Amiko A3 android

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
cyber666
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 14.duben 2009 - 10:08
satelitni prijimac: Amiko A3 spak2,1TBWD HDD

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od cyber666 »

no mě by stačilo ke štěstí kdybych mohl fungovat v Kodi jako živá televize z vestavěného tuneru A3trojky. Ale tohle už se asi nikdy nestane protože Fullan není schopný vydat FW který by něco opravil spíš se tam objeví funkce která v dalším FW zmizne třeba jako ten CLOUD settingu. je to hrůza když za dva měsíce výjde jedna betaverze. Protože tímhle ten příjmač v podstatě na trhu nemůže konkurovat i když byl jeden z prvních a po HW stránce docela dostačující.
jarkove
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 08.prosinec 2011 - 21:36

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od jarkove »

podarilo sa niekomu rozbehat nejaky cardsharing server ? na goldene mi to ide ked tak do SZ.
dakujem.
jarkove
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 08.prosinec 2011 - 21:36

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od jarkove »

jarkove píše:podarilo sa niekomu rozbehat nejaky cardsharing server ? na goldene mi to ide ked tak do SZ.
dakujem.

uz je to OK.
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 09.listopad 2009 - 20:41

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od ftom »

Setkal se nekdo s vypadky "NO OR BAD SIGNAL" ? Neříkejte mi, že jsem jediný?!
jarkove
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 08.prosinec 2011 - 21:36

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od jarkove »

ftom píše:Setkal se nekdo s vypadky "NO OR BAD SIGNAL" ? Neříkejte mi, že jsem jediný?!

mne sa to stava ked mam zapnuteho goldena- dalsi prijimac je to na stejnom kabli robi to opacna polarita LNB.
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 09.listopad 2009 - 20:41

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od ftom »

Na stejnem kabelu ?? to jako napichneš A3 na loop-out jiného přijímače?
Tak to ne, já sice mam další dva STB ale mám QUAD LNB a každý STB má svůj výstup/kabel..
LNB jsem podezříval zprvu, tak jsem dal na parabolu nové obyčejné (ne monoblock), abych eliminoval i diseqc přepínač a stejně se to objevuje... vlastně pardon objevovalo ,došla mi totiž trpělivost s boxem, četnost výpadků nabírala na intenzitě tak už jsem si vyžádal RMA a chtěl jsem to poslat do servisu na zkoumání, ale po rozhovoru se servisním technikem jsem upadnul do skepse, že by na něco byl schopen přijít, prohlášením tak mi ho tu týden necháme zapnutej jestli se něco projeví - čekal jsem něco ve smyslu mám SW na stažení logu, nebo připnu STB přes ADB a budeme sledovat logcat... no prostě zkusím přijít věci na kloub sám, a pokud je to v HW tak, mám ještě rok a půl... takže teď to jede cca 26hodin zase bez kixu..


Apropo, jarkove, když se ti projevil "no or bad signal" jak se chovaly teploměry (Síla, Kvalita signálu) ??
Mě to při tom výpadku sundá kvalitu plynule od maxima k nule, pak výpadek do té hlášky, ale síla signálu zůstane neměnná, při tom co popisuješ by měla vypadnout i síla na 0, nee?

Dotaz do pléna: Je teoreticky možné to co kolega "jarkove" popisuje resp. je možné aby u QUAD LNB přijímač na jednom výstupu afektoval polarizaci či cokoliv dalšího na jiném výstupu ??
Naposledy upravil(a) ftom dne 24.únor 2015 - 23:21, celkem upraveno 2 x.
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 09.listopad 2009 - 20:41

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od ftom »

Perlička z fridgeFTA - sluchátka na ovladači jsou mono (důvod vlastnosti HW = nikdy nepůjdou stereo), LCD display s hodinama nejde softwarově ztlumit .. osvítí mi to celej obývák (chudák kdo si to dá do ložnice) ... ale už jsem někde viděl úpravu nějakejma odporama :)
=======================================================================
A3 RCU headphone audio and LCD updates 29 October 2014
I skyped with Spark tonight to ask about these things. They were on my "list" but I had a feeling that both are hardware limitations rather than anything we can program. I was right.
The RCU headphone audio system is mono. It is hardware so nothing we can do to make it stereo.
Similarly the LCD clock display is a fixed unit and cannot be dimmed.
=======================================================================
bore67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 18.leden 2007 - 18:55

