Vu+Solo 4K / cervena dioda /

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
mmmnnn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 05.září 2010 - 15:26

Vu+Solo 4K / cervena dioda /

Příspěvek od mmmnnn »

Prestal mi ist Vu + Solo svieti len cervena dioda na nic nereaguje ani nie nic je vidiet na TV / aj som skusal novy soft nahrat do neho ale nic to nerobi / neviete mi pomoc co tomu je ? ako sa to opravit
dakujem
:thankyou:
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Vu+Solo / cervena dioda /

Příspěvek od hrotik »

Pokud je to staré solo ještě to se zdrojem uvnitř krabice, tak to už má něco za sebou a proto bych začal kontrolním proměřením všech napětí toho zdroje.Vyschlé kondy se svodama jsou prostě klasika.Tak že multimetr a někoho kdo ví kde a co má naměřit. :) Jistě problém může být i jinde, já bych ale začal tím zdrojem.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
snikers
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 04.březen 2010 - 18:47
satelitni prijimac: 2x VU Solo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+Solo / cervena dioda /

Příspěvek od snikers »

Tak tak mam dve sola a na obidvoch som robil zdroje, vymena kondenzatorov. A slapu dalej.

Odoslané z Mi 9T pomocou Tapatalku
2x VU+Solo, VTi 8
p.somik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 28.prosinec 2010 - 0:22
satelitni prijimac: DM500s clon, DM7000, Ariva 200
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vu+Solo / cervena dioda /

Příspěvek od p.somik »

Zrovn :D a teď jsem jedno opravoval, výměna 3 ks kondenzátorů ve zdroji a šlape dál :D
DM 800HD se clon+origo, Vitamin 5000 E2, ibox 3 combo, Ariva 210, Vu+zero, Vu+zero 4K, motor
mmmnnn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 05.září 2010 - 15:26

Re: Vu+Solo / cervena dioda /

Příspěvek od mmmnnn »

nepodarilo stale svieti na display len VU SOLO 4K , flas prebehne ako ma ale nenaskoci uz neviem co moze byt stym . nieje nejaky soft ktory sa dava od vyrobcu uplne novy mozno ten by siel uz som skusal asi 20 image a stale to iste vsetko prebehne ako ma ale nanastartuje .
dakujem
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Vu+Solo / cervena dioda /

Příspěvek od ctiforum »

Skús sa pripojiť s putty cez RS232 a uvidíš, čo je za problém. Vzadu máš RJ12 konektor, tak sa prepoj s PC/NTB a pošli LOG/VYPIS.
vu_rj12.jpg
Pri flashovaní je štruktúra súborov:
- adresár /vuplus/solo4k/
- v ňom sú súbory:
initrd_auto.bin
kernel_auto.bin
splash_auto.bin (súbor s logom - nepovinný)
rootfs.tar.bz2
mkpart.update (súbor, ktorý spôsobí naformátovanie eMMC pre flashovaním - nepovinný, ale odporúčam)
reboot.update (súbor, ktorý "spôsobí" reštart prijímača po naflashovaní - nepovinný)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) ctiforum dne 18.říjen 2020 - 1:49, celkem upraveno 1 x.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
mmmnnn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 05.září 2010 - 15:26

Re: Vu+Solo / cervena dioda /

Příspěvek od mmmnnn »

mam doma vu solo 4K ktore nejde poruchu som pisal a od vcera mi robi problem aj Vu uno 4K to som tiez pisal
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Vu+Solo 4K / cervena dioda /

Příspěvek od Jijirka »

Pokud to dělá to, že na displeji svítí "něco" a stojí to na místě a nic se dál neděje.
Tak by mohl být problém ve špatně nahraném softu na USB. To se mi také stávalo když jsem soft na USB kopíroval po síti s USB umístěným v satelitu.
Stačí vyndat ze satelitu a nakopírovat soft přímo v PC. Případně použít jinou, vhodnější USB flashku.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“