Optibox Anaconda plus

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
jarok25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 23.prosinec 2012 - 12:26

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od jarok25 »

Diky, ale Anacondu plus som si tam nevsimol. Ale ked som to prehnal cez IRD reseller a porovnal vysledok s originalom cez beyond compare, tak mi visiel reseller id 27040000. Skusil som napalit do mojej anacondy plus novy firmware pre Skytec Nerine, funguje.
viktor95
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 28.leden 2010 - 13:11

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od viktor95 »

antoni_sk píše:Dnes si idem aj ja po ňu... som zvedavý čo všetko dokáže... Mením za opticum X403
Najmä ňou chcem nahradiť aj multimediálne centrum ACRyan
Prehrávanie z NAS cez wifi
Chcem sa spitat,podarilo sa ti zpojazdnit Nas z tim to prijimačem?
Ja mam Synology 212+
Uživatelský avatar
Birkof
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 17.říjen 2008 - 20:59
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Birkof »

Zdar.
Nevite jestli jdou z A+ posilat EMM zapisy na kartu v PC pres Mgcamd nebo Oscam?
Trapim se s nastavenim a stale mi to nefunguje, uz jsem vyzkousel skoro vsechno a uz nevim kudy dal. V Anaconde je posledni fw a pluginy jsem zkousel ruzne binarky, ale stale bez uspechu. Diky za radu.
Astra23.5E, Astra19.2E, Thor0.8W
Skylink, Freesat - Formuler F4 Turbo (OATV6.1) + 2TB USB Disk, Amiko Alien2
TV Panasonic Viera TX-P42GT60E
jarok25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 23.prosinec 2012 - 12:26

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od jarok25 »

Zdravim, s original fw, sa mi to nepodarilo, resp. islo to ale musel som doinstalovat do synology plex media center (ale bol dost pomaly). Ked som tam hodil fw pre Skytec Nerine, tak ten nasiel media center v Synology na prvy krat.
viktor95 píše:
antoni_sk píše:Dnes si idem aj ja po ňu... som zvedavý čo všetko dokáže... Mením za opticum X403
Najmä ňou chcem nahradiť aj multimediálne centrum ACRyan
Prehrávanie z NAS cez wifi
Chcem sa spitat,podarilo sa ti zpojazdnit Nas z tim to prijimačem?
Ja mam Synology 212+
kadko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 10.květen 2011 - 8:23
satelitni prijimac: Octagon SF8008,Vu+ Uno 4K se
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od kadko »

Zdar,kedže bola ukončená výroba tohto prijmača,je možné nejak prejsť na enigmu,ak nejaká funkčná vyšla.Vďaka za info
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

No, krom nefunkčního počasí nevidím potřebu. Avšak možný přechod je - Anaconda umí multiboot (Power Off - tlačítko Down - Power On - na displeji bude svíti USB On, aspoň mám ten pocit, tedy o té hlášce). Pokud bude v USB flash disk s patřičnou Image, bude bootovat z flash disku.
Osobně jsem zkoušel image PKT_SF1008G+SE+_E2_NEBULA_v3_Image.zip a celkem to chodí. Je jen nutno odladit pluginy pro dekódování. Výhodou tohoto řešení je, že při pádu systému je nutno vyndat flashku a jede operační systém Anacondy.
Mnoho úspěchů při laborování. Qůli rodině jsem se vrátil z5 k verzi 2.11.07, odladil konfiguraci Oscamu a bez jediného záseku jede přístroj již 2. týden (slouží zároveň jako Newcam server pro další 2 přijímače doma 1. je Optibox 8750 a 2. Satelita 2000HD; v Anacondě jůpísí CW karta a skajlink ajs karta). Známému jsem zprovozňoval konfiguraci Anaconda+ a 2x Amiko 8340CICXE a taky OK.
kadko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 10.květen 2011 - 8:23
satelitni prijimac: Octagon SF8008,Vu+ Uno 4K se
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od kadko »

Prosím Ťa odkiaľ si stiahol to image a stačí to nakopírovať na usb , alebo rozbaliť cez nejaký soft.Vďaka za info
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

kadko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 10.květen 2011 - 8:23
satelitni prijimac: Octagon SF8008,Vu+ Uno 4K se
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od kadko »

Vďaka ,večer sa do toho pustím.
JirkaT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 14.listopad 2008 - 20:20
satelitni prijimac: DM7020 DM5620 DM500 IPBOX200
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od JirkaT »

