Problem po flashy

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

mohicanos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 20.srpen 2008 - 11:05
satelitni prijimac: dreambox a vu+ prijimace

Problem po flashy

Příspěvek od mohicanos »

zdravim , flashol som cez USB Amiko MIni HD Se so spravnym softom ale po restartovani nabehne len IDENT chceck error, ID:00, version :c0 a dalej sa nepohnem
zbastlil som si RS232_jack3,5 (4 urovnovy) kabel podla nasledujúceho zapojenia
1st ring(tip)--------------------Pin 3

2nd ring------------------------Pin 5

3rd ring------------------------Pin 2

4th ring------------------------Pin 5

no po pripojeni dostanem toto

Open Serial Port..
Sync to serial port..
Get Client protocol version & chunk
Time out when read data!

vie mi niekto pomoct alebo mozem to amiko zahodit do kosa? serie ma to lebo keby som tam daval blby soft ale soft bol presne pre mini se, tak neviem
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Problem po flashy

Příspěvek od vlado.ucho »

A toto zapojenie si kde vyhrabal?Pin 5 je zem/kostra/2-3 piny sú krížené,takže nemôžeš zapájať niečo len tak,ako je len doporučené,už tu bol taký konektor stereo Jack uvedený na RS-232.Tak sa nečuduj že to nefunguje.Takýmto ľudom takéto STB nepatria do rúk,to potrebuje odborníka.Ak nie si spokojný odnes to do zberného dvora a ty pozeraj z okna. ](*,) :x Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
mohicanos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 20.srpen 2008 - 11:05
satelitni prijimac: dreambox a vu+ prijimace

Re: Problem po flashy

Příspěvek od mohicanos »

Vlado ja viem co jednotlive piny znamenaju a su dobre usporiadane.
A nemusis hned byt "mily"
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Problem po flashy

Příspěvek od hlustvisihak »

na vladkové invektívy sa vy.ser

na to málo co umí je moc namyšlený

radši napiš zda to jak píšeš (to propojení ) dáváš přímo do PC ?

pokud to náhodou dáváš přez křížený kabel do PC tak přehoď piny 2 a 3 na CANON 9 PIN !

:poklona:
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Problem po flashy

Příspěvek od vlado.ucho »

mohicanos píše:Vlado ja viem co jednotlive piny znamenaju a su dobre usporiadane.
A nemusis hned byt "mily"
Tak to je zaujímavé,že to vieš,čo znamenajú jednotlivé piny a flashovanie po RS-232?Vieš aj správne zapojenie Jack-konektoru-ktorý ako si povedal je 3 pinový/tzv.audio-video/.Over si správnosť zapojenia a ak je všetko OK,tak to musí ísť preflashovať.Viem len že niečo podobné používa aj Ariva 203.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Problem po flashy

Příspěvek od hlustvisihak »

alespoň rátať by si mohol dobre tripin!

:smoke:
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: Problem po flashy

Příspěvek od joe6pack »

ved ten kabel je v povodnom baleni...
tazko povedat preco tam strcili 4-pinovy jack, ale ked som chcel tento prijimac nahradit za jeden zo seriovo nazdielanych opticumov 4060cx tak, ze som v povodnom funkcnom kabli (so zapojenymi tromi fuzmi) nadradil tymto jackom len jednu koncovku , zdielacka nesla. zapojene som to mal urcite dobre - rozbehlo a to az ked som nahradil aj druhu povodnu koncovku a vyuzil vsetky styri fuzy... mozno nejaka ducharcina :D
mohicanos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 20.srpen 2008 - 11:05
satelitni prijimac: dreambox a vu+ prijimace

Re: Problem po flashy

Příspěvek od mohicanos »

to: hlustvisihak
mam to napojene priamo na pc, ziaden usb adapter.
co sa tyka prehodenia pinov 2 a 3 tak conectionbtime out - nenajde box

to all:
preco 4 piny? 2x zem a 1x TX a 1xRX? no lebo pri Amiko micro je rs232 kabel v baleni a tam je 4pinovy konktor tak som predpokladal ze pre mini se bude ten isty

usporiadanie pinov mam odtial
http://www.ebay.co.uk/itm/9-Pin-RS232-S ... 1427773354
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Problem po flashy

Příspěvek od mmiriboy »

Tu si treba dať pozor nielen na to, že ten Jack je 4 - pin a ako sú tie piny zapojené, ale aj na dĺžku toho Jacku! Lebo, ako som už písal v inom vlákne, napr. 4 pin Jack použitý napr. zo slúchadiel pre mobil je dĺžkovo o pár mm kratší a potom tie kontaktné plochy nesedia voči kontaktom v konektorovej diere v stb! Čiže môžeš to mať dobre zapojené, ale v konečnom dôsledku to nemusí fungovať!
Ja som to riešil tak, že som na prepojenie cez RS232 využil aj tento "upgrade" kábel a na pôvodnom prepojovacom RS232 kábli som vymenil jednu RS232 koncovku za "protikus", čiže samicu (female) za samca (male)!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: Problem po flashy

