Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:) Ano, změna skinu má vliv na překlad. Uznávám, že základní skin má opravdu velkou spoustu pravopisných chyb, chybějících písmen, a opravdu nevím, který "dement" to překládá.
Já léta letoucí používám Shamannův skin Full HD Glass 17 (předtím jeho předchozí verze), a ten je naprosto v pořádku. Pokud vím, tak i ostatní skiny, včetně oblíbeného "merlina" taky fungují bezvadně...

Na black Hole je dost funkcí, které už nepoužívám, či nepotřebuji (např. AutoCam) , na druhé straně mi tam třeba chybí takovů "blbůstka" , že v seznamu programů je zvýrazněn program, který je právě nahráván, a další podobné "vychytávečky"...
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od chocholousek »

stouralik píše:Dneska jsem znovu nahrál novou VTi , funguje hezky , ALE co je tam gramatických CHYB :!:
V default skinu u VTI staci zmenit font (je jich tam nekolik ale neptej se mne uz ktery to je), a bude i diakritika, hold ti "zapadni soudruzi" tam maji font bez cz/sk znaku.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2745
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od EnoSat »

stouralik píše:Máte někdo kontakt na "západní soudruhy " , že bych tam napsal, kde mají chyby v překladu ...
http://code.vuplus.com/index.php?action=start
mozes sa zapojit
:book:
alebo len diskutovat
https://www.vuplus-support.org/wbb4/
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:D Tak diskutovat na stránkách Black hole klidně můžete - o tom by mohl povídat kolega oneeeee... Valný smysl to ale nemá, a pokud to sleduju, tak nesouhlasné komenty a stížností jsou posílány "dopryč" a stěžovatel bývá dehonestován jako nějaký "blbec" a nejednou mu jue hrozeno blokací... Tak raději "už mlčím" :lol:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od Or-Horo »

Funguje v BH dobře ten VU+ Turbo tuner? Myslím, jestli tam dobře funguje DVB-C a dekóduje to správně kanály. Já používám VTI a jsem s ním spokojený. Ale 1x za měsíc musím vytáhnout CI modul a strčit do televize, aby se stáhly nové kódy (přes ten externí USB tuner to asi nestahuje kódy).
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
stouralik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 23:47
satelitni prijimac: UNI-BOX 9060 CRCI HD a VU+
Bydliště: Holesov

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od stouralik »

chocholousek píše:
stouralik píše:Dneska jsem znovu nahrál novou VTi , funguje hezky , ALE co je tam gramatických CHYB :!:
V default skinu u VTI staci zmenit font (je jich tam nekolik ale neptej se mne uz ktery to je), a bude i diakritika, hold ti "zapadni soudruzi" tam maji font bez cz/sk znaku.
Aha , vyzkouším , netušil sem , že změna skinu či fontu napraví takové věci . :D
Počítal jsem s tím , že překlad je prostě danej . ](*,)
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od Steiner »

„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:) Díky za typ - do září já klidně vydržím. Spíše to vypadá, že že ho přinese Ježíšek (s mojí pomocí). Ale je to Dreambox :!: A právě od něj mně dříve pravověrní dreamboxáři odrazují - na rozdíl od VU+ slabá až minimální podpora, nutnost speciálních plugínů (koncovka deb.).... Uvidíme dle parametrů "Dreambox Seven Ultra HD", ale už Dreambox DM920 Ultra HD u mne v souboji s VU+Ultimo prohrává. Seven Ultra se dvěma sloty na tunery - tzn, 1x quad tuner FBC DVB-S2X + druhý volný (možnost DVB-T2) a s možností 2.5 i 3.5 palcového HDD, novým procesorem asi dobíhá možnosti VU+Ultimo 4K, ale stále asi zůstane slabší podpora SW... Snad i VU+ přijde s nějakou novinkou v nejvyšší třídě..
Každopádně děkuju za upozornění..
:poklona: :thankyou:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od pele1 »

aká slabá minimálna podpora to píšu samozrejme len vučkari a že do OE 2.5 idú deb baličky je hádam samozrejmosť
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:D Právě že to nepíší VUčkáři, ale dříve zarytí Dreamboxáci!!! Nedostatek kompatibilních plugínu, malá výběr image, omezené skiny.... "Dreambox už není to co býval" - To nejsou má slova to tvrdí dříve bezvýhradný Dreamboxár _ a vychvaluje mi VU+ Ultimo 4K !!! Já rád vyzkouším, ale zatím VU+ vítězí...
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od georg11 »

