VU+ Images - Jakou image preferujete?

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Bazito
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 23.srpen 2010 - 18:26

VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Bazito »

Zdravím, na VU+ je spousta images jak univerzálních tak speciálně pro VU+.
Zajímalo by mě jakou image preferujete a třeba proč právě tu či onu.
Všem děkuji kdo se zapojí do diskuze :)
Vu+ Uno4K SE | VTI 15.0.0
Uživatelský avatar
q39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 24.prosinec 2009 - 9:01
satelitni prijimac: VU+UNO 4K
Bydliště: Cadca
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od q39 »

Pre vu+ len vti
VU+UNO 4K - VTI 15.0.1 net optik 850/100, Offset parabola 80cm 19,2 - 23,5-13-9
i5 4460 16GB RAM HYPER X Radeon RX670-8GB WD Asus VS248H SSD 512Gb
Najlepsi na svete a druhy v okrese
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

:D Přesně tak :!: :!:
Slovy kolegy Cimrmana - „Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.“

:poklona: :poklona:
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 01.září 2021 - 20:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Spacer »

Black Hole, pretože som to mal aj na starom boxe a nechce sa mi lúskať nemecké fóra (VTI).
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Timeshock »

Black hole jako primar a VTi do multibootu
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Jijirka »

OpenATV, PLI a aktuálně PurE2.
Zásadně ne německé VTI s doplňky které u nás nefungují.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

Které doplňky ve Vti nefungují???
V OpenAtv, PLI atd. nefunguje HD Glass 17 s menu PIP + PIG!!! Pravděpodobně toto nastavení funguje korektně jenom ve Vti a Black Hole. Je to velmi praktická volba a její nefunkčnost pro mne znamená "nepoužitelné image...

PurE2 - to nemohu zatím hodnotit, ještě jsem ho nezkoušel. Ale jsem zvědavý takže určtě časem testnu...
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.září 2021 - 18:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

Timeshock píše:Black hole jako primar a VTi do multibootu
:( multiboot je jen taková hračka na přidělávání starosti...
Image v multiboot nelze korektně zálohovat, ne všechny plugíny jsou ochotné korektně pracovat,a v případné nevhodné image dokáže zbořit i image hlavní.
Pokud má někdo potřebu mít možnost volit z několika image, tak je lepší vytvořit si plné zálohy bez multibootu.. Sice přechod (nahrání) na jiný image bude o 3 minuty delší, ale vše bude OK.
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Timeshock »

havana, tak které pluginy ti v multibootu korektně nepracují? A to že nejde korektně udělat zálohu slyším poprvé. Pokud dnes nahraješ nové img do staršího slabšího Vu třeba jako u mne do Vu+Solo2 tak už ti moc místa na nějaké pluginy nezůstane tak stejně musím použít softík který mne pluginy hodí na usb proto radeji volím multiboot který aspon v BH jede bez problému. Dle tvého popisu žádné Vu nemáš tak nevim kde jsi co o jak testoval.
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od marci70 »

Ja Open PLi. Teraz 8.1 posledne. Nahodim co potrebujem a slape svizne. Mam ultimo4k . Kazdy preferuje nieco ine
treba skusit .
pekny den .
Obrázek
Uživatelský avatar
slovaky22
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 25.únor 2011 - 22:27
satelitni prijimac: Ultimo 4K

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od slovaky22 »

Ahojte všetci.
No ja mám Ultimo4K a stále používam Open Black hole v vnútorné pamäť..
A na Multiboot mám BH., Vti, pureE2.
Momentálnej používam PureE2 preto na ten image zatiaľ bez problémov ide aj archivczskpremium aj iptv s podporou HDR & 4k filmy bez reštart ako vo Vti alebo BH.
Zatiaľ neviem nastaviť oscam tak aby nebolo sekanie na obrázku.


