V Black Hole nemohu připojit HDD

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od Spacer »

Žeby problém s GPT?
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od chocholousek »

havana píše:5. pokus o mount přes konzolu "mount /dev/sda1 /media/hdd"
Samozřejmě jen BH:
Havana havana, blkid ti jasne detekuji HDD jako /dev/sda a nikoliv jako /dev/sda1 a proto jej u BH nepripojis, zadej rucne v BH

Kód: Vybrat vše

mount /dev/sda /media/hdd
a pak sem dej vypis. Tohle detekovani jako sda misto sda1 opravis jen vhodnym naformatovanim. Navic fdisk ti jakne vypisuje ze neni "validni parition table" a ted mi tu o5 napis neco o tom jak v hdd problem neni. :book:

p.s. tohle opravis jen tak ze jej smazes ale pomoci fdisku pak vytvorit oddily ZNOVA a teprve potom naformatovat, nebo ponechat tak ale vsude zadavat ne /dev/sda1 ale /dev/sda.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od peter54 »

Problém je, že neposlušný disk má formát gpt miesto mbr. Gpt je modernejšie riešenie, nemá ale ešte všade podporu. Možnosť je konvertovat disk na mbralebo zohnať novšiu distribúciu bh ak existuje a pokiaľ sa chceš dostať ďalej.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od chocholousek »

peter54 to vazne neni treba, staci linuxu vysvetlit ze nemas /dev/sda1 ale mas /dev/sda, dlouhe roky to tak mam. HDD pripojim naprosto v jakemkoliv image neni s tim problem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od peter54 »

Akurát ten bh sa nenamáha vypísat "found valid gpt", což beriem ako priznanie, že gpt nepodporuje.
Osobne s tým nemám skúseností, lebo disky mám všetky sieťové na sbc-čkach a rieši to veľa potenciálnych problémov tohoto druhu už v zárodku.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od VTronik »

havana píše:6. příkaz "findmnt" - v obou případech "comand not found"
Lze do image doinstalovat, findmnt je součástí balíčku util-linux.
Přes terminál zadat příkaz opkg install util-linux (mám vyzkoušeno na image OpenATV).
Proběhne instalace, poté plný restart. Po naběhnutí boxu by měl příkaz findmnt fungovat, jak bylo ukázáno zde v diskuzi výše.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od petersk »

Chlapci veď mu ten harddisk funguje vo VTI. Takže naformátovaním nič nezíska. Keby bol problém gpt a mbr tak by mu nefungoval ani vo VTI. Základ je v každom image rovnaký. E2 je len nadstavba. Veď sa dá mountnúť do linuxu aj hdd s nfs. Keby to takto bolo, tak by sa nedal ani jeden sieťový disk mountnúť. Keby mal poškodenú partíciu, tak mu nemountne ani vo VTI.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

:) Inu, problém je nakonec vyřešen. Pravdu měl z velké části kolega chocholoušek - opravdu to asi bylo timto:
chocholousek píše:
havana píše:5. pokus o mount přes konzolu "mount /dev/sda1 /media/hdd"
Samozřejmě jen BH:
Havana havana, blkid ti jasne detekuji HDD jako /dev/sda a nikoliv jako /dev/sda1 a proto jej u BH nepripojis, zadej rucne v BH

Kód: Vybrat vše

mount /dev/sda /media/hdd
a pak sem dej vypis. Tohle detekovani jako sda misto sda1 opravis jen vhodnym naformatovanim. Navic fdisk ti jakne vypisuje ze neni "validni parition table" a ted mi tu o5 napis neco o tom jak v hdd problem neni. :book:

p.s. tohle opravis jen tak ze jej smazes ale pomoci fdisku pak vytvorit oddily ZNOVA a teprve potom naformatovat, nebo ponechat tak ale vsude zadavat ne /dev/sda1 ale /dev/sda.
tu radu, že se mám pokusit montnout HDD podle tebe jsem už vyzkoušet nestihl, protože se mi podařilo mezitím přesunout všechny soubory z HDD do různých záloh a HDD naformátovat v BH - funkčnost. Vrátil jsem se zpět na Vti ( z nějakého důvodu mi nechtěl openmultiboot vytvořit soubory na USB - "no suitable devices found" abych tam mohl dát už nastavené Vti. Na nové nastavování v BH už jsem neměl dostek sil.) a přesunul všechny soubory zpět - ale příkaz "blkid" už ukazuje připojení "sda1" :
Výsledná.jpg
Toliko tedy k výsledku. k jednotlivím připomínkám se vyjádřím dalšími přispěvky..
:poklona: :thankyou: :thankyou:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

