Optibox Anaconda plus

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 385
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Milos999 »

sano25 píše:aky fw ide na tejto anaconde plus bez problemov?
mam tam fw 2.11.07 loader 7.36 ale zamrza pri prepinani stanic epg vobec nejde...ked pustim
epg tak uplne zblbne..
chcel som tam dat 2.10.67 ale ten vobec nechce zobrat,ci kvoli loaderu..
dik za pomoc
Vyskusaj fw 2.10.67 dat do Anacondy cez kabel RS232 programom Porter.exe... Keby to nepomohlo tak treba vyskusat tento postup: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=210&t=48053 mas tam aj bootloadery pre Anacondu...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
Uživatelský avatar
dydaj1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 370
Registrován: 16.prosinec 2007 - 13:29
satelitni prijimac: Optibox aligator, anakonda

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od dydaj1 »

Pozor nieje to tak (prepač Milos999) je to v plugine mne to šlape podla navodu http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=190&t=47018
ale pred tym sa musi stari plugin sformatovať vnutornu pamet staci ist do
Spravca ulozisk - Pouzivatel - tu je moznost formatovat a tu ukazuje aj info o pouziti vnutornej pameti v % a KBytoch
sano25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 27.září 2008 - 21:40

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od sano25 »

tak som vyskusal fw 2.10.78 na anacondu plus..ten tiez nesiel dobre,
potom som tam dal 2.10.86 a ten uz ide celkom dobre..ide epg a nezamrza to..
inac skusal som aj formatovat vnutornu pamet aj som pouzival rozne pluginy ..oscam,xcam,a stale to neslo ...ten box neni moj tak nechcem na nom moc laborovat,radsej pockam na nejaky novy fw..
preto ten loader nechcem prehravat...inac diky za pomoc
blixt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 04.červen 2011 - 10:43

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od blixt »

Zdravim ... Uvazujem nad kupou Anacondy plus, ktoru planujem pouzivat ako klienta v domacej sieti. Ked som sa na nu informoval u predajcu, bolo mi povedane ze Optibox s modelom Anaconda plus konci a vraj aj preto ide s cenou dole. Vraj aj software-ova podpora dost stagnuje. Radil mi radsej si priplatit, za SkyTec HD Nerine kedze su tieto boxy rovnake. Mohli by ste mi povedat ci su tieto informacie pravdive, alebo je to len predajcov reklamny trik na predaj drahsieho boxu ? Ktory z boxov je original a ktory je klon ?
Ktory z nich je spolahlivejsi a ma lepsiu podporu ? Vdaka az info.
Golden Interstar Xpeed LX3 | Open ATV 4.0 | Doscam v 0.23
Optibox Anaconda | FW 1.09.35
Skytec HD NERINE | FW 2.11.18
Milda0
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 22.listopad 2012 - 14:54

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Milda0 »

Uvažuji o koupi Anakondy Plus nebo 403p.

Umí Anakonda Plus nahrávat na disk nezakódovaně ?

Tedy aby nahrávky FTA i kódovaných stanic (ať už přes kartu nebo hlavně cardsharing z internetových serverů) byly přehratelné a zpracovatelné na počítači ?

Prosím zejm. o ověřenou zkušenost majitele. Díky.
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

ano, umí
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od RAMSES »

blixt píše:Zdravim ... Uvazujem nad kupou Anacondy plus, ktoru planujem pouzivat ako klienta v domacej sieti. Ked som sa na nu informoval u predajcu, bolo mi povedane ze Optibox s modelom Anaconda plus konci a vraj aj preto ide s cenou dole. Vraj aj software-ova podpora dost stagnuje. Radil mi radsej si priplatit, za SkyTec HD Nerine kedze su tieto boxy rovnake. Mohli by ste mi povedat ci su tieto informacie pravdive, alebo je to len predajcov reklamny trik na predaj drahsieho boxu ? Ktory z boxov je original a ktory je klon ?
Ktory z nich je spolahlivejsi a ma lepsiu podporu ? Vdaka az info.
Ani jeden s horeuvedených modelov nie je klon. Je to OEM vyrobok firmy Fortis. Predavač mal pravdu firma Fortis končí s výrobou pre Optibox.
Záleží na tom čo si predstavuješ pod softw. podporou, ono veľa pluginov je použiteľných na uvedené modely (HDBOX,OPTIBOX,SKYTEC). :poklona:
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
18wiking18
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 27.říjen 2009 - 16:44
satelitni prijimac: Optibox anaconda plus

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od 18wiking18 »

Zdravim dokaze optibox anaconda posielat zapisy na kartu na server?dakujem
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Noro C »

ano
18wiking18
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 27.říjen 2009 - 16:44
satelitni prijimac: Optibox anaconda plus

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od 18wiking18 »

potreboval by som s tym neak helfnut ak by sa dalo....
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Spacer »

Existuje ešte okrem Oscamu niečo iné, aby Anakonda fungovala ako server? ... a môže bežať súčasne Oscam a aj Mcas? Nerobí to problémy?
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

MCas a Oscam se vzájemně moc nemusí :-) . Pro Share je Oscam naprosto ideální.
Uživatelský avatar
techno8477
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.leden 2009 - 17:26

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od techno8477 »

