Veli pomale prepinanie medzi programami

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od efendy55 »

tak reklamuj...bud tuner ,alebo bazmek. ešte by som skúsil iné image pred tým. #-o
alebo vybrať tuner a znovu zasunúť ak ti to tam nedával predajca. alebo všetko ostatné poodpájať s toho kábla aby si mal len VU+ pripojené a nič iné na tých kábloch .
Všetko 4K
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Tuner už byl uvnitř od výrobce, hrabat se v tom nebudu. Objednal jsem jiný od jiného prodejce, tak uvidím. Jinak jsem samozřejmě zkoušel vše odpojit a nechat jen tento přijímač a vše bylo pořád stejné. Jen se bojí, co zas nebude fungovat na tom dalším přijímači...
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od w.o.l.f. »

a ta "ztráta" signálu se projevuje u multiplexu čt?
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Ano, pouze u multiplexu ČT, ale ne pokaždé. Nesouvisí to ani s teplotou, tedy že by se to dělo až po nějaké době po spuštění, děje se to u čerstvě spuštěného nebo i po 8 hodinách provozu, prostě z 60% přepnutí to trvá od 15 sekund do 160 sekund a jednou se to nepřepnulo ani po 10 minutách, tak jsem přepnul na jiný program a zpět a po dalších 30 sekundách obraz naběhnul.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od w.o.l.f. »

Pak bych, na základě úvahy Enosat, zkusil zkopírovat soubory. o kterých psal, z gigablue do VU+.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

Enosat odpovídal efendymu, pokud se nemýlím. Proč je potřeba udělat ruční ladění, když nefunguje lock na předdefinovaný TP (frekvenci v DVB-T2). Já dělám ladění v DVB-T2 vždy ručně, nejen z důvodu, že nejsou TP v databázi správně nadefinované, ale také proto, že si ověřím a nastavím pouze ty frekvence, které chci v seznamu mít. Lze nastavit skutečně správně všechny parametry podle sítě, obvykle funguje dobře i nastavení AUTO. V případě horších příjmových podmínek lze ale právě využít to ruční nastavení. Je potřeba si nejdříve požadované parametry sítě zjistit. Samozřejmě vždy dávám při přeladění parametr Smazat TP před laděním na ANO.
Jak to funguje rozdílně při použití předdefinovaného TP a ručně zadaného TP je dobře vidět například při použití Hledání signálu. Pokud zadám ručně, lock je tam ihned. Obvykle stačí zadat jen číslo kanálu (správnou frekvenci TP), ostatní jsou na AUTO.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od w.o.l.f. »

nevadí komu odpověděl, ale jde mi o to, že není logický důvod mít vadný tuner, pokud naladí kanál 31 (nebo jiný) a k. 33 ne. Osobně bych se přikláněl k projevům echa nebo preecha. Zabýval jsem se montážema antén hodně let a nepamatuju si, že by se v takových případech nevystavoval zápis o měření (protokol) nebylo to ihned, ale příkladně do 14 dnů.
Pokud by se nejednalo o projevy výše uvedené, tak zbývá jedině nějaký bug v souborech enigmy. Proto jsem navrhoval postup o kterém píšu nahoře. Docela by mě zajímalo, kdo ty dvb-t tunery vyrábí.
Co se týče popsaného jevu, pak jsem se s něčím podobným setkal u dvb-t multiplexu čt, kdy jeden můj zákazní uváděl, že mu "blbne" octagon 8008 s open ATV image, pokud přepne kanál s regionální mutací (skylink čt1 SM) na ten samý v dvb-t2. Několik desítek vteřin neměl obraz. Jedná se o staršího pána, který teď pobývá u dcery, takže s ním nejsem v kontaktu a nevím, zda to nějak pořešil.
Já bych ještě zkusil odpojit LAN a dvb-s přívod a možná stopnul oscam a zkusit co se bude dít, ikdyž ten oscam asi na to mít vliv nebude. Omlouvám se za překlepy píšu z mobilu.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Zítra vyzkouším ty tvé návrhy se stopnutím oscam, LAN a DVB-S. Je opravdu zajímavé, že to dělá jen k33, zbývající k31 a k38 jedou bez problémů. K33 se chová tak, že pokud má své světlé chvilky, naskočí do 1 sekundy a dále vůbec nekolísá, pokud se to nepovede hned, tak je SNR i AGC na 0 a během třeba první minuty třeba 2x naskočí naplno a hned zase na 0, než se chytne natrvalo, někdy je ale celou dobu tma a pak naskočí natrvalo. Prostě je to divné a jen na k33 - mux ČT. Níže kousek mého lamedb.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Před chvilkou bylo přepínání mezi Prima a ČT1 zase kolem 50 sekund, tak jsem zastavil oscam, odpojil LAN a oba DVB-S2 přívody, výsledek se bohužel nezměnil. Zkusil jsem i jinou anténu na střeše a jiný provizorní svod a výsledek je opět stejný. Taky jsem nahrál poslední OATV a VTi a opět výsledek stejný. Možná je problém někde v enigmě s k33, ale to já nedokážu zjistit. Zkusil jsem opět i prohodit kabely mezi TV a DUO4KSE a výsledek opět stejný, na DUO4KSE tma a na TV v tu samo chvilku v režimu "TEST SIGNÁLU" stabilní obraz síla i kvalita.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

