Optibox Aligator/Panthera FW

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Pepča
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 12.listopad 2010 - 13:54

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Pepča »

To samé jsem měl na Optiboxu Panthera a byl to zdroj. Po opravě běhá v pohodě.
marti[a]n
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 08.březen 2012 - 11:26

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od marti[a]n »

Alligator s5 z opravy: vymena kondenzatorov a usmernovacich diod. material + praca 25eur, ale slape to znova :Yahoo!: dakujem
martin ag
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 17.duben 2011 - 19:00

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od martin ag »

Ahojte,
Mám problém s Pantherou. Nejdříve problém s bootováním, potom konec a už nesvítí ani červená kontrolka. Po kontrole desky zjištěn spálený stabilizátor (asi). Nejde přečíst označení. Mohl by se někdo prosím mrknout na typ? Začíná AMS108xxx. Chystám se vyměnit staboš + kondíky ve zdroji. Posílám obrázek s označenou součástkou.
Díky moc za pomoc :thankyou:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tomsky
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 19.březen 2006 - 23:49

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od tomsky »

Je to AMS 1085CM.Dufam,ze to pomoze.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od vlado.ucho »

martin ag píše:Ahojte,
Mám problém s Pantherou. Nejdříve problém s bootováním, potom konec a už nesvítí ani červená kontrolka. Po kontrole desky zjištěn spálený stabilizátor (asi). Nejde přečíst označení. Mohl by se někdo prosím mrknout na typ? Začíná AMS108xxx. Chystám se vyměnit staboš + kondíky ve zdroji. Posílám obrázek s označenou součástkou.
Díky moc za pomoc :thankyou:
Nechápem prečo zakladáš 2 x tú istú otázku a do iných vlákien,napr.tu:Optibox 8750HDCICX,tam som ti odpovedal,potom to ani nečítaš.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
martin ag
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 17.duben 2011 - 19:00

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od martin ag »

vlado.ucho píše:
martin ag píše:Ahojte,
Mám problém s Pantherou. Nejdříve problém s bootováním, potom konec a už nesvítí ani červená kontrolka. Po kontrole desky zjištěn spálený stabilizátor (asi). Nejde přečíst označení. Mohl by se někdo prosím mrknout na typ? Začíná AMS108xxx. Chystám se vyměnit staboš + kondíky ve zdroji. Posílám obrázek s označenou součástkou.
Díky moc za pomoc :thankyou:
Nechápem prečo zakladáš 2 x tú istú otázku a do iných vlákien,napr.tu:Optibox 8750HDCICX,tam som ti odpovedal,potom to ani nečítaš.Nech sa darí.
Pánové (Vlado, Tomsky) díky za info,
zkusím vyměnit AMS1085, ale snad až po novém roce (momentálně trávím čas pod autem).
To Vlado - zjistil jsem, že nejsem ve vlákně Panthery, proto jsem založil otázku i do tohoto vlákna. Pokud jsem způsobil nějaký problém, tak se omlouvám.

V každém případě moc díky a pěkný den.
martin ag
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 17.duben 2011 - 19:00

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od martin ag »

tomsky píše:Je to AMS 1085CM.Dufam,ze to pomoze.
Ahoj,
tak jsem se k tomu konečně dostal, ale zjistil jsem, že AMS1085 má ještě další dělení podle výstupního napětí (1.5V, 2.5V, 2.85V, 3.0V, 3.3V, 3.5V and 5.0V) viz datasheet v příloze. Mohl by ses pls podívat, jestli je na pouzdře nějaké další označení, případně jestli máš možnost změřit výstupní napětí na pinu 2 proti zemi?
Díky Martin
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Novoroční dáreček pro majitele funkčních Optibox Aligator , Manhattan Passion 1920LX+ a ostatních klonů vám všem posílám UserDataBase aktuální k 22.12.2014 pro 26 družic 15W až 53E. (vytvořeno na fw 22.29 Manhattan Passion 1920LX+) Všech 2628 TV je OK . Žádná TV není - neběží nebo zakódováno.Pro každý konkrétní klon , kromě Manhattan Passion 1920LX+ je nutno upravit v programu CloneIT v.0.1.2 . Pro ty, kteří nemají motor, stačí v menu nastavení antény potvrdit pouze družice,které mají možnost přijímat a vypnout motor. V závislosti na fw nebo klonu nutno použít vPlug_Server 1.0.2.2. pro příjem některých TV. NEWCAMD a CCCAMD znovu nastavit.

