít přesedlat na jinou platformu. Nebo prostě jen jako alternativu, když satelit bude stávkovat (sněžení, hustý déšť, vichřice atd).
3. Podpora DVB-S2X. Pokud už investuju, ať to vydrží déle, než dva tři roky. Můj povzech nad tím, že u těch tvou levnějších modelů nejde v budoucnu vyměnit tuner za novější typ, takže musím už dnes uvažovat o koupi tak, abych to nemusel řešit za dva nebo tři roky.
4. Podpora CI+, abych nemusel řešit, jestli je aktuální zrovna ICE, Irdeto, Viaccess. Zkrátka, abych jen vyměnil kartu, modul, nebo oboje a jelo to.
5. Fajn by bylo nahrávání více jak jednoho programu a zároveň a to hlavně, se přitom stále koukat na satelit. Štve mě, když dám něco nahrávat, že už nemůžu na jiný program koukat. A zde bylo moje povzdechnutí, že nám to komplikují ty nové kódovací systémy a že ICE karty už tu s námi nebudou dlouho.
6. Možnost nahrávat na NAS.
7. Funkce jako Youtube, hbbTV, případně další.

Kvůli DVB-S2X nemusím nutně mít Ultimo 4K. TO umí i Zero 4K nebo Uno 4K SE. Ale děkuji za upozornění, doteď jsem si nevšiml, že Ultimo 4K už prodávají s vyměnitelným DVB-S2X tunerem. Akorát jsem ho (DVB-S2X tuner) zatím neviděl nikde samostatně v prodeji. Ne, že by to bylo pro ty dva levnější přístroje k něčemu dobré. Spíš pro to Solo 4K.

To akva: Díky za info o tom novém satelitu na Vánoce. Počkám a uvidím. Pokud by to bylo něco jako ten Solo 4K, ale už s novým DVB-S2X, určitě by to stálo za zvážení.

Každopádně mě zajímaly zkušenosti s USB turbo tunerem DVB-T2/T/C. Tak všem děkuji za informace.
Naposledy upravil(a) Or-Horo dne 08.červenec 2018 - 13:39, celkem upraveno 1 x.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od 11chloe »

To co píšeš je tvoje teorie že za pár let bude standard dvb-s2x ale musíš do toho ještě zahrnout i životnost boxů a reálnou výměnu u zákazníků. I dneska máš možnost koupit nový box pouze s podporou dvb-s2 a pak je jeho životnost 5-7 let. Za tu dobu se nic moc změnit nemůže. Navíc i když nabízí dvb-s2x více efektivní provoz tak kanály se nedají navýšit díky tomu že to jenom umožňuje technologie. Ono jde i o to kde se ty nové kanály vezmou. Více pravděpodobné je využití nové technologie pro 4k a opět to bude trvat než to bude standard. Vždyť ani HD neni standard po tolika letech a uměle se z toho dělá něco za co by měl zákazník platit extra. Typický příklad je právě dvb-t2 kdy neni jasné že komerční stanice tam to HD pustí, když jim za to na satelitu lidi platěj (serpo) a u dvb-t2 by to bylo zadarmo. U těch kódovacích systémů je to podobné. Dokud ti neodejde tv nebo box tak lidi pořád pojedou irdeto. Je to spíš o přirozené výměně hardwaru než o nahrazení starých technologií novými. Pak bych to řešil tak že jde jenom o to za co chce člověk utratit peníze. Někdo potřebuje mít 4k box pro svou 4kTV a ještě pár let to využije jenom na filmy z netu.
Ostatní koupí levný dvb-s2 a vymění ho až to bude opravdu aktuální.
Když bych se podíval dnes co nabízí skylink za boxy tak si udělám závěr.
https://www.skylink.cz/hd-prijimac
Dalších 7 let pojede na h264 v HD rozlišení s kódováním irdeto. :D

