Veli pomale prepinanie medzi programami

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

Takto na dálku ti už asi nepomohu. Jak jsem psal, setting, který jsem ti poslal, u mne funguje zcela bezvadně a přepíná úplně normálně z jakéhokoliv programu na jakýkoliv. S VU rozhodně nemám špatnou zkušenost, ale ve tvém případě bych skutečně volil reklamaci. Minimálně prodejce ověří, zda ten přijímač normálně funguje nebo nikoliv a budeš mít nějakou zpětnou vazbu. Já osobně s ohledem na to, že problém se týká pouze jednoho MUXu, bych se přikláněl k problému s echem nebo preechem. Nevidím příliš důvodů pro to, aby fungoval normálně MUX na K31 a K38 a proti tomu K33 ne (jsou navíc velmi blízko sebe a nefunkční je mezi funkčními). Nebyl bys ani první ani poslední, kdo takové problémy s příjmem má. Přechodem na DVB-T2 se situace změnila. Předpokladem je samozřejmě kvalitně udělaný anténní rozvod a správně zvolená a nastavená anténa. Na to neexistují obecné rady, vždy se to musí zohlednit podle místa příjmu a místního měření přicházejících signálů. Není to doba analogu, kdy byly podmínky pro úspěšný příjem zcela jiné a i při dost špatném signálu šlo něco přes přijímač vyčíst z obrazu a zvuku "vyčíst".
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Nevím v jaké oblasti se nacházíš, když máš možnost otestovat vysílač na k33, já jsem kousek od Litoměřic. Teď jsem rozbalil jiný duo4kse, na něm se sice zatím neprojevila tato "závada" na plno, ale také to není úplně v pořádku. Přepnutí z TV Prima na ČT1 trvalo max. do 10 sekund, ale obávám se, že to bude nakonec +- stejné, tudíž je problém asi opravdu někde v přijmu. Vzhledem k tomu, že anténa míří na roh paneláku u sídliště, obávám se toho, že si tam někdo pořídil nějakou aktivní anténu, nebo jinou rušičku. Jenže mi nekolísá ani síla signálu a ani SNR, buď je 0 nebo naplno a u ostatních přijímačů nekolísá vůbec nic a nikdy. Každopádně jsem objednal znovu ČTÚ. Pokud ale nezjistí preecho, tak už nevím co dál. A to si myslím nezjistí, protože při běžné odstávce Bukové hory mám všude sílu signálu 0. Jedině tedy nějaké nové echo, na které je vnímavý jedině tuner od duo4kse.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od EnoSat »

na skusku tam vloz tam nejaky DVB-T2 USB tuner
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Bohužel USB DVB-T2 tuner nemám.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

dipol100 píše:Nevím v jaké oblasti se nacházíš, když máš možnost otestovat vysílač na k33, já jsem kousek od Litoměřic. Teď jsem rozbalil jiný duo4kse, na něm se sice zatím neprojevila tato "závada" na plno, ale také to není úplně v pořádku. Přepnutí z TV Prima na ČT1 trvalo max. do 10 sekund, ale obávám se, že to bude nakonec +- stejné, tudíž je problém asi opravdu někde v přijmu. Vzhledem k tomu, že anténa míří na roh paneláku u sídliště, obávám se toho, že si tam někdo pořídil nějakou aktivní anténu, nebo jinou rušičku. Jenže mi nekolísá ani síla signálu a ani SNR, buď je 0 nebo naplno a u ostatních přijímačů nekolísá vůbec nic a nikdy. Každopádně jsem objednal znovu ČTÚ. Pokud ale nezjistí preecho, tak už nevím co dál. A to si myslím nezjistí, protože při běžné odstávce Bukové hory mám všude sílu signálu 0. Jedině tedy nějaké nové echo, na které je vnímavý jedině tuner od duo4kse.
Tohle už je opravdu na dost seriózní měření signálu v místě příjmu, konkrétně parametrů na K33 včetně echa. Nevím, zda máš od antény přímý výhled na vysílač Buková Hora. Oblast Litoměřic je pokrytá i Jedlovou horou, bude tedy rozhodující konkrétní místo příjmu, diagram antény a její nasměrování. Na to, že si v okamžiku odstávky Bukové hory měl nulu na příjmu nehraj, nemáš jistotu, že ve stejné době nebyla v odstávce i Jedlová hora a práce neprobíhaly souběžně. Samozřejmě nelze vyloučit ani rušení. Staré přístroje s modulátorem k připojení TV přes koax byly běžně naladěné na K33 z výroby. To co popisuješ (kmitání signálu od nuly do maxima) se také vyskytuje v případě zakmitávání anténního zesilovače. Což může být způsobeno rušením z jiného zdroje a na jiné frekvenci než je tvá zájmová. Typicky je to LTE. Nevím, zda je to rovnou na ČTÚ, podle mne stačí dobrý anténář s potřebným vybavením (profi měřák). Vše výše popisované by měl umět s takovým přístrojem odhalit, což je základ k řešení problému.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Zesilovač nepoužívám, ale je opravdu divné, když to funguje tak, že je signálu 0 nebo rovnou 99, nic mezi tím, ani řádný náběh. V mžiku je to naplno a obraz jede a během mžiku zase 0 a obraz stojí, vedle zapnutá druhá TV a signál bez hnutí. Kdybych tam neměl filtr LTE, tak bych podezříval mobilní operátory, protože mají asi 700m od nás na střeše sila všichni operátoři vysílače, ale prý je to dle ČTÚ v pořádku. Každopádně jsem je pozval a uvidím. Jinak kvalita nového duo4kse - displej má moaré jako prase, ostatní zjistím časem.
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Jen ještě zajímavý poznatek, mám vedle sebe dva duo4kse přijímače na jedné anténě připojené ke dvěma TV a přepínané jedním ovladačem. Při přepnutí třeba z TV Prima na ČT1 se někdy přepnou oba do dvou sekund, někdy jeden hned a druhý za 10-30 sekund, jindy naopak, ale zatím se nestalo, aby to oběma trvalo dlouho, tedy déle než 2 sekundy...
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