Tady snad nejde o počet image ale o to jak jsou funkční. To jako měníš image a skiny každý den několikrát ?
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:) To jistě ne, ale je dobré mít na výběr s více alternativ - každý si vybere. Já dlouhou dobu používal Black Hole, ale nakonec jsem došel k Vti. Ostatní možné image jsem vyzkoušel a vždy mi z nějakého důvodu nevyhovovaly. Naposledy OpenATV už vypadalo, že by mohlo nahradit Vti, ale po aktualizaci přestal korektně fungovat HD Glass17 zobrazení kanálů PIP+PIG, takže byl návrat k Vti - tento problém je už údajně odstraněn, tak až budu mít čas, opět vyzkouším...
Já mám satelit spíše jako hračku pro dospělé :lol: :lol:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od grund »

no kdo si hraje nezlobí a kdo vybírá ten přebere , stejně pro mě solo4K velmi dobrej , ale na
na Duo obraz lepší a na DM8000 mám lepší obraz než na DM920 , ale vždy je to subjektivní
ivo.f.doma
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 14.listopad 2019 - 11:23

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od ivo.f.doma »

V čom je obraz na DM8000 lepší ako na DM920UHD? Predpokladám pri rozlíšení FHD. Tiež chcem DM920UHD namiesto DM7020V2 a nerád by som horší obraz vo FHD ... :-(
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od pele1 »

subjektívne dojmy už to prišlo aj sem
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od grund »

ivo.f.doma : DM8000 má u mě měkčí podání obrazu než nové mašiny (DM920) ale je fakt , že na LG
oled to není tolik znát jako na starém Samsungu s Led podsvícením
ivo.f.doma
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 14.listopad 2019 - 11:23

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od ivo.f.doma »

To asi ide doladiť "ostrosťou škálovania" v menu AV. Dik za info.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

:) Vypadá to nádějně - VU+Duo 4K SE ....
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od vikino »

No fajn, ale tiež tú pamäť mohli aspoň 8GB. Dream nedávno inovoval svoj starší model DM900 rc20 a jedna z veci čo vylepšil bola práve pamäť z 4gb na 8. VUčko inovuje svoj starší model a pamäť nechá tak. :-( Ako som písal inde, ak už teda sa človek rozhodne pre VU+, tak by som šiel už radšej do ultima, vzhľadom k malému rozdielu v cene duo 4kse a ultima.
Tiež čakám čo príde, staručký Clarke Tech ešte zatiaľ drží a obraz na UHD TV výborný, nemám sa kde ponáhľať. V januári 21 bude mať môj et9000 10 rokov :-)
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Bude nástupce Vu+Duo 4K, nebo nějaká jiná novinka?

Příspěvek od havana »

vikino píše: Ako som písal inde, ak už teda sa človek rozhodne pre VU+, tak by som šiel už radšej do ultima, vzhľadom k malému rozdielu v cene duo 4kse a ultima.
...
Nevím sice, kde jsi přišel k ceně plánovaného VU+Duo 4K SE, ale pokud srovnám cenu ultima s původním (dnes nedostupným) Duo 4K , tak je cena vyšší o 2.000,-kč , což za zrovna malý rozdíl nepovažuju ( to jsou dva sudy piva :ROFL: :ROFL: ). Jinak se zdá, že to bude výkonově úplně stejné Vu+ ultimo (procesor, flash, ram atd.), pouze chybí třetí slot pro tuner (ten mi nechybí - DVB-T2 ve VU+ neplánuju + dá se řešit USB DVB-T2 tunerem) a chybí trochu archaická možnost použití HDD 3,5" ( to mi trochu mrzí - mám k spolehlivosti těchto disků větší důvěru)....
Uvedeš nějaké další důvody, proč si připlatit za VU+Duo Ultimo 4K (nebo za Dreambox 920 - i tuto variantu zvažuju, ale jsem od této koupě odrazován). U Ultima mne straší hlavně rok uvedení na trh - 2016 - vždyť je to stará vrana :D
Zjevně by si zasloužilo nějakou inovaci SE i Ultimo...
:poklona: :poklona: :thankyou:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“