Optibox koala hd

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

Jak to je s lmb 10% kvalita signalu s 80 na 90 ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Moc nerozumím tvé otázce... :(
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

Tak tento lmb titanium ma zvyśit kvalitu o 10%. to znamena ze ket je kvalita na 80% tak bude 90% jeto vobec možne? tuje aj foto.
Naposledy upravil(a) Uskoo dne 17.únor 2011 - 13:33, celkem upraveno 1 x.
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

Tu je foto LMB. Titanium 10%. kvalíta.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Ahoj, já měl sharpa a síla signálu byla 71-75%. Zakoupil jsem Invacom single, a sílu mám 81-83% na koale a 92% na Pantheře... Kvalitu mám 100%. jde také o to, jak trefiš ohnisko a pokud máš motor, kde je 0-pozice 16°, tak musí být LNB lehce vykloněno..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uživatelský avatar
dkdkkd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 15.říjen 2009 - 1:55

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od dkdkkd »

Jak je to u Koaly s její -
: teplotou nebo ?přehřívání? v chodu i stand-by při sdílení a použití jako server,
: rychlostí bootování s/bez Enigmy,
: češtinou,
: schopností utáhnout externí 2,5´´ disk bez přídavného napájení.

Viděl jsem taky 2 druhy skinů. Je to nějaká možnost přepnout přímo v menu nebo to záleží od použitého firmwaru?
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

dkdkkd píše:Jak je to u Koaly s její -
: teplotou nebo ?přehřívání? v chodu i stand-by při sdílení a použití jako server,
: rychlostí bootování s/bez Enigmy,
: češtinou,
: schopností utáhnout externí 2,5´´ disk bez přídavného napájení.

Viděl jsem taky 2 druhy skinů. Je to nějaká možnost přepnout přímo v menu nebo to záleží od použitého firmwaru?
1.Teplota je v normálu, spíše "chladnější" oproti třeba IPBoxů nebo Panthery. Rychlost ze standby je "skoro okamžitá" . okolo 3s.
2. Booting je velmi rychlý. Enigmu jsem ještě nedával, ale v porovnání s IPboxem 91HD je Koala asi tak 2x rychlejší.
3.Čeština je v naprostém pořádku, žádné "china-znaky" :D
4.Mám Ext.disk 320GB Samsunkg 2,5", jede bezproblému...

Sdílení budu řešit až bude trochu více času, ale co tu píšou, tak je to v pohodě... :good:
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uživatelský avatar
dkdkkd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 15.říjen 2009 - 1:55

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od dkdkkd »

Díky za odpověď.
Ještě by mě zajímalo přehrávání *.mkv . Ve firmwarech jsem zaregistroval přidání mkv někdy v květnu minulého roku. Jak to vypadá dnes? Nejsou třeba problémy se sekáním obrazu, titulky atd.?
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

mkv.soubory... Mám pouze 8GB a výše, to bohužel FAT32 nezvládá a ENIGMU instalovanou nemám. DVD soubory jsou v pohodě...
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uživatelský avatar
Maar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 10.duben 2009 - 14:16
satelitni prijimac: Vu+UNO4K, AB IPbox 9900hd
Bydliště: okr.GELNICA

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Maar »

Ahojte. Otázka: Dá sa zdieľať KOALA /ako server/ s Optibox CX PVR extra?
Poraďte, alebo aký HD prijímač k CX PVR?
Vrelá vďaka za odpoveď. Marián.
AB IpBox 9900hd,oscam_ymodv18,soft_20110418,100AL 4x lnb
Optibox Cx pvr ready,80Fe, SG2100
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

Nije aj ja som sa to pital us viac krat! smola
maro40
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 05.leden 2008 - 16:08

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od maro40 »

Mám Koalu, loader L2.23, firmware v1.07.89, kartu SkyLink ICE balík Grátis. Pri prepínaní programov často hlási "zakódovaný" a hlavne STV1, STV2, Markíza, Doma, čiže na transpordéry 12565, na iných som to nespozoroval. Dekódovanie dosiahnem niekoľkokrát prepínaním bežiaceho programu a "zakódovaného". Nahrávanie dvoch na USB HDD a tretí pozerať (všetko kódované ) - ok. Uvažujem s pripojením na Ethernet a so zdielaním.
Aký nový soft a pluginy nahrať pre stabilitu, funkčnosť a budúcnosť.
Doporučte odskúšané.
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

ide na koale nejaky 100% funckny bloker v sucinnosti s TT kartou na Skylink?