To, co tu píšeš, je úplně k ničemu. Jediná rozumná věc, kterou můžeš udělat, je pozvat si odborníka s profi přístrojem, který zjistí jaký je skutečný signál v místě příjmu, co leze přímo z antény, jak kvalitní je rozvod až k přístrojům. Zda prostě signál do místa určení dorazí v potřebné kvalitě. To není věc pro ČTÚ, ale pro profesionálního anténáře s potřebným vybavením. Ten ti navíc vystaví měřicí protokol. Potom můžeme mudrovat, zda je to problém tuneru nebo softwaru apod... Pořád se nedá vyloučit jiný problém, protože si velmi skoupý na konkrétní informace. I když se člověk zeptá, nic se pořádně nedozví. Jen tu píšeš stále dokola jakási "zvláštní" zjištění. Vůbec nerozumím, k čemu je to dobré. Pokud sis všiml, tak nikdo kromě tebe takovéto problémy a speciálně se značkou VU nemá.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Mě to zvláštní přijde, pokud je signál mizerný, měli by na to reagovat oba přijímače stejně, bez ohledu na tvůj názor.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od EnoSat »

nie, zalezi na konkretnych vlastnostiach HW (tuneru, nie boxu) ako sa dokaze vysporiadat s echom ci preechom, vid diskusia u vas v CZ preco niektore televizory pracuju v SFN bez problemov a preco niektore ani "nepipnu"
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Přesně tak, tunery od VU+ nestojí za nic a jako jediné které znám mají problémy, to jen někteří vidí problém jinde. Doma mám 12 zařízení s tunerem DVB-T2 a jedině DUO4KSE má problém...
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

Vůbec si nepochopil co ti Enosat napsal.
A co jsem napsal já není názor, ale cesta k rozřešení. Jedině seriózním měřením lze stanovit, kde je chyba. Naopak to, co tu ty prezentuješ je názor. Pouze to dedukuješ a domníváš se, ale vůbec netušíš jak to ve skutečnosti funguje a jak malý může být rozdíl mezi zcela úspěšným příjmem a naprostým výpadkem signálu u DVB-T2. Stále dokola točíš, že VU nestojí za nic. Dám ti v tom případě dobrou radu. Už si to nekupuj. Ušetříš si problémy.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

V jiné diskusi jsem psal, že mi přepíná duo4kse sám DiSEqC mezi 23,5 a 19,2, taky to měl být problém na mém rozvodu. Jak se ale ukázalo, žádný další du4kse to nikdy neudělal. Dle tvé zvrácené logiky za to stejně může můj rozvod, ale ty další přijímače to určitě dokážou eliminovat. Dle tebe, i kdyby mi doma fungovalo milión přijímačů bezvadně a jedině du4kse ne, tak za to stejně bude moc můj rozvod nebo anténa...
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

