Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od hlustvisihak »

hugac píše:Kupil so 2x Amiko Impulse SAT Wifi dokaze mi niekto poradit a podrobne napisat ako mam nastavit zdielanie skylink karty?
Uz sa s tym hram dva dni a stale neuspesne :(
Je potrebne nieco nastavit aj na routeri ?

je tu mnohokrát popsáno !!!


jenom ve zkratce Ethernet seting IP adresy !

IP share

server ! ZELEN7 GOMBÍK

klient ! adresa serveru ! protokol HOME CAMD

bolševikovo tlačítko ULOŽIT
Uživatelský avatar
redic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 04.říjen 2008 - 10:45
Bydliště: Kežmarok

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od redic »

Nejde mi wifi.Skusal som defaul nastavenia a pokusil som sa urobit aktualizaciu cez usb no usb nereaguje.Je Fat 32-512MB,8GB a nic.Nedostanem sa ani do Medii....Programy idu normalne.V ethernet settings po stisnuti cerveneho tlacitka sa nemozem dostat do vyhladavania wifi sieti...
VU+solo2,zero,VTi 11.0.1,BH 2.0.17,DM500HD-New Enigma2 4.0....Cccam 2.3.0,Oscam 10100,Amiko All......Wavefrontier toroidal t90
Obrázek
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od joe6pack »

impulse - stupidity autoconect wifi vs verzie fw:
- 2.3.51: autoconect je zapnuty defaultne a funguje iba na wifi, na ktoru sa pripojil ako na prvu. pre vysvetlenie: po fleshnuti som impulse pripojil na wifi A (signal stabilny, spojenie bez vypadlov), skusil som pripojenie na wifi B (signal slabsi, ale spojenie stabilne). po restarte vzdy autoconect saha iba na wifi A a akonahle vypadne A, impulse sa vykasle na B. neriesitelny problem nastal, ked som impulse musel premiestnit daleko od wifi A (mal uz velmi slaby signal s vypadkami) a aj ked mal plny signal na B, tak na nu kaslal. stupidita je ze wifi A nejde vymazat z pamate ani preflesovanim fw.
- 2.3.65: rovnake vlastnosti wifi ako na 51, navyse blbne EPG a celkovo je impulse lenivsi.
- 2.4.02: vo fw pribudla volba, ze sa daju vymazat vsetky zapisane AP. no autoconect je casto tak rychly, ze sa snazi pripojit skor nez nabehne wifi klient - pomozu az opakovane restarty, inak je search wifi slepy

takze pokial nepride serioznejsi fw, je kvoli wifi asi naj 2.3.51
momec77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.listopad 2016 - 22:39

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od momec77 »

stevocz píše:mam 2.3.65 a wifi aj youtube ide normalne. wifi bolo stabilne aj pri starsich. zalezi kde mas router aby si nemal slaby signal
Zdravim, mam tu istu verziu, aj sa mi v pohode pripoji na Wifi, ale pri pokuse o spustenie YouTube mi vyhodi "Connect to server failed"

Nejaky typ, co by mu mohlo chybat? Signal je okolo 50%, ale spravanie je identicke aj pri 80% signale.

Vdaka, m.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od mmiriboy »

momec77 píše: Zdravim, mam tu istu verziu, aj sa mi v pohode pripoji na Wifi, ale pri pokuse o spustenie YouTube mi vyhodi "Connect to server failed"

Nejaky typ, co by mu mohlo chybat? Signal je okolo 50%, ale spravanie je identicke aj pri 80% signale.

Vdaka, m.
Pravdepodobne máš v stb neúplne nakonfigurované internetové pripojenie! Odporúčam mať správne nastavené aj položky DNS1 a DNS2 a to podľa parametrov tvojho poskytovateľa net pripojenia! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
momec77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.listopad 2016 - 22:39

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od momec77 »

Existuje niekde moznost zvatsit velkost fontu textov?
momec77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.listopad 2016 - 22:39

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od momec77 »

mmiriboy píše:
momec77 píše: Zdravim, mam tu istu verziu, aj sa mi v pohode pripoji na Wifi, ale pri pokuse o spustenie YouTube mi vyhodi "Connect to server failed"

Nejaky typ, co by mu mohlo chybat? Signal je okolo 50%, ale spravanie je identicke aj pri 80% signale.

Vdaka, m.
Pravdepodobne máš v stb neúplne nakonfigurované internetové pripojenie! Odporúčam mať správne nastavené aj položky DNS1 a DNS2 a to podľa parametrov tvojho poskytovateľa net pripojenia! :)
Vdaka, toto pomohlo.

Este som sa chcel spytat, ci je mozne cez tu app You tube vyhladat, nacitat aj vlastne urls pre videa, alebo je k dizpozicii len obsah dostupny v app, co su zvacssa len trilery.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od mmiriboy »

momec77 píše: Vdaka, toto pomohlo.

