VU+ UNO 4K SE s FCB tunerom a streamovanie do lokalnej siete

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
ferino12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 13.únor 2010 - 15:45

VU+ UNO 4K SE s FCB tunerom a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od ferino12 »

Ahojte,

riesim taky problemik a neviem, ci a ako to bude slapat... Jedna parabola, jeden koax a v dome 4x tv... nuz reku poriesim to cez
VU+ UNO 4K SE (Dual FBC tuner DVB-S2X)
LNB Unicable II SCR Inverto
a streamovanie do siete...
Viete mi poradit, cez aky img to riesit? a ako co nastavit? Pripadne ako zariadenia je najlepsie pouzit ako klientov (pripadne aku appku na android zariadeni?) ???

poznam pracu s prijmacmi s e2, presiel som si dreamboxami e1, ipboxami atd atd... mam doma vu+zero4k takze ako naistalovat image, softcam a podobne viem... najcastejsie v poslednej dobe pouzivam img OpenAtv...

Za kazde nakopnutie spravnym smerom budem vdacny... Dakujem, Fero
Uživatelský avatar
Mate
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 26.únor 2008 - 8:31

Re: VU+ UNO 4K SE s FCB tunerom a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od Mate »

Ahoj, asi existuje lepší řešení, ale protože tu nejsou odpovědi, napíšu, že já na UNO 4K SE mám napojené kodi (raspberry pi, ale bude fungovat všude, třeba i na android/android tv) přes tento plugin:

Kód: Vybrat vše

https://github.com/kodi-pvr/pvr.vuplus
na VU mám image PureE2, ale nemyslím si, že to má nějaký extra vliv.

pěkný den

Martin
SAT: VU+ Uno 4K SE |
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ UNO 4K SE s FCB tunerom a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od efendy55 »

tak si to vyskúšaj v praxi na tom zero4K , nastav si ho ako klienta na to uno4K . ak používaš openatv nájdeš to v menu/nastavenia/použivanie GUI /prispôsobiť /povoliť záložný príjmač na ano riadok pod tým zadáš ipečku servra uno4k/ uložiť a vypni si tuner na klientovy a pozeráš . alebo plugin remote channel stream ...... ale to je zbytočné ked to ide aj bez toho. :good:
Všetko 4K
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: VU+ UNO 4K SE s FCB tunerom a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od vauvauvau »

unicable 2 pouzivam cca rok a pol a bez problemov, osvedcilo sa mi na klient boxe mat atv lebo ma lepsie odladeny remotestream, ked som mal na klient boxe pli tak to obcas vypadlo, tak isto cez vzial.tuner, skratka nastav fbc, na server boxe je fuk aky imagr pouzijes a na client boxe daj atv, pojde to aj cez vzdial.tuner ako aj cez remote..., na droida pouzivam e2streamer, na kodi ser, naco ked mas e2
ferino12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 13.únor 2010 - 15:45

Re: VU+ UNO 4K SE s FCB tunerom a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od ferino12 »

Dakujem chalani... Toto riesim pre dobreho kamosa, co kupil dom s uz prerobenou STRECHOU a ma len JEDEN KOAX KABEL mozny od paraboly.. dalsie riesit nechce... ale po dome ma vyborne urobenu poc. siet, tu chce vyuzit...
Preto ma napadlo toto riesenie, paktocky s nim ale nemam skusenost...
VU+ UNO 4K SE (Dual FBC tuner DVB-S2X)
LNB Unicable II SCR Inverto

Este to nemam cele ani kupene, preto sa pytam, ze ci to takto bude ako celok fungovat a akych optimalnych klientov zadovazit k tomu?
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: VU+ UNO 4K SE s FCB tunerom a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od vauvauvau »

kupovat 3xE2 box s tym ze budu aj tak napojene iba na lan je zbytocne, bude mu teda stacit droid box alebo ak maju tv na ktorych sa bude pozerat droida tak netreba ani nic kupovat, stream nastavis bud cez kodi a doplnok enigma2(presny nazov si nepamatam)alebo cez droid app e2streamer, e2streamer ti ale neukaze epg, kodi ho ukaze ale sem tam to zblbne, skratka android, ak by chcel kupit e2 tak na klientoch sa mi osvedcil atv, rozdiel medzi 100mbps vs 1gbps boxom v streame nebol, pri mips cpu(client) pri prvych par sekundach prijmu streamu sa obraz vzdy sekal, cca 5-10s,potom uz to bolo ok, pri arm cpu to islo o dost lepsie, podla toho co som zistoval je na tom ok aj hisilicon, co sa tyka droid boxu tak v tomto neviem poradit a pri e2 zalezi kolko chce investovat
ferino12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 13.únor 2010 - 15:45

Re: VU+ UNO 4K SE s FCB tunerom a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od ferino12 »

Tak som toto riesenie zrealizoval a funguje...
VU+ UNO 4K SE (Dual FBC tuner DVB-S2X)
LNB UNICABLE II OPTICUM Robust

Nastavil som vsetko tak, ako treba a zatial streamujem len do android zariadeni, tento tyzden by mi mali prist 3 kusky OCTAGON SX888 IP to chcem pouzit ako klientov streamu z Vu+ potom pripojenych
na TV v izbach...
podla toho, co pisu tu:
https://satelity.ellano.sk/octagon-sx888-ip_38861.html

by ako klienti mali fungovat spolahlivo...
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“