Restart enigmy/systému při vypnutí přehrávání

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Restart enigmy/systému při vypnutí přehrávání

Příspěvek od havana »

:( Poslední dobou se mi projevuje tento problém: pokud zastavím přehrávání souboru, tak probehne restart přijímače . Dělají to pouze některé nahrávky (teď např. záznam serialu osada,) , ale zato po každém zastavení. Je to velmi nepřijemné, protože hodně nahrávám a při restartu dojde k přerušení nahrávaní na několik sekund, které potom pochopitelně chybí.
Přikládám crashlock - já to z něj nedokažu vyčíst. Pomůže mi někdo s tím co se tam děje a jak tomu zabráním??
dvbapp2_crash_2021-11-09_18-59-05_1636480745.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Restart enigmy/systému při vypnutí přehrávání

Příspěvek od mfpman »

V nazve nahravky mas znaky ktore nevie previest na UTF8 znaky a cele sa to zrube. Takze si nastav meno nahravok v utf-8 (mas tam asi ISO-8859-2 co je zle) pripadne nazvy bez diakritiky alebo nieco podobne, netusim co VTi poskytuje kedze ho nepouzivam a podla mna osobne je to zly image.
Alebo si uprav kod media playeru aby neskapal pri ukoncovani.
Naposledy upravil(a) mfpman dne 09.listopad 2021 - 21:22, celkem upraveno 1 x.
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Restart enigmy/systému při vypnutí přehrávání

Příspěvek od havana »

Já naopak považuju Vti za jedno z nejlepších image (spolu s Black Hole) - to jsou jediné dvě image kde naprosto korektně funguje FHD Glass 17 v menu s zobrazením PIP+PIG a opravdu velmi slušně umí ovládat FBC tunery... to je ale vedlejší...
Důvody pádu jsou popsány velmi věrohodně, dokonce vidím, že právě u tohoto záznamu je začátek popisu EPG nesprávnýmísto písmen s diakritikou různé znaky.Ale ta možnost opravy mi nic neříká - nevím kde a jak bych nastavil jméno nahrávky aby bylo korektní. A jak upravid kod mediaplayeru - tomu vůbec nerozumím, jak a kde co změnit... Hledal jsem v nastavení EPG, zda tam něco podobného není - nenašel jsem. Proč EPG??? Protože všechny nahrávání zadávám automaticky z EPG - s tama si to tahá jméno - díky bohu, většinou správně - ty restarty jsou jen u minima nahrávek...
:thankyou: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Restart enigmy/systému při vypnutí přehrávání

Příspěvek od mfpman »

Dovod padu mas predsa v prilozenom logu ci myslis ze som si to vycucal z prsta :-D.

Asi to bude niekde v nastaveniach systemu hladaj nieco ako 'encoding' alebo 'kodovanie' (toto strielam z brucha: vypni nejaku filmovu databazu). Zjavne to maju vo vti po... presne ako kopec dalsich veci co bol presne dovod preco vti povazujem za co povazujem.
Posli tento subor mozno ti to upravim
.../python/Components/DataBaseAPI.py
(Ak ho nedokazez najst tak tuto moju ponuku ignoruj lebo to nema vyznam pre mna).

Fbc tuner ze slusne funguje? To co prosim ta nahravas lebo ja mam 3-koaxy, 4 satelity (2tunery su FBC) ale zeby to nejak zvlast nefungovalo pod openpli resp. ze by som nieco zle zaznamenal nemozem povedat, kazdopadne aspon u mna nahrava 99% autotimer a viac ako 3 veci naraz asi nedavam a zvacsa to je z roznych satelitov takze fbc je k nicomu... aj tak to nestiham ani pozerat.
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Restart enigmy/systému při vypnutí přehrávání

