Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od grund »

jestli jsi četl , dobrá tabulka tunerů
https://www.parabola.cz/clanky/6279/dre ... -prichazi/
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:) Díky... právě z tohoto jsem vycházel, ale byl jsem trochu zmaten... více jsem se tomu teď věnoval, takže skutečně bude třeba koupit zařízení se dvěma twin FBC DVB-S2X tunery, abych měl těch 16 demodulátorů .... Pokud se časem rozhodnu doplnit DVB-T2, tak přibude USB tuner..
Zatím studuju stránky Dreamboxu zde na foru.... co od něj čekat a co ne. Zatím nad Vu+ Ultimo 4K vyhrává dreambox... Pokud Vu+ nepřijde v nejbližší době s něčím novým, tak v létě či na podzim přibude Dreambox..
:poklona: :thankyou:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od EnoSat »

havana píše::) Díky Or-Horo . Takže je to horší než jsem myslel - já měl za to, že tam můžu využít 2x FBC DVB-S2X tuner a zárověň DVB-T2, smířil bych se i 2xFBC DVB-S2 tuner+ DVB-T2, nepřijatelné už je pro mne 2x obyč. DVB-S2 tuner+ DVB-T2, a ty píšeš, že je to ještě horší.....
Takže pro mne zůstává varinta koupit přijímač s 2x FBC DVB-S2X Twin tuner (to mám 16 demodulátorů) - to je pro základ, co potřebuju. DVB-T2 měl být bonus - nepotřebuji ho - mám TV s DVB-T2 tunerem a to dostačuje. Případně se jistě dá dokoupit i pro dreamboxe USB DVB-T2 tuner....
:thankyou: :poklona:
Ak obmedzi CANAL+ SID na dva programy (co neni az take nerealne v horizonte par rokov - kedze na domacej platforme to uz pouziva) budes si musiet vystacit so 14-timi FTA programami na FBC DVB-S2X :D
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od gchevalier »

upresenenie
S tím, že prý nejde kombinovat třeba T2/C (tedy jde, ale fungovat bude vždy jen jedno, takže když koukáš na "C", tak nejde třeba z T2 nahrávat)
toto neplati - nie je tam ziadne obmedzenie medzi T2 a C
Triple ma jeden IEC vstup ktory interne rozbocuje na "fyzicke/nezavisle" dva tunery, ked je ziadane pouzivat aj DVB-T2 aj DVB-C , je potrebne do toho jedneho vstupu zlucit obidve normy.
kazdy z obidvoch tunerov Triple tunera vie prijimat akukolvek normu v lubovolnej kombinacii

co je celkom prinos, ak mam v sieti dalsi (Open)Enigma2 stroj a dm-ko sa nastavi ako zalozny prijimac, tak po nahrati settingu rozsirim tie tunery z dm-ka aj na ostatne stroje, za predpokladu ze na dm920 je aj dalsi tuner...rezervovany pre uzivatela dm
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od gchevalier »

upresnenie2
více jsem se tomu teď věnoval, takže skutečně bude třeba koupit zařízení se dvěma twin FBC DVB-S2X tunery, abych měl těch 16 demodulátorů
ani toto neplati
mam kombinaciu 1 x FBC MS DVB-S2X + 1 x TRIPLE S2X/T2/C a tych minimalne 16 demodulatorov tam je:

Kód: Vybrat vše

root@dm920:/dev/dvb/adapter0# ls
audio0     ca2        demux12    demux9     dvr4       frontend6  net16
audio1     ca3        demux13    dvr0       dvr5       frontend7  net2
audio2     ca4        demux14    dvr1       dvr6       frontend8  net3
ca0        ca5        demux15    dvr10      dvr7       frontend9  net4
ca1        ca6        demux16    dvr11      dvr8       net0       net5
ca10       ca7        demux2     dvr12      dvr9       net1       net6
ca11       ca8        demux3     dvr13      frontend0  net10      net7
ca12       ca9        demux4     dvr14      frontend1  net11      net8
ca13       demux0     demux5     dvr15      frontend2  net12      net9
ca14       demux1     demux6     dvr16      frontend3  net13      video0
ca15       demux10    demux7     dvr2       frontend4  net14      video1
ca16       demux11    demux8     dvr3       frontend5  net15      video2
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od Or-Horo »