Vše nej,nej,nej vám všem v novém přeje Zapa.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tomsky
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 19.březen 2006 - 23:49

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od tomsky »

to martin ag:

Ahoj,zmeral som napatia na AMS 1085CM voci zemi: 1: + 3,81V, 2: +5,06V, 3: +6,49V.
Dufam,ze pomoze,prajem prijemneho Silvestra a vsetko dobre v novom roku,nech sa dari.

tomsky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
martin ag
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 17.duben 2011 - 19:00

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od martin ag »

tomsky píše:to martin ag:

Ahoj,zmeral som napatia na AMS 1085CM voci zemi: 1: + 3,81V, 2: +5,06V, 3: +6,49V.
Dufam,ze pomoze,prajem prijemneho Silvestra a vsetko dobre v novom roku,nech sa dari.

tomsky
Ahoj,
díky - moc jsi mi pomohl. Pokusím se sehnat a vyměnit. Taky přeji všechno nejlepší do nového roku.
Martin
martin ag
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 17.duben 2011 - 19:00

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od martin ag »

martin ag píše:
tomsky píše:to martin ag:

Ahoj,zmeral som napatia na AMS 1085CM voci zemi: 1: + 3,81V, 2: +5,06V, 3: +6,49V.
Dufam,ze pomoze,prajem prijemneho Silvestra a vsetko dobre v novom roku,nech sa dari.

tomsky
Ahoj,
díky - moc jsi mi pomohl. Pokusím se sehnat a vyměnit. Taky přeji všechno nejlepší do nového roku.
Martin
Ahoj,
Tak jsem se do toho konečně pustil. Vyměnil jsem AMS1085 (5V/3A) za LM1084 (5V/5A). Koupil jsem v pouzdře TO220 z fanell a napájel nad původní AMS (u AMS jsem odstranil jenom piny). Vše jede v pohodě tak jak má a ani se nehřeje. Tak zkusím nějaký delší test.
Tomsky dikes :thankyou:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tomsky
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 19.březen 2006 - 23:49

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od tomsky »

Tak fajn, som rád, že sa to podarilo.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Nový Softcam pro všechny Alligatory,Panthery a klony je zde na AB http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 9&start=20
carlo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 01.únor 2010 - 21:51

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od carlo »

Zdravím,
pánové potřebuji poradit jak nastavit re-sharing mezi Arivou 200HD a Pantherou je-li to tedy vůbec možný. Na Arivě je posledni FW 2.18B8p.
Za připadné rady předem díky.
Showbox700-PVP Combo,OptiboxPanthera,motor Opticum DM 2800,Fe 105x95,53°E-30°W
peterv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 29.říjen 2010 - 1:29
satelitni prijimac: dreambox 500 HD

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od peterv »

Zdravim vsetkych... Nechce sa mi citat cele to forum,ale kamarat ma tento prijimac a chcel by som sa opytat,ako sa nastavuju programy do oblubenych? Nepoznam ten prijimac a na citanie celeho prispevku nie je cas. Vdaka dobrej dusi,ktora mi pomoze.
carlo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 01.únor 2010 - 21:51

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od carlo »

peterv píše:Zdravim vsetkych... Nechce sa mi citat cele to forum,ale kamarat ma tento prijimac a chcel by som sa opytat,ako sa nastavuju programy do oblubenych? Nepoznam ten prijimac a na citanie celeho prispevku nie je cas. Vdaka dobrej dusi,ktora mi pomoze.
Menu--->Spravce kanalu-->klik na daný kanál--->Nast/Zruš Favoritní
Showbox700-PVP Combo,OptiboxPanthera,motor Opticum DM 2800,Fe 105x95,53°E-30°W
joe75
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 09.květen 2007 - 9:33
Bydliště: Slovakia

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od joe75 »

Zdravim. Navstivil ma kamarat s Pantherou, ze nebavi, ktoru ma uz zopar rokov. Svietila mu len cervena led. Dal pomenit kondiky a uz je to OK. No zistil, ze mu nebavi scart ani AV-out. Soft tam ma VVPL021.66_X. Skusal som tovarko no nepomohlo. Myslite, ze je to HW problem, alebo by pomohlo flashnut? Dakujem.
zsolt1983
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 13.listopad 2013 - 19:56

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od zsolt1983 »

Ahojte, Potrebujem vasu radu. Vedel by mi niekto na fore pomoct zo zmeou cesty vo nastaveniach Server Setup?
Mam nainstalovany pci_eth0 telnet / ftp ide ale ani za boha sa mi nepodari zmenit cestu na pci_eth0. To mi chce naznacit ze neni schopni pracovat s pripojenim cez WiFi ?? WTF . Pls help.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rayers
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 10.březen 2010 - 17:43

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od rayers »

Ahoj všichni,
mám dva satelitní přijímače Optibox Panthera.Na jednom mám poslední FW ,ale žalostně pomalu přepíná programy.Druhý jsem koupil již s nainstalovaným FW Optibox_PANTHERA_VVPL019.76 ,který o poznání rychleji přepíná programy a jsem s ním spokojený.Tak jsem chtěl tento FW naflešovat i na ten s tím posledním FW, ale na netu ho nemůžu vůbec najít.Neměl by někdo ve svém soukromém archívu tento FW? Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od liquere »

Zle si hladal vyhodi to nieklo sto odkazov zadaj len cele VVPL aj s cislom.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“