Optibox Gekko HD

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

ako sa daju cez pc menit kluce v stb? normalne stiahnem subor keydata.key z netu upravim to cez tento editor octagon keyeditor 4.2.0 English a potom to ulozim ako subor .key a nakoniec to nahradim suborom v zlozke var.kde je chyba?
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

jacky035 píše:ako sa daju cez pc menit kluce v stb? normalne stiahnem subor keydata.key z netu upravim to cez tento editor octagon keyeditor 4.2.0 English a potom to ulozim ako subor .key a nakoniec to nahradim suborom v zlozke var.kde je chyba?
skus si pozriet tuto temu
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=354719#p354719
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

Aktualny kanalovy list pre HD prijimace pouzivajuce .fdu z 23.2.2012
1. optibox anaconda HD
2.optibox gekko HD
3.Skytec HD 110 IR
obsahuje HBO2, Prima family HD + naladene volne stanice z Astry 19,2 a Hotbirdu 13 - 23.2.2012 (1029 stanic)
DiSEqC 1 - 23,5E Astra3, DiSEqC 2 - 19,2E Astra1, DiSEqC 3 - 13,0E Hotbird
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=397346#p397346
ipbox81
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 24.září 2009 - 14:48
satelitni prijimac: AB IPBox 250S PVR, Rotor

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od ipbox81 »

Ahojte, potrebujem radu, mam teraz tento satelit a podarilo sa mi rozchodit citanie karty cez OScam(OSCam-svn6423-19022012-IRDETO-plus-MCAS-.zip), kedze by som ju rad mal ako server.
Mam firmware 2.10.11, ale nefunguje mi hlas na vacsine HD programoch + zda sa mi ze mi pomalsie nacitava programy ako cez MCAS (tam tiez nefunguje hlas). Chcel by som sa spytat, ci mam dat iny firmware, popripade ktory, alebo mam zle nastaveny oscam, alebo mam dat inu verziu oscamu.
Vopred dakujem za radu. :thankyou:
AB IPBox 250S PVR, Rotor, Mgcamd v.1.30, Newcs v.1.50 , Skylink
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

podla mna mas chybu v tom, ze ked si dal novy firmawe tak ti dalo na vacsine HD programov defaultny jazyk tj.anglicky........a kedze niektore programy tento jazyk nemaju tak ti nejde ziadny .ja som mal tiez ten problem pri niektorych programoch. na ovladaci by malo byt tlacidlo na prepinanie jazyka . skus malo by to pomoct.
trezor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 14.únor 2012 - 17:44
satelitni prijimac: Optibox Anaconda
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od trezor »

ipbox81 píše:Ahojte, potrebujem radu, mam teraz tento satelit a podarilo sa mi rozchodit citanie karty cez OScam(OSCam-svn6423-19022012-IRDETO-plus-MCAS-.zip), kedze by som ju rad mal ako server.
Mam firmware 2.10.11, ale nefunguje mi hlas na vacsine HD programoch + zda sa mi ze mi pomalsie nacitava programy ako cez MCAS (tam tiez nefunguje hlas). Chcel by som sa spytat, ci mam dat iny firmware, popripade ktory, alebo mam zle nastaveny oscam, alebo mam dat inu verziu oscamu.
Vopred dakujem za radu. :thankyou:

Skusal si vypnut HDMI Dolby Digital v menu? Mne to pomohlo. Zvuk isiel potom vsade.
Optibox Anaconda, FW Octagon SF 1008SE+ 2.11.77, MCAS 4.9.2013, Skylink IRDETO, Astra 19.2° a 23.5°
ipbox81
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 24.září 2009 - 14:48
satelitni prijimac: AB IPBox 250S PVR, Rotor

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od ipbox81 »

No teraz mam dalsi problem, vobec neviem rozchodit OScam ,rano to vsetko fungovalo (teda ako som pisal rano) a teraz ked som zapol satelit tak mi nejde rozchodit OScam, cez FTP sa viem pripojit na satelit, ale cez port 8888 ca neviem pripojit na web. Myslim, ze problem bude asi v tom firmware, vy mate ktory osvedceny? Inac dik za ten dolby digital, zneje to, ze by tomhlo fungovat, ved napisem ako som dopadol...
AB IPBox 250S PVR, Rotor, Mgcamd v.1.30, Newcs v.1.50 , Skylink
fofak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 01.květen 2011 - 1:40

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od fofak »

