Optibox koala hd

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od havana »

DJDave píše: Koala mě začala také zatuhávat. Vyzkoušeny originální FW i s čtečkou karet SMIT a stálé zamrzání a nereagování na jakýkoliv povel......
Švagr mi donesl obdobně nakaženou koalu... Já sice problém nezaznamenal, ale to neznamená, že problém neexistuje - za půl hodiny zkoušení se to nemusí projevit...
Už jste našly způsob léčby :?: :?: :?: :?:
Já jsem preventivně zvolil vyčistění organismu (tovární nastavení a totalní vymazání..), naordinoval jsem mu nejnovější FW a plugín Mcas a coconut, a samozřejmě mu ještě vytvářím zcela nový setting. Nyní doufám, že to snad bude OK....

Ještě dotaz: K čemu vlastně slouží plugín coconut???? Mám podezření, že k zdárnému čtení Skylink ICE a EMU na astra 23,5°E a 19,2°E by mi měl stačit Mcas
:thankyou: :poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

satnettopejr píše:fíí, teď mi nabídl kolega Koalu asi za 1500,-, ale jak to tak tady pročítám, tak nevím zda ji vzít :-(. Má to cenu? (je třeba doma vyměnit starý openbox 820; ICE, motor)
Není se čeho bát. Občas se nějaká chybička najde, ale má velkou podporu a tak je o chyby postaráno. S novými FW umí i NTSF. :wink:
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

havana píše:
DJDave píše: Koala mě začala také zatuhávat. Vyzkoušeny originální FW i s čtečkou karet SMIT a stálé zamrzání a nereagování na jakýkoliv povel......
Švagr mi donesl obdobně nakaženou koalu... Já sice problém nezaznamenal, ale to neznamená, že problém neexistuje - za půl hodiny zkoušení se to nemusí projevit...
Už jste našly způsob léčby :?: :?: :?: :?:
Já jsem preventivně zvolil vyčistění organismu (tovární nastavení a totalní vymazání..), naordinoval jsem mu nejnovější FW a plugín Mcas a coconut, a samozřejmě mu ještě vytvářím zcela nový setting. Nyní doufám, že to snad bude OK....

Ještě dotaz: K čemu vlastně slouží plugín coconut???? Mám podezření, že k zdárnému čtení Skylink ICE a EMU na astra 23,5°E a 19,2°E by mi měl stačit Mcas
:thankyou: :poklona: :poklona:
Coconut - známo také jako Sotfcamkey. Prostě zadáváš klíče na sledování "třeba Bulsat" atpod. :good:
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od havana »

@ DJDave :
Myslím , že máš pravdu jen zčásti. Pokud si dobře pamatuji z dávné minulosti, tak ano - coconut
obsahuje nějaké klíče - ale už nevím jaké - mám dojem , že tam jsou jen Viacess(ale rozhodně to netvrdím). Vyzkoušel jsem plugín vypnout a všechny relevantní programy v EMU na 19,2°E jedou (Hustler, všechny MTV co mají fungovat, eurosport...)
Takže jako nepotřebný z Koaly mažu. Stejně by mi ale zajímalo, co opravdu coconut dělá....
Pro potřeby příjmu pouze ze dvou aster 2,35 a 19,2 se mi zdá zbytečný. Nebo ho snad k něčemu potřebuji , něco jsem přehlédl???

:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

iste sa tu najde niekto, kto relevantne odpovie, naco je coconut, ale myslim, ze je na automaticke stahovanie klucov z nejakych serverov, pre programy a operatorov, ktory idu este v kodovani na ktore sa to takto da pouzit (ako bola nagra 2 a pod). ci?
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

havana píše:@ DJDave :
Myslím , že máš pravdu jen zčásti. Pokud si dobře pamatuji z dávné minulosti, tak ano - coconut
obsahuje nějaké klíče - ale už nevím jaké - mám dojem , že tam jsou jen Viacess(ale rozhodně to netvrdím). Vyzkoušel jsem plugín vypnout a všechny relevantní programy v EMU na 19,2°E jedou (Hustler, všechny MTV co mají fungovat, eurosport...)
Takže jako nepotřebný z Koaly mažu. Stejně by mi ale zajímalo, co opravdu coconut dělá....
Pro potřeby příjmu pouze ze dvou aster 2,35 a 19,2 se mi zdá zbytečný. Nebo ho snad k něčemu potřebuji , něco jsem přehlédl???

:poklona: :poklona:
Tak to je záhada hlavolamu. Já když coconut odpojím ( ručně ), tak po restartování přijímače mě "němci nejdou". Doma na to mrknu.... moc to nepoužívám, standartně jsou vymazány po instalaci "pluginu"... Ale nedávno jsem se na to koukal, a šla mě většina providera KD ...( KabelDeutchland).
Po vypnutí jsem byl bez obrazu... :o
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

Novy FW v download teme - 1.10.78.
sup sup testovat, ja az ked pridem vecer domov.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

tak sam som ho testol, zatial nie su problemy. ale ide len od vcera vecera. samrzanie epg sa mi prejavovalo raz za par dni, tak to este uvidim.
mazanie nahravok ide, ale tiez uvidime ako dlho.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Bloker pustil zápisy

Příspěvek od havana »

Zdravím pánové. :( V rámci ozdravení Koaly jsem jsem aplikoval FW 1.10.49 (v době výměny nejnovější). Bloker na Koale používám velmi dlouho k úplné spokojenosti, ale teď mi karta po cca týdnu používání padla - jediné vysvětlení se nabízí , že bloker nějaké EMM pustil :oops:
Máte někdo podobnou zkušenost... :?:
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

bloker sama koala nema, zalezi od pluginu aky pouzivas. mcas, oscam a pod. menil si ho (aktualizoval) v poslednej dobe?
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od havana »