chocholousek píše:... Navic fdisk ti jakne vypisuje ze neni "validni parition table" a ted mi tu o5 napis neco o tom jak v hdd problem neni. :book:

p.s. tohle opravis jen tak ze jej smazes ale pomoci fdisku pak vytvorit oddily ZNOVA a teprve potom naformatovat, nebo ponechat tak ale vsude zadavat ne /dev/sda1 ale /dev/sda.
:D áno, opět ti napíšu, že v HDD není vada, nebo chyba! Pouze byl připojen jiným způsobem - rozhodně to není vada , jako si predikoval:
chocholousek píše: havana
Zkusim to tedy napsat pro mene chapaveho, mas nejakou chybu v hdd, v lepsim pripadku v jounalove casti a horsim pripadku v te datove. Tento problem naprosto 100%-tne nevyresis instalaci ani dalsich 10-ti images, protoze i ty narazi na stejny problem jako je to mu u mount v BH, nemoznost pripojit hdd protoze "". Do uvozovek si dosad hlasku kterou ti vypsal mount pri pokusu hdd namountovat rucne pres konzoli. Zde si tipnu, velikost hdd neodpociva te skutecne, cast hdd nenni videt tedy jsou udaje chybne.
...
Takové cyby opravdu HDD nemělo...
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

:( A teď , mi nepřijemný úkol, se vyjádřím k tomu "nejmoudřejšímu" z vás. Přestože mne tento pán v každém svém příspěvku snažil atakovat , tvrdil, že jsem nic nevyzkoušel, že si vše cucám z prstu a jsem tupý a líný, tak jsem se k němu choval velmi slušně... Dovolil jsem si tu drzost, abych ho v SS pořádal, aby na mé příspěvky nereagoval - krom urážek totiž nic relevantního nenavrhl. Následně jsem se o sobě dozvěděl , že jsem "ubohý, dutý, sopliak z piatej tridy"... Jo a ještě , že se baví přes SS jen s "inteligenty".
petersk píše:havana, neotravuj ma v SS a neurážaj ma, ja som Ti nič zle nespravil ešte som sa Ti aj ospravedlnil. Takže môžeš ma urážať aj takto verejne, čo sa bojíš a musíš mi SS písať? Nech Ťa spoznajú aj takto verejne. Stoj za svojim názorom aj verejne nie sa skrývať :D
Na jeho obranu však musím říct, že takto drze ,namistrovaně, arogantně a s despektem se chová k většině "tupých tazatelů" - už jsem ho na to v minulosti (zbytečně) upozorňoval... Je to taková smutná povaha.
:o :o :o
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od petersk »

Pekný deň! Aspoň sa Ti uľavilo. To je dobre. A ešte pripomienky. Ak sa dobre pamätám Ty si mi prvú správu písal 20.4.2022 o 7:49. Ja som Ti na to odpovedal s tým, že ma neotravuj a neurážaj v SS a zase si napísal Ty. Nikdy v minulosti som na Teba nereagoval ani sme si nepísali aspoň s týmto Tvojim nickom. Takže neviem odkiaľ bereš, že "ž jsem ho na to v minulosti (zbytečně) upozorňoval". A áno, správaj sa ako chlap a nie ako urazený 15 ročný puberťák. Prekný zvyšok dňa Ti prajem.
PS: a na toto si asi zabudol z SS: "Ale ospravedlňujem sa, že som sa odvážil Ti niečo napísať. Prepáč ak som Ťa s niečím urazil."
Naposledy upravil(a) petersk dne 25.duben 2022 - 7:53, celkem upraveno 1 x.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
matov
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: 10.listopad 2007 - 14:49
satelitni prijimac: VU+UNO4K
Bydliště: Na doloch

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od matov »

petersk, pokiaľ tu havana zverejňuje obsah Vašej súkromnéj komunikácie, možno by nebolo od veci zverejniť aj jeho slušné požiadanie v SS.
VU+UNO 4K
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od petersk »

matov, ak dobre viem, on mi nato súhlas nedal, nech píše čo chce. Ja som už skončil s týmto. Aj som sa mu ospravedlnil.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

