Optibox koala hd

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
class
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 16.říjen 2010 - 16:41

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od class »

Zkusim jeste postup podle ,,bossko,, ale nejsem si jisty jestli ten Xcam vlastne potrebuju. Jedna se mi pouze o cteni ICE karty na coz je Mcas. Podle toho co sem si tu precetl tak Xcam souvisi s pripojenim koali na sit coz nemam v umislu. PS:v kolale mam pouze plugin Mcas 10.02.2011
PS2:pomohlo by, kdyby jste mi poslaly jakou verzi fw a jake pluginy mate v koale vy
Diiiky
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od janoslama »

Uskoo....s tym signalom..ja som dosiahol maximum 84% viac ani za pana najvysieho neda...skor by mali popracovat na citlivosti tunera,lebo program uz bezi a signal este len pomaly nabehuje...len ci sa to da upravit softom,tak to uz netusim....
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

janoslama píše:Uskoo....s tym signalom..ja som dosiahol maximum 84% viac ani za pana najvysieho neda...skor by mali popracovat na citlivosti tunera,lebo program uz bezi a signal este len pomaly nabehuje...len ci sa to da upravit softom,tak to uz netusim....
Chyba bude nejspíše v samotném tuneru... Mám INVACO SNH-031 single, Motor SG-2100, Parabola 80.Ofset..(asi 11.let ve hliníku)...
Kolala mě ukazuje 81-84% signál... ale když připojím Pantheru.. mám 100%.
AB Cryptobox taktéž... Připojil jsem ještě další 2ks koaly a opět 81-84%. Obraz je ale super...takže bych samotné číslo nadále neřešil.

Pro ty co mají problém s ICE:
Stáhnul jsem si od KAONa FW "Optibox.Koala HD.v1.08.75.zip" k tomu "MCAS18.01.2011.rar" a vše jede bezproblému. Dal jsem to do přílohy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
bossko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 26.říjen 2006 - 23:48
satelitni prijimac: DM8000, VU+SOLO2
Bydliště: bajkonur

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od bossko »

xcam v tomto pripade nepotrebujes. dnes som robil jednu koalu. daval som posledny fw.82 a mcas 10.02.2011. kartu cita v pohode po velkom restarte. skusam to vsak so starou modrou kartou, ICE momentalne nemam k dispozicii...
na svete si pre to, aby si pomáhal. keď nemáš komu pomôcť, tak neubližuj...
calvero
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 18.červen 2008 - 12:02

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od calvero »

Nevím, co vyřešíš, že by ti síla signálu ukazovala 100%, každá jiná značka přístroje ukazuje jinou hodnotu. Já mám na koale maximální hodnotu 81%, jedu přes motor od 40E do 30W a síla signílu od 35% až 81%, problém byl pouze na 39E, kdy sd programy OK i při 45% avšak HD OK až při 49 až 50% a bez výpadku 52%. Jinač od 36E po 5E 80%, slabší 26E 50%, 1W až 30W 81%, slabší 7W - 50 - 60%, výhodou či nevýhodou motoru je, že si musíš pohrát s montáži a poté když náhodou moc foukne, máš ještě možnost dotočit souřadnice. Při pevné montáži na 23.5, hledám nejsilnější signál na 12109, při monobloku najdu 19E a poté vyzkouším 23,5E, kouknu na 12109 a řeším kompromis, vše pořádně dotáhnout a může foukat jak chce. Poslední moje montáž trvala cca 3hodiny za deště loni v říjnu a dodnes vše OK - déšť,sníh,mráz, vítr.
Azbox 720 - Globo HD S1 - Optibox Koala - HD Box 105+ - Formuler S Turbo
class
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 16.říjen 2010 - 16:41

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od class »

Situace je porad stejna. Smazu pluginy, nahraju FW dam restart (vypnu koalu zezadu vypinacem), pote co najede nahraju Mcas dam na auto a start, coconut dam na auto, Mclient dam na auto. Vyhledam kanaly a az potom vlozim kartu. Kanaly se odkoduji, ale po nejake dobe se opet zakoduji. Jdu do pluginu vypnu a zapnu Mcas zobrazi se ,,smart cart cryptoworks,, a zase to na nejakou dobo jede. A tak porad dokola.
Jestli nemate jeste nekdo napad (neco v nastaveni Mcas nebo tak neco) co dal tak uz jedine service nebo CI modul :(
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od kaon »

Ako vyčistíš mašinku? ked zmažeš pluginy len cez tlačítko -tak to nestačí-zostávajú tam len ich nevidíš.Ak je tam toho veľa može to spôsobiť nestabilitu.Treba vymazať položky vo VAR!!!!
Daj tovarne nastavenie cez Rcc 190 alebo iný program sa pripoj cez PC a cez telnet vymaž položky vo VAR a potom nahraj čo treba . Ak nezdieľaš stačí Ti Mcas /Mcas klienta môžeš vymazať/.
Všetky ,ktoré som nainštaloval idú ko hodinky.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
bossko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 26.říjen 2006 - 23:48
satelitni prijimac: DM8000, VU+SOLO2
Bydliště: bajkonur

