Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Dnes testuji nový image Hyperionu. první poznatky nejsou valné #-o Naladění všech kanálů celkem v pohodě. Obraz SD horší než v novém Open A-RP 31.3. Tam je obraz jak SD,tak HD jako sklo. Ještě lepší,než v 24000 korunovém TV Samsung. EPG naprosto zprasené [-X Je tam jen grafické EPG,není tam klasické multy jako v A-RPu, a když se dá to multi grafické,tak mi to tam furt hází EPG německých dvb-T kanálů,i když jsem na satelitu. :twisted: 6e by to 6x rychleji butovalo,no pomalejší boot než A-RP.Po spuštění media playeru=zelenáč a reboot s následným ručním restartem oscamu,jinak tma.Otřesné nastavení tlačítek DO!!!!! :twisted: Přepnutí z TV na Radio tlačítkem TV/Radio se nepřepne hned na radio kanály,ale musí se znovu OK tlačítkem znovu vybrat kanál.Zpět k TV to samé. Jedinou výhodu vidím v tom,že se nechá timeru nastavit,aby přijímač šel po nahrávce do deep stanby a na displeji předního panelu se zobrazují oba natáčecí tunery. \:D/ To v A-RP nejde :cry: Ještě chvíli to budu testovat a pak letí z stb ven. ještě,že jsem si udělal A-Rpem zálohu settingu na klíč!
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Teď jsem si tam nahodil plugin COOL TV guide,to již je na úrovni,graficky perfekt ! Pomalu se to ale načítá.Start Hyperionu ze deep standby za 1min 20sec. 3patně se zobrazuje česká diakritika třeba ščřžúů.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od tras »

V Enigme záleží aj na tom aký skín používaš. Stiahni si od Macjeja O. Naj je hd glass.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od efendy55 »

hd-glass je pekný skin a pre niekoho aj užitočný , ale podla mojich skúseností to dosť zaťažuje procesor a prepnutie programov trvá o proti jednoduchým skininom podstatne dlhšie a nedaj bože ak vám ten alien ide ako aj server s kartou . aspon čo som ho skúšal na 8900-ke v aliene 2 neviem nemám tento satelit , ale asi to bude to isté . ](*,) ked tam dáte jednoduchý skin tak to proste prepína bleskove . :good: ale kto chce hd-glass tak sa s tým asi bude musieť zmieriť .
Všetko 4K
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od tras »

Efendy55 vieš odpoveď na:
wanthom píše:
"Sakra, hral som sa v Hyperion3 s pluginom permanent timeshift a potom po štarte hneď zelená obrazovka a neustály reštart.... idem znova flashnut.
Ale pre budúcnosť, ako viem vypnúť problémový plugin (napr. cez putty) pri štarte? Aby som nemusel robiť stále flash."


Dal som to sem z iného vlákna. Týka sa to hyprionu_V3.
Naposledy upravil(a) tras dne 04.listopad 2013 - 16:59, celkem upraveno 1 x.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od efendy55 »