Ještě něco k těm usb tunerům. Několikrát se psalo že interní tuner je lepší ale ono je to tím že se v linux boxu dá použít i usb tuner který běžně funguje i v pc. Tady se mluví o tom že dvb-t/t2 tuner pro pc funguje jinak než interní a pak zbytečně přes takový tuner se tahá celej multiplex. To zatěžuje box kterému to ubere část výkonu. U interních tunerů to pak je zřejmě řešené jinak, takže pak je to i trochu jiný hw. U vu+ turba bych počítal že je to udělané tak že to bude chodit podobně jako kdyby byl interní, ale zkušenost nemám. V podstatě je to asi jediný externí tuner který se takhle prodává. Počítal bych že když už udělali externí usb tuner tak to bude vychytané a bude pro to podpora a bude se to chovat jako kdyby byl interní. Ptal bych se ale lidí na zkušenost a případně bych testoval i jak box funguje při zatížení (nahrávání více kanálů) oproti internímu dvb-s2.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

11chloe píše:To co píšeš je tvoje teorie že za pár let bude standard dvb-s2x ale musíš do toho ještě zahrnout i životnost boxů...
Ale víš, jak je to s tou logikou? Znám desítky lidí, co naletěli CS Linku a koupili si dotovaný přijímač za 1,- a k tomu kartu Cryptworks se základními programy zadarmo "napořád". A rok na to měnili karty za nové, které byly "zadarmo" jen na dva roky a o dva roky později už měnili i ty příjímače. Takže logika "prodává to přímo Skylink" může a nemusí fungovat. Podobně podváděl i Skylink. A pak se jednoduše řeklo: My za to nemůžeme, koupil to nový majitel a ten má jinou představu. Například moji rodičové si koupili DM500 a DM600 a ani ne za 3 roky je museli vyměnit za DM800. Pravda, v té době už se daly koupit za 4.000,- z Číny oproti 11.000,- za originál, které jsem dal já. Takže v součtu na tom vlastně ušetřili.

Už teď postupně odpojují programy od karet ICE (respektive od zastaralého Cryptworksu). A podle oficiálních prohlášeních budou v dohledné době fungovat jen karty M7 Standard HD s vyšším stupněm zabezpečení. A do roku 2021 mají skončit karty Irdeto úplne. Pravděpodobně se v té době jen přestanou prodávat a nahradí je moduly Viaccess. Ale je otázkou, jak dlouho bude Skylink ochoten platit za dvoje kódování, když může platit jedno. Viaccess je prý podstatně levnější.
A tak se odpojí karty Irdeto ICE a Skylink Irdeto. A proč? Ne proto, že by nemohly fungovat, ani ne proto, že by nebyly bezpečné. Ale jednoduše proto, že donutí zákazníky k výměně za Viaccess, za který Skylink platí méně. A jelikož jsou tyto karty už relativně staré, zákazník nebude nadávat tolik, jako by nadával u fungl nové M7 Irdeto. Tam se raději 2-3 roky počká.

A víš, jak je to s HD. Původně lidé měli na výběr. Full HD za příplatek. Dneska už na výběr nemají. A přitom 90% pořadů je jen upscaling ze starého SECAMu nebo PAL. A totéž bude u 4K. Nabídneme lidem 100 programů ve 4K, ale skutečné 4K to nebude. A ještě to navíc pojede prokládaně. Když kouknete na německé programy, ty jedou jen v HD 720p a jejich kvalita je neporovnatelně vyšší.

A tak chci nejen moderní přijímač se všemi těmi vychytávkami, s možností uživatelských úprav, ale hlavně přijímač, který bude připraven na většinu technologických změn, které přijdou. Ony nebudou k lepšímu, ale bude to fungovat a to je hlavní.

A jelikož za ty roky přišly děti a ty něco stojí, tak už si nemůžu dovolit dát zase 11.000,- (lépe řečeno, víc se u toho kroutím :-)) a tak uvažuji o něčem levnějším, ale stále dobrým. A tak vybírám mezi ZERO 4K a UNO 4K SE (I když dvoutunerové SOLO 4K by asi splnilo všechny moje tužby.) a k tomu externí tuner, což v součtu vyjde o nějaké tisíce levněji. I když to asi nebude stejně dobré. A externí tuner, abych mohl chytat i kabel nebo pozemní televizi na stejném přijímači a užívat si komfortu tohoto přijímače. S uživatelským prostředím v televizi se to nedá absolutně srovnávat.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od Or-Horo »

