Amiko micro HD SE

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko micro HD SE

Příspěvek od hlustvisihak »

ano je to jak píšeš a brzo budeš EXPERT

z kama si ??? kabel ti mohu půjčit nebo poslat konektory ,a popis najdeš zde a si urobíš sám !!!

ale máš kliku že tam máš ten RS232 stecker , navíc ty starší chodí bez problémů ,
nové se jebou tak že už je nekupuju !!!
rgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 04.září 2010 - 11:13
satelitni prijimac: Amiko Viper Combo
Bydliště: Vizovice

Re: Amiko micro HD SE

Příspěvek od rgr »

hlustvisihak píše: z kama si ??? kabel ti mohu půjčit nebo poslat konektory ,a popis najdeš zde a si urobíš sám !!!
!
Dík za nabídku. Já su z Vizovic.

Pájení mi nikdy moc nešlo. Jestli ten svůj kabel nenajdu (někde tady musí být), tak si ho objednám z Aliexpresu US $4.2 i s poštovným není zas tak moc.
https://www.aliexpress.com/item/1-8mtr- ... 6f499da744
nebo
https://www.aliexpress.com/item/PL2303- ... 6f499da744

Dokonce mají i USB serial - Jack, to by možná mohlo taky fungovat ... jen vědět který z nich je ten správný.

Asi to teď to nechám chvilku odležet, SAT jsem naladil, funguje.
ex Ariva 200HD -> ex Ariva@Link200 Hyperion E2 -> ex Amiko Micro HD SE -> Amiko Viper Combo . Ale čím víc toho chytím z pozemního vysílání a z internetu, tím míň pouštím sat.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko micro HD SE

Příspěvek od hlustvisihak »

Napiš kam jezdíš

Otrokovice, Napajedla , Uherské Hradiště ???? koncem měsíce pojedu na hroby tak bych ti ten kabel tam nechal a až si pohraješ tak by jsi ho tam vrátil !!!


Máš PC či NB s RS232 ???? Ty převodníky z USB neznám , nepoužívám ale někdy je v nich problém !

více asi pokud máš zájem cez PM
rgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 04.září 2010 - 11:13
satelitni prijimac: Amiko Viper Combo
Bydliště: Vizovice

Re: Amiko micro HD SE

Příspěvek od rgr »

hlustvisihak píše:Napiš kam jezdíš
Otrokovice, Napajedla , Uherské Hradiště ???? koncem měsíce pojedu na hroby tak bych ti ten kabel tam nechal a až si pohraješ tak by jsi ho tam vrátil !!!
Máš PC či NB s RS232 ???? Ty převodníky z USB neznám , nepoužívám ale někdy je v nich problém !
více asi pokud máš zájem cez PM
Do práce jezdím do Zlína, ale do Otrokovic klidně zajedu, to už je kousek :)
S převodníky - taky jsem četl že to není ono.
Mám několik stolních PC i ntb, na některém stolním bude com port určitě.
ex Ariva 200HD -> ex Ariva@Link200 Hyperion E2 -> ex Amiko Micro HD SE -> Amiko Viper Combo . Ale čím víc toho chytím z pozemního vysílání a z internetu, tím míň pouštím sat.
rgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 04.září 2010 - 11:13
satelitni prijimac: Amiko Viper Combo
Bydliště: Vizovice

Re: Amiko micro HD SE

Příspěvek od rgr »

Tak pár postřehů k fw Galaxy by Dekolte (AMIKO MicroHD SE 2.4.50 Galaxy by Dekolte):

- nemá češtinu, slovenčinu v menu ani v žádných volbách jazyka - - musel jsem u všech vícejazyčných programů ručně nastavit CZ

- nemá CZ/SK Fastscan - ale automatické ladění funguje, rozpoznal jak a kam je nastavená anténa a naladil. Jen musím ručně seřadit. Fastscan byl mnohem pohodlnější.

- má plnou stránku přednastavených ruských webTV, má tam i Sambu (server?), FTP, WebServer, ale slibovanou "Net Media Application" jsem nenašel

- sdílení jako klient mi funguje OK

- via USB se mi teď dají nahrát jen FW by Dekolte, jiný FW ani originální z USB nenahraje
prý by to mělo vyřešit nahrání fw přes kabel, i když ani to prý není jednoduché, zatím jsem nezkoušel

EDIT:
- ten WebServer je přístup k nastavení via net z počítače webprohlížečem
ex Ariva 200HD -> ex Ariva@Link200 Hyperion E2 -> ex Amiko Micro HD SE -> Amiko Viper Combo . Ale čím víc toho chytím z pozemního vysílání a z internetu, tím míň pouštím sat.
rgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 04.září 2010 - 11:13
satelitni prijimac: Amiko Viper Combo
Bydliště: Vizovice

Re: Amiko micro HD SE

Příspěvek od rgr »

Tak hlásím, že to dopadlo dobře.
To násilí, že mi dekolte zakázal nahrát via USB jiný fw, než jen ten jeho, mne tak nas... mi tak vadilo, že jsem přes kabel (díky hlustvisiháku) nahrál běžný fw.

tady je loader a můj popis:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 80#p707911

:thankyou:

Jestli někdo tady v okolí Zlín-Vizovice budete potřebovat kabel, tak napište.
Dobré skutky se mají oplácet - posílat dál :)
ex Ariva 200HD -> ex Ariva@Link200 Hyperion E2 -> ex Amiko Micro HD SE -> Amiko Viper Combo . Ale čím víc toho chytím z pozemního vysílání a z internetu, tím míň pouštím sat.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“