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od bore67 »

re:Dotaz do pléna: Je teoreticky možné to co kolega "jarkove" popisuje resp. je možné aby u QUAD LNB přijímač na jednom výstupu afektoval polarizaci či cokoliv dalšího na jiném výstupu ??
----------
Je to možné, může být více příčin od poškozeného koaxu, po špatné země. Naposledy jsem řešil u LNB OCTO při zapojení jednoho pokoje přestala jít vertikální polarita u všech ostatních přístrojů. Po delším pátrání byla na vině TV a ne SAT (probitý C ve zdroji TV). Člověk objevuje stále něco nového :book:
jarkove
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 08.prosinec 2011 - 21:36

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od jarkove »

ftom píše:Na stejnem kabelu ?? to jako napichneš A3 na loop-out jiného přijímače?
Tak to ne, já sice mam další dva STB ale mám QUAD LNB a každý STB má svůj výstup/kabel..
LNB jsem podezříval zprvu, tak jsem dal na parabolu nové obyčejné (ne monoblock), abych eliminoval i diseqc přepínač a stejně se to objevuje... vlastně pardon objevovalo ,došla mi totiž trpělivost s boxem, četnost výpadků nabírala na intenzitě tak už jsem si vyžádal RMA a chtěl jsem to poslat do servisu na zkoumání, ale po rozhovoru se servisním technikem jsem upadnul do skepse, že by na něco byl schopen přijít, prohlášením tak mi ho tu týden necháme zapnutej jestli se něco projeví - čekal jsem něco ve smyslu mám SW na stažení logu, nebo připnu STB přes ADB a budeme sledovat logcat... no prostě zkusím přijít věci na kloub sám, a pokud je to v HW tak, mám ještě rok a půl... takže teď to jede cca 26hodin zase bez kixu..


Apropo, jarkove, když se ti projevil "no or bad signal" jak se chovaly teploměry (Síla, Kvalita signálu) ??
Mě to při tom výpadku sundá kvalitu plynule od maxima k nule, pak výpadek do té hlášky, ale síla signálu zůstane neměnná, při tom co popisuješ by měla vypadnout i síla na 0, nee?

Dotaz do pléna: Je teoreticky možné to co kolega "jarkove" popisuje resp. je možné aby u QUAD LNB přijímač na jednom výstupu afektoval polarizaci či cokoliv dalšího na jiném výstupu ??

druhy pouzivam na satel.radia.pri tom vypadku teplomery sila 90 kvalita 0
bore67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 18.leden 2007 - 18:55

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od bore67 »

A symbolovou rychlost máš správně, při FATSCAN se musí na A3 u některých programů upravit ručně
gladius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 12.říjen 2010 - 15:43

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od gladius »

Nainštaloval som si 70 FW a pri zapnutí mi nenaskočí obraz, len zvuk.
Musím prepnúť na iný TV kanál a potom to uz ide.
Neviete čo s tým. Verzia 60 t nerobila, takže to nie HW problém.

Xmbc mám verziu Frodo. Dá sa aktualizovať, alebo ju musím vymazať a nainštalovať
novšiu verziu kodi?

Inak mám z tohto prijímača nedobrý pocit, pretože sekanie pri HD, zamŕzanie, zakódovanie aj programu
na ktorý mám mám ofiko kartu a nestabilný SW sú bežné javy a už prestávam veriť, že to dokážu sw vyriešiť.

Na druhej strane multimediálne funkcie, web prehliadač, sieťový disk to funguje veľmi dobre.
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 09.listopad 2009 - 20:41

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od ftom »

bore67 píše:A symbolovou rychlost máš správně, při FATSCAN se musí na A3 u některých programů upravit ručně
nepouzivam fastscan, ale tohle je vec ktere jsem si vsimnul hned, a taky nektere frekvence byly kousek jinde..

V dobe vypadku jsem koukal ne enigma signal meter pres mobil na prijmac ve vedlejsim pokoji a tam to nepadalo, navic vzdy kdyz me nasrala A3 vypadavanim, tak jsem ji odpojil a misto toho pripojill aliena2 a ten nikdy takhle nehapruje.. premyslim jak se posunout v hledani chybky..

