Vu+ 4K slaby zvuk po restarte

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
iwan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 31.prosinec 2007 - 14:28
Bydliště: žilina
Kontaktovat uživatele:

Vu+ 4K slaby zvuk po restarte

Příspěvek od iwan »

Zdravim pouzivam image openatv a uz dlhsiu dobu sledujem problem so zvukom (nizka hlasitost) po reštarte STB. riešenie ktore zatial mam je otvorit app youtube nasledne ju zavriet a zvuk ide ako ma. viete niekto poradiť ako to vyriešit na trvalo?
sat12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 08.únor 2019 - 9:26
Bydliště: jižníčechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ 4K slaby zvuk po restarte

Příspěvek od sat12 »

Nemáš náhodou zapnutou : Automatická uroven hlasitosti ?
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_DM-900 RC20 -DVB-S2X
ZIDOO-X9S + Z1000- LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 86sm9000 / lg sk10y + lg spk8 / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2 / Panasonic DMP-UB900 / TCL 55C715
skype:emilsat
původní nick : emilsat
Uživatelský avatar
iwan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 31.prosinec 2007 - 14:28
Bydliště: žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ 4K slaby zvuk po restarte

Příspěvek od iwan »

sat12 píše:Nemáš náhodou zapnutou : Automatická uroven hlasitosti ?
robí to bez ohladu ci je zapnuta alebo vypnuta. aktualne ju mam zapnutu a na vybrane stanice ktore sledujem som musel manualne nastavit hlasitost nech prida 100. inak som musel mat repro vyhulene na plne aby som pocul šepkanie. uz som skusil dokonca aj reset nanovo nahranie fw a manualnu konfiguraciu ( neobnovoval som nic zo zalohy)
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Vu+ 4K slaby zvuk po restarte

Příspěvek od Mila_s »

Já mám sice image OpenPLi, ale používám nastavení hlasitosti zvuku na boxu na maximum. Hlasitost řídeím na TV. DO mám nastaveno tak, že tlačítka hlasitosti na něm ovládají TV.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Vu+ 4K slaby zvuk po restarte

Příspěvek od hrotik »

Já u VU+ a VTI používám stejný postup jak popsal Mila_s. U Octagonu s openatv to mám nastaveno tak, že na TV mám rozsah asi v polovině a hlasitost ovládám ovladačem Octagonu.
Je ale divné, že tazatel píše že problém nastal „po restartu“ možná by mohl Iwan doplnit jestli se to zmršilo po tom jednom restartu a nebo to hlasitost rozhodí (stahne k nule) po každém restartu ? Předpokládáme že box máš propojen přes HDMI, tak bych ještě zkusil vyměnit kabel.Taky by bylo dobré napsat typ přístroje, pak poradí třeba nějaký majitel stejné krabičky. :unknown:
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
iwan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 31.prosinec 2007 - 14:28
Bydliště: žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ 4K slaby zvuk po restarte

Příspěvek od iwan »

hrotik píše:Já u VU+ a VTI používám stejný postup jak popsal Mila_s. U Octagonu s openatv to mám nastaveno tak, že na TV mám rozsah asi v polovině a hlasitost ovládám ovladačem Octagonu.
Je ale divné, že tazatel píše že problém nastal „po restartu“ možná by mohl Iwan doplnit jestli se to zmršilo po tom jednom restartu a nebo to hlasitost rozhodí (stahne k nule) po každém restartu ? Předpokládáme že box máš propojen přes HDMI, tak bych ještě zkusil vyměnit kabel.Taky by bylo dobré napsat typ přístroje, pak poradí třeba nějaký majitel stejné krabičky. :unknown:
po dnesnej aktualizacii zvuk na telke ostalok.ja mam dialkove nastavene na ovladanie TV. vtedy dialkove nedokaze pridat zvuk na STB len na TV. zvuk cez tv aj tak nepustam ale cez opticky kabel ide do recievera... fakt nerozumiem tomu preco to od prveho spustenia s tymto boxom blbne. Vcera som sa hrabal vo web rozhrani STB na jeho ip. tam som pridal zvuk na 100 percent mozno to pomohlo. uvidime dokedy. Divne je ze si to nepamata nastavenie intenzity zvuku ktore si tam uzivatel nastavil.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“