Optibox Anaconda

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
baallu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 06.květen 2009 - 14:10

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od baallu »

No nic skusim ju dat este na iny kluc ci tam nebude chyba...a mas to na ten soundbar pripojene analogovo?
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od petersk »

Ano, mám to analogovo. Ináč by som Ti poradil USB klúč najviac do 2GB. na väčšom som tiež pozoroval spomalenie. Ináč ja to mám na 1GB. A vyber si iný skin ako HD GLASS.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

baallu píše:No nic skusim ju dat este na iny kluc ci tam nebude chyba...a mas to na ten soundbar pripojene analogovo?
Vyskusaj prepojit soundbar a anacondu cez optiku malo by to prepinat bez pukania a skin HD Glass vyskusaj tiez nejaku starsiu verziu napr. 9.03... Si si isty, ze mas Enigmu2 PKT Hyperion v4 a nie verziu v4.5 ??? Lebo ta ma kopu bugov ale v4 je o.k.
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
baallu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 06.květen 2009 - 14:10

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od baallu »

Ano mal som hyperion v4.... ale teraz som dal na skusku v4.5 a ta mi praveze ide paradne. Pukanie pri prepinani programov sice ostalo ale sa to o dost zrychlilo co som prekvapeny, lebo na v4 bol ten pohyb v menu pomali. Skin mam nastaveny stale default pkt silver na v4 aj v4.5... Co sa tyka toho pukania ja nemam zosilnovac s digitalnym vstupom cize to mozem zapojit len analogovo cez cinche. Ale obraz ide cez hdmi co je digitalny signal a v tv to pukanie tiez pocut ale len pri prepnuti na niektore programi.
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

Potom to pukanie nesuvisi s anacondou a E2 Hyperion... Ked neprepojis soundbar cez optiku alebo digitalne tak to asi nezistis... Mozes vyskusat aj inu E2 napr. HDMU alebo AAF...
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 19.únor 2022 - 11:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
baallu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 06.květen 2009 - 14:10

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od baallu »

Pukanie som uz vyriesil, kupil som DAC prevodnik a zapojil to cez optiku. Prosim vas ako zmenim verziu cccam v oscame na 2.3.0 ?? Oscam mam stiahnuty cez pluginy aj oscam config aj oscam server... .Citacka funguje, server funguje len by som potreboval inu verziu cccam , teraz mam 2.1.1 .
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

V OScame zmenis verziu cccam bud cez webove rozhranie OScamu v polozke READERS a tam aktualizovat resp. zmenit verziu na ktoru chceme alebo vo VAR/keys priamo v subore oscam.server tiez zmenit na verziu, ktoru chceme (oznacene zltym)

[reader]
label = cccam-reader
enable = 1
protocol = newcamd
device = myserver.homelinux.com,12000
account = username
password = password
cccversion = 2.0.11
cccmaxhops = 3 # dont use higher than 3 !!!
group = 1
inactivitytimeout = 1
reconnecttimeout = 30
keepalive = 1
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
Uživatelský avatar
jaronovak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: 10.duben 2010 - 6:48
satelitni prijimac: Optibox Anaconda HD,FORMULER F

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od jaronovak »

Zdravim mam problem s jednym prijmačom Anaconda HD po 15 minutach zamrzne prijmač a na kodovanych programoch vypisuje kodovany a na nekodovanych programoch chyba programu ,silu signalu ukazuje ma niekto podobnu skusenosť všetko aktualizovane soft,pluginy
Formuler F1 open ATV 5.3,FTE 105 Dural Motor SG-2100,LNB-Inverto Black Ultra Twin60E-27,5W,Optibox Anaconda HD,Parabola 120 -Silver Sky LNB monoblock SINGLE +42"LCD LG 42LK530-ZC,Octagon SF 8008 4K ATV 6.4,
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

Robi Ti aj to cez E2... Skusal si aj novsi fw napr. FAC.Octagon.SF1008SEplus.v2.11.87.2014Apr16_Optibox.Anaconda.ird ?
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 19.únor 2022 - 11:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
Uživatelský avatar
jaronovak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: 10.duben 2010 - 6:48
satelitni prijimac: Optibox Anaconda HD,FORMULER F

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od jaronovak »

Všetko som vymazal do tovarneho nastavenia som dal nahraty iny soft čo mam v druhej Anaconde HD robi to iste po 15 minutach robi to iste signal ukazuje a toto iste robí
Formuler F1 open ATV 5.3,FTE 105 Dural Motor SG-2100,LNB-Inverto Black Ultra Twin60E-27,5W,Optibox Anaconda HD,Parabola 120 -Silver Sky LNB monoblock SINGLE +42"LCD LG 42LK530-ZC,Octagon SF 8008 4K ATV 6.4,
hulmi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 24.listopad 2013 - 19:55

