V Black Hole nemohu připojit HDD

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

:shock: Tak jsem chtěl po letech opět zkusit vrátit Black Hole, trochu si pohrát s multibootem, ale přes veškerou snahu jsem neuspěl. Instalace Black Hole 3.1.0 , aktualizace přes menu, nahraji setting... Problém - nevidím HDD - správce zařízení dělá, že ho nevidí a tak ho nemohu připojit. Ale v nastavení HDD načtený je, mohu zadat dobu uspání atd., ale to je asi vše... Prostě se mi to nepodařilo.. Kdepak asi dělám chybu...
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
matov
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: 10.listopad 2007 - 14:49
satelitni prijimac: VU+UNO4K
Bydliště: Na doloch

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od matov »

Inicializovať device
Obrázek
VU+UNO 4K
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od Timeshock »

a co ho tak moutnout pres telnet
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od chocholousek »

HDD pripoj nebo vyzkousej pripojit pres conzolu, ono to pak (nekdy) vypise chybu. No a kdyz vim kde je chyba umim ji lepe odstranit.
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od zbyneksk »

Co ti píše lsblk, df -h, nebo fdisk -l ???

Kód: Vybrat vše

root@vuduo4k:~# df -h                                                            
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on               
/dev/root                 3.5G    636.1M      2.7G  19% /                        
devtmpfs                268.9M      8.0K    268.9M   0% /dev                     
tmpfs                    64.0K         0     64.0K   0% /media                   
tmpfs                   277.1M      1.9M    275.2M   1% /var/volatile            
/dev/sda1                 1.8T      1.8T     26.6G  99% /media/hdd               
root@vuduo4k:~#
Pokud ti to napíše bash: lsblk: command not found ,
tak to znamená, že ti tam chybí utility = util-linux a musíš je nainstalovat přes

Kód: Vybrat vše

opkg install util-linux
Případně se můžeš podívat co tam máš připojené pomocí příkazu mount

Kód: Vybrat vše

 root@vuduo4k:~# mount                                                    
/dev/root on / type ext4 (rw,relatime,nodelalloc,data=journal)           
devtmpfs on /dev type devtmpfs (rw,relatime,size=275368k,nr_inodes=27093,
mode=755)                                                                
proc on /proc type proc (rw,relatime)                                    
sysfs on /sys type sysfs (rw,relatime)                                   
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)                  
tmpfs on /media type tmpfs (rw,relatime,size=64k)                        
tmpfs on /var/volatile type tmpfs (rw,relatime)                          
/dev/sda1 on /media/hdd type ext4 (rw,relatime,data=ordered)             
devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,gid=5,mode=620)              
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw,relatime)           
nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw,relatime)                            
/etc/auto.network on /media/autofs type autofs (rw,relatime,fd=6,pgrp=171
0,timeout=5,minproto=5,maxproto=5,indirect)                              
root@vuduo4k:~# 
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

:( Pánové , to je pro mne moc vysoká dívčí.... Snad to připojení přes konzoli - to ještě zvládnu, ale ti ostatní rady - to je na mne moc složité. Čekal jsem, že mám někde zakopanou nějakou drobnou chybu - BH jsem používal asi 6 let a bez problémů. Další léta už jsem na Vti....
matov píše:Inicializovať device
Obrázek
- to se používá u nových disků - mám za to, že pokud dám příkaz "inicializovat" tak mi to disk vymaže! Nebo se mýlím???

Dost mne tento problém překvapil - nečekal jsem ho...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od zbyneksk »

Ještě se můžeš podívat co a kde máš připojené pomocí příkazu findmnt:

Kód: Vybrat vše

 root@vuduo4k:~# findmnt                                                          
TARGET                SOURCE         FSTYPE  OPTIONS                             
/                     /dev/mmcblk0p9 ext4    rw,relatime,nodelalloc,data=journal 
├─/dev                devtmpfs       devtmpf rw,relatime,size=275368k,nr_inodes=2
│ └─/dev/pts          devpts         devpts  rw,relatime,gid=5,mode=620          
├─/proc               proc           proc    rw,relatime                         
│ └─/proc/fs/nfsd     nfsd           nfsd    rw,relatime                         
├─/sys                sysfs          sysfs   rw,relatime                         
│ ├─/sys/kernel/debug debugfs        debugfs rw,relatime                         
│ └─/sys/fs/fuse/connections                                                     
│                     fusectl        fusectl rw,relatime                         
├─/media              tmpfs          tmpfs   rw,relatime,size=64k                
│ ├─/media/hdd        /dev/sda1      ext4    rw,relatime,data=ordered            
│ └─/media/autofs     /etc/auto.network                                          
│                                    autofs  rw,relatime,fd=6,pgrp=1710,timeout=5
└─/var/volatile       tmpfs          tmpfs   rw,relatime                         
root@vuduo4k:~#                                                                  
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od petersk »

havana, áno máš pravdu, inicializácia najprv preformátuje HDD a vymaže všetko. Nájdi si v menu Device Manager a postupuj takto:
https://vuplus-community.net/board/thre ... ger.10050/
Potom cez FTP v zložke etc pozri súbor fstab čo obsahuje. A pre istotu ho zazálohuj, keby náhodou sa niečo stalo.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od zbyneksk »

Kde je ta legenda? Jak se ti zobrazuje ten disk v systému?