Je nove LNB, dva svody vymeneny, tak udelam asi ten treti, je to asi 10m, tak to je to nejmensi.. Jak jsi to myslel s tema zemema? Stineni na Fkonektorech?

Jakpak jsi prisel na ten kondik v telce?? A jak to mohlo ovlivňovat SAT? Přes HDMI kabel, nebo snad přes zásuvku?
bore67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 18.leden 2007 - 18:55

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od bore67 »

Zdravim, na ten kondík jsem přišel úplně náhodou, při prohlídce zdroje po demontáži TV byl po boku nafouklý. Sat to ovlivňovalo při spojení HDMI a následně po koaxu a LNB do dalších přístrojú, téměř za 25 let praxe jsem toto viděl poprvé. Tvůj problém bych zkusil nejprve testnout, že bych přístroj zapojil solo k parabole bez připojení jiných SAT.
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od tras »

Video inštalácie pluginu cez prehliadač prijímača https://www.youtube.com/watch?v=7D-IzxI8jlU.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 09.listopad 2009 - 20:41

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od ftom »

bore67 píše:..... Tvůj problém bych zkusil nejprve testnout, že bych přístroj zapojil solo k parabole bez připojení jiných SAT.
Koncim, jdu ho prodat. Zůstavam na A2, zase mě serou posuny zvuku HD.

Jestli je tu nějaký vážný zájemce, nechám za 3k CZK včetně dopravy a kupního dokladu. (Koupeno 11/2014 se std. 2 letou zárukou). Pokud to někdo dokáže efektivně vyreklamovat na vadu SW pak na tom vydělá, pořizovačka 4858 CZK. Kupováno penta.cz (balení je komplet), já na to nervy nemám.

Čus v nějakém dalším threadu.
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od tras »

ftom píše:
bore67 píše:..... Tvůj problém bych zkusil nejprve testnout, že bych přístroj zapojil solo k parabole bez připojení jiných SAT.
Koncim, jdu ho prodat. Zůstavam na A2, zase mě serou posuny zvuku HD.

Jestli je tu nějaký vážný zájemce, nechám za 3k CZK včetně dopravy a kupního dokladu. (Koupeno 11/2014 se std. 2 letou zárukou). Pokud to někdo dokáže efektivně vyreklamovat na vadu SW pak na tom vydělá, pořizovačka 4858 CZK. Kupováno penta.cz (balení je komplet), já na to nervy nemám.

Čus v nějakém dalším threadu.
A skúsil si či na tej HD stanici v tom čase nie je posun zvuku aj na AA2 alebo na inom prijímači?
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 09.listopad 2009 - 20:41

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od ftom »

ano zkusil dokonce to stalo vedle sebe.Sice se to blbe sleduje, v zavislosti na rychlosti stroje jsou porady ruzne posunute, ale na A2 je lipsync OK.
A dlouhodobe A2 proste jede bez zaskobrtnuti, bez posunu hd, drzi EPG atd. Proste uz s A3 nechci ztracet ani minutu. Takze nabidka plati, jo a je stribrnej. Uz jsem dal factory default a zabalil do krabice.

Adminove sorry, ani jsem si neuvedomil, ze inzerce je jinde... pardon dasli komunikace jen SZ at nezasirame vlakno.
Pabo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 04.červenec 2008 - 18:08
satelitni prijimac: VU+Solo 4k, DM 920

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od Pabo »

Mě už to taky nebaví, prodám ho taky....zítra ho vrazím tady do bazaru....
VU+ solo 4k, DM920, TV SONY KD-55X8509C (4k), motor
bore67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 18.leden 2007 - 18:55

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od bore67 »

Zdravím
Poslední dobou se mi u tohoto stroje stává, že při zapnutí se sekne na BOOTu, musím odpojit od napájení a znovu zapojit, to i několikrát za sebou, poté bud naběhne normálně a nebo se hodí do Factory default (Prvotní instalace od výběru jazyka po znovu ladění, všechny aplikace pryč). Jsem sám, a nebo je nás více?
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 09.listopad 2009 - 20:41

Re: Amiko A3 android

Příspěvek od ftom »

bore67 píše:Zdravím
Poslední dobou se mi u tohoto stroje stává, že při zapnutí se sekne na BOOTu....
Zkousel jsi preplacnout to recovery imagem?

http://www.amiko-a3.us/wp-content/uploa ... ctions.pdf
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“