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od bossko »

vymaz aj Mclient aj coconut. mne to tiez vsetko slape v pohode na viacerych kusoch...
na svete si pre to, aby si pomáhal. keď nemáš komu pomôcť, tak neubližuj...
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

Thumbs.db jeto v plugin .kčemu to je? čo toje za subor čo stim? Na koala hd mam to na automaticky zapnute aĺebo vypnute? dik za info
bossko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 26.říjen 2006 - 23:48
satelitni prijimac: DM8000, VU+SOLO2
Bydliště: bajkonur

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od bossko »

ja tam nic take nemam. to tam nema co robit podla mna. daj tomu prijimacu factory a zacni odznova
na svete si pre to, aby si pomáhal. keď nemáš komu pomôcť, tak neubližuj...
calvero
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 18.červen 2008 - 12:02

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od calvero »

Thumbs.db
Tieto subory si vytvara system Windows a da sa to zakazat. v Control Panely si otvor panel Folder Options a na karte View najdi polozku Neukladat miniatury do medzipamati. tymto zabranis Windows vytvaraniu suborov nahladu a mozes ich pokojne vsetky odtranit.
Azbox 720 - Globo HD S1 - Optibox Koala - HD Box 105+ - Formuler S Turbo
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Včera jsem připravoval koalu pro nového uživatele, nahrál jsem poslední FW a nahrál jsem tam octaMCas.... (nezpracoval Skylink ICE a ani CSlink kartu "Cryptoworks"), tak jsem "modrým" tačítkem smazal všechny pluginy a nahrál MCas (poslední verzi) a vše funguje... Nebylo třeba žádný zásah přes FTP...

Za poslední týden jsem připravil 3ks Koaly a vše bezproblému....

Nechci podceňovat někoho... ale jestli třeba není chyba mezi klávesnicí a židlí.. :lol:
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

New REDHOT HD Kanal na 13.E neviem jestli pojde na aktivnej karte ? nemate info ? dik
mmilhaus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 18.říjen 2010 - 10:26

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od mmilhaus »

Mě pomohlo na to samovolné zakodování programu,nastavit v menu-hledání programů- dole je zelená kontrolka Easy Find LNB,je to na diodu na LNB konvetoru pro nastavování když je vyplá nedochází k samovolnému zakodování a signál je taky lepší snad vám to pomůže
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

Mam kartu REDHOT 4 asi 4 mesiace aktivnu a ted sa objavyl new kanal RED HOT HD a nejak to nejde na tejto karte .jak to spojaznit? Na hotbird.13.E. dik
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Uskoo píše:Mam kartu REDHOT 4 asi 4 mesiace aktivnu a ted sa objavyl new kanal RED HOT HD a nejak to nejde na tejto karte .jak to spojaznit? Na hotbird.13.E. dik
Dle CAID by to mělo jít... spíše bych vyčkal ... možná i pár dní. :)
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Uskoo píše:Mam kartu REDHOT 4 asi 4 mesiace aktivnu a ted sa objavyl new kanal RED HOT HD a nejak to nejde na tejto karte .jak to spojaznit? Na hotbird.13.E. dik
Jak to vypadá?? Už ti to naběhlo???
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
eon2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 10.leden 2008 - 23:28

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od eon2 »

Nedari sa mi spojazdnit ext. citacku smargo v koale, pritom v lib su asi drivery pl2303 a ftdi ale nejde mi to. Neviete niekto ci je mozne smargo v koale pouzit pripadne na hube s HDD?
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

eon2 píše:Nedari sa mi spojazdnit ext. citacku smargo v koale, pritom v lib su asi drivery pl2303 a ftdi ale nejde mi to. Neviete niekto ci je mozne smargo v koale pouzit pripadne na hube s HDD?
Ty se snažíš, rozchodit čtečku karet přes USB ?? No.. nechci ti brát naděje, ale protokol USB je pouze pro HDD nebo Flash.. A třeba pantera, kde lze použít Wi-Fi modul to též nerozchodí.... 8). Externí čtečka je pro počítač. Nikoliv pro satelitní boxy.... Vždy je třeba instalace ovladačů, které podporují dané protokoly.
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

DJDave píše:
Uskoo píše:Mam kartu REDHOT 4 asi 4 mesiace aktivnu a ted sa objavyl new kanal RED HOT HD a nejak to nejde na tejto karte .jak to spojaznit? Na hotbird.13.E. dik
Jak to vypadá?? Už ti to naběhlo??? Nije kodovany kanal !
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“