Zdravim. Aky je rozdiel medzi anacondou+ a anacondou HD ? HD je novsi a lepsi model ? Su to uzavrete linuxy, predpokladam. Ako funguje oscam ? Da sa nahrat ako plugin, alebo musi bezat pod E2 z flesky ? Pod oscamom ide aj reshare ? Ako si Anaconda rozumie s ext. HDD a fleskami ? Moj opticum je v tomto dost vyberavy a nespolahlivy :x
Formuler F4 Turbo
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Noro C »

Anaconda plus je novsi model a ma vacsiu flash a nie je uplne uzalrety linux a pluginy idu len pre otibox konci fw podpora aspon co som pocul. Nahrada na nasom trhu hdbox alebo skytec pre zahranicie octagon, openbox atd. dalsie varianty boxov od vyrobcu fortis :wink:
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 385
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Milos999 »

Noro C píše:Anaconda plus je novsi model a ma vacsiu flash a nie je uplne uzalrety linux a pluginy idu len pre otibox konci fw podpora aspon co som pocul. Nahrada na nasom trhu hdbox alebo skytec pre zahranicie octagon, openbox atd. dalsie varianty boxov od vyrobcu fortis :wink:
Pluginy ako mcas, coconut, xcam, xcamclient, oscam, mgcamd, nascam a dalsie sa daju pouzit od viacerych klonov fy Fortis... Ja sam pouzivam a stahujem pluginy pre skyway a octagon a slapu mi v Anaconde v pohode... Ale ako pise Noro C je lepsie vybrat si nieco podobne ako Anaconda hlavne pre ukoncenu podporu od Fortis... Na vyber toho je dost...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
Uživatelský avatar
techno8477
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.leden 2009 - 17:26

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od techno8477 »

Myslel som ze HD je novsie od pluska. Asi bude fakt lepsie kupit nieco nove od Fortis. Mate niekto skusenosti s konkretnym typom ? Chce to znamy.
Formuler F4 Turbo
ms.mar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 12.prosinec 2012 - 9:36

Anaconda plus -Nejde naladit transponder 12,265 GHz, pol. V

Příspěvek od ms.mar »

Zdravím,
při ladění (od UPC) TP 12,265 GHz, pol. V SR 28000 FEC 7/8 (Eurosport, MTV Music, Discovery Channel Hungary, Viasat Explorer, Zone Reality, AXN Sci-Fi, HBO Comedy, Daring!TV, Sport 5, Fem3, JOJ Plus, Cinemax 2) mi přijimáč ukazuje nulový signál pro tento TP. Nemá někdo představu, kde by mohl být problém? Ostatní TP bezproblému naladím.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
dydaj1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 370
Registrován: 16.prosinec 2007 - 13:29
satelitni prijimac: Optibox aligator, anakonda

Re: Anaconda plus -Nejde naladit transponder 12,265 GHz, pol

Příspěvek od dydaj1 »

ms.mar píše:Zdravím,
při ladění (od UPC) TP 12,265 GHz, pol. V SR 28000 FEC 7/8 (Eurosport, MTV Music, Discovery Channel Hungary, Viasat Explorer, Zone Reality, AXN Sci-Fi, HBO Comedy, Daring!TV, Sport 5, Fem3, JOJ Plus, Cinemax 2) mi přijimáč ukazuje nulový signál pro tento TP. Nemá někdo představu, kde by mohl být problém? Ostatní TP bezproblému naladím.
Díky za odpověď.
aj ked daš auto vyhladavanie a zapne sietove najde ti to, nazadavaj ručne, mne to ide :wink:
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 385
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Milos999 »

techno8477 píše:Myslel som ze HD je novsie od pluska. Asi bude fakt lepsie kupit nieco nove od Fortis. Mate niekto skusenosti s konkretnym typom ? Chce to znamy.
Napr. HDBOX 9105+
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
ms.mar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 12.prosinec 2012 - 9:36

Re: Anaconda plus -Nejde naladit transponder 12,265 GHz, pol

Příspěvek od ms.mar »

dydaj1 píše:
ms.mar píše:Zdravím,
při ladění (od UPC) TP 12,265 GHz, pol. V SR 28000 FEC 7/8 (Eurosport, MTV Music, Discovery Channel Hungary, Viasat Explorer, Zone Reality, AXN Sci-Fi, HBO Comedy, Daring!TV, Sport 5, Fem3, JOJ Plus, Cinemax 2) mi přijimáč ukazuje nulový signál pro tento TP. Nemá někdo představu, kde by mohl být problém? Ostatní TP bezproblému naladím.
Díky za odpověď.
aj ked daš auto vyhladavanie a zapne sietove najde ti to, nazadavaj ručne, mne to ide :wink:
Díky za odpověď. Tak jsem to vyzkoušel a našlo mit to Sport5, AXN Sci-fi a HBO Comedy. Dále pak několik dalších kanálu s názvem SC-161-055 nebo tak něco. Z těch 3 (Sport5, AXN Sci-fi a HBO Comedy) mi jde jen AXN Sci-fi . Ostatní se tváří být zakodované. A co je zvláštní, tak musím nastavit LNB na rozsah 9600-10750, jinak mi to napíše že není signál...
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“