Tady je to popsané.
Tripple tuner má pouze dva demodulátory. :shock:
gchevalier píše:upresenenie
S tím, že prý nejde kombinovat třeba T2/C (tedy jde, ale fungovat bude vždy jen jedno, takže když koukáš na "C", tak nejde třeba z T2 nahrávat)
toto neplati - nie je tam ziadne obmedzenie medzi T2 a C
Triple ma jeden IEC vstup ktory interne rozbocuje na "fyzicke/nezavisle" dva tunery, ked je ziadane pouzivat aj DVB-T2 aj DVB-C , je potrebne do toho jedneho vstupu zlucit obidve normy.
kazdy z obidvoch tunerov Triple tunera vie prijimat akukolvek normu v lubovolnej kombinacii

co je celkom prinos, ak mam v sieti dalsi (Open)Enigma2 stroj a dm-ko sa nastavi ako zalozny prijimac, tak po nahrati settingu rozsirim tie tunery z dm-ka aj na ostatne stroje, za predpokladu ze na dm920 je aj dalsi tuner...rezervovany pre uzivatela dm
Ono možná záleží na ovladačích a na image. Já tuto informaci četl už před delším časem a tenkrát to tak opravdu bylo. Že sice můžeš sledovat všechny tři normy, ale nešlo prý sledovat na jednom tuneru souběžně T2 a C, respektive z jednoho sledovat a z druhého nahrávat. Mám tedy zastaralé informace. :oops:

Podobné mouchy mívaly i VU+ 4K přijímače, než se vydaly nějaké opravy.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
kofolak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 132
Registrován: 18.listopad 2009 - 0:50

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od kofolak »

Dobra tema. Tiez som si vsimol, ze ohladne Vu sa nejak nic nedeje. (planoval som VU UNO 4K SE)
Skusil som aj lacny cinsky Android TV box a to vyzera zaujimavo, ale bez internetu smola. Podpora je roznoroda.
Asi treba sledovat, pre ktore boxy je aktivny vyvoj an gite oe-alliance.
Uno4kSE + OpenBH, T55, ex Uno
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od 9000peter »

Nástupca môže byť namakaný ale v našich "podmienkach" ti môže byť na dve veci.....
Vývoj boxov stagnuje podľa mňa je to nepísaná dohoda operátor výrobca ja tebe ty mne..
Novinka no neviem komu a na čo...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:) Svým způsobem máš pravdu - opravdu nový "namakaný" přijímač nepotrebujem, už VU+Duo2 se 4 tunery mi téměř dostačovalo, nynější Solo 4K se dvěma FBC DVB-S2 tunery + dva DVB-S2 tunery mi úplně vyhovuje - hlášku "není volný tuner" vídám už opravdu málokdy. 4x FBC DVB-S2X už bude luxus. Stávající přijímač téměř vše co potřebuju zvládá , rychlejší procesor aby mi to rychleji startovalo či přepínalo taky nepotřebuju, 8GB flash taky nevyužiju a DVB-S2X mi taky nijak nechybí.
Takže spíše potřebuju novou hračku, přeci jen Solo 4K už mám více jak tři roky a chtělo by to změnu :lol:
A ještě se stala zajímavá věc - více jak 10 let holduju VU+ přístrojům a začal jsem přemýšlet o Dreamboxu, zatímco kolega, dřívější zapřísáhlý Dreamboxista, mi doporučuje Vu+Ultimo 4K #-o #-o
Vypadá to ale na vítězství VU+. Co se procesoru týče, tak nevím zda je lepší VU+ se čtyřjádrem, než Dream s dvoujádrem, RAM má větší VU+, Dream má větší flash (ale na co??). Pro VU+ hovoří i větší display s možností miniTV, možnost přidat ke dvěma Twin FBC DVB-S2X tunerům ještě i standartní DVB-T2/C tuner (dream už jedině přes USB) a taktéž možnost použít 3,5 palcový HDD není k zahození.
Ale hlavně kolega upozorňoval na opravdu rozsáhlou podporu pro VU+, vybavení, kde dreambox zaostává - jak image, tak kompatibilita plugínů...
Uvidíme - do léta určitě počkám, třeba přijde něco nového od VU - to jediné mne odrazuje, že se jedná o přijímač který se začal prodávat už v roce 2016 - Dreambox až na konci roku 2017...
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od Spacer »