Chlapi nazdar dnes som doniesol domov GEKKO a nejak to neviem rozchodit s anacondou problem nemam ale chcem sa opytat na GEKKO su nejake ine pluginy???? lebo dal som Mcas z anacondy sice funguje ale ked ho chcem otvorit tak sa otvori okno ale nie je tam vidno ziaden text a to iste aj s Xcam otvori okno nic nevidno a neda sa vpisovat co mam prosim vas zle??????? :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou:
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

fofak píše:Chlapi nazdar dnes som doniesol domov GEKKO a nejak to neviem rozchodit s anacondou problem nemam ale chcem sa opytat na GEKKO su nejake ine pluginy???? lebo dal som Mcas z anacondy sice funguje ale ked ho chcem otvorit tak sa otvori okno ale nie je tam vidno ziaden text a to iste aj s Xcam otvori okno nic nevidno a neda sa vpisovat co mam prosim vas zle??????? :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou:
vymaz ceku zlozku var a znovu tam daj firmawe odporucam ten najnovsi a az tak tam daj pluginy. Malo by to fungovat.
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

jacky035 píše:
fofak píše:Chlapi nazdar dnes som doniesol domov GEKKO a nejak to neviem rozchodit s anacondou problem nemam ale chcem sa opytat na GEKKO su nejake ine pluginy???? lebo dal som Mcas z anacondy sice funguje ale ked ho chcem otvorit tak sa otvori okno ale nie je tam vidno ziaden text a to iste aj s Xcam otvori okno nic nevidno a neda sa vpisovat co mam prosim vas zle??????? :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou:
vymaz ceku zlozku var a znovu tam daj firmawe odporucam ten najnovsi a az tak tam daj pluginy. Malo by to fungovat.
opatrne s tym mazanim chlope :)

zjavne ti tam chybaju pluginy ... gekko a anaconda je z hladiska pluginov 100 percentne kompatibilna akurat ze gekko sa obcas predava prazdne takze ho treba porobit ... skus si precitat par stran dozadu tam som to vysvetloval ak nie tak reaguj :)
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

trezor píše:
ipbox81 píše:Ahojte, potrebujem radu, mam teraz tento satelit a podarilo sa mi rozchodit citanie karty cez OScam(OSCam-svn6423-19022012-IRDETO-plus-MCAS-.zip), kedze by som ju rad mal ako server.
Mam firmware 2.10.11, ale nefunguje mi hlas na vacsine HD programoch + zda sa mi ze mi pomalsie nacitava programy ako cez MCAS (tam tiez nefunguje hlas). Chcel by som sa spytat, ci mam dat iny firmware, popripade ktory, alebo mam zle nastaveny oscam, alebo mam dat inu verziu oscamu.
Vopred dakujem za radu. :thankyou:

Skusal si vypnut HDMI Dolby Digital v menu? Mne to pomohlo. Zvuk isiel potom vsade.
trezor preboha co ma vypnutie Dolby s tym ze pomalsie dekoduje plugin ???
daj tam novy Mcas ja mam osobne verziu z 9.2.2012 ide ako hodinky :) skus pozriet do vlakna anaconda HD to je prijimac zhodny z Gekkom HD
okraj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 10.říjen 2011 - 15:16

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od okraj »

poradi mi prosim Vas, uplnemu amaterovi:) a v tomto bez akejkoľvek praxe ,ako preniesť novy soft do Gekka, tak polopatisticky, skoro ako zene:) lebo sa s tym uz ser... druhy den a neviem na to prist, mam ho aj na net pripojeny (teda aspon mi nacitalo cez ethernet adresy a aj Free TV ide), ale lepsie asi cez USB. ked dam v nastaveni nete aktualizaciu softveru tak nejde presunut sipkou na ok a ked slo tak pisalo,ze nemam opravnenie ci co... Ked som ho zakupil tak citacka conax necita vobec karty Skylink (nedam dopustit na vstavanu citacku Arivy 200, mal som ho od r. 2010, bez akejkolvek upravy softua ta nacita v pohode aj karty Irdeto), potom som tak v tom plugine Mcas nieco porepinal:) a ono ju nacitavalo, ale obcas po prepnuti mi to zamrzlo a neodkodovalo a nakoniec som sa nas... vymazal aj plugin aj coconut :((, bolo treba ako som tu uz niekde cital vypnut a zapnut ten Mcas... Hlavne koli nahravaniu, naprogramujem nahravanie a ono to potom nenahra, teda nahra ale nic:). Blbne to aj cez dekodovaci modul, obcas ked rychlo popepinam alebo sa hybem v menu, tak to tiez neodkoduje.... Ide mi len o firmware a plugin na citacku, ked to mam stiahnute v zip. formate a otvorim su tam priecinky a subory, ale tie ked dam cez USB vobec pristroj nevidi, co stym ako upravit?. Mne ide len o nahravanie z HBO, pokial mam na novu Irdeto kartu 2mesice pristup, ked tam vsetko ponahravam, tak mam cely rok co pozerat. Ked som v oktobri 2011 nahraval z ICE karty, tak este teraz po skoro pol roku davaju to iste.. staci za 10 eur raz za rok a mam filmy z celeho roku..

