BlackHole - nefunguje prehravanie transkodovaneho streamu

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

BlackHole - nefunguje prehravanie transkodovaneho streamu

Příspěvek od vado »

Zdravim,

na zdrojovom VU+ DUO 4k bezi BH 3.1.0 I a je tam spusteny tunerserver, ktory na port 8001 dodava neupravovany stream a na port 8002 ide transkodovany stream.
Klient je VU+ UNO 4k SE, tiez BH 3.1.0 I. Cez Remote Channel Stream Converter je na UNO dokonfigurovany bouquet s programami z DUO.
Pokial nastavim, aby sa tahal neupraveny stream z DUO cez 8001, programy su zobrazovane v UNO OK.
Ked skusim tahat z DUO transkodovany stream cez 8002, UNO nic neprehraje, ma ciernu obrazovku.
Transkodovany stream je v poriadku, pretoze ak ho skusim na UNO prehrat cez Kodi, prehrava sa obraz aj zvuk.

Neskusal som VTi, ATV, pripadne dalsie ine image, neviem, ci to v nich (ne)funguje.
Z mojho pohladu to vyzera tak, ako keby samotna BH nevedela prehravat transkodovany stream.
Mate niekto skusenosti s takymto problemom ?

Zopar poznamok:

1. jedna sa o docasne riesenie, pokial nenahodim parabolu. Este nie je dokoncena fasada, nejaky cas to potrva.
2. je tam rychlostne vyhovujuci, ale mnozstevne obmedzny internet. Plny stream je schopny zobrat 2.5 GB za hodinu
3. z toho duovodu by bolo vhodne ist cez transkode, kvalita obrazu vhladom na velkost monitora postacuje aj 480p, to berie okolo 600MB za hodinu
4. iny image nie je vhodne pouzit, pretoze ovladanie - je to pre ludi naucenych na BH bez zaujmu ucit sa nieco ine
5. nechcem pouzivat (a ucit - vid bod 4) Kodi, pretoze neposkytuje to pohodlie priameho ovladania. Cez BH sa prijimac s prehravanim streamu ovlada rovnako, ako keby mal pripojenu parabolu - je to z hladiska obsluhy len dalsi bouquet. Prepinanie programov, da sa rozbehnut aj EPG, nahravanie, PIP a kadeco ine

Viete niekto poradit ?
Vdaka.

Vado
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: BlackHole - nefunguje prehravanie transkodovaneho streamu

Příspěvek od slax78 »

Ten stream 8002 ti ide prehrať na VLC player ?
Ak áno , tak cez E-channelizer by som nahral priamo do settingu a obišiel funkciu Remote channel stream
Uživatelský avatar
vado
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 06.květen 2007 - 21:32
satelitni prijimac: VU+DUO 4k

Re: BlackHole - nefunguje prehravanie transkodovaneho streamu

Příspěvek od vado »

Vdaka,
skusim VLC.

Vado
VU+ DUO 4k s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ UNO 4k SE s najnovsou BH (vaecsinou) + OSCAM
VU+ DUO 2 - ma noveho majitela
VU+ DUO - fyzicky uz neexistuje
KSC570CX 12.C1.A5 BM-8400CI_STA2 - fyzicky uz neexistuje.
Parabola 90 cm
SG2100
68E az 30W
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“