Příspěvek od joe6pack »

cert aby sa v tom vyznal, dnes som testoval zopar FW na novom miniSE a tiez som sa uspesne dopracoval k IDENT check error, ID:00, version:c0 - stalo sa to ked som klesal z MiniHD_SE_2.0.38_mcas na MiniHD_SE_2.0.04_mcas...
cez rs232 to sice islo ako v lete na saniach: po hafo erroroch, retry OK to nakoniec ozilo...
ten cert je mozno v tom, ze zase vypustili novu seriu prijimacov - v starsich stupidne trcala karta zboku, v tychto novych uplne zalezie do podvozku a strka sa spredu - ci tu nahodou nebude nejake obmedzenie navratu k starsim fw :o
&mohicanos> tych servisnych kablov sa mi tu vala viac, ked nejaky chces, napis mi SS
Uživatelský avatar
lnb
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 25.březen 2006 - 20:34

Re: Problem po flashy

Příspěvek od lnb »

joe6pack píše:ved ten kabel je v povodnom baleni...
tazko povedat preco tam strcili 4-pinovy jack, ale ked som chcel tento prijimac nahradit za jeden zo seriovo nazdielanych opticumov 4060cx tak, ze som v povodnom funkcnom kabli (so zapojenymi tromi fuzmi) nadradil tymto jackom len jednu koncovku , zdielacka nesla. zapojene som to mal urcite dobre - rozbehlo a to az ked som nahradil aj druhu povodnu koncovku a vyuzil vsetky styri fuzy... mozno nejaka ducharcina :D
neviem, ale v SE baleni som nenasiel kabel rs232/dobre ze som si ponehcal kabel z micro/
Obrázek
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: Problem po flashy

Příspěvek od joe6pack »

tusim, ze v prvych verziach miniSE tento servisny kabel bol v baleni, v novsich uz nie je...
kazdopadne je rovnaky pre amika micro, microSE aj pre miniSE - je tiez viac verzii 4-pinoveho 3,5mm jacku s roznou dlzkou jednotlivych pinov (pre amiko treba 18mm namiesto standardu 14mm) - je to zrejme aj z obrazku:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Andym
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 03.únor 2015 - 10:03

Re: Problem po flashy

Příspěvek od Andym »

No vzhledem k tomu, ze bude asi nejtezsi sehnat 3.5 Jack o spravne delce, prisel jsem s timto resenim. V baleni je S-Video kabel (Jack 3.5 4pol - 3x cinch). Ve vyprodeji jsem koupil podobny kabel (jen cinche ma obracene - samice). Ustrihl nepotrebny (kratky) jack a napajel COM9 :)

Jeste nemam odzkousene, ale myslim, ze by to melo fungovat. Protoze ve video Jacku jsou zapojeny vsechny 4 casti, takze si clovek musi jen dat pozor, co na ktery pin v COM9 zapoji...

http://www.gme.cz/cab537r-p651-002
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: Problem po flashy

Příspěvek od joe6pack »

na vyrobu servisneho kabla je mozne pouzit jack z pribaleneho AV kabla, pripadne jack z pribaleneho IR cidla (u miniSE je ho mozne ozeliet) - maju spravny pomer dlzky jednotlivych pinov a celkovu dlzku...
jack z "vypredaja" je pre amiko nepouzitelny.
na obrazku vlavo je jack z original amiko servisneho kabla a vpravo nevhodny "kolik" z tvojho "vypredaja" - nesedi pomer oznacenych pinov k ostatnym trom:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Andym
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 03.únor 2015 - 10:03

Re: Problem po flashy

Příspěvek od Andym »

Vsak ano, ja to myslel tak, ze pouziju prilozeny AV kabel a do cinchu zapojim tu moji snuru, na ktere odstrihnu jack a napajim COM9... Abych nenicil originalni snuru ;)
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Problem po flashy

Příspěvek od mmiriboy »

Ja som si pomohol takto:
viz.obr. + schéma zapojenia!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
piranha
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 12.leden 2019 - 14:31

Re: Problem po flashy

Příspěvek od piranha »

zdravim. nemam doma pc s rs 232 konektorom. fungovalo by napojenie na usb? pouzil by kablik z IR a napojil priamo na usb koncovku z klavesnice. slo by to?
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Problem po flashy

Příspěvek od dlhe_pole »

piranha píše:zdravim. nemam doma pc s rs 232 konektorom. fungovalo by napojenie na usb? pouzil by kablik z IR a napojil priamo na usb koncovku z klavesnice. slo by to?
nazdar..
to je to iste ako keby som napisal:

Nemam v trabante klimu. fungovalo by kebyže zoberiem z domu fén a napojim ho do zapalovaca ?

a mimochodom, uz si to tu raz napisal, ale zrejme si nedostal odpoved do 5 minut tak si sa vykydal o5 v inom threade ..
piranha
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 12.leden 2019 - 14:31

Re: Problem po flashy

Příspěvek od piranha »

Jo, vykydal som sa v inom threade. je to blbost.
Este ma napada jedna blbost: vyhrabal som doma CH341A programator. Mimo ine tam su piny TXD, RXD a GND.
Rovnake sa pouzivaju aj pri flashi cez RS 232, zapajaju sa piny 2, 3 a 5.
Neslo by to ani s vyuzitim toho programatora? (netrufam si otvarat stb atd)...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Problem po flashy

Příspěvek od mtester270 »

Si vymyselnik, lakomy alebo neschopny? Obrázek

jedna

dva
OFF
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“