Hmm, proč nepoužiješ mount a umount?

Jsou to příkazy, pomoci kterých se připojuje (mount) nebo odpojuje (umount) partition.

Kód: Vybrat vše

mount /dev/sda1 /media/hdd
Hlavně neříkej, že za ty roky jsi nikdy nepoužil přikazovou řádku.
Tady máš příručku Inštalujeme a konfigurujeme linuxový satelitný prijímač viewtopic.php?f=76&t=71265
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

:( ](*,) Vzdávám to... Zkoušel jsem snad vše, (snad správně) a bez výsledku. :cry: Vyzkoušel jsem OpenAtv - stejný výsledek - HDD se nepřipojí - nabízelo mi konverzi HDD z ext.3 na ext.4 , ale po upozornění o nevratnosti jsem to nezkoušel (navíc následně Vti ukazuje, že HDD je v Ext,4)- nechci příjít o 2TB filmů... Navíc jsem se nedostal přes TC ani do přijímače - ale zde je tuším jiné heslo než "dreambox" - vyzkoušel jsem jen "openatv", ale pak jsem to vzdal - návrat na Vti... Čím jsem starší tím jsem lamovitější...
Díky za snahu pomoci...
:poklona: :thankyou:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od 9000peter »

V OpenATV si heslo najprv zadáš ( zvolíš ) v boxe. Potom toto heslo používaš tam cez čo sa pripájaš do boxu (FTP).
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od petersk »

Strašne mám rád ľudí, ktorý niečo sa spýtajú, dostanú odpoveď aj viac možností a stále robia dookola to svoje a neide a neide a neide.
havana, trošku si preštuduj niečo o linuxe a mountneš ten hardisk aj na kávovar. Alebo si aspoň prečítaj, čo Ti tu bolo poradené. A hlavne sa nauč, že inicializácia disku v E2 nie je to isté ako mountnutie/pripojenie HDD.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od chocholousek »

petersk
Naprosto presne, lepe to napsat asi nelze...

havana
Zkusim to tedy napsat pro mene chapaveho, mas nejakou chybu v hdd, v lepsim pripadku v jounalove casti a horsim pripadku v te datove. Tento problem naprosto 100%-tne nevyresis instalaci ani dalsich 10-ti images, protoze i ty narazi na stejny problem jako je to mu u mount v BH, nemoznost pripojit hdd protoze "". Do uvozovek si dosad hlasku kterou ti vypsal mount pri pokusu hdd namountovat rucne pres konzoli. Zde si tipnu, velikost hdd neodpociva te skutecne, cast hdd nenni videt tedy jsou udaje chybne.
Inicializace, ano vse to smaze, ale problem by to paradoxne vyresilo, pokud neni chyba disku fyzicka, tedy pokud nejsou na disku necitelne sektory, ktere zposobily ze jej nelze pripojit. Ale tu jsme o5 z5, protoze nevime co vypisuje mount pri pokusu hdd namountovat rucne.
Velmi pravdepodobne budes muset pouzit prikaz na opravu disku "e2fsck" to s patricnymi parametry.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od Mila_s »

Pokud máš opravdu poškozený disk: taky se mi to stalo. Nechtěl jsem přijít o nahrávky. Navštívil jsem místní opravnu počítačů, dokázali většinu dat zachránit. Dělají to spec. SW nástroji, trvá to klidně desítky hodin. Rozmysli se, zda ti to za to stojí.
Každopádně šetři na nový disk (od renomovaného výrobce).
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

petersk píše:Strašne mám rád ľudí, ktorý niečo sa spýtajú, dostanú odpoveď aj viac možností a stále robia dookola to svoje a neide a neide a neide.
havana trošku si preštuduj niečo o linuxe a mountneš ten hardisk aj na kávovar. Alebo si aspoň prečítaj, čo Ti tu bolo poradené. A hlavne sa nauč, že inicializácia disku v E2 nie je to isté ako mountnutie/pripojenie HDD.
:( a já mám zase strašně rád chytráky, kteří poradí prd a ještě urážejí! Všechno jsem vyzkoušel . O inicializaci jsem tu napsal tuším správně - že tudy cesta nepovede!!
Pokud nevíš, nechceš , tak nepiš...
chocholousek píše:petersk
Naprosto presne, lepe to napsat asi nelze...

