ABeCeDa LINUX-u a`la Misa503

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
sat12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 08.únor 2019 - 9:26
Bydliště: jižníčechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na formátovat vnitřní disk ve Vu+Solo2 ?

Příspěvek od sat12 »

Ano máš to v popisu nebo odkaz na youtube .
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_DM-900 RC20 -DVB-S2X
ZIDOO-X9S + Z1000- LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 86sm9000 / lg sk10y + lg spk8 / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2 / Panasonic DMP-UB900 / TCL 55C715
skype:emilsat
původní nick : emilsat
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Jak na formátovat vnitřní disk ve Vu+Solo2 ?

Příspěvek od VTronik »

Misa503 píše:Dobrý den.
Při nahrávání na vnitřní disk u Vu+Solo2 se mi objevilo, že je disk přeplněný. Tak jsem spousty nahraných programů vymazal.
A při přehrávání nahraného filmu jsem zjistil, že mi nefunguje tlačítko na zastavení filmu. Je to tlačítko pod spodní šipkou pod OK.
Jinak to tlačítko funguje.
Tak bych měl dotaz, zda by nepomohlo formátování disku a případná defragmentace disku.
Vu+Solo2 mohu propojit kabelem se stolním počítačem, ale nejsem žádný odborník na toto.
Zvládl bych toto jak běžný uživatel s nějakým návodem ?
Děkuji za případné nápady či rady.
Máš dvě možnosti, které lze udělat přímo z menu přijímače:
1. Naformátovat disk, ztratí se tím všechny pořízené nahrávky a ostatní data na disku.
2. Udělat kontrolu disku (souborového systému). V některých image je to dostupné přímo z menu pro nastavení disku. Tím ověříš, zda je souborový systém OK (případné opravitelné chyby se opraví). Je to operace bez ztráty nepoškozených dat. Trvá ale dost dlouho, podle kapacity disku.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na formátovat vnitřní disk ve Vu+Solo2 ?

Příspěvek od peter54 »

Mozno by postacilo vyprazdnit adresar "Smazane polozky" - tam sa totiz vymazane filmy ukladaju a realne sa mazu az po tyzdni - pripadne podla nastaveni v systeme.
Kontakt v profile cez www.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Jak na formátovat vnitřní disk ve Vu+Solo2 ?

Příspěvek od Mila_s »

Já si nejsem vůbec jistý, že úvodní diagnóza je správná, tedy že na "při přehrávání nahraného filmu jsem zjistil, že mi nefunguje tlačítko na zastavení filmu" pomůže přeformátování disku. Což nejprve zkusit nové baterky v ovladači ?
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Jak na formátovat vnitřní disk ve Vu+Solo2 ?

Příspěvek od dano01 »

... ja by som tiež asi ako prvé urobil to čo odporúča peter54 a vyprázdnil by som adresár smazané položky.... :poklona:
Misa503
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 24.duben 2016 - 21:15

Jak změnit jazyk na češtinu ve filmu ?

Příspěvek od Misa503 »

Dobrý den. Mám VU+SOLO2. VTI 11.0.1
A modul Smar CAM CL Plus irdeto a v něm kartu Irdeto ICE. Skylink. Oscam Skylink ICE. Zkoušel jsem i oscam Skylink, ale nepomohlo nic.
Od října nabízí Skylink 5 volných programů, které jsou jinak kódované.
Jeden je JOJ Cinema, druhý Cartoon ..., třetí Epic ..., čtvrtý AXN a pátý Love Nature.
Všechny tyto programy jsem si přidal ( dle parametrů ) do seznamu Skylink.
Problém mám v tom, že čtyři tyto programy mluví česky a pouze Love Nature mluví anglicky.
Snažil jsem se v nastavení modulu nastavit co se dá, ale nepomáhá nic. Když dám tento modul s kartou stejnou do jiného přijímače ( Humax i Cord ) napojený na stejný satelit Astra 23,5 v domě, tak mi program Love Nature mluví česky.
Tak bych se chtěl zeptat, kde přesně se nastavuje, aby mi ten film Love... mluvil česky ?
Našel jsem na dvou místech - hlavní menu, pak někde kolem modulu Jazyk-všude jsem dal čeština, ale stále mi ten film mluví anglicky.
Děkuji za případné rady či nápady co s tím. Jsem jen trochu lepší uživatel a dle návodu jsem schopen ledacos nastavit.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit jazyk na češtinu ve filmu ?

Příspěvek od peter54 »

S oscamom a modulom to nema nič spoločné - tam nic nenastavis.
Prepni sa na dany kanal, stlac zlte tlačítko na ovládači a z menu vyber cesku stopu.
Kontakt v profile cez www.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“