no ak si tam dal ten plugin a nezadal si mu cestu kde si to má všetko ukladať tak máš plnú fleshku . pozor ,defaultne je nahrávanie ,timeshift a record nastavený na interný hdd ,ked že tieto satelity nemajú žiadny interný hdd tak vám to nahráva na flesh a máte potom vážny problém . :cry: takže vždy ked prehráte image a chcete nahrávať tak v prvom rade si zadajte cestu kde to má všetko ukladať vo vašom prípade je to ,,usb " . odporúčam si potom ten plugin nastaviť bud na aktivovanie tlačítkom ,,pauze " ale potom to už není samozrejme pernament timeshift , alebo najprv mu zadať cestu a až potom inštalovať ten plugin . tak že ho skús nechať botovať a cez ftp odstrániť ten plugin a nájsť ten adresár kde ti to nahrávalo a všetko zmazať a dať tvrdý reštart . bud naštaruje ,alebo ho musíš fleshnúť na novo . osobne by som ho fleshol znova , nikdy nevieš kde ti čo zostane a potom ti to môže v kuse robiť problémy a nebudeš vedieť prečo . ](*,) vždy ked skúšate nové image tak si najprv všetko nastavte / sieť,disec seting,oscam skin atd. / spravte si komplet zálohu na usb a až potom tam skúšajte rôzne plugini,skini atd. či vám to vôbec pôjde , preto že ako som tu písal čo nové image to nové problémy a nie každému image chutia tie plugini .a s telnetom ti ja neporadím nie som na to expert ,ale niekto s tým nemá problém .
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Tak pomalu ochutnávám Hyperion3 a začínám mu přicházet na chuť. Teď momentálně natáčím na vysokorychlostní flešku kingston HyperX 3.0 3HD kanály a na třetí HD koukám. To tedy :poklona: PKT tvořitelům. Ještě kdybych uměl změnit nastavení tlačítek,tak bych byl celkem spokojen. Obraz už se také podstatně zlepšil. musí se dát bacha na ten přehrávač médií. Zkusím stáhnout nějaký novější. Také mi vadí,že po zapnutí z deep stanby se musí přepnou kanál,ale to myslím dělají všechny E2.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od avatar99 »

Soubor keymap.xml je v /usr/share/enigma2
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

efendy55 píše:hd-glass je pekný skin a pre niekoho aj užitočný , ale podla mojich skúseností to dosť zaťažuje procesor a prepnutie programov trvá o proti jednoduchým skininom podstatne dlhšie a nedaj bože ak vám ten alien ide ako aj server s kartou . aspon čo som ho skúšal na 8900-ke v aliene 2 neviem nemám tento satelit , ale asi to bude to isté . ](*,) ked tam dáte jednoduchý skin tak to proste prepína bleskove . :good: ale kto chce hd-glass tak sa s tým asi bude musieť zmieriť .
Máš pravdu.Zkoušel jsem HD-Glass,je velice pěkný,ale stb nezvládné nahrávání 2 kanálů a jeden sledovat. To klasické multi EPG už mi funguje,chtělo to přemístit kanály do oblíbených.Mám to takto: Skylink TV,Skylink Radio.Dvbt-TV a Dvbt-Radio. No zatím to šlape. [-o<
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Nemůžu ani za boha připojit síťový CIFS disk,všechny potřebné údaje ke sdílení řádně vyplněny a nevidím nic. V Open A-RPu i ve SParku to šlo okamžitě.Nevíte někdo co s tím? Děkuji
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
mk74
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 08.červen 2008 - 17:05
satelitni prijimac: VU+ DUo 4K SE ,VU+Zero4k,

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od mk74 »

Nedari sa mi na tomto image rozchodit mgcamd klient.Tvari sa ze je pripojeny,ale je stale tma.Nema nahodou niekto funkcny mgcamd config?B mam nastavene na 11.Vdaka.
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Zdravím. Mohl by mi prosím někdo zkušený polopatycky vysvětlit,jak připojit síťový disk CIFS v Hyperionu3? Všechno mám nastaveno,tak jako ve Sparku,nebo Open A-RP2. PC v síti vidím a CIFS disk má stále v okénku nalevo červený křížek,i když vpravo je zatrhnut zeleně. Žádné sdílené složky nikde v stb nevidím.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Tak už jsem se napojil na sdílené položky v PC,ale nastavení je dost složité a po každém startu z deep standby se to musí opakovat :twisted: Modrý panel/DLNA Klient/kliknout na Start Klient. Pak položky vidím v media/upnp složce.Zatím se mi nepodařilo nastavit klasický CIFS síťový disk. Podařilo se mi ale zozběhat,aby naskočil obraz po startu z deep standby a nemuselo se přepnout kanál.Trvá to asi půl minuty. Nastavit Emu in standby=enabled a Mapping CA1-CA0=disabled.Media přehrávač by to chtělo nějaký lepší,ten co je v pluginech často zatuhne.Nejde také ze serveru stahovat vše co je tam nabízeno.Například bych rád stahl nabízené pikony na astra 23,ale nic se nestáhne. :cry:
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od efendy55 »