Este som sa chcel spytat, ci je mozne cez tu app You tube vyhladat, nacitat aj vlastne urls pre videa, alebo je k dizpozicii len obsah dostupny v app, co su zvacssa len trilery.
Mne sa zatiaľ podarilo otvoriť všetky videá z YouTube, stačí vložiť do vyhľadávania pre dané video "správne slovíčka"! Iba okrajovo spomeniem napr. moje osobné videá, čo sú tam uložené, alebo videá zo zasadania nášho obecného zastupiteľstva atď...! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
momec77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.listopad 2016 - 22:39

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od momec77 »

Zdravim,

netusi niekto, preco pri pokuse o zaznam zo SCART vystupu cez DVD HDD rekorder SONY RDR HXD 870 vyhadzuje "This content is copy protected" ?

vdaka
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od hlustvisihak »

nastav si nižší rozlišení výstupu ! začni na 480 a zkus co vydrží !!!

:smoke:
momec77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.listopad 2016 - 22:39

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od momec77 »

hlustvisihak píše:nastav si nižší rozlišení výstupu ! začni na 480 a zkus co vydrží !!!

:smoke:
Dik za typ. Nahrava to len na 480p, 720p_60,1080i_60 a 1080p_60, ale vtedy mam na TV ciernu obrazovku so spravou "TV system of this signal is different from the recorder's setting", pricom zvuk ide.

Rozlisenia, kde ide dobre obraz i zvuk, ale neda sa nahravat:576i,576p,720p_50,1080i_50,1080p_50,auto,By native TV
Video output: CVBS

Vdaka
gusepe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 106
Registrován: 06.prosinec 2007 - 7:11
satelitni prijimac: x-trend 9200 openATV 5.1

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od gusepe »

zdravim mam ten primac ,ale nedari sa mi spojazdnit zdielanie karty z xtrendu tam je vsetko spravne nastavene ,goldem media funguje ale amiko nie staihol som soft ,ale neviem kde to mam zapisat ani na vzdialeny server nefunguje wifi pripojene
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od hlustvisihak »

gusepe píše:zdravim mam ten primac ,ale nedari sa mi spojazdnit zdielanie karty z xtrendu tam je vsetko spravne nastavene ,goldem media funguje ale amiko nie staihol som soft ,ale neviem kde to mam zapisat ani na vzdialeny server nefunguje wifi pripojene

když máš připojený net WIFI tak pak už jenom menu IP share nastavení IP KLIENT


ale stejné je to u GM !!!


někdy je potřeba tvrdý reset ( pwr off ) jak serveru tak klienta

8)
gusepe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 106
Registrován: 06.prosinec 2007 - 7:11
satelitni prijimac: x-trend 9200 openATV 5.1

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od gusepe »

Ok
Tak som to nastavil,ale ked som navolil cccamd tak mi stale ostavaju des key .ako na newcamd co s tym mam tam nastavit same nuly ?
deko1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 16.březen 2007 - 21:12
satelitni prijimac: ipbox 9900HD Plus

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od deko1 »

zdravim pani,

ako je to so sharingom, ked je Impulse s vlozenou kartou v stand-by rezime? Precitaju klienti z karty data alebo nie?

dakujem.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od hlustvisihak »

deko1 píše:zdravim pani,

ako je to so sharingom, ked je Impulse s vlozenou kartou v stand-by rezime? Precitaju klienti z karty data alebo nie?

dakujem.

tohle se zde řeší dost často

trochu budu protivný , když zhasnu přečteš mi noviny ???

prostě vypnutý přístroj NEMUŽE komunikovat s ostatními !!!!

pro imaginární šetřílky je zde "FAKE" MODE pro StBy !!!

to je vypnutí - NEvypnutí !!! ( prostě šetřílek má dojem že vypnul a šetří !!!)

kurva vám nestačí že šetříte na serpo !!! to mě tedy PO SER po !!!
deko1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 16.březen 2007 - 21:12
satelitni prijimac: ipbox 9900HD Plus

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od deko1 »

Nerozumiem tomu tonu. Ale za info dakujem.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od hlustvisihak »

promiň

když vypneš přístroj kde je karta tak nejedou ani ty podřízené - musí číst povolení z toho kde je karta !

je možno v hlavním s kartou nastavit mod vypnuti na FAKE ( což je jokože , nebo ojebala baba vojaka)

to zanmená že svítí červená nebo oranžová , jako že je vypnuto ale NENÍ !!! protože je nutná komunikace s podřízenými . Odběr energie je stejný jako když svítí zelená při zapnutí !
deko1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 16.březen 2007 - 21:12
satelitni prijimac: ipbox 9900HD Plus

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od deko1 »

jasne, chapem. doteraz som mal iba ipboxy a tie pri "fake" stand-by zrali o nieco menej ako pri zapnutom boxe - boli vypnute disky a tunery. Myslim ze na 9900HD bol rozdiel medzi zapnutym a light stand-by cca 14 W.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Amiko Impulse SAT Wifi skúsenosti?

Příspěvek od Kasr »

Az tolko nie.
"Doteraz iba ipboxy a teraz az Amiko impulse."
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“