VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
alwarez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.srpen 2011 - 20:09

VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Příspěvek od alwarez »

Zdravím chci se zeptat když mám ted na flash disku nahrany multiboot a v něm openatv.A moje otázka je taková mám nevyužitý Western 500gb 3,5 disk interní s pc a když ho dám do externího boxu třeba tento AXAGON EE35-XA3 ALINE bude to fungovat s přijímačem tedy komunikovat spolu nechci se mi kupovat totiž ten power kit právě k vu+ zero tak sem se chtěl na toto zeptat jestli někdo to má takto vvyzkoušeno díky za info.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Příspěvek od akva »

- fungovat by ti to mělo, musíš však po zasunutí do usb, připojený harddisk namapovat (měla by se ti objevit příslušná hláška), pokud ne musíš to udělat manuálně v menu
- pokud ho nebudeš vidět, bude nutné disk naformátovat
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Příspěvek od mmiriboy »

A ešte jedna vec!
T.j. takýto externý disk v externom boxe potrebuje aj externé napájanie, ktoré budeš musieť, ak nechceš aby HDD išiel nonstop aj vypínať! A to samostatne, pretože myslím si, že tvoj stb tento externý HDD nedokáže uspať.
:).
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
alwarez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.srpen 2011 - 20:09

Re: VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Příspěvek od alwarez »

Zdravím ten zmíněný box má své napájení a měl by podporovat asi i uspávání disku podle jejich webu https://www.axagon.eu/produkty/ee35-xa3 uvádí tam že po 10min nečinosti se uspí jen řeším jak by se hodně hřál právě když tento box nemá odvětrávání nemáte někdo radu který jiný případně doporučit děkuji.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Příspěvek od Or-Horo »

@alwarez

Vím, že je to o úplně jiných penězích, ale jestli chceš mít mermomocí externí disk, nechceš pořešit něco takového?

https://pc.bazos.cz/inzerat/110638678/n ... ds115j.php

Výhoda je, že na ten disk pak můžeš ukládat nebo přehrávat z mnohem více zařízení a je to připojitelné i k PC, notebooku, mobilu atd atd...

Tenhle model není žádný rychlík, ale není drahý, je tichý, spolehlivý, má vlastní chlazení a velmi malou spotřebu.

Má to ale jednu nevýhodu a tou je rychlost. Zero 4K má LAN jen 100 mbit, USBčko je rychlejší.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Příspěvek od VTronik »

Zahřívání bude hodně záležet na disku, který tam vložíš. To znamená jakou spotřebu ten disk má a jak bude provozován. Já mám box Axagon stejného vzhledu (kovová schránka, zřejmě předchůdce tvého modelu), v něm disk pro provoz 24/7 WD a žádné problémy s přehříváním nejsou. Když na stěnu boxu sáhnu je maximálně vlažný. Je nastojato ve stojánku a má dobrý přístup okolního vzduchu.

PS: Co uvádí Or-Horo je určitě lepší řešení. NAS zapojíš do vnitřní sítě, vložíš HDD a nebudeš řešit box. Navíc má NAS svůj systém, na kterém si nastavíš mnoho věcí, například vyhrazený prostor pro nahrávky ze Zera. Nahrávání po síti funguje dobře, mám to odzkoušeno.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
alwarez
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.srpen 2011 - 20:09

Re: VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Příspěvek od alwarez »

Já mám tento disk WD5000AAKS-00V1A který mohu využít není asi přímo pro nonstop využití ale tak tv taky nemám zaplou celý den tak snad to bude v pohodě jen budu asi muset znovu udělat multiboot jelikož na flasdisku nemá aktuální verzi openatv ale 6.2 a na ní už mi nechodí update jinak bych to řešil překopírováním dat na hdd teda jestli to stačí nebo přes zálohu ještě sem tento postup nedělal právě tak uvažuji že odinstaluji image z flasdisku a udělám to na novém disku znovu.
fanynsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 07.listopad 2009 - 22:58

Re: VU+ ZERO 4K a Externí box s HDD

Příspěvek od fanynsat »

Zdravím, zůstal mi od jednoho známeho tento kit k vu+zero 4k. Dás se k němu sehnat nějaký originál kabel usb na 10 pin tak, aby fungoval např. přes usb v jiném boxu. Koukal jsem na net a něco našel a pořád to není ok. Mám dokonce i foto zapojení konektoru a nebo se asi vyplatí koupit nějakou redukci a pak to upravit.
Např. tenhle... https://www.tsbohemia.cz/delock-kabel-u ... 87868.html
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“