Amiko A3 combo

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

rost
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 13.květen 2008 - 15:55

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od rost »

zdravím, hledám na trhu sat. přijímač na kterém by fungovaly androidí aplikace O2 TV a HorizonGO CZ. Můžete někdo ověřit, jestli to půjde nainstalovat z GooglePlay?
Dále mě zajímá verze androidu v přijímači a jestli spolehlivě funguje přijímač jako klient při sharingu z venku.
Dík za odpovědi.
kullsat1018
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 29.prosinec 2011 - 14:14

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od kullsat1018 »

](*,) mam tento satelitny primac a nevim si dat rady s oscamom nenacita kartu ice .
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od marci70 »

Nastavoval som ho bratovi 2 tyzdne dozadu a klasicky config co tu najdes na ICE ide. Skoda sem davat je toho to hromada. Ide to urcite.
Obrázek
Holka29
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 25.prosinec 2014 - 20:31

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od Holka29 »

Nevím, co řeříte. Já to zap, doinstalil oscam, nastavil do přes web a jede. tečka
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

Je už niečo nové v novších FW? Zaujíma ma nahrávanie viacerích staníc, timeshift. Potrebujem obnoviť vozoví park tak zvažujem jeho kúpu.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

Combo už nemá Wifi DO, je IR a funguje na ňom aj ovládač z Aliena2 čo je super a má tiež perfekto príjem povelov ako z origo DO z Comba.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od avatar99 »

@ tras a jak jsi spokojený s A3 ?
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

Nemám ho dlho, obraz super, pohyb v menu super rýchlosť čo je asi spôsobené IR ovládačom, AA3 poveli zasielali wifinou čo trvalo trošku dlhšie. Ovládač má tvrdé aj mäkké gombíky, tvrdé majú akoby pomalšie reakcie a tam sa mi osvedčil DO z Aliena2 , super je smerovosť ovládania. Nemá vypínač el. siete. Nahrával som na kľúč s Exfat bez problémov, uložené aj epg. KODI som dal 16, ak by sa objavila možnosť zmeniť vzhľad ako v E2 tak to by som privítal. Dvb-t som nepoužil. Prehliadač je rýchly ako v tablete, myška sa tu pohybuje ťukaním do strán a hore a dole čo je pomalšie ako v Alienovi3. Pri rýchlej editácii programov mi raz prijímač prestal reagovať, vzal však povel vypnutia zapnutia a fungovalo už všetko ako má, možno som mal iba trošku počkať ale skúšal som čo v ňom je. Nábeh prijímača po zapnutí je krátky, možno ani minúta. Priestor pre vloženie HDD to nemá, skúsim ešte video s kodekom HEVC a dopním sem skúsenosť.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od avatar99 »

:good:
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
MKE
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 17.listopad 2011 - 13:23
satelitni prijimac: Amiko A4 Satellite

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od MKE »

Zdravím,

Vedel by mi niekto pomôcť ako vyriešiť problém s diakritikou EPG u FreeSatu alebo Digi na Thore ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

Čiastočne riešenie je zmeniť jazyk epg na český, napríklad TLC čo máš na obrázku bude v poriadku. /plne v poriadku to nebude pokiaľ to podpora neporieši, nefunguje to ani v Aninovi3 a problém je aj v Enigme.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
tahlovej
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 06.červen 2007 - 9:15

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tahlovej »

tras píše: /plne v poriadku to nebude pokiaľ to podpora neporieši, nefunguje to ani v Aninovi3 a problém je aj v Enigme.
A nefunguje to ani v "originál freesatovém přijímači" od freesatu - takže nezbývá než změnit operátora(ke kterému přejít nemusím snáď ani naznačovat).
gladius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 12.říjen 2010 - 15:43

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od gladius »

tras píše:Nemám ho dlho, obraz super, pohyb v menu super rýchlosť čo je asi spôsobené IR ovládačom, AA3 poveli zasielali wifinou čo trvalo trošku dlhšie. Ovládač má tvrdé aj mäkké gombíky, tvrdé majú akoby pomalšie reakcie a tam sa mi osvedčil DO z Aliena2 , super je smerovosť ovládania. Nemá vypínač el. siete. Nahrával som na kľúč s Exfat bez problémov, uložené aj epg. KODI som dal 16, ak by sa objavila možnosť zmeniť vzhľad ako v E2 tak to by som privítal. Dvb-t som nepoužil. Prehliadač je rýchly ako v tablete, myška sa tu pohybuje ťukaním do strán a hore a dole čo je pomalšie ako v Alienovi3. Pri rýchlej editácii programov mi raz prijímač prestal reagovať, vzal však povel vypnutia zapnutia a fungovalo už všetko ako má, možno som mal iba trošku počkať ale skúšal som čo v ňom je. Nábeh prijímača po zapnutí je krátky, možno ani minúta. Priestor pre vloženie HDD to nemá, skúsim ešte video s kodekom HEVC a dopním sem skúsenosť.
Zdravím,

a timeshift funguje korektne? Na klasickej A3 nefungoval. Ako sa tvária spolu mcas s oscamom? Nebijú sa? Na klasickej A3 som musel odinštalovať mcas a fungujem len s oscamom s podporou internej čítačky, pretože vždy po určitom čase zamrzol.
Dík za info
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