Sent from my NX669J using Tapatalk
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

Timeshock píše:havana, tak které pluginy ti v multibootu korektně nepracují ? A to že nejde korektně udělat zálohu slyším poprvé . Pokud dnes nahraješ nové img do staršího slabšího Vu třeba jako u mne do Vu+Solo2 tak už ti moc místa na nějaké pluginy nezůstane tak stejně musím použít softík který mne pluginy hodí na usb proto radeji volím multiboot který aspon v BH jede bez problému .Dle tvého popisu žádné Vu nemáš tak nevim kde jsi co o jak testoval .
Spousta plugínů má v multiboot problém- nefungují korektně - to mám vyzkoušeno!! A opravdu jsem zvědav , jak vytvoříš kompletní zálohu image uložené v multiboot!!!
O tom, jakým způsobem rozšíříš pamět VU+ se dá diskutovat. Mám Vu+ asi 13 let - začínal jsem Vu+duo přes Vu+duo2 jsem přešel na Vu+solo4K, mimoděk provozuju švagrovi Vu+Uno 4k SE a teď mám Vu+Duo 4K SE - věř, že jsem se stemito hračkami, a hlavně multibootem hodně vyhrál!!
Opakuji - lépe image ve strojí (byt si pligíny umístíš na USB), než používat multiboot (meoboot atp...)...
Mimochodem - mé staříčké Vu+Duo (úplně první typ bez programovatelného ovladače) úplně v klidu a pohodě provozuju kolegovi, co jsem mu jej prodal - bez problému funguje... Nepotřebuji plugín na ohřívání polevek..
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od chocholousek »

havana píše:Spousta plugínů má v multiboot problém- nefungují korektně - to mám vyzkoušeno!! A opravdu jsem zvědav , jak vytvoříš kompletní zálohu image uložené v multiboot!!!
Bud trochu konkretni ja si nepamatuju ze by mi neco s OpenMultiboot a BH nebo VTI nefungovalo, to co popisujes je nemoc u BA ale ten spolu s VU radeji neee.

Vytvorit kompletni zalohu nikdy nebyl vubec problem a to jak ve VTI na multobootu tak u BH nebo OpenBH a tusim to fungovalo i na oATV vic jsem nezkousel. :P

p.s. co co mam ted ve flash je zaloha VTI vytvorena na OpenMultiboot a naladovana do flash. :smoke:
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od zbyneksk »

chocholousek píše: Bud trochu konkretni ja si nepamatuju ze by mi neco s OpenMultiboot a BH nebo VTI nefungovalo, to co popisujes je nemoc u BA ale ten spolu s VU radeji neee.
Ahoj, prosím Tě, co je myšleno tím "je nemoc u BA" ?
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od chocholousek »

BA = Barry Allen, v dobach malych flash u Dreamboxu velmi pouzivany Multiboot. Ktery svak zavadel vzdy butovaci cast + ovladace s image ve flash, a potom vse spustil s predpripraveneho image na USB nebo HDD. Diky tomu vzikl mix toho co je ve flash s tim co bylo rozbaleno nekde na mediu. Takova zabava ktera sebou nesla hodne nestability a zkoumani, protoze bylo tezke odhadnout jestli jen ktery plagin pojede a nebo ne. Zvlaste proto ze tvurce BA a muj "oblibenec" Gutemine vzdy nezapomel do kazdeho noveho BA take vlozit casove omezeni jeho funkce, a diky tomu kdyz jste staroval image ve svem DM jste si rikal pojede, nastartuje to jeste dnes?

p.s. pak nekdo okopiroval BA a vznikl Meoboot teda jedina vyhoda byla ze nemel zadne omezeni funkcnosti.
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od Timeshock »

havana, Hele diskuze s tebou je jak kdyz ferda mravenec poslal brouka pytlika opravit dveře u berušky. Tak jeste jednou a pomalu tak se zalohou jsem nikdy problem nemel vzdy vytvorit sla zrovna tak jak obnovit pak ze zalohy.Za druhe neznam jeden jediny plugin co pouzivam je fakt ze jich nepouzivam az tak zbesile mnoho ale ty zakladní co asi tak každy tak nevím o jednom jedinem co by mne pak KOREKTNE nefungoval a za treti teplotu Vu za provozu mam asi tak o 20 stupnu nižší jak u DM920 kde mam vlastne stejne pluginy jak ve ve Vu ale to se asi dostavame nekde jinde proc tomu tak je pluginem asi opravdu ne . A zaverem ti pridam podekovani za plnohodnotnou odpoved mas jich nejak malo 627 :D asi si v tematu kde se normalni uzivatel nedostane kreslil domecek jednim tahem ale to je jen muj odhad za ty roky co te na foru znam .
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