w.o.l.f. píše:nevadí komu odpověděl, ale jde mi o to, že není logický důvod mít vadný tuner, pokud naladí kanál 31 (nebo jiný) a k. 33 ne. Osobně bych se přikláněl k projevům echa nebo preecha. Zabýval jsem se montážema antén hodně let a nepamatuju si, že by se v takových případech nevystavoval zápis o měření (protokol) nebylo to ihned, ale příkladně do 14 dnů.
Pokud by se nejednalo o projevy výše uvedené, tak zbývá jedině nějaký bug v souborech enigmy. Proto jsem navrhoval postup o kterém píšu nahoře. Docela by mě zajímalo, kdo ty dvb-t tunery vyrábí.
Co se týče popsaného jevu, pak jsem se s něčím podobným setkal u dvb-t multiplexu čt, kdy jeden můj zákazní uváděl, že mu "blbne" octagon 8008 s open ATV image, pokud přepne kanál s regionální mutací (skylink čt1 SM) na ten samý v dvb-t2. Několik desítek vteřin neměl obraz. Jedná se o staršího pána, který teď pobývá u dcery, takže s ním nejsem v kontaktu a nevím, zda to nějak pořešil.
Já bych ještě zkusil odpojit LAN a dvb-s přívod a možná stopnul oscam a zkusit co se bude dít, ikdyž ten oscam asi na to mít vliv nebude. Omlouvám se za překlepy píšu z mobilu.
Máš plnou pravdu a souhlasím. Už jsem to psal v diskuzi výše, podezření mám stejné.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

dipol100 píše:Před chvilkou bylo přepínání mezi Prima a ČT1 zase kolem 50 sekund, tak jsem zastavil oscam, odpojil LAN a oba DVB-S2 přívody, výsledek se bohužel nezměnil. Zkusil jsem i jinou anténu na střeše a jiný provizorní svod a výsledek je opět stejný. Taky jsem nahrál poslední OATV a VTi a opět výsledek stejný. Možná je problém někde v enigmě s k33, ale to já nedokážu zjistit. Zkusil jsem opět i prohodit kabely mezi TV a DUO4KSE a výsledek opět stejný, na DUO4KSE tma a na TV v tu samo chvilku v režimu "TEST SIGNÁLU" stabilní obraz síla i kvalita.
Žádný problém v Enigmě spojený pouze s K33 není. Už jsem to tu psal. K33 funguje normálně jako každý jiný kanál DVB-T2. Dej sem soubory s laděním, které ti nefunguje. Například uložené přes DreamBoxEdit. Mohu to vyzkoušet a uvidíme.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Rád bych sem dal soubory, ale "Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !"
Uživatelský avatar
Stosun
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 21.červen 2011 - 17:21
satelitni prijimac: Vu+Uno 4k
Kontaktovat uživatele:

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od Stosun »

Musíš to zabalit.
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

V příloze jsou soubory lamedb a userbouquet.dbe00.tv, případně můžu nahrát i jiné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

Na jakém image si to ladil? Máme rozdílné lamedb...
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Na tomto openatv-6.4-vuduo4kse-20210326_usb.zip
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

Posílám ti komplet složku pro DreamBoxEdit s pozemákem (K31, K33, K38). Přepínání funguje zcela normálně a rychle. Samozřejmě přepokladem je, že je vpořádku anténa, rozvod, tuner. Vytvořeno také na OATV 6.4.
210329b_Duo4KSE.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Dík moc, vyzkouším to hned jak přestane nahrávání. Jakou verzi DreamBoxEdit máš?
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od VTronik »

Nějaká z těch posledních. Ideální by bylo vyzkoušet to na nově nainstalovaném image a jen tam nahrát DreamBoxEditem ten seznam kanálů ze zálohy, co jsem poslal. Dej vědět, jak to dopadlo.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Veli pomale prepinanie medzi programami

Příspěvek od dipol100 »

Tak jsem to tam poslal a hned po restartu jsem čekal cca 40 vteřin, než programy ČT na chvilinku naběhly a následně během následujících cca 5 minut asi 20x na chviličku naběhly a zase se ztratily, teď už jedou bez výpadku. Tedy až do dalšího přepnutí třeba z programu Prima nebo Nova Cinema.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“