havana
Zkusim to tedy napsat pro mene chapaveho, mas nejakou chybu v hdd, v lepsim pripadku v jounalove casti a horsim pripadku v te datove. Tento problem naprosto 100%-tne nevyresis instalaci ani dalsich 10-ti images, protoze i ty narazi na stejny problem jako je to mu u mount v BH, nemoznost pripojit hdd protoze "". Do uvozovek si dosad hlasku kterou ti vypsal mount pri pokusu hdd namountovat rucne pres konzoli. Zde si tipnu, velikost hdd neodpociva te skutecne, cast hdd nenni videt tedy jsou udaje chybne.
Inicializace, ano vse to smaze, ale problem by to paradoxne vyresilo, pokud neni chyba disku fyzicka, tedy pokud nejsou na disku necitelne sektory, ktere zposobily ze jej nelze pripojit. Ale tu jsme o5 z5, protoze nevime co vypisuje mount pri pokusu hdd namountovat rucne.
Velmi pravdepodobne budes muset pouzit prikaz na opravu disku "e2fsck" to s patricnymi parametry.
:( naprosto na houby to napsal a ty ještě přizvukuješ!. HDD je samozřejmě v pořádku - funguje zcela v pohodě na Vti, tak nevidím jediný důvod, pro by měl být špatný pro jinou image.
Z paměti už nevím co napsal při pokusu o mount z konzole, ale rozhodně ne to, co píšeš . Až to budu zase zkoušet - tak to můžu zkopírovat...
V HDD chybu nehledejte - tam není...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od petersk »

A s čím som a urazil? Ty sám potvrdzuješ, že si ani nič neprečítal, ak ani nevieš čo som Ti napísal. Takže ukľudni sa, nikto Ťa tu neuráža a prečítaj si pozorne čo tu máš napísané a skúšaj. Ináč spýtal si sa na BlackHole, nato som Ti aj link poslal. Potom si už bol pri OpenATV. Ináč keby si čítal pozorne ja som Ti z konzoly nič neporadil, len z menu E2, zbyneksk Ti napísal a správne ako to treba cez konzolu.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od siletblok »

A ty nevies ze tu plati "Podaj prst, oserie ti ruku..." alebo "Urob niekomu dobre, oserie ti plot" ? :D
Obrázek
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

petersk píše:A s čím som a urazil? Ty sám potvrdzuješ, že si ani nič neprečítal, ak ani nevieš čo som Ti napísal. Takže ukľudni sa, nikto Ťa tu neuráža a prečítaj si pozorne čo tu máš napísané a skúšaj. Ináč spýtal si sa na BlackHole, nato som Ti aj link poslal. Potom si už bol pri OpenATV. Ináč keby si čítal pozorne ja som Ti z konzoly nič neporadil, len z menu E2, zbyneksk Ti napísal a správne ako to treba cez konzolu.
:( Ćím si urazil?? To s jakým despektem na moji adresu se vyjadřuješ!! Co jsem nečetl, co jsem pominul?? Opět opakuju - pro ty moc chytré - že jsem vyzkoušel bez úspěchu všechny navržené postupy!!
Copak navrhl "ctihodný" petersk??? Potvrdil jsi pouze moje tvrzení, že inicianizace mi zruší HDD - díky za to. Odkaz na Vu comunity - menu E2 -to mám dávno za sebou - nic neřeší...
Pak už si jen na mne honíš triko.

Ještě to znovu vyzkouším (snad do konce týdne) a hodím sem výstupy z konzole - jak zareagovalo na navržené příkazy.
Netlačí mne to - mohl bych se na to vybodnout - pro mne je Vti zcela dostačující. Jen jsem chtel po letech se opět na chvíli vrátit a štve mne, že se to zjevně kvůli nějaké hlouposti nedaří- zjevně v dobré víře někde dělám chybu, kterou stále opakuji a nevím o ní... To, že se to projevilo i v OpenAtv mne v rom jen utvrzuje....
HDD je denně používán ve VU+ image VTi , takže nevím, co by na něm mělo být špatné - denně přehraje a smaže asi 10 souboru, 10 jiných nahraje... Je téměř plny - 7bývá cca 100 GB - opravdu se vyvaruju kroků, které by jej smazaly... A zazálohovat jej nemám kde - má 2 TB...
:poklona: :book:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od petersk »

No ako vidím ťažko sa Ti radí. Vôbec si nepochopil, čo som Ti chcel povedať. Urazil si sa, že som Ti napísal, že si trošku naštuduj linux. Ale myslel som to tak, že nikto sa nenarodil s linuxom. Robíš dookola to isté a preto sa Ti to nepodarí. Ale prajem Ti veľa šťastia.
Jaj ešte moja taká maličká rada, ale viem že to už máš za sebou. Ak Ti VTI ide tak si prekopíruj súbor fstab do OpenATV alebo BlackHole.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od chocholousek »

havana píše:Z paměti už nevím co napsal při pokusu o mount z konzole, ale rozhodně ne to, co píšeš . Až to budu zase zkoušet - tak to můžu zkopírovat...
V HDD chybu nehledejte - tam není...
Ty sice vubec netusis kde je zakopany pes ale zato z pro mne zahadneho duvodu vis naproto presne cim to neni.
petersk píše:Ak Ti VTI ide tak si prekopíruj súbor fstab do OpenATV alebo BlackHole.
VTI s nad jako jediny a tu mne prosim opravte pokud se pletu, nepouziva ve vychozim nastaveni fstab, nybrz DeviceManager. A obavam se ze to je to presne proc hanane hdd ve VTI jde a jinde ne.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“