Amiko 8250+ zdielanie

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od vili1 »

klikni na info o karte a tretia polozka -smart cart management tu otvor posledna polozka18+
miro665
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 27.únor 2008 - 14:01
satelitni prijimac: openbox,motor,parabola 80cm
Bydliště: okr. Hlohovec

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od miro665 »

Dakujem ,za radu ,uz to ide ,,zrovna tu polozku cryptoworks som nikdy neotvaral
Domin1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 16.červenec 2009 - 19:26

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od Domin1 »

Snazim sa nazdielat Amiko 8260 a Amiko Micro cez LAN ale nedari sa mi. Mam nastavene IP vsetko povolene ale bohuzial boxy sa mi nepripajaju. FW som vyskusal rozne.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od mmiriboy »

Domin1 píše:Snazim sa nazdielat Amiko 8260 a Amiko Micro cez LAN ale nedari sa mi. Mam nastavene IP vsetko povolene ale bohuzial boxy sa mi nepripajaju. FW som vyskusal rozne.
A ako ich máš prepojené - stb idú cez router, či switch, alebo sú prepojené napriamo cez "cross cable"?
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
k.o.h.u.t.
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 412
Registrován: 03.květen 2009 - 17:26

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od k.o.h.u.t. »

Domin1 píše:Snazim sa nazdielat Amiko 8260 a Amiko Micro cez LAN ale nedari sa mi. Mam nastavene IP vsetko povolene ale bohuzial boxy sa mi nepripajaju. FW som vyskusal rozne.

Uz jsme to tu jednou psal v jinem vlakne. V domaci siti jsem propojoval dve Amika (Homecamd) a nedarilo se, dokud jsem u lokalni IP adresy koncove cislo nezadal 100 a vyse. Zkus to, treba ti to pomuze.

Priklad: 192.168.0.10 (192.168.0.010) nefungovalo, ale po zdani 192.168.0.100 vse bezelo v pohode. Po zmene IP adresy proved uplny restart obou boxu.

Poznamka: dej si pozor na definovany rozsah IP adres (DHCP a statickych) v routeru.
----------------------------------------
Raspberry Pi 3 Model B 64-bit
Gigablue Trio UHD, openATV
VU+ ZERO 4K, openATV
HD-BOX Enibox, openATV
VU+ ZERO, openATV
Prismcube Ruby, Black Hole
Showbox 5000HD, openATV
AB IPBox 91/55/99/9900HD

----------------------------------------
duzu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 03.červen 2009 - 20:35
satelitni prijimac: Ariva200HD

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od duzu »

mmiriboy
vdaka za nakopnutie, ak niekto další bude robiť zdieľanie nepoužívajte tel. kábel, je plochý a problém nasadiť druhú koncovku krížom, najlepšie to ide z FTP káblom, tam sa nasadzujú všetke vodiče.a kábel je točený ľahko sa nasadí koncovka.
samotné zdieľanie ide len ak je Amiko HD 8150 ako server, tam je položka v menu zdieľanie karty, okrem nastavení siete a Share server, a Amiko HD 8140 ako klient, ked to bolo opačne Ping prejde no nekontaktne sa
duzu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 03.červen 2009 - 20:35
satelitni prijimac: Ariva200HD

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od duzu »

ak má niekto záujem ostala mi tak voľná jedna karta Skilink ICE/Irdeto ide na takmer všetkých STB okrem Skylink
Uživatelský avatar
k.o.h.u.t.
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 412
Registrován: 03.květen 2009 - 17:26

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od k.o.h.u.t. »

Rekl bych, ze ta karta jde ve vsech prijimacich, zejmena v STB Skylink Ready.
----------------------------------------
Raspberry Pi 3 Model B 64-bit
Gigablue Trio UHD, openATV
VU+ ZERO 4K, openATV
HD-BOX Enibox, openATV
VU+ ZERO, openATV
Prismcube Ruby, Black Hole
Showbox 5000HD, openATV
AB IPBox 91/55/99/9900HD

----------------------------------------
duzu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 03.červen 2009 - 20:35
satelitni prijimac: Ariva200HD

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od duzu »

aha len nová karta M7 nejde v iných prijímačoch ako Skylink
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od janoslama »

chcem s spytat a nezakladat zbytocne dalsie vlakno.... je mozno pouzivat aj ,,xcam,,maju tieto modelu tuto moznost v softe?? ide mi o prijimac Amiko 8260...
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
speedman13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 06.prosinec 2015 - 22:06

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od speedman13 »

Ahojte, mam dotaz ohladom FW. Mam 2x Amiko 8250+ (klineti), ktore zdielam zo vzdialeneho servera (kompletna ponuka Skylink) cez Wifi USB Amiko. Casto sa mi stavalo ze mi sekalo obraz ,az celkom zmrzlo. Uz mi to islo nanervy tak som sa rozhodol poriesit to zmenou softweru. Skusil som tam dat novy FW zo sekcie Download (vyskusal som asi 7) a opät povodny a teraz mam vsetky programy zakodovane okrem STV, CT, HBO, Filmbox . Da sa povedat ze idu skoro vsetky okrem SK a CZ (markiza, joj, doma, dajto, prima, nova,..). Neviete co sa mohlo stat? Vdaka za akekolvek napady.
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od vili1 »

nikdy sa nezdiela cez wifi aj ked budes 1 meter od routra druha vec stabilita servera ak nahras do primaca mcas spravis novy seting nie zalohu tak ti vsetko pojde
Alf626
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 05.listopad 2006 - 12:10