:( přesně kvůli těmto tupým řečem jsem chtěl použil SS a tam tuto debatu ukončit.
petersk
Nemělo se mi z čeho ulevit - mne takoví lidé nedokážou rozhodit. Jen mne překvapují! V žádné SS jsem tě na rozdíl od tebe neurážel, a co se týče toho minulého upozorňování na arogantní chování - inu dokázat to nemohu - tak dalece můj archív SS nedosahuje. Jen si to dobře pamatuju.Připouštím, že se mohu mýlit, a že si tě pletu s někým podobným...To tvé jakože ospravedlnění si dej za klobouk - co je to za omluvu, když následují další invektivy? Doufám, že když si skončil, tak na mne nebudeš dále reagovat - o to samé jsem tě žádal v SS - když nemáš co podstatného říct - mlč

matov
nezveřejnil jsem obsah naší SS, jen milá slova kterými označil moji osobu. Ale se zveřejněním nemám problém - znám to, proto se vždy vyjadřuju velmi slušně, i když si myslím něco o starých ........ a cestě do .....

:( Nevím, jsem už postarší člověk, setkal jsem se na cestě životem se spousty velmi podivných povah, ale aby mi v mém věku někdo nadával do sopláku a zpochybňoval mé mužství... Zřejmě někdo postižený méněcenností, tak vyskakuje na místech, kde se cití neohrožen.. Říct mi to u nás v hospodě, viděl by jaký jsem chlap, ...
A to je vše co mohu k tomu "nejmoudřejšímu" z Vás říci a řeknu. Definitivní konec - piš si o mě co chceš, já už tě budu ignorovat. HOWG.
:ROFL:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od peter54 »

Chlapci, v chaose premeriavania pipikov sa mi tu stráca riešenie, ale keď tomu rozumiem ako tak, tak sa nevyriešilo nič.

Nedozvedeli sme sa ani sa nedozvieme, či sa gpt disk dá v danom bh nejako umravniť. To je škoda. Stopy zametené.
Inak tema zaujímavé, často sa stretávam s rôznymi nekompatibilitami usb najmä pri flashovaní.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

peter54
:) Použité GPT zjevně nemá BH vliv - i tento disk hlásí using GPT, ale v BH normálně funguje...
Škoda , že chocholoušek na můj problém přišel až když jsem měl disk přeformátovány.. Ušetřil bych 4 dny kopírováním souvorů z HDD a zpět...

Nekompaktilita USB - taky se s tím setkávám - zvláště u nových a větších USB - co s tím - neřeším , dám jiné...
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od havana »

:) Snad ještě takové "resume" celého problému - Za problémem podle mne stojí Vti, které si disk naformátovalo svým způsobem jako /dev/sda místo jinde použitého /dev/sda1 . Zda by to šlo napravit správným mount přes konzoli - to už nezjistím.
Disk byl nový spolu s přijímačem, takže byl formátován jím ve Vti. U předchozího Vu+solo 4K a Vu+ Duo2 jsem používal disky formátované ještě na BH, které jsem v ré době používal - takže problém nebyl.
Děkuji všem, kteří měli snahu mi upřímně pomoci hlavně tedy chocholoušek a zbyneksk. Poděkování patří i postřehům kolegy kofolák . Taky nesmím zapomenout na pomoc mého přítele georg11 , který mne navedl na příkaz "blkid" - kde si mistr chocholoušek všimnul oné chyby

Všem, i těm nejmenovaným, velké díky!
:thankyou: :thankyou: :poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od Spacer »

A to akože na tom disku ani nebol vytvorený primárny oddiel, keď ho detekuje ako /sda?
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
ambin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 03.říjen 2008 - 17:44
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE
Bydliště: Haná

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od ambin »

Když se Vám satelit pokazí, je cesta k nápravě instalovat Open source na př. pro VU+Uno 4 K SE je zde
V tomto IMG se mi znovu zprovoznil HDD aniž bych přišel o uložené filmy. Měl jsem pdobný problém jako Havana.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 17.srpen 2023 - 14:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE + LINK
VU+UNO 4K SE 1000 Gb HDD, IMG Black Hole3, Oscam, motor SG2100, setting Vhanniball rotor
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: V Black Hole nemohu připojit HDD

Příspěvek od EnoSat »

Pokial sa nevykona formatovanie disku tak o filmy sa nikdy nepride
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“