Inak Gekko ma super nahravanie v tom, ze to co nahram vo formate ts. prehram na USB TV samsung.... nie ako ked nahravam v TV samsung so sat. tunerom, tam musim naformatovat HDD a ten uz nikde inde neotvorim! Alebo na Arrive, tam som zase nemusel preformatovat disk, ale neprehral som to inde. Takto si to nahram na HDD a prehram na oboch TV. Spociatku som mal problem s jazykom zvuku, ale to som na geku odstranil:)) vypnutim HDMI dolby digital, akurat ma trapilo, ze to prehravaalo na TV raz v angl. ale nastatstie som nasiel ze aj na tom sa da v nahravke prehrat zvuk.... I ked mam disk naformatovany v NTFS,tak ked pozrem v PC nahrava to filmy cez 4GB rozdelene na 2 subory a TV mi videl:) iba ten prvy. Potom som to ale vyriesil, prepisla som koncovku tej druhej casti filmu z ts1 na tS auz to ide ok.... Dakujem za pomoc
trezor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 14.únor 2012 - 17:44
satelitni prijimac: Optibox Anaconda
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od trezor »

helix26 píše:
trezor píše:
ipbox81 píše:Ahojte, potrebujem radu, mam teraz tento satelit a podarilo sa mi rozchodit citanie karty cez OScam(OSCam-svn6423-19022012-IRDETO-plus-MCAS-.zip), kedze by som ju rad mal ako server.
Mam firmware 2.10.11, ale nefunguje mi hlas na vacsine HD programoch + zda sa mi ze mi pomalsie nacitava programy ako cez MCAS (tam tiez nefunguje hlas). Chcel by som sa spytat, ci mam dat iny firmware, popripade ktory, alebo mam zle nastaveny oscam, alebo mam dat inu verziu oscamu.
Vopred dakujem za radu. :thankyou:

Skusal si vypnut HDMI Dolby Digital v menu? Mne to pomohlo. Zvuk isiel potom vsade.
trezor preboha co ma vypnutie Dolby s tym ze pomalsie dekoduje plugin ???
daj tam novy Mcas ja mam osobne verziu z 9.2.2012 ide ako hodinky :) skus pozriet do vlakna anaconda HD to je prijimac zhodny z Gekkom HD

mal som na mysli nefungovanie zvuku pri hd kanaloch nie oscam. ja mam napr. mcas z 9.2.2012 a ked mam zapnute hdmi dolby digital tak mi zvuk nejde na niektorych hd kanaloch. prijimac anaconda.
Optibox Anaconda, FW Octagon SF 1008SE+ 2.11.77, MCAS 4.9.2013, Skylink IRDETO, Astra 19.2° a 23.5°
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

zvuk ti nejde preto lebo HD kanaly vacsinou vysielaju v Dolby prologic co je 5+1 kanalov cize ak nemas zapojene domace kino na opticky zvukovy vystup SPDIF tak to nemoze ist ... ked vysielaju stereo tak sa nic nedeje ... standardne pri nastavovani prijimaca sa dolby prologic vypina ak ides cez stereo repraky tv
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