Píšeš zde úplné nesmysly a vkládáš mi do "klávesnice" něco, co jsem nikdy nenapsal. Pokud nerozumíš psanému textu, není to můj problém. Znovu si přečti, co jsem napsal a možná pochopíš, že jsem psal o nutnosti to seriózně změřit. Kde je tam něco o tom, že máš špatně anténu nebo rozvod??? Tvůj problém je, že věci překrucuješ tak, aby to zapadalo do tvé logiky úvah. Když má někdo na věc jiný pohled, který ti nevoní, tak hned začneš útočit. Radu jsem ti už dal. Když si přesvědčený, že to za ty peníze nestojí, tak to nekupuj. Je to jen a jen tvé osobní rozhodnutí. Celé vlákno od tebe je totiž pouze o tom jaký je VU "shit". Nic dalšího se zde neřeší a nic jiného se nikdo nedozvěděl. Já jsem ti pomoci chtěl, ale diskuze s tebou mne už rozhodně nebaví. Jen čekáš až někdo potvrdí tvé domněnky a smyšlenky, protože sám žádné seriózní argumenty nemáš.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Píšeš zde úplné nesmysly a vkládáš mi do "klávesnice" něco, co jsem nikdy nenapsal. Pokud nerozumíš psanému textu, není to můj problém. Znovu si přečti, co jsem napsa. Doma mám přijímače od VU+ již spoustu let, počínaje Solo2, DUO2, navíc OCTAGON 4008, GigaBlue UHD Quad 4K, GigaBlue UHD IPK 4K, AMIKO Viper Combo HDD, Duo4K a nyní Duo4KSE, že se poslední dva nepovedly ví více lidí, jen ty si to asi nedokážeš přiznat, ale nehodlám se s tebou přít o značce ani o mých rozvodech, které vyhovují až na duo4kse všem přijímačům. Můj dotaz na začátku byl o tom, abych zjistil, jestli jsem jediný s tímto problémem, zjistil jsem, že ne. Nejsem z těch, co se tváří, že jen oni mají pravdu. Zřejmě se kolem mě co se signálu týká něco opravdu děje, ale jediný, který s tím má problém, je duok4se. Pokud pozvu anténáře bez ČTÚ a on zjistí nějaké rušení, ale echo ani preecho ne, tak nezjistí, kde rušení vzniká, dovol tedy, abych nejdříve přes ČTÚ vyloučil rušení z místa od sídliště nebo od blízkých BTSek, a pak teprve případně přes anténáře doladil ta echa.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.duben 2021 - 1:43, celkem upraveno 2 x.
Důvod: fix QUOTE
asdf12345
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 03.listopad 2020 - 14:35

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od asdf12345 »

Tiez som mal tento problem, mam vu plus duo4K, openATV, zmenil som v nastaveniach tunera- rezim.....tonovy impulz A/B (povodne DiSEqC A/B)
dr.eam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 09.únor 2009 - 20:55
Bydliště: Prievidza

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dr.eam »

Ja mám podobný problém na VU+Ultimo4K.
Ale nejde len o pomalé prepínanie staníc , spomalenie-načítavanie nastane aj ked vyvolám napr. zoznam staníc , alebo stlačím menu.
Skúšal som či to nieje vadný tuner , tak som kúpil a doplnil druhy a pripojil anténu naň. ale nepomohlo.
Ďalej som skúsil druhý nový zdroj, ale tiež žadna zmena.
Odinštaloval som HDGlass, ktorý údajne spomaluje systém, ale tiež nič.
Preflashoval som image nanovo, ale aj tak žiadna zmena.
Robí to nepravidelne , raz to ide svižne a inokedy trvá dlho samotné zobrazenie zoznamu staníc až tak, že sa vôbec nezobrazia a naskakujú postupne.

Box už mám cca 4r. , je možné že o bude asi niečo na doske...neviem.

Ď.
Visiosat Big-Bisat 6x Lnb quad , VU+ Ultimo 4K 640GB ; DM 920UHD, 1TB HDD
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od vado »

Mas nieco zapojene v USB portoch ? Niekedy to moze robit taketo problemy (sahnuty USB kluc).
Je vlozeny HDD ? Ak je uspaty a mas na nom napriklad picony, moze to byt cakanim na rozbeh.

Vado
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
Uživatelský avatar
kratke_pole
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 363
Registrován: 03.prosinec 2015 - 16:34

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od kratke_pole »

dr.eam, pozri sem viewtopic.php?f=344&t=74555&p=789409#p789409
Aby si nehonil "ducha".. :smoke:
PS: ako tak citam Tvoje posledne prispevky tak mas zrejme iny BIG problem.. 8)
Do r. 2015 ako alfsvk
dr.eam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 09.únor 2009 - 20:55
Bydliště: Prievidza

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dr.eam »

vado píše:Mas nieco zapojene v USB portoch ? Niekedy to moze robit taketo problemy (sahnuty USB kluc).
Je vlozeny HDD ? Ak je uspaty a mas na nom napriklad picony, moze to byt cakanim na rozbeh.

Vado
no mám USB aj HDD.
Na USB mám picony a timeshift , na HDD iba občas niečo nahrávam.
Ťažko to odsledovať ked to robí nepravidelne, niekedy skoro vôbec a inokedy po každom ťuknuťí na DO.

Ď.
Visiosat Big-Bisat 6x Lnb quad , VU+ Ultimo 4K 640GB ; DM 920UHD, 1TB HDD
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“