Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

jaoco píše:
peter54 píše:Taky soft na x403p neexistuje a zrejme ani existovať nebude. Uvahy naco by to bolo su tym pádom úplne jalove.
Novsie amika a opticumy to majú a mnohi ich majitelia su s tym spokojní. Lepsie nez pri kazdej preladovacke skylinku volat servisaka alebo sa k niekomu modliť, aby to prišiel preladit.
Existuje, dá sa stiahnuť z Ellana ale len pre starý typ ovládača, ja mám nový.
Spousta lidí včetně mě neví jak vypadá nový a starý ovladač pro tento přijímač,třeba by jsi sem mohl hodit fotky nového a starého ovladače,třeba by Ti ten starý někdo levně prodal. Samozřejmě,že o tom starém a novém ovladači vím,ale jsou to přijímače staré +- deset let ,vím jak vypadají oba tipy,ale nevím který je nový a starý jeden je shodný s Amiko shd 8000 .
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

Diaľkový ovládač Opticum 7300, X403 https://www.kamerove-sety.sk/Dialkovy-o ... 03-d54.htm
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

Tady to jde asi ještě koupit stejně jako ten z předchozího odkazu http://www.elektrosat.cz/dalkove-ovlada ... 7300-3.htm
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Starý ovládač.
Tento mozem aj darovať - len pri osobnom prevzatí v ke.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kontakt v profile cez www.
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jaoco »

Páni len to nie je o ovládačoch, ale o hardvéri v nich. Soft sa vždy vydával old remote, new remote.
Kašlite na to zabijem to do smetí a kúpim mu Amiko za 30€.
wasrman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 140
Registrován: 07.srpen 2007 - 16:51

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od wasrman »

jaoco píše:Páni len to nie je o ovládačoch, ale o hardvéri v nich. Soft sa vždy vydával old remote, new remote.
Kašlite na to zabijem to do smetí a kúpim mu Amiko za 30€.
Samozřejmě že do dálkových ovladačů se dají nahrát různé náplně,ale ten starý ovladač co Ti nabízí peter54 je OK ,mám ho od přijímače Opticum 7300 a jde bez problémů na Opticum HD X403p,X402,Amiko SHD 7900,Amiko shd 8000,Amiko 8800 ...Rozhodnutí je na tobě.
jano101
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 05.listopad 2008 - 21:37

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jano101 »

testovnik píše:lukaspre: Na vyndavací destičce s tunerem - vyměnit kondenzátor CS48 (hned nalevo vedle tranzistoru QL9 u tuneru) z 220u/16V na 1000u/16V, případně CL10 (velký průměr) z 220u/25V za 470u/25V. Též dpopručuji osadit malý hliník na chip ALI (mnohonožičkový SMD čtvereček). Samozřejmě zkontrolovat i ve zdroji !

Nazdar !!!

aj ja som teraz riešil problém s Opticum HD X403p prejavovalo sa to tak, že ak išiel LNB priamo do prijimača išlo to OK možno skákal signál ale išlo

ale po pripojení tak že v ceste bol motor USALS bol signál v čudu !!!

na hornej doske som otestoval všetky kondíky (tak že som ich vyletoval ,vyskratoval ,odmeral kapacitu aj ESR v podstate žiaden nebol nijak extra podla parametrov zlý ale vymenil som aspoň dva CS48 z 220u/16V na 1000u/16V a CL10 z 220u/25V za 470u/25V.

A POMOHLO TO !!!! no ale moja otázka je :
nakoľko nepoužívam tento prijímač že či je kvalita signálu po akože oprave je OK alebo ešte treba niečo pomerať

úroveň signálu stále drží na 86% ale kvalita dokáže behať 37-63% ( a je jedno aká stanica) samozrejme ide to cez motor USALS čo pred tým by nebol žiaden signál !!!!
testovnik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 14.prosinec 2009 - 16:46

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od testovnik »

jano101: důvod přesně nevím, u většiny STB mi to pomohlo, u jednoho mi to taky takhle lítalo - nevyřešil jsem úplně, asi nějaká další chyba uvnitř tuneru, po přehození do jiného boxu furt zlobil. Motor asi tvoří nějaký útlum, proto problém. Zkusil bych i jinde bez motoru, případně u někoho jiného.
testovnik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 14.prosinec 2009 - 16:46

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od testovnik »

K softwéru (FW) s podporou "FastScan" pro 23.5E: Ta verze 1.6.17 je stejně k ničemu, FS umí jen holandské a belgické stanice, ladí 23.5E/19.2E/13E, pravda něco i z CZ avšak uspořádáno dle jejich řazení. Podpora od společnosti SAB. Určitě jde "jen" o načtení správné FS tabulky z příslušného TP, tudíž se to musí do FW zadat, zkoušel jsem psát i na gisclub.tv kde to mají upravené pro ruské a polské programy - bohužel bez odezvy.
testovnik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 14.prosinec 2009 - 16:46

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od testovnik »

Tak dnes u mě nastal "zase čas". Jedna z mých X403 si dala truc. Signál normální, kvalita 0-30 (dle stanic) Nutná výměna 4 elektrolytů na tunerové desce (vč. upgrade na zmíněný kus) a 2 na LAN desce. Ostatní, hlavně zdroj, proměřen - OK, mainboard taky. Ještě jsem upravil napájecí vstup na MGF koncovku aby se lépe odpojoval, né pevný kabel. Jinak tento kus ještě nebyl opravován, měl i netknutou plombu.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“