11chloe píše:To co píšeš je tvoje teorie že za pár let bude standard dvb-s2x ale musíš do toho ještě zahrnout i životnost boxů a reálnou výměnu u zákazníků. I dneska máš možnost koupit nový box pouze s podporou dvb-s2 a pak je jeho životnost 5-7 let. Za tu dobu se nic moc změnit nemůže. Navíc i když nabízí dvb-s2x více efektivní provoz tak kanály se nedají navýšit díky tomu že to jenom umožňuje technologie. Ono jde i o to kde se ty nové kanály vezmou.
Tak, teď jsem četl na internetu oficiální zprávu, že Skylink už koupil technologii umožňující DVB-S2X a že už ji testují a že chtějí "zkvalitnit" služby zákazníkům. Nezapomněli opomenout, že s jejím zavedením mohou z jednoho transpondéru poskytovat více programů. Bude nutné si koupit nové přijímače. Ale, že nechtějí nikoho strašit, že zavedení této technologie do ostrého provozu potrvá ještě několik let. :D

Takže, pokud bych kupoval ten přijímač, tak o důvod víc pořídit si takový, co už tuto technologii umí.

Tátovi zrovna odešel jeho Dreambox. Na rozdíl ode mě má čínský klon, u kterého nejde vyměnit tuner. Není plug-n-play, je tam na tvrdo připájený. Takže přijímač funguje, ale nefunguje mu tuner. Rozhodl se koupit si VU+ UNO 4K SE, tak jdu na to. Alespoň si ho odzkouším, ať vím, do čeho případně jdu.

Všem děkuji za postřehy a informace.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
ENCORE33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 22.listopad 2007 - 8:26
satelitni prijimac: VU+Solo2

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od ENCORE33 »

Zdravým všetkým, kúpil som VU+ Turbo USB DVB-C/T2 Hybrid Tuner , len že keď pripojím ku prijímaču VU+ Solose (nie V2) nerobí nič, alebo kde sa zapína ?, na Menu/nastavenia/konfigurácia tuneru sa neobjaví nič ,som pozeral aj medzi driverom ale je nainštalovaný, používam VTI 9.0.3, som skúšal aj na VU+Duo2 enigma blackhole 3.0.2 ale tak isto nič, neverím žeby bola funkčná iba pre prijímače 4K a teraz zbytočne som vyhodil 59€ a ani nefunguje.... :cry: dufam že niekto pomôže...vyriešit :oops:
Uživatelský avatar
jkaval
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 11.listopad 2008 - 8:34
Bydliště: Plzeň

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od jkaval »

Měl by normálně fungovat i na uvedených přijímačích viz.
https://www.tvdigitalne.cz/vu-turbo-usb ... -t2-c.html
Zasunout do USB a restart boxu.
Druhá otázka je H.265.
Tam je funkčnost jen u 4K přijímačích.
Možná máš špatný kus.
VU+ Solo 4K (2xDVB-S2 + DVB-T2/C TWIN), Toroidal T90 1W-13E-19E-23E, 49" 4K Panasonic.
ENCORE33
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 22.listopad 2007 - 8:26
satelitni prijimac: VU+Solo2

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od ENCORE33 »

jkaval píše:Měl by normálně fungovat i na uvedených přijímačích viz.
https://www.tvdigitalne.cz/vu-turbo-usb ... -t2-c.html
Zasunout do USB a restart boxu.
Druhá otázka je H.265.
Tam je funkčnost jen u 4K přijímačích.
Možná máš špatný kus.
ešte som vyskúšal pripojiť k PC ale tak isto nič, ani sa nerozpoznal zabalil som a už som poslal na reklamáciu, tak dufam že vymenia kus za kus [-o<
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: VU+ Turbo Tuner DVB-T/T2/C

Příspěvek od dlhe_pole »

ENCORE33 píše:
jkaval píše:Měl by normálně fungovat i na uvedených přijímačích viz.
https://www.tvdigitalne.cz/vu-turbo-usb ... -t2-c.html
Zasunout do USB a restart boxu.
Druhá otázka je H.265.
Tam je funkčnost jen u 4K přijímačích.
Možná máš špatný kus.
ešte som vyskúšal pripojiť k PC ale tak isto nič, ani sa nerozpoznal zabalil som a už som poslal na reklamáciu, tak dufam že vymenia kus za kus [-o<
hmm, na co si kupujes tuner ked s linuxom nevies ani zatat..
uvedeny tuner po stiahnuti drivers musi is ako vino - skus si nastudovat how-to
a v pc sa mozes aj posrat - nerozbehas ho bo neexistuje driver jak pod windows tak pre ine boxy ako VU
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“