VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
peet0077
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 09.duben 2011 - 13:19

VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od peet0077 »

Mám VU+ solo 2 a dva sat tunery. Tak mesiac dozadu začal jeden problém a to taký, že keď som pozeral program na jednom tunery a chcel som dať nahrať taký program, ktorý potreboval druhý tuner, tak sa prijímač buď hneď reštartol alebo ešte predtým v ňom začalo niečo prerušovane cvakať (alebo tak jemne pípať) a potom sa reštartol. Ak sa prijímač hneď nereštartol, tak zamrzol a musel som ho vzadu vypnúť a znovu zapnúť. Keď prijímač potreboval len jeden tuner, tak išiel v pohode. Teraz začal mať však problém aj keď prepnem program, ktorý je na inom satelite. Urobí to isté. Po otvorení prijímača nevidím žiadne nafukuté kondíky. Predpokladám, že prijímač odchádza. Vďaka za rady
Uživatelský avatar
maverick17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 13.říjen 2009 - 21:56

Re: VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od maverick17 »

odpoj HDD, aby nebyla zátěž
Vu+ Solo2, OpenPLi » Nightly builds, oscam
Vu+ UNO 4K SE, OpenPLi 9, oscam
PULSe 4K, OpenPLi 8.3, oscam
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od alben »

Zdroj.To iste mi robilo ultimo4k.Odskusaj quad pip tam sa po case restartoval.Proste zdroj casom zmakne a nestiha.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od grund »

změřit napětí na zdrojích
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od jopo33 »

Pokial viem tak ten prijimač ma zdroj osobitny v nom treba hladat vyschnute kondiky .Kondenzator može byt vyschnuty a napohlad nemusi byt vobec vyduty.Treba ich zmerat esr testerom. Ak nemaš tester tak rovno vymenit.Tester vyzera takto
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
peet0077
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 09.duben 2011 - 13:19

Re: VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od peet0077 »

Zajtra teda vyskúšam odpojiť HDD. Zdroj je externý. Ak nepomôže odpojenie HDD, skúsim otvoriť zdroj. Myslím, že je lepený, tak to snáď pôjde. Kondíky si viem zmerať multimetrom. Zatiaľ ďakujem za radu.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od jopo33 »

multimetrom vyschnute kondiky nezmeraš kludne možu byt vyschnute ale multimeter ukaže dobru kapacitu.Ale možno bude nejaky vyduty treba otvoriť a pozrieť.Aj takym to testerom možeš odhaliť vyschnuty kondik stoji to 10ečiek.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
peet0077
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 09.duben 2011 - 13:19

Re: VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od peet0077 »

Tak to bolo adaptérom. Podarilo sa mi ho rozlepiť. Bolo tam 1 + 4 kondíky. Jeden z tých 1000 mikro bol jemne nadutý. Po odpájoovaní všetkých štyroch som nameral najviac 15 mikro na každom. Oproti 1000, čo malo byť, tak dosť rozdiel :-) Keďže sú to také isté ako idú na základné dosky PC, tak som ich hneď vymenil. A sat ide ako nový. Dokonca som si až teraz uvedomil, ako vlastne už dlhšiu dobu prepínal pomalšie programy. Teraz prepne okamžite. Takže aj to bolo spôsobené zdrojom.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: VU+ solo2 - asi problém s napájaním.

Příspěvek od jopo33 »

no ta ti si ale šikovny.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“