Možno od VU+ príde nejaký dual OS s Androidom, lebo neviem, čo ešte požadovať od boxov viac ako má VU+ DUO4K.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
Kenaj
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 13.červen 2008 - 22:30
Bydliště: okr.Poprad

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od Kenaj »

Keď som mal dm 7020 bolo tam to iste diaľkové ako má dm920.
V čase slávy 7020 sa písalo o diaľkovom ako o nepodarku, ktorý prestal v krátkom čase poriadne fungovať .
Po čase sa ocuchal uhlíkový nános na gumených tlacitkach.
Ja som ho vôbec nepoužíval, lebo som mal starý od osemstovky.
A ten ešte stále funguje. Dal som ho tete ako náhradný k dm 500hd.
Možno je dnes realita iná a preto sa chcem opýtať vlastníkov ako im toto diaľkové slúži.
Vu+ zero
@Maximum E85 Multibeam
@diseq prepinac-23,5°E-19,2°E-16°E-13°E-9°E-4.8°E-0,8°W
@140,motor Optibox 3800
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od grund »

já ho mám od začátku , asi 10 pádů a funkčnost normální , asi kus od kusu (DM920)
ivo.f.doma
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 14.listopad 2019 - 11:23

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od ivo.f.doma »

Mne na 7020V2 veru tiež odišli uhlíkové plôšky asi po 4-5 rokoch aj som čistil, ale musel som kúpiť nové od DM7080. Rozobral som aj to nové, aby som videl rozdiel a je značný. Nové DO má úplne iné, dvojité plôšky a funguje už pár rokov bez závad.
stouralik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 23:47
satelitni prijimac: UNI-BOX 9060 CRCI HD a VU+
Bydliště: Holesov

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od stouralik »

Jsem zklamán z toho Duo4K . Koupil jsem si ho na vánoce a do teďka mi nefunguje to , co by mělo fungovat v klidu, za ty
peníze .... Přemýšlím o tom Dreamboxu 920 nebo jít do VU Ultima4K ?
Když končí výroba Dua , bude slabá podpora softu a tím pádem to nehodlám držet doma.
Asi ho prodám .
Jakou používáte image , podělte se . Jedu teď na OPLi 7.2 a BlackHole 3.0.9.L
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od grund »

je to těžký , ale Dream byl první a je stále OK
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od hrotik »

stouralik píše:Když končí výroba Dua , bude slabá podpora softu a tím pádem to nehodlám držet doma.
Asi ho prodám .
Že u Dua se cosi nepovedlo, hlavně se nedotáhlo do konce o tom žádná diskuze, ale o podporu bych se určitě nebál! Solo 4k se nevyrábí už nějakej pátek a podpora pořád 1A! Škoda toho Dua. Sám jsem zvědav jestli VU+ něco zajímavého ještě vůbec nabídne...?
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

stouralik píše:.... Přemýšlím o tom Dreamboxu 920 nebo jít do VU Ultima4K ?
....
Jakou používáte image , podělte se . Jedu teď na OPLi 7.2 a BlackHole 3.0.9.L
:) Tak mi, po prvním nadšení, že dreambox vyjde levněji než VU+, a kdy jsem se na dream už začal těšit, tak mne spousta lidí přesvědčilo, že o 500,-kč dražší Ultimo bude lepší volbou - pár důvodů jsem uvedl výše, nebudu se opakovat. Bohužel se nakonec ukazuje, že s koupí nového stroje budu muset minimálně do vánoc počkat, tak uvidím, zda nebude nějaká novinka...