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od hulmi »

viktorinek píše:Cau lidi. mam optibox anaconda hd a hdbox 9105hd a oba dva se sekaji, zkousel jsem na kazdem tak 15 firmwaru a nic nepomaha. porad se to seka, je jedno jestli na kartu, bez karty, na sdileni. Proste porad, v ruznych intervalech, prijimace maji 3-4 roky. Nevite nekdo co s tim? jestli je potreba vymenit nejaky kondenzator nebo neco? zadny nafoukly neni.

Uz si nevim rady co s tim, dela to tak pul roku a je to cim dal castejsi. je to tak 5-10x za hodinu co se to musi vypnout a zapnout. Reset do defaultu jsem samozrejme zkousel. i znova poskladat programy ale nic nepomaha. Diky :-)

Viktor

Ahojte,
mam podobny problem ako Viktor s 2x Optibox Anaconda . Oba prijimace boli kupovane rovnako a prevadzkovane v 2 domacnostiach po dobu 2 - 3 roky s dvoma ICE kartami. Po viac ako 2 rokoch sa zacal na oboch postupne objavovat rovnaky problem. Anaconda sa raz za par dni sekla/restartovala takym sposobom, ze obraz zostal cierny a display ukazoval iba verziu bootloadera. Po VYP/ZAP napajania sa prijimac rozbehol a opat po par dnoch znova takto sekol. Behom pol roka sa frekvencia zasekov tak zvysila , ze teraz sa sekne do 10min. S rozdielom par mesiacov sa druha Anaconda zacala chovat presne rovnako.

Skusal som vymenit FW za rozne origo Optibox verzie a aj tie od Octagonu a HDboxu, ale vysledok bol vzdy rovnaky. Seriova konzola neukazala po zaseku absolutne ziadnu novu hlasku.

Dalej som prezrel vsetky elektrolyty a zmeral ich kapacity. Az na nejake dva co som preventivne vymenil boli ok. Celu zdrojovu cast som vybral a pouzil z dalsieho plne funkcneho HD Boxu 9105+ a vysledok je stale rovnaky.
Oba prijimace mzrnu .

Vsimol som si ale jednu zaujimavu vec. Ak prijimace nemaju pripojeny koax z LNB tak bez problemov bezia. Nechal som iba zobrazene hlavne menu bez pripojeneho LNB a prijimac nezamzol ani raz pocas 3 dnoveho testu. Ked som pripojil spat koax z LNB a prepol napr TA3 ( ICE bola vytiahnuta ) tak po par minutach prislo opat k zaseku.

Zda sa mi velmi zvlastne, ze oba prijimace sa uplne rovnako chovaju. Bud nahoda alebo zafungovalo nejake k*rvitko ?

Nemate s takymto problemom niekto skusenost ? Potreboval by som aspon nakopnut ktorym smerom sa uberat.
Uživatelský avatar
Herkules
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 14.srpen 2008 - 18:47

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Herkules »

hulmi píše:
Zda sa mi velmi zvlastne, ze oba prijimace sa uplne rovnako chovaju. Bud nahoda alebo zafungovalo nejake k*rvitko ?

Nemate s takymto problemom niekto skusenost ? Potreboval by som aspon nakopnut ktorym smerom sa uberat.
Ja som nedávno riešil podobný problém. Od známeho som mal anacondu ktorú som mu asi pre tromi rokmi predal tiež s tým istým problémom. Viem že len raz na nej bol menený fw a bootloader tam je 6.20. Pri zaseknutí ho vypísalo na display. Nahral som do nej tuším posledný originálny fw a problém sa zatiaľ neobjavil. Riešil som to cca pred mesiacom. Doteraz sa nesťažoval. Možno by som odporúčal vymazať celú anacondu cez hdcelaner a nahrať všetko odznovu s tým že nenahrávať naspäť aj uložené pozície programov, ale všetko nanovo inštalovať cez prijímač. Teda blid scan atď.
Octagon SF8008(oscam11704)
Iqon Force1 (Doscam v0,25)

Optibox Anaconda HD (l6.27, 2.12.15, oscam 5554)

Cryptobox 500HD
Skylink ICE, Skylink Irdeto, RTVS, motor SG2100 usals
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od decik »