Čus..nevíte,jestli se dá k anacondě plus přidat externí čtečka do zadního usb?Díky za info..
DM7020 DM5620 DM500 DM800SE IPBOX200 IPBOX9900plus SkytecNerine Ariva100 Cryptobox400
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

Soubory root.img a ulmage nahrát do root na flash disk (formátovaný ve fat32) a vložit do přijímače. Některé flashky jsou "potvory" a nemusí fungovat.
Ono je těch kompilací víc. Tato patří Octagonu SF1008+, možno použít i image pro HD boxy+, jsou to HW totožné stroje od Fortisu.
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

JirkaT píše:Čus..nevíte,jestli se dá k anacondě plus přidat externí čtečka do zadního usb?Díky za info..
Smargo se mi zatím pod oficiální distribucí rozchodit nepovedlo, zřejmě neobsahuje ovladače pro tyto čtečky. Pod Enigmou by to fungovat mohlo (ale jedno USB již obsazeno bude systémem). Osobně mi stačí 2 čtečky v přístroji, takže laborovat nebudu.
JirkaT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 14.listopad 2008 - 20:20
satelitni prijimac: DM7020 DM5620 DM500 IPBOX200
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od JirkaT »

Jasně..to chápu..ovladac na ctecku mam...ale nevim,kam ho nainstalovat..
DM7020 DM5620 DM500 DM800SE IPBOX200 IPBOX9900plus SkytecNerine Ariva100 Cryptobox400
Hajda
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.červen 2009 - 9:03

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Hajda »

jarok25 píše:Diky, ale Anacondu plus som si tam nevsimol. Ale ked som to prehnal cez IRD reseller a porovnal vysledok s originalom cez beyond compare, tak mi visiel reseller id 27040000. Skusil som napalit do mojej anacondy plus novy firmware pre Skytec Nerine, funguje.
Zkoušel jsem přes ID Reseller changer V60 změnit ve firmware pro Skytec Nerine to ID na 27040000 a Anaconda mi to pořád nebere. Prosím, přibliž postup, jak jsi to udělal. Díky.
jarok25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 23.prosinec 2012 - 12:26

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od jarok25 »

skus do reseller ID zadat len 270400
jarok25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 23.prosinec 2012 - 12:26

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od jarok25 »

a este jedna poznamka, ja som to robil cez IRD Reseller changer_V14, a tam sa zadava reseller ID vo formate 270400
Hajda
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.červen 2009 - 9:03

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Hajda »

Díky moc. Musel jsem stáhnout IRD Reseller changer_V14 a pak to šlo jako po másle.
Uživatelský avatar
Birkof
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 17.říjen 2008 - 20:59
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Birkof »

Zdar, uz jste nekdo resil ty EMM zapisy z Anacondy na vzdaleny server? Diky za info.
Astra23.5E, Astra19.2E, Thor0.8W
Skylink, Freesat - Formuler F4 Turbo (OATV6.1) + 2TB USB Disk, Amiko Alien2
TV Panasonic Viera TX-P42GT60E
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

Z Oscamu, kde byla nakonfigurovaná vzdálená čtečka zápisy chodili. Tedy minimálně S a G. U unikátních si tím nejsem zcela jist, ale test trval poměrně krátkou dobu, takže v dané době nemusely být vůbec vysílány. Vzdálený server byl také Oscam.
Uživatelský avatar
Birkof
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 17.říjen 2008 - 20:59
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Birkof »

papapl píše:Z Oscamu, kde byla nakonfigurovaná vzdálená čtečka zápisy chodili. Tedy minimálně S a G. U unikátních si tím nejsem zcela jist, ale test trval poměrně krátkou dobu, takže v dané době nemusely být vůbec vysílány. Vzdálený server byl také Oscam.
Diky za odpoved.
Muzes mi prosim dat nejake detaily nastaveni? Jaky protokol proxy ctecky jsi pouzil (Cccam, Newcamd ...)?
Toto reseni jsem take totiz zkousel, Anaconda sice dekoduje, ale zapisy neposilala. Myslim, ze bude asi problem ve firmwaru s API, jak bylo popisovano vyse s pouzitim Xcamu, kde to vubec nedekodovalo.
Astra23.5E, Astra19.2E, Thor0.8W
Skylink, Freesat - Formuler F4 Turbo (OATV6.1) + 2TB USB Disk, Amiko Alien2
TV Panasonic Viera TX-P42GT60E
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“