Léta letoucí jsem používal image Black Hole, ale už asi dva roky jsem na Vti a považuju ho za nejvydařenější. Na všechny ty OpenAtv,Pli, Spa, atd jsem si nikdy nedokázal zvyknout a navíc v žádném z nich nefunguje korektně zobrazení seznamu kanálu PIP+PIG skinu Full HD Glass17 - to jde jen u BH a Vti (pokud se něco nezměnilo)..
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
__Pavel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 16.prosinec 2008 - 22:47

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od __Pavel »

Já zase po 10 letech se stroji VU+ nedám na OpenATV dopustit, ale každý ať si používá co mu vyhovuje.
Jinak jsi zaspal dobu, FHDG17 od verze 3.11
CHANNEL SELECTION: fix PIG + PIP, PIP types (Open ATV, Open PLi)
VU+Solo4k (parabola 105Al, motor DM3800, OpenATV7.3, FHDglass17 skin), VU+Duo, Octagon918HD
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:) Díky za info o změně ve funkčnosti HDG v OpenATV.... Já už se tak často nevěnuju experimentováním s image, také použití hračky meoboot (či multiboot - jmenuje se to různě) moc neschvaluji, protože se prakticky nedá plně zálohovat image v meoboot, a stávalo se mi, že havárie image v meoboot mi zrušila i image ve flash a musel jsem začít kompletní instalaci znovu. Lépe je provést čistou instalaci a nastavení jednotlivých image, udělat full backup a potom se vrátit k image, které vyhovuje.
Příležitostně vyzkouším, a třeba změním názor na image ATV či PLI... V čem je podle tebe Open ATV lepší. Já příliš nevěřím těm slovům o lepším obraze v jiných image - mi se to zdá stejné, že je to prostě omezeno hardwerem přijímače a dva přijímače s dvěma TV pro přímé porovnaní nemám.... Ostatní ovládání je spíše otázka zvyku... V noci zkusím pomaturovat :D
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
stouralik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 23:47
satelitni prijimac: UNI-BOX 9060 CRCI HD a VU+
Bydliště: Holesov

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od stouralik »

havana píše:
stouralik píše:.... Přemýšlím o tom Dreamboxu 920 nebo jít do VU Ultima4K ?
....
Jakou používáte image , podělte se . Jedu teď na OPLi 7.2 a BlackHole 3.0.9.L
:) Tak mi, po prvním nadšení, že dreambox vyjde levněji než VU+, a kdy jsem se na dream už začal těšit, tak mne spousta lidí přesvědčilo, že o 500,-kč dražší Ultimo bude lepší volbou - pár důvodů jsem uvedl výše, nebudu se opakovat. Bohužel se nakonec ukazuje, že s koupí nového stroje budu muset minimálně do vánoc počkat, tak uvidím, zda nebude nějaká novinka...

Léta letoucí jsem používal image Black Hole, ale už asi dva roky jsem na Vti a považuju ho za nejvydařenější. Na všechny ty OpenAtv,Pli, Spa, atd jsem si nikdy nedokázal zvyknout a navíc v žádném z nich nefunguje korektně zobrazení seznamu kanálu PIP+PIG skinu Full HD Glass17 - to jde jen u BH a Vti (pokud se něco nezměnilo)..
:poklona: :poklona:
Taky se přikláním k tomu Ultimu :D . Black Hole image se mi zdá nejlepší , ale ještě odzkouším další ...
Dneska jsem znovu nahrál novou VTi , funguje hezky , ALE co je tam gramatických CHYB :!:
To tam překládá nějaký dement ? Máte někdo kontakt na "západní soudruhy " , že bych tam napsal, kde mají
chyby v překladu ...
Nebo zlepší se to snad po změně skinu ? (tipnul bych , že asi ne)
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“