okraj píše:poradi mi prosim Vas, uplnemu amaterovi:) a v tomto bez akejkoľvek praxe ,ako preniesť novy soft do Gekka, tak polopatisticky, skoro ako zene:) lebo sa s tym uz ser... druhy den a neviem na to prist, mam ho aj na net pripojeny (teda aspon mi nacitalo cez ethernet adresy a aj Free TV ide), ale lepsie asi cez USB. ked dam v nastaveni nete aktualizaciu softveru tak nejde presunut sipkou na ok a ked slo tak pisalo,ze nemam opravnenie ci co... Ked som ho zakupil tak citacka conax necita vobec karty Skylink (nedam dopustit na vstavanu citacku Arivy 200, mal som ho od r. 2010, bez akejkolvek upravy softua ta nacita v pohode aj karty Irdeto), potom som tak v tom plugine Mcas nieco porepinal:) a ono ju nacitavalo, ale obcas po prepnuti mi to zamrzlo a neodkodovalo a nakoniec som sa nas... vymazal aj plugin aj coconut :((, bolo treba ako som tu uz niekde cital vypnut a zapnut ten Mcas... Hlavne koli nahravaniu, naprogramujem nahravanie a ono to potom nenahra, teda nahra ale nic:). Blbne to aj cez dekodovaci modul, obcas ked rychlo popepinam alebo sa hybem v menu, tak to tiez neodkoduje.... Ide mi len o firmware a plugin na citacku, ked to mam stiahnute v zip. formate a otvorim su tam priecinky a subory, ale tie ked dam cez USB vobec pristroj nevidi, co stym ako upravit?. Mne ide len o nahravanie z HBO, pokial mam na novu Irdeto kartu 2mesice pristup, ked tam vsetko ponahravam, tak mam cely rok co pozerat. Ked som v oktobri 2011 nahraval z ICE karty, tak este teraz po skoro pol roku davaju to iste.. staci za 10 eur raz za rok a mam filmy z celeho roku..

Inak Gekko ma super nahravanie v tom, ze to co nahram vo formate ts. prehram na USB TV samsung.... nie ako ked nahravam v TV samsung so sat. tunerom, tam musim naformatovat HDD a ten uz nikde inde neotvorim! Alebo na Arrive, tam som zase nemusel preformatovat disk, ale neprehral som to inde. Takto si to nahram na HDD a prehram na oboch TV. Spociatku som mal problem s jazykom zvuku, ale to som na geku odstranil:)) vypnutim HDMI dolby digital, akurat ma trapilo, ze to prehravaalo na TV raz v angl. ale nastatstie som nasiel ze aj na tom sa da v nahravke prehrat zvuk.... I ked mam disk naformatovany v NTFS,tak ked pozrem v PC nahrava to filmy cez 4GB rozdelene na 2 subory a TV mi videl:) iba ten prvy. Potom som to ale vyriesil, prepisla som koncovku tej druhej casti filmu z ts1 na tS auz to ide ok.... Dakujem za pomoc

na citanie karty musis nahodit plugin Mcas pozri sa do casti download daval som ho tam pre gekko
firmware musis stiahnut z downloadu rozpakovat na kluc a vlozit do gekka a on sa spyta ci ho ma nacitat ... vsetko mas vysvetlene v casti download tak si to nastuduj inak gekko je to iste ako Anaconda ... takze mozes pozerat aj vlakno anaconda ... posli ss v pripade nejasnosti
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=13&t=41712
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

Mam taku hypoteticku otazku............ kebyze mam kartu digi tv(nagra3) bde m ju gekko citat? A popripade dalo by sa aj zdielat?
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

jacky035 píše:Mam taku hypoteticku otazku............ kebyze mam kartu digi tv(nagra3) bde m ju gekko citat? A popripade dalo by sa aj zdielat?
riesil som to, digi tv paruje prijimac s kartou aj keby si kupil nagra3 modul tak optibox nema parovanie ... je jedna technologia ktora s tym uvazuje ale to je iba pri licencovanych Irdeto citackam tzv. Secure Silicon - priprava na parovanie receivera s kartou ....
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jope »

Prosím Vás o radu,ako sa dá pri prehrávani videa avi,mkv...
prepnúť jazyk zvuku.(sk,cz,ang).
Zero 4K
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

helix26 píše:
jacky035 píše:Mam taku hypoteticku otazku............ kebyze mam kartu digi tv(nagra3) bde m ju gekko citat? A popripade dalo by sa aj zdielat?
riesil som to, digi tv paruje prijimac s kartou aj keby si kupil nagra3 modul tak optibox nema parovanie ... je jedna technologia ktora s tym uvazuje ale to je iba pri licencovanych Irdeto citackam tzv. Secure Silicon - priprava na parovanie receivera s kartou ....
Pytam sa lebo na jednom angickom fore som nasiel oscam pre digi tv.
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od Noro C »

cez porter rs232 nahrat fw Flash.v6.gekko.ird ale ja tento fw nemam musis ho niekde vygooglit ja nepouzivam fw pre optiboxi lebo sa blbo zhanaju
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“