Timeshift som skúsil dnes v 1.0.35, funguje, objavilo sa však zopár štvorčekov. Otestoval som 2 HEVC videa stuhnuté z netu, jedno bola nejaká testovačka Samsungu, druhé od Philips. Samsungové bez problémov prehralo, Philipsové malo problem s farbami. Vysvetlenie problému s farbami som našiel na nete:
Main8 HEVC H.265 je štandard 4K účinnosť pred dvoma rokmi, keď začal
Amiko A3 projekt Combo ... bohužiaľ zatiaľ, že v apríli 2014
špecifikácia a implementácia HEVC objavil rozdiel medzi Main10 ...
dve verzie HEVC je znázornenie farebného základu 8
alebo 10-bit! Bohužiaľ nadchádzajúce 4K prenosy budú vykonávané iba
Main10 HEVC štandardom. Amiko A3 prijíma prenosy 4K Combo
satelit, ale nie je možné správne dekódovať farbu! Prirodzená otázka je
ktoré môžu byť použité podpora HEVC 4K Main8? ... Je OK pre prezeranie
BlueRay filmy MKV formáte 4K alebo 4K! a možný prenos
HEVC 4K kábel.ú
Preklad z rumunského jazyka.
MCAS v prijímači nieje, z Xpeedu Lx1 po domácej sieti som skúsil zdieľať ICE kartu, v cccame je prepínanie staníc rýchle, newcamd už je pomalší.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
sasso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 18.leden 2015 - 20:03

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od sasso »

Zdravím všetkých.. Mám A3 combo pár dní a chcem sa v prvom rade opýtať, že či aj vám, keď prepnete pri sledovaní TV na ch. List cez OK na diaľkovom (zobrazí sa strana s malým nahladom TV programu) a potom prepnete na napr. App a napr. Kodi,(robí mi to všade) zostane vám obraz ako keby za zaclonou a po malom náhľade TV programu zostane obdĺžnik v ktorom sa obraz zobrazuje správne (viď foto)?

Tuším mi to robil firmware 31 34 aj 35, niesom si istý, inštaloval som ich asi počas dvoch dní hneď od zakúpenia..

Druhá vec Timeshift, dá sa ovládať len dozadu dopredu < >? Nieje tu možnosť spomalenia prehrávania? To zvládla aj moja stará 8340..
Tretia vec kde si stiahnem manual, prišla mi len Quick guide v en jazyku. Amikostb.com je nejaká biedna stránka
A štvrtá, nedajú sa mi pridávať stiahnuté torrenty. Idem cez file manažéra torrent app sa mi spustí ale zahlasi neplatný torrent (cztorrent). Skúsil so utorrent a ešte ďalšie dva, ale stále to isté.. Torrenty tiež rôzne a ani ťuk...

Existuje nejaké zrozumiteľné fórum, čo sa nášho comba týka, teda okrem tohto tu a dig.ellana?
Či iba prekladať Rumunov?

Ďakujem vopred za odpoveď...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

To čo máš na fotkách som ešte nevidel, čiže nerobí, možno v nastaveniach je niečo čím si si to nastavil, daj bvýrobné nastavenia a začni znova.. O manuál v zrozumiteľnom jazyku sa má postarať predajca.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
sasso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 18.leden 2015 - 20:03

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od sasso »

Ďakujem za odpoveď.. Skúsil som factory, ale bohužiaľ bez úspechu. Ten obdĺžnik je tam hneď po spustení nekódovanej TA3. Inak čistý systém, len fastscan na skylink.
PiZZADOX007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 25.duben 2013 - 20:11

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od PiZZADOX007 »

Zdravím může někdo udělat kompletní balíček black picon jen pro skylink? ten co tady je je sice dobrej ale není tam ikona HBO3 a je tam zbytečně moc programů.

Díky
MKE
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 17.listopad 2011 - 13:23
satelitni prijimac: Amiko A4 Satellite

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od MKE »

Zdravím,

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=0F8i0rzfH1c
Nedávno mi to začalo robiť. Zažil niekto niečo také ? Popr. vie niekto ako odstrániť túto blikajúcu chybu ?

Amiko A3 - Combo v 1.0.35
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

Pár piconov z23,5E
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“