niekde som tu cital, ze len ak sa nastavi koala ako server a zaroven klient pre samu seba. ale pre istotu sa pytam, aby sem nekupoval znytocne tento prijimac.

taktiez som sa docital ze kvalita obrazu je slusna. ma to niekto zapojene s fullhd plazmou alebo ledkou?

este by ma zaujimalo, ze ci koala prehra mkv v 1080p. viem ze na vystupe ma maximalne 1080i, tak sa pytam ci to prehra s tym ze vystup teda bude 1080i. nemam zatial s prehravanim mkv skusenosti, tak sa pytam.

taktiez by ma zaujimalo ci je dobra kvalita SD kanalov ak sa nastavi vystup na 720p alebo dokonca 1080i, ci je dobry upscaling. cital som niekde totiz ze napr. novy dreamsky 256 to ma dost zle, ak je nastavene vyssie vystupne rozlisenie ako je zdroj.

vdaka za kazdu pomoc.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
class
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 16.říjen 2010 - 16:41

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od class »

Ahoj lidi. Mam na Koale takovej problem. Prave sem vymenil starou TT kartu od Skylink za ICE a nejak mi blbne.
Postup: nastavil jsem tovarni nastaveni, z USB jsem nahral FW 1.08.75 vse OK restart, nahral jsem plugin Mcas18.01.2011 zapnul ho a dal na automat restart, vyhledal programy a nastavil na CT1 vlozil kartu nacez vyskocila hlaska Cryptoworks a vsechno krasne jede.
1. kazde 3 min. poklesne zvuk (to bych prezil)
2. kdyz sleduju kterykoliv program dele nez 30 - 40 minut a prepnu na jiny tak jsou vsechny stanice zakodovany krom toho jednoho. Tohle plati i kdyz je koala ve stand-by delsi dobu. Najede na posledni sledovany kanal a ostatni jsou zakod. Podrzim cerveny tlacitko na DO (reset) zapnu koalu zase vsechno jede.
Dotaz: kdyz mam nainst Mcas tak se v pluginech objevi (Mcas, coconut a Mclient) spusti a dat na auto mam vsecny 3 nebo jak?
Xcam nainstalovany nemam a koala neni sdilena ani pripojena k siti.
Poradi nekdo?
chripkoj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 11.říjen 2009 - 11:49
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od chripkoj »

mám fw 1.08.75. a dosť blbý problém. Všetko je ok no keď vypnem príjmač na displeji mi píše power off a zamrzne. Pomôže niekto? Dík
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Zkusil bych přehrát loader i firmware přes RS232. Ne přes USB. 8)
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
class
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 16.říjen 2010 - 16:41

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od class »

Jak sem psal nahore, mam problem s KOALOU. Ted mam fw 1.08.82 a v nepravidelnych intervalech se mi zakoduji programy krome prave sledovaneho. Zkousel jsem uz vsemozny pluginy ale porad to samy. Kdyz se to stane tak staci vypnout a znovu nastartovat Mcas a jedeto. Jakoby si Mcas delal co chce a nepravidelne se vypinal i kdyz je zapnuty. Nechce se mi porad chodit do menu a restartovat ho. Poradite prosim cim to muze byt?
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od kaon »

Ak postupuješ ako treba anearveš tam všetko, Koala musí ísť ako MALINA! Nakonfiguroval som ich viac kusov - vlastním sám 2ks -nemám žiaden problém!!!
Prvidlo č. 1 : nervite do sat všetko!!!! Je to všetko popísané -
Skutočne žiaden problém z koalou zatiaľ nemám!!!
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
Uskoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 01.leden 2011 - 19:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Uskoo »

Prečo na koale je max signal na 83% ? skušal jsem vše a nič max 83% .čo stim dasato nejak riešit.? daka
bossko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 26.říjen 2006 - 23:48
satelitni prijimac: DM8000, VU+SOLO2
Bydliště: bajkonur

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od bossko »

mne pomohlo pred nahratim mcas a xcam format user area. potom nahrat mcas a xcam kazdy zvlast. odvtedy vsetko funguje ako ma. testovane na viac kusoch.
na svete si pre to, aby si pomáhal. keď nemáš komu pomôcť, tak neubližuj...
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“