Příspěvek od havana »

mfpman píše:Dovod padu mas predsa v prilozenom logu ci myslis ze som si to vycucal z prsta :-
To jsem neřekl!! Naopak jsem potvrdil, že je to pravděpodobné, protože vidím chyby EPG. Já crashlog neumím dobře interpretovat..
Asi to bude niekde v nastaveniach systemu hladaj nieco ako 'encoding' alebo 'kodovanie' (toto strielam z brucha: vypni nejaku filmovu databazu). Zjavne to maju vo vti po... presne ako kopec dalsich veci co bol presne dovod preco vti povazujem za co povazujem.
Posli tento subor mozno ti to upravim
.../python/Components/DataBaseAPI.py
(Ak ho nedokazez najst tak tuto moju ponuku ignoruj lebo to nema vyznam pre mna).
To nastavení jsem zatím nenašel - je toho tady hodně. Tebou uvedený soubor jsem sice našel, ale má příponu .so ...
Nevím jestli je to k čemu...
DataBaseAPI.rar
Fbc tuner ze slusne funguje? To co prosim ta nahravas lebo ja mam 3-koaxy, 4 satelity (2tunery su FBC) ale zeby to nejak zvlast nefungovalo pod openpli resp. ze by som nieco zle zaznamenal nemozem povedat, kazdopadne aspon u mna nahrava 99% autotimer a viac ako 3 veci naraz asi nedavam a zvacsa to je z roznych satelitov takze fbc je k nicomu... aj tak to nestiham ani pozerat.
O problému s FBC tunery se tu psalo na několika místech :tady
nebo tady později...
Pokud nenahráváš více programů zárověň tak to opravdu může fungovat na 99%, ale pokud nahráš běžne 8-10 programů současně (převážně z jednoho satelitu) tak se problém tu a tam projeví. U OpenATV, kterým jsem chtěl nahradit VTi se problém vyskytoval mnohem častěji...
Já sleduju téměř vše ze záznamu (vyjma televizních novin na primě a nově) - proto tolik nahrávání. Tunerové vybavení mám opravdu už luxusní - 4x FBC DVB-S2X , Astra 23,5E je dostupná všem 4 tunerům, u dvou tuneru je přes DiseqC spolu s thor 0,8°W, u jednoho přímo jen astra 23,5°E, a u 4 tuneru mám motorickou parabolu---- tzn. dostupných je 16 TP na obou polaritách satelitu se skylink... I tak se někdy stane, že některý virtuální tuner nedekoduje, Ve vti se to stzává opravdu vyjímečně - napposled před týdnem...
Pod OpenPli mi nefunguje korektně zobrazení PIP+PIG v seznamu programů v HD Glass 17 - proto pro mne nepoužitelné...
:thankyou: :thankyou: :poklona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Restart enigmy/systému při vypnutí přehrávání

Příspěvek od mfpman »

.so je k nicomu, ak nevies tak v linuxe sa hlada:
find / -name DataBaseAPI.py*

A to komu nahravas? Ved to nie je sanca aby si to stihal pozerat :-D:-D:-D
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Restart enigmy/systému při vypnutí přehrávání

Příspěvek od havana »

:) dva dny jsem pryč - se omluvám... soubor nenalezen..

:D Komu nahrávám - jen sobě!!! Prakticky vše sleduju ze záznamu, někdy jsem i několk dílků pozadu, nu a večer se skutečně běžně stává, že se nahrává 6 počadů, ale párkrát i 9 programů... Přese den toho nahrávaní moc není, to sleduju ty záznamy.V časovači mám nyní 75 nahrávání, z toho 15 opakujících se. Ale máš pravdu - nestíhám - máým pár serialků, např. Jake a tlustoch, které zatím čekají na HDD lepší čas...
Kolik je schopen přijímač skutečně zároveň odkodovat , to opravdu nevím - jsem omezen 16 TP, ovšem na 16 TP se dá najít opravdu hodně programů - jaká je hranice pro VU+ nevím - někde se píše 12,,,
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“