najlepší prehrávač má aj tak openpli, ostatné stoja totálne za hov.... aj rec a timeshift tam išiel na sieťový hdd celkom slušne . =D> a tuším že aj samba išla dobre . dokonca som sa s unom pripojil aj na usb hdd a celkom dobre to išlo . :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Musí být nějaké řešení jak připojit sítový disk.Ještě budu zkoušet. [-o<
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od efendy55 »

určite je , ale môže byť aj riešenie v inom image ,. ](*,) ked som tam skúšal rôzne enigmi tak niekde to ako tak išlo a niekde ani za boha . /tvárilo sa to presne ako tebe ,tým samozrejme netvrdím že to v tomto image nefunguje / ak v ňom máš aj exter.hdd v usb tak treba mať aj správnu a funkčnú sambu . :Yahoo!:
Všetko 4K
martinxp
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: 01.prosinec 2007 - 10:55

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od martinxp »

Nejspis ti nefaka automount v enigme ... jde to jeste pres fstab .... mrkni na google - mount cifs fstab ...

Jinak doporucuju nfs ale to musi byt linux server s HDD ... je to rychlejsi a nezatezuje tolik cpu jako cifs.
Zgemma H7S
Tevii -S660 ... TechnoTrend S2-3200 ... DvbViewer ...
tvheadend, VDR, mumudvb
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

efendy55 píše:určite je , ale môže byť aj riešenie v inom image ,. ](*,) ked som tam skúšal rôzne enigmi tak niekde to ako tak išlo a niekde ani za boha . /tvárilo sa to presne ako tebe ,tým samozrejme netvrdím že to v tomto image nefunguje / ak v ňom máš aj exter.hdd v usb tak treba mať aj správnu a funkčnú sambu . :Yahoo!:
Na usb klíč nahrávám v pohodě.Hyperion si sám vytvořil oddíl,naformátoval na Ext3 a mountnul.V tom nebyl problém. Problém je,že správně nemoutne síťový disk. :cry: Vůbec netuším jak ho mountnout Sambou.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Tak už se mi konečně podařilo připojit síťový CIFS disk v PC \:D/ Soubor etc/enigma2/automounts.xml jsem vymazal a zkopíroval do něj toto:

<?xml version="1.0" ?>
<mountmanager>
<cifs>
<mount>
<active>True</active>
<hdd_replacement>True</hdd_replacement>
<ip>192.168.1.XXX</ip>
<sharename>PC</sharename>
<sharedir>Dreambox</sharedir>
<options>rw</options>
<username>dreambox</username>
<password>dreambox</password>
</mount>
</cifs>
</mountmanager>

Potom blue panel/mount center/cifs/nfs manager/add new network mount point jsem vyplnil do local share name adresář ve kterém chci síťový disk vidět(u mě media) IP adresu PC,v server share jsem vyplnil název sdíleného adresáře,pak uživatel a nakonec heslo k PC a klik OK a nový síťový CIFS disk byl připojen.Ještě zápasím s připojením druhého adresáře v PC.Když použiji volbu add new network mount point a vyplním vše pro druhý sdílený adresář,tak se mi vždy přepíše ten první disk :cry: Nevím možná to bude chtít nakopírovat to do souboru automounts.xml dvakrát.

Tady máte link,kde jsem to našel. http://www.dreamoem.com/showthread.php? ... -Hard-Disk

Tam je to sice nastaveno obráceně,tedy na nahrávání z boxu do PC HDD. Já jsem to vyplnil obráceně a funguje to. :smoke:
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: Amiko Alien2 Triplex+ Pkt Hyperion v3

Příspěvek od Inuita »

Mate nekdo v Hyperionu3 mountnuty 2 cifs disky? Me to nejde kdybych se rozkrajel. :cry: Ve Sparku a v Open ARP to slo v pohode.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“