Ve třech případech se přehříval procesor. Nepomohl ani větší pasivní chladič. Pomohlo až přilepení malých ventilátorků přímo na procesor.
Uživatelský avatar
dydaj1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 370
Registrován: 16.prosinec 2007 - 13:29
satelitni prijimac: Optibox aligator, anakonda

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od dydaj1 »

Tak to som zvedaví ako sa to bude riešiť aj ja mam na jednom ten istý problém a skúšal som aj ventilátor „nepomohlo“
Myslel som si že len ja mam ten problém, tak troškou mi pomohla enigma, ale aj u tej sa to deje ale nie tak často.
Môj názor, je to v softvéri čo sa dalo som pomenil a problém ostal, prijímač mrzne a a display ukazoval iba verziu bootloadera.
Skúšal som preinštalovať soft aj boot, možno že som nenatrafil na ten správny alebo fakt je to kurvitko tam???
hulmi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 24.listopad 2013 - 19:55

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od hulmi »

Prva Anaconda reaguje na lepsie chladenie (netuhne). Skusal som ofukovat CPU silnym prudom vzduhu ( kompresorom :) ).
Avsak na nestastie ako som sa v anaconde rypal, tak uz prestala bootovat. Zelena LED svieti a blika cervena LED, svieti logo OPTIBOX. Po 30 sekundach zhasne aj cervena LED. Neviem teraz ci je to SW problem alebo HW. Predtym som skusal preventivne prebehnut horucim vzduchom CPU a aj par inych "svabov" co som videl. Hral som sa aj s konzolou ale nerobil som nic nebezpecne co by to mohlo sposobit. Kedze je ten prijimac na odpis tak sa s nim este po veceroch budem hrat. Ale ako prve objednavam FT4232 na JTAG a skusim tam "nasypat" bootloader z dumpu co je tu na fore.
decik píše:Ve třech případech se přehříval procesor. Nepomohl ani větší pasivní chladič. Pomohlo až přilepení malých ventilátorků přímo na procesor.
baallu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 06.květen 2009 - 14:10

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od baallu »

Mne sa to deje tiez priblizne od juna 2015, urcite to ma nieco s prehrievanim procesora. Zatial som to vyriesil tak ze som dal na procesor chladic a prilepil teplovodivou paskou a nechal otvoreny vrchny kryt, ak ho zatvorim tak do polhodiny je zatuhnuty. Asi si kupim novy box....
Uživatelský avatar
dydaj1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 370
Registrován: 16.prosinec 2007 - 13:29
satelitni prijimac: Optibox aligator, anakonda

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od dydaj1 »

V začiatkoch takéto problémy neboli, čo tak skúsiť vrátiť sa uplne na začiatok???

FAC.Optibox.AnacondaHD.v1.08.89
FAC.Optibox.AnacondaHD.v1.08.90
FAC.Optibox.AnacondaHD.v1.09.05
FAC.Optibox.AnacondaHD.v1.09.20
FAC.Optibox.AnacondaHD.v1.09.25
FAC.Optibox.AnacondaHD.v1.09.35
FAC.Optibox.AnacondaHD.v1.99.99
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 19.únor 2022 - 11:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: mrtvy link
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Noro C »

Ja by som tam dal FW 2.11.72 z HDBOX 9105 plugin mcas z januara 2013 a xcam zo zaciatku roku 2011. Ak pri tejto kombinacii bude mrznut tak je problem v zeleze. Na otestovanie by som tam ziadny iny plugin nedal.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od decik »

baallu píše:Mne sa to deje tiez priblizne od juna 2015, urcite to ma nieco s prehrievanim procesora. Zatial som to vyriesil tak ze som dal na procesor chladic a prilepil teplovodivou paskou a nechal otvoreny vrchny kryt, ak ho zatvorim tak do polhodiny je zatuhnuty. Asi si kupim novy box....
Přilep malý ventilátorek na čipové sady PC (40x40mm) přímo na procesor a máš po problému... :-)
peter213
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 02.listopad 2010 - 10:29

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od peter213 »

Mam ten isty problem asi posledny mesiac, dva. Na HD programoch to blbne castejsie. Predpokladam ze Sky-Link musel nieco upravit v kodovani cim sa zvysili naroky na dekodovanie a procesor sa z toho znacne prehrieva. (Kedze to zacalo robit problemy vicerym ludom viacmenej sucasne). Pre tych co nepouzivaju zdielanie, by mozno mohol pomoct dekodovaci CI Modul, cim by sa odlahcil procesor. Ja to skusim este s tym ventilatorom, no len este vyriesit, aby sa mi netocil stale, aj v stand-by rezime.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“