Jistě - dával jsem poslední Mcas co byl k dipspozici - nemusel jsem ani opravovat keys na austria sat. Stažený ze http://www.sat-support.tv/?a=downloads&dir=26
All_emu_plugin_karg_new_16.07.2012 - po instalaci jsem ponechal jen Mcas
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

tak sklamanie, opat.
zamrznutie pocas pozerania, co sa mi doteraz ani nestalo. vzdy sa mi to seklo pri vyvolani alebo prezerani epg.
ale mozno je to nahoda, tak uvidime este ako to bude pokracovat.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
PURPL
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 28.květen 2009 - 21:29
satelitni prijimac: SHOWBOX S-300 PLATINUM

Re: Bloker pustil zápisy

Příspěvek od PURPL »

havana píše:Zdravím pánové. :( V rámci ozdravení Koaly jsem jsem aplikoval FW 1.10.49 (v době výměny nejnovější). Bloker na Koale používám velmi dlouho k úplné spokojenosti, ale teď mi karta po cca týdnu používání padla - jediné vysvětlení se nabízí , že bloker nějaké EMM pustil :oops:
Máte někdo podobnou zkušenost... :?:
:poklona: :poklona:
Upravoval jsem medvídka pro kámoša a bloger vydržel pouhé 2měsíce ](*,)
Předpokládám že je problém v Pluginu.
Bude nutno pohledat jinej Plugin a testovat :(
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Ahojky, myslím,že problém není v blockeru. ale ve změně ID, které Skylink už 2x dělala. Já se domnívám, že je problém v tomto směru. Pokud totiž máš staré zápisy pro IDxxx a oni změní IDna IDyyy, tak ti to nemůže jít. ;) Třeba se mýlím... ale změna ID byla vždy pro vše... ;)
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od havana »

No takto do podrobnosti nechci zacházet. Pravdou ale je , že v den pádu karty provider žádnou změnu ID nedělal ....
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
calvero
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 18.červen 2008 - 12:02

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od calvero »

tak coconut je na klíče BISS, nevím jak teď, ale na 10E před prázdninanama šlapala premier lig atd. po orbitě něco navíc, a co se týče blockera (součást Mcasu) - tomu už asi odzvonilo- změnil se algoritmus atd.
Azbox 720 - Globo HD S1 - Optibox Koala - HD Box 105+ - Formuler S Turbo
calvero
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 18.červen 2008 - 12:02

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od calvero »

takže na 10E 11 387 V 30000 PLTV enc1 - Premier League, přes cocunot jede, je nutno mět zapnutý coconut, poté najet na požadovanou stanici, která je v biss, 2x zmačknout info a pak červený a poté se ukáže tabulka, ukáže se řádek - naladovat a jede
Azbox 720 - Globo HD S1 - Optibox Koala - HD Box 105+ - Formuler S Turbo
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od helix26 »

Aktuálny kanálovy list 26.8.2012 setting.fdu doladené DAJTO + FTA - 1355 TV a 681 Radií
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=439588#p439588
Uživatelský avatar
milius
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: 02.červenec 2009 - 16:19
Bydliště: Pod strechou

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od milius »

calvero píše:takže na 10E 11 387 V 30000 PLTV enc1 - Premier League, přes cocunot jede, je nutno mět zapnutý coconut, poté najet na požadovanou stanici, která je v biss, 2x zmačknout info a pak červený a poté se ukáže tabulka, ukáže se řádek - naladovat a jede
Chcem sa ta spytat ake mas skusenosti s funkcnostou biss na koale,konkretne PLTV,ci staci mat len ten plugin cocunot,alebo k tomu treba este nejaky plugin a zaroven ake mas prijmove podmienky,to jest ci mas solo parabolu,respektivne jej priemer,kedze podla prijmovych poziadavkach je doporucena parabola o priemere 90. Zaroven ci by to mohla zvladnut 80-tka v nastaveni cez multifeed 23,5+19,2+10?

Pripadne ak by tato moznost nebola,akym sposobom je mozne aktualizovat keys pri pouziti pluginu mcas emu pre providera bulsat ird2 na hellase 39?

A este jedna otazka pre teba,pripadne vsetkych. Da sa nejakym pluginom kontrolovat kde a ci je pripojeny klient v plugine xcam,myslim nejaky log alebo nejaky sposob?
Dakujem za odpovede
BOX1 : VU+Duo 4K...Twin FBC DVBS2X Tuner...VTI 15...1TB SSD...Oscam r11XXX
BOX2 : Vzdy nejake to Linux HD
calvero
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 18.červen 2008 - 12:02

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od calvero »

-co jsem se měl možnost dívat , tak v pohodě, klíče někdy natahovalo nebo jsem našel na netu novou náplň, avšak raděj jsem ladoval sólo neboť při dané nové náplně to přepsalo a některé stanice pak mrtvé.
-měl jsem pouze na kartu mcas a pak coconut na biss
-co se týče příjmu - mám natáčení, parabolu 120, od 30W do 39E, v současné době na 39E poslabší signál, dále slabčí na 7E, 7W a 26E tam ukazuje kolem 50 až 60, jinač 85 až 94, jinač u PLTV 90
-chytal jsem to i na klasickou DiGi parabolu na motoru (kromě 7W,7E 26E) 30W vpohodě
- co se týče 39E viz výše, nemám to v současné době jak ověřit, natahování klíčů přes mcas se mi neosvědčilo, psalo že natahlo a pak stejně nic
Azbox 720 - Globo HD S1 - Optibox Koala - HD Box 105+ - Formuler S Turbo
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“