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od Alf626 »

Ahojte. Chcem sa opýtať či amiko 8250+ ako server dokáže zdieľať openbox s1 cez lanku a router.
speedman13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 06.prosinec 2015 - 22:06

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od speedman13 »

VILI1- Preco sa nezdiela cez Wifi USB? Potom aka je jeho funkcia? Akoze mne to doteraz islo, sem tam to sekalo ba az zamrazlo a to moze byt vplyvom stability servera ako pises. Tiez som to chcel zistit preco to seka, no nie som do toho znaly a da sa povedat ze som trochu viac ako laik. Skusal som to taktiez zdielat cez LAN odozva rovnaka ako pri Wifi USB.
Druha vec je ta ze akonahle som skusil tam dat iny soft stalo sa mi co som pisal... Skusal som aj Mcas aj Emu. Nechapem tejto vete - "nahras do primaca mcas spravis novy seting nie zalohu tak ti vsetko pojde" . Co znamena novy seting? Ved ja som nahral novy soft - dal som upgrade softwer+ bootlaoder a ponastavoval som vsetko tak ako predtym. Pise, ze server pracuje OK (zelena ikonka), len ako som pisal nejdu mi dane programy. IP, port , heslo,...vsetko je nastavene ako predtym. Nerobil som ziadnu zalohu.
Nemoze to byt aj tym ze mam klientov 2x AMIKo 8250+ , pretoze som pocul ze aj v tom moze byt problem. AK su obaja klienti rovnaky, tak je v tom tiez problem.
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od vili1 »

nebudem sa hadat ci je lepsia wifi alebo kabel precitaj si co otporucaju aj ostatny k tej vete novy seting znamena preskenovat dane frekvencie zoradit programi a nedavat tam zalohovane z usb amika cez lanku mam odskusane najroznejsie kombinacie vzdy bez problemov ak sa aj vyskytol problem stacilo reset serveru lenze uteba to vidim na lacny rusky server a este otazka mas do kazdeho primaca iny pristup alebo este s toho robis domace resare
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od petersk »

speedman13: ak si myslíš, že Wifi je stabilnejšie ako LAN, tak si laik. Odozvy s tým veľmi nemajú nič spoločné. Pri LAN a dobrom nastavení môže sa sekať len kvôli vonkajšieho serveru. Amiko 8250+ je veľmi dobrý stroj ako klient, server v žiadnom prípade.. Ale cez Wifi sa bude sekať aj tak. Darmo budeš soft meniť.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od vlado.ucho »

Chlapci už som to tu stokrát písal,WIFI je na zdielanie na hovno,na pi..ču,ak chceš robiť zdielanie či už len v domácej sieti,alebo z vonkajšej je najstabilnejšie pripojenie po LAN-RJ-45.No ako vidím z diskusie laikov sami prichádzajú na to čo je stabilnejšie.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
speedman13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 06.prosinec 2015 - 22:06

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od speedman13 »

Moja otazka znela, ze potom na co sa pouziva wifi usb (naco to sa to vyraba apod. podla mna ucel je rovnaky ako pri LAN)? Chapem a viem ze cez Lan je to stabilensie (o tom nemusime diskutovat). Lenze ja som to nechcel riesit cez LAN, kedze mam dve TV rozmiestene po ceom dome, kde by kable nevyzerali dobre. Pristup mam ku kazdemu Amiku zvlast zo servera - ziadne zdielanie medzi sebou. Co pises ohladom sekania a zamrzania - beriem, ze to moze byt slabym serverom. Dalej, co pises ohladom setingu, nie som az taky laik - jasne ze ked som daval soft nebola to ziadna zaloha ale stiahnute a taktiez som aj ponastavoval komplet vsetko ako pises - ako za nova.
Cize momentalne ma trapi len to ze preco nejdu vsetky programy...(zmenil som len soft) ??? Nemozem nahodit ani ten rezim, aky som mal predtym pred uprade softom. Aj ked sem-tam to sekalo, ale islo vsetko. Este mam dotaz - aky soft odorucate nahrat do prijimacov? Vdaka
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od vili1 »

neviem ako nahravas novy soft robis tovarenske nastavenie pred a po nahrati noveho softu? pripadne vymaz problemove frekvencie soft na zdielanie jedine mcas
speedman13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 06.prosinec 2015 - 22:06

Re: Amiko 8250+ zdielanie

Příspěvek od speedman13 »

Nahravam to z USB, kedze mam len notebook (moze byt s tym probem? Radsej RS232 ?) klasicky zacne flahovat...napise tu hlasku ze neyvpinat (davl som moznot update softweru a skusal som aj softver+bootlader). Po restarte je to v tovarenskych nastaveniach - zmenim jazyk, dam fast scan programov a ponastavujem udaje o sieti,... a NIC. Stale rovako.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“