:D Tak ta "o brouku pytlíkovi" sedí spíše na tebe... Je to už dlouhý čas, co jsem na meoboot (a podobné možnosti) zanevřel a zavrhl. Které plugíny nefungovaly korektně už ti přesně neřeknu, ale používám jen běžné nepříliš náročné plugíny - dříve Cz/Sk archívy, čsfd, stále HD Glass, EMC, infobartunerstate, cool tv atp. , pokaždé měli nějaký problém.... Zálohy - kompletní - pokud se ti zhroutila image v multiboot, tak je poškozený soubor image v multibooot - začít s instalací nanovo-záloha k ničemu...
Starší multibooty (uznávám, že ten poslední pro BH je opravdu dobrý) některé image nevzaly a dokázaly definitivně poškodit i hlavní image. Proto si myslím, že je komfortnější spíše změnit hlavní image a ty mít zalohované... Ale klidně zkoušejte dále. Nevím , proč jsi sem zatáhl teplotu - s tou mám problém jak u solo 54K tak u duo 4k - ale to jsem je řešeno v jiném vlákně... Konec tvého příspěvku jsem vůbec nepochopil - jaký domeček jedním tahem , co je číslo 627... Asi mám dlouhé vedení na kterém stojí Timeshock....


A protože opakování je matka moudrosti znovu dodávám - oblíbený plugín (skin) HD Glass 17 s volbou menu kanálů Pip +PIG funguje korektně jen s Vti a Black Hole. Někdy i v OpenATV, ale hodně často se tato možnost po aktualizacích ztrácí. Co se týče FBC tunerů, tak s těmi je problém asi ve všech image - opět bezvýsledně řešeno v jiném vlákně....

To image Pure jsem ještě neměl čas zkoušet - je nějaký pádný důvod ho používat?? Stojí to zato??
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od 9000peter »

ale používám jen běžné nepříliš náročné plugíny - dříve Cz/Sk archívy, čsfd, stále HD Glass, EMC, infobartunerstate, cool tv atp.
archiv ktorý starý alebo premium je to rozdiel!
čsfd teda staré CSFD odinštalovať ! Náhradu poznáš...
HD Glass teda staru 16-ku treba novú FHDG17.!
Cool TV Guide tiež treba aktualizovať na v 7.7.0
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od havana »

9000peter píše: archiv ktorý starý alebo premium je to rozdiel!
čsfd teda staré CSFD odinštalovať ! Náhradu poznáš...
HD Glass teda staru 16-ku treba novú FHDG17.!
Cool TV Guide tiež treba aktualizovať na v 7.7.0
:D Proto jsem psal u těchto plugínů slovo "dříve", Archívy už delší dobu nepouživám - asi od doby, co vznikl "premiun " . Protože proč??? Jsem skrblík a nebudu platit za něco, co je běžne k mání zadarmo...
Čsfd.
ČSFD mne velmi mrzí - sice už několik let fungoval jen okleštěně (nešlo se přihlásit a hodnotit..), ale byl pro mne velmi užitečný. Stávající verzo ČSFDLite sice mám, ale ještě jsem ji pořádně neprozkoumal a nenastavil tak, aby fungovala jednoduše na tlač. jako staré Čsfd.... Autor plugínu se o něj už dlouho nestaral, mám tušení, že je buď mrtev, nebo hůře - oženil se... Škoda...

HD Glass mám samozřejmě 17-tku a pravidelně aktualizuju - používám ho prakticky od začátku co má VU+...(jen si nemohu vzpomenout, jaké číslo bylo u mého prvního - tuším HD Glass 13 či 14, ale možná se mýlím)
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Images - Jakou image preferujete?

Příspěvek od EnoSat »

havana píše:pokaždé měli nějaký problém.... Zálohy - kompletní - pokud se ti zhroutila image v multiboot, tak je poškozený soubor image v multibooot - začít s instalací nanovo-záloha k ničemu...
ked si nieco nastudujes o bootloaderoch